Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

How to... или Как да направя всичко за моя телефон.
#1

В тази тема с помощта на TopGun, suffer и всички писали в този форум ще опитам да обобщя софтуерните перипетии свързани с телефончето. Както и ще се постарая да направя елементарно обяснение за това как се ъпдейтва до 2.1 или как се слага даден ром.

СТИГА ДА НЕ ВИ МЪРЗИ ДА ЧЕТЕТЕ, ЩЕ СИ ОТГОВОРИТЕ НА ДОСТА ОТ ВЪПРСИТЕ.

Като за начало е необходимо да ъпдейтнете стоковия 1.6 (при повечето е 1.6 при много малко е 2.1). Има няколко начина:

Първи начин:легален, през сайта.
Втори начин:неофициален.



При едно добро стечение на обстоятелствата, вие вече сте горд собственик на LG GT540 Android 2.1 (може да си го напишете в подписа)



############################################################



Следващата стъпка която трябва да преминете по пътя към наистина оптимален LG GT540 е да РУУТНЕТЕ вашият телефон.
Руут най-просто казано е да дадете Администраторски права на телефона и програмките които имат нужда от такива. Например root explorer който ви позволява да се ровите в system папката изисква root.



############################################################



Вече телефона ви е доста по-мобилен и по- "smart" от преди. Но това далеч не е края. Тепърва започва интересното. А именно, добавяне на вашето LG способността да мести игрите и приложенията ви в картата памет:


Въпросът който се поражда тук е:
"Как да разделя картата памет?"
Сравнително лесно стига да имате поне малко опит с компютрите.

ЧРЕЗ ТОВА ОБЯСНЕНИЕ ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ КАК ДА РАЗДЕЛИТЕ КАРТАТА СИ ПАМЕТ НА ОТДЕЛНИТЕ ЧАСТ




Честито вече можете да местите игрите си в картата памет.



suffer написа:Kaлибриране на сензорите

В терминала на телефона пишете:

Цитат:adb shell (aко го правите през cmd)
su
akmd2 -s

след това "y"

и следвате инструкциите


############################################################
ДОБАВЯНЕ НА КЪСТЪМ РОМОВЕ, FASTBOOT, RECOVERY
Следващите действия са само пожелание. С тях ще добавите къъстъм ромове правени от чужденци, и някои допълнителни възможности на телефона ви свързани с тези ромове
############################################################

BLACK SYSTEM BY QUARX



############################################################

VANILLA ECLAIR


############################################################

CyanogedMod 7
Android 2.3.5
[Изображение: cyanogenmod-6.jpg]


Това с което са повечето потребители наоколо. Разполага с доста повече опции и възможността да местите игрите в картата памет директно от менюто на телефона

############################################################

Чист Андроид AOSP 2.3.2 от Joestone (Унгареца)+приятели
############################################################

[ROM][v1] Android 2.1 & BFS/SIO/minmax
############################################################


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
Аксесоари
#2

############################################################

Базиран на Mur4ik's CM7



############################################################
############################################################
ОБОБЩЕНИЕ

1. За да можете да подобрите телефона си значително е необходимо да преминете от 1.6 към 2.1
2. За да имате fastboot, за да можете да инсталирате всички качествени къстъм ромове е необходимо да флашнете чрез кдз програмата с V20B.kdz
3.ТРЯБВА ДА ЗАПОМНИТЕ, че ако не ви се получи от първия път КАКВОТО И ДА Е, е необходимо да използвате вълшебните думички "Ей ся щи е*а майката" и да опитвате отново и отново докато накрая стане.

############################################################
############################################################

ЧЕСТО СРЕЩАНИ ПРОБЛЕМИ И ВЪПРОСИ




############################################################
############################################################

ДОПЪЛНИТЕЛНО

ТЕЛЕВИЗИЯ


############################################################
ODEX с един клик за повече RAM и по-добра производителност

############################################################
[ИНСТРУКЦИЯ] Инсталиране на V6 Supercharger за GT540


############################################################


[Tutorial] Как да си напрваим батерията издръжлива !

############################################################
Работа с recovery

Обяснения и линк : @suffer


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#3

много благодаря за бързата реакция.
Това което ме притеснява на този мод е липсата на FM-радио, divx/xvid както и (очевидно) кабелното хендс фри, което за добро или за лошо ползвам, така че ще изчакам две седмици и после Dance ще последваме точка 3 Smile

Добре ...все пак ако някой има опит.
За синк с календар и служебната поща ползва LG PC Suite IV това е оргиналния софт на ЛГ.
как се отнася към подобни модове и заигравки Sick ?
Или ако имате идея за уъркараунд и синк на календар към служебната поща, ще съм безкрайно благдарен.

ПС Питам поради може би глупава причина - първоначално бях качил достъпния тук 2.1 ъпдейт (ако не се лъжа общия за европа). Всичко вървеше добре докато при една синхронизация не ПС суита не почна да ми плаче че има оргинален ъпдейт. Окей - пуснах го да се "ъпдейтва" и резултатът беше брикнат телефон. Ситуацията беше решена с малко повече адреналин и четене Smile но искам да избегна подобни случки в бъдеще
Цитирай
#4

При CyanogenMod няма sync с PC Suite. Или поне не присъства като опция в менюто с Accounts&Sync
A По повод послеписа: Доста хора проплакаха от този PC Suite. Kaто излезе нещо официално е 100 пъти по-добре да си го качиш с KDZ Updater-a.
За синхронизацията... Обясни конкретно какво искаш да свършиш, за да измислим нещо Smile
Цитирай
#5

календар, и по специално календар на аутлоок (ексчейндж корпорейт сървър, стандартни мийтинг рикуести и таскове)
Ситуацията е следнта:
седмично имам около 20 срещи. Всичко е в движение, много често се променят, не са статични заложени веднъж и така за 6 месеца на пред.
Самите записки са доста подробни (имейли на участници, линкове, телефонни номера и пинове) и ми е нужно пълно копие на бележката.
-----
Идеята на синхронизацията е - в случай на нужда да мога да изпратя съобщение до всички участници (примерно "ще закъснея" или "предлагам да отложим за.....", ИЛИ да мога да погледна детайлите и да се включа от друга машина (ситуация успал съм се, намирам се пред домашния комп и знам че след 15 минути трябва да се включим на разговор с колегите)
-----
на първо викане заобиколен начин за който се сещам е:
1) синк на аутлук с гоогле мейл (гуугле имаха подобна опция и гаджет??)
2) в последствие синк на телефона към гуугле.
----
проблемът е че хъм... нямам много доверие на синкове към публични сървиси като гоогле календар. Имал съм случай да ми "чупи" информация (не правилно прехвърляне на хиперлинкове)
---
извинявам се, получи се на много сбъркан български Smile
Може би въпросът рябва да се формулира така:
След ъпдейт към Цияноген - LG PC Suite IV, въобще вижда ли телефона като GT540 или отказва да го разпознае?
(по подразбиране телефона е вързан с кабел към ПЦто)
---
Хрумна ми и много глупавата мисъл ...Цианоген7 май беше базиран на нексус с и дори така се разпознава от маркета. АКО това е така - любопитно дали самсунгския ПЦ Сюуит не разпознава телефона?
---
Да и последно,
Ако ПЦ Сюит не вижда телефона, как се оправяте с бекъп на контакти?
Аз лично винаги синхронизирам към аутлук - доста удобно е и ме е спасявало на няколко пъти (говоря по принцип, това ми е първия андроид телефон).
Цитирай
#6

Не, никой пс сюит няма да го разпознае.. Имаш си мейл клиент в СМ6/7 и можеш да си въведеш мейла там, не съм сигурен дали ще стане, не съм запознат..

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#7

Backup на контакти и календар си правя в GMAIL. И според мен никой PC Suite няма да го разпознае, но може да пробваш да изтеглиш от маркета MOBILedit! PC Suite и съответно да инсталираш на компа същата програма от www.mobiledit.com и да свържеш телефона по този начин, за да видиш какво има като опции и т.н и дали изглежда надеждно
Цитирай
#8

Smile
Благодаря и на двама ви :bow: магьосници
---
Ще пробвам ъпдейта и ще докладвам резултатът Albert (но след около 2-3 седмици, най малкото да се изчисти радиото и див-екса).
Още веднъж, Мерси. :thumbup:
Цитирай
#9

Първо пробвай програмата, да не увиснеш със синхронизацията. Виждам, че телефона се ползва за работа. Не е хубаво да се издъниш заради по-хубав РОМ
Цитирай
#10

Можеш да пробваш MyPhoneExplorer - 100% съм сигурен, че ще работи, но все пак прегледай функциите, дали те устройва Wink

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#11

https://www.androidbg.com/forum/topic792...21009.html
Цитирай
#12

Гениална тема.
Може да добавите тоя линк https://www.androidbg.com/forum/topic701...ishni.html там където говорите за разделянето на сд картата на дялове, и споменете че всички дялове трябва да са Primary, не Logical, и че файловата система трябва да е ext2.
Само липсва лесно и чисто ръководство как да се ъпдейтне от 2.1 до чисто 2.2.1, щото в темата за него пише че се ъпдейтва какво в някаква друга тема което е объркващо.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай
#13

Благодаря. Поставих цитата от темата която каза. 2.2.1 това не е ли cyanogenmod 6.1 При мен лично правеше доста проблеми, и сметнах, че е по-добре да присъства само най-новия ъпдейт на CyanogenMod т.е. 7-цата.
Ако не добави линк за коя тема говориш и ще се постарая да го добавя. Също ако искаш ще добавя и CyanogenMod 6.1 макар, че имам лоши впечатления.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#14

teneke написа:Благодаря. Поставих цитата от темата която каза. 2.2.1 това не е ли cyanogenmod 6.1 При мен лично правеше доста проблеми, и сметнах, че е по-добре да присъства само най-новия ъпдейт на CyanogenMod т.е. 7-цата.
Ако не добави линк за коя тема говориш и ще се постарая да го добавя. Също ако искаш ще добавя и CyanogenMod 6.1 макар, че имам лоши впечатления.
Ами що е тъй тогава най-добре са си остане това което си оставил за ъпдейт до 2.3, надявам се да оправят fm радиото и divx/xvid, има ли други полезни неща които да не работят?

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай
#15

До 2.2.1 и до 2.3.2 се ъпгрейдва по абсолютно един и същи начин и няма смисъл да се пуска нова тема или да се прави ново упътване заради две различни цифри.
И мисля, че упътването от първия пост в тази тема е достатъчно ясно:
https://www.androidbg.com/forum/post101763.html#p101763
Друг е въпроса дали си го прочел преди да го изискваш тук Tongue
Цитирай
#16

Едит: обновено за последната ЦМ версия


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#17

Едит:Обновено с версията базирана на мурчик + добавена най-долу секция допълнително и първа добавка как да гледаме някои ТВ канали на лг-то


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#18

Благодаря за ифнормацията. Най-вече за телевизийте. :listen: Искам да попитам, дали има още канали от http://www.telemost-bg.com/
Например: Eurosport, Disney Channel и т.н.

Samsung Galaxy S8 SM-G950F  (Exynos) - RENOVATE ICE 13.4 - CRGH - NIGHTLY - CRGH - Android 8.0
Цитирай
#19

Не колега само тези канали са


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#20

Ами, някакъв друг съществуващ начин за гледане на такива международни програми, при положение, че разполагам с Eclair 2.1?

Samsung Galaxy S8 SM-G950F  (Exynos) - RENOVATE ICE 13.4 - CRGH - NIGHTLY - CRGH - Android 8.0
Цитирай
#21

Не, поне на мен не ми е известен дооста се мъчих да намеря, и файлове съм търсил и ликнове съм компилирал и да краквам програми и през тях да стриимвам, само и единствено този начин проработи за гледане на телевизия на ЛГ гт540


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#22

Абе, Froyo е истината(Флаш плеър), но ми дават малък процент, че телефона ще се ъпдейтне безпроблемно, после не ми се дава по сервизи, допълнителни разходи и прочие.

Samsung Galaxy S8 SM-G950F  (Exynos) - RENOVATE ICE 13.4 - CRGH - NIGHTLY - CRGH - Android 8.0
Цитирай
#23

Едва ли ще ти работи флаш плеъра на този процесор, пък било то и с ъпдейт, който LG няма да пуснат
Цитирай
#24

Флаша на ЛГ-то няма да проработи, ако по някаква причина някой Руски хакер направи нещо (надали даже е възможно) може ... иначе щом го няма в маркета или от сайта значи не бачка, мъчил съм с външни апк-та и с различни версии не става без значение версията на ОС-а :capitulation:


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#25

Здравейте.
Имам едно малко проблемче и се надявам някой да може да ми помогне.
Немога да вкарам моето телефонче в така наречения син екран Smile54
Като натисна камерата+червена и слушалка и после пускам слушалката след като извибрира и телефона си се вкючва.
Телефона е Optimus GT540 с гръцкия РОМ
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)