Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със звука при разговор
#1

Здравейте. От 2 дни имам странен проблем, когато говоря без значение кой набира, понякога спира звука от разговора при мен, а човека с който говоря ме чува перфектно. Прекъсването става по еднакъв начин и на слушалка и на високоговорител и на handsfree. Това се случва само в нас в апартамента, а навсякъде другаде няма такъв проблем изобщо, никакво спиране на звука. Пробвах и само 2G мрежата да ползвам, но и това не помогна.

Някой имал ли е подобен проблем и най-странното е, че се случва само в нас а в офиса и на други места не? В нас обхватът е на макстимум и никога не съм имал такива проблеми. Вече се чудя да няма нещо, което да смущава телефона в нас, някой уред на някой съсед, не знам нямам и аз обяснение за това но е много неприятно да не мога да говоря в нас заради прекъсванията в звука.

SGS4 I9505 16GB White
Цитирай
Аксесоари
#2

Не съм срещал подобен проблем. Определено е проблем с мрежата, защо не пробваш с карта на друг оператор. Много съм претенциозен към телефонията по редица причини и до сега Note се представя отлично.

Xiaomi Mi Max
Цитирай
#3

Аз съм към Глобул но ще пробвам с друга глобулска карта на моя телефон. Пробвах с моята карта на обикновен телефон не смартфон и си работеше прекрасно в нас. Странна работа.

SGS4 I9505 16GB White
Цитирай
#4

С друга карта на Глобул пак от нас е същият проблем. С карта на Vivacom от същото място няма никакъв проблем. Ако сменя 3G с 2G Only, тогава няма проблеми със звука. Явно 3G модула прави някакви проблеми с клетката, която обслужва квартала, но пак е странно, за толкова време чак сега срещам такъв проблем и то от 2 дни.

[note=Не поствай последователни мнения! Използвай бутона редактирай!]Ilieff[/note]

SGS4 I9505 16GB White
Цитирай
#5

Проблема е при клетката на Глобул. Явно я хващаш накрая точно и при водене на разговор започва да ти сменя 2G/3G. Ако имаш пакет/неограничен нет на телефона пробвай да свалиш нещо към 10MB и по време на свалянето виж дали сменя покритията.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#6

Същият проблем съществува и с други смартфони с които тествах в 3G режим разговори в този район само. И брат ми е със същия проблем, а той е с Xperia Mini. Говорих с Глобул, дано направят нещо по въпроса.

Вчера Глобул оправиха проблема, днес дори звъннаха да ме питат дали прекъсва звука и ако пак се появи подобен проблем да им се обадя.

SGS4 I9505 16GB White
Цитирай
#7

За да не правя нова тема ще споделя и моя проблем тук.

С най-новия LEAK съм на тестовия стоков firmware 4.1.2
Всичко е наред по принцип, но при разговор, от отсрещната страна постоянно ми казват, че има ехо и си чуват гласа.
Още по-странно е, че докато тече същият разговор, ако си пусна високоговорителят за секунда и след това го изключа - всичко се оправя и вече хората ме чуват нормално.
Връщах го до заводски настройки, но проблемът си седи... Sad

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#8

sainttropez написа:За да не правя нова тема ще споделя и моя проблем тук.

С най-новия LEAK съм на тестовия стоков firmware 4.1.2
Всичко е наред по принцип, но при разговор, от отсрещната страна постоянно ми казват, че има ехо и си чуват гласа.
Още по-странно е, че докато тече същият разговор, ако си пусна високоговорителят за секунда и след това го изключа - всичко се оправя и вече хората ме чуват нормално.
Връщах го до заводски настройки, но проблемът си седи... Sad

Изключи втория микрофон по време на разговор и виж дали ще има някакъв ефект

*** Note *** Въй фон *** Note 10.1 2014 Edition LTE
Цитирай
#9

Бих бил благодарен, ако ми кажеш, как?

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#10

По дефаулт са включени и двата по време на разговор. Като говориш натисни бутона за менюто и там ще видиш отметка за микрофона.

*** Note *** Въй фон *** Note 10.1 2014 Edition LTE
Цитирай
#11

Благодаря! Направих това, което ми каза, но сега е много късно да звъня да тествам Smile Би ли се влошило чувствително качеството на разговора в шумна среда, ако вторият микрофон не е включен?

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#12

sainttropez написа:Благодаря! Направих това, което ми каза, но сега е много късно да звъня да тествам Smile Би ли се влошило чувствително качеството на разговора в шумна среда, ако вторият микрофон не е включен?

Ще пробваш и ще видиш Smile

*** Note *** Въй фон *** Note 10.1 2014 Edition LTE
Цитирай
#13

patladjanko, мисля, че това реши проблема! Благодарности! Smile

Дано да се погрижат за този проблем от Самсунг, че много ме е яд, когато неще не е, както трябва.
Убеден съм, че проблемът е софтуерен.

Нов edit правя: Не е оправен проблемът, пак се оплакаха хора, дори и с изключен втори микрофон Sad
Много странно наистина?! Пак ще повторя, че единственият начин да се изчисти ехото по време на разговор е включването и изключването на високоговорителят - работи на 100%

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#14

lucius написа:Здравейте. От 2 дни имам странен проблем, когато говоря без значение кой набира, понякога спира звука от разговора при мен, а човека с който говоря ме чува перфектно. Прекъсването става по еднакъв начин и на слушалка и на високоговорител и на handsfree. Това се случва само в нас в апартамента, а навсякъде другаде няма такъв проблем изобщо, никакво спиране на звука. Пробвах и само 2G мрежата да ползвам, но и това не помогна.

Някой имал ли е подобен проблем и най-странното е, че се случва само в нас а в офиса и на други места не? В нас обхватът е на макстимум и никога не съм имал такива проблеми. Вече се чудя да няма нещо, което да смущава телефона в нас, някой уред на някой съсед, не знам нямам и аз обяснение за това но е много неприятно да не мога да говоря в нас заради прекъсванията в звука.

Странно, и при мен го има същия проблем. През определено време звука при разговор много намалява, не спира, но се чува много слабо. На няколко пъти му дадох фабрични настройки, изтри ми всичко, но ... проблема си остана. Не съм забелязал дали го прави в различни кевартали, но по-скоро е да. Няма значение от къде се обаждам, звука при разговор намалява.
Телефона е самсунг галакси нот, на една година и е към М-тел.
Цитирай
#15

Здравейте искам да попитам нещо и ще се радвам ако някой се отзове на въпроса ми...Въпросът ми е когато звъня отсреща ме чуват лошо и прекъсва ,а от моята страна се чува супер силно от какво може да е това,при условие ,че при мен са намалени до край звуците от какво може да е това..??? Телефона ми е Lenovo vibe z k910 на 1 месец ...Благодаря предварително
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)