Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Custom Rom] Cyanogen Mod 7 / Android 2.3.7 (Gingerbread)
#1

+1 Сваляме и пробваме Smile

Xiaomi Mi A2 6GB/128GB

 Животът е твърде кратък, за да се съобразяваш с всички!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

:bow: Първо впечатление :: Lol Rock Rock

Работи всичко за сега което съм тествал :
!!! Чудесен !!!! - БГ меню , GPS , WiFI , Radio , BG kbd ( bds,phonetic)
auto move application to SD
----------------------------
Нагатив: Sad

на 3G доста по бързо харчи батерия
-------------------------------------------

за сега тези наблюдения

Ако има други които са пробвали нека да допълнят темата

"Когато незнаеш къде се намираш - ела на себе си!"
Samsung Galaxy GT-I5500 - ***Cyanogen 7.1 v.1.0 - 710.4 Mhz***, Huawei IDEOS 8150 - ***Dronix v 0.4***
Цитирай
#3

Не е лош рома, но все още си е в процес на разработка.
От два дни съм с него и имам следните наблюдения. Случва се понякога при входящо обаждане, като вдигнеш с хардуерния бутон и телефона се рестартира. При мен маркета нещо не работи, приложенията се свалят но отказват да се инсталиран. Радиото също не работи.
Иначе след първоначално зареждане скоростта е доста добра. Хареса ми и интерфейса.
Да се надяваме скоро да излезе финална версия.

Ascend P6
Imagination is more important than knowledge.
Цитирай
#4

Petrucii написа:Не е лош рома, но все още си е в процес на разработка.
От два дни съм с него и имам следните наблюдения. Случва се понякога при входящо обаждане, като вдигнеш с хардуерния бутон и телефона се рестартира. При мен маркета нещо не работи, приложенията се свалят но отказват да се инсталиран. Радиото също не работи.
Иначе след първоначално зареждане скоростта е доста добра. Хареса ми и интерфейса.
Да се надяваме скоро да излезе финална версия.

Нямам такива забележки аз , но след инсталацията му дадох WIPE на всичко каквото имаше да се дава .
Ресет до хардуерни настройки и формат на картата .

Без забележки съм с изключението на 3Gто за което писах по горе . Наистина по бързо харчи батерията от 2.1 и от 2.2

"Когато незнаеш къде се намираш - ела на себе си!"
Samsung Galaxy GT-I5500 - ***Cyanogen 7.1 v.1.0 - 710.4 Mhz***, Huawei IDEOS 8150 - ***Dronix v 0.4***
Цитирай
#5

Момчета 2.3.3. не е Froyo, а Gingerbread.
Иначе честито!
Цитирай
#6

Колеги я кажете как го инсталвате този ром,зашото аз пробвам с Один и когато отваря папката ми показва че е празна :unknw: :unknw:

Xiaomi Mi A2 6GB/128GB

 Животът е твърде кратък, за да се съобразяваш с всички!!!
Цитирай
#7

:angry: :angry:

Xiaomi Mi A2 6GB/128GB

 Животът е твърде кратък, за да се съобразяваш с всички!!!
Цитирай
#8

suffer написа:Момчета 2.3.3. не е Froyo, а Gingerbread.
Иначе честито!

да , правилно . Редактирах си темата - заглавието !
Благодаря за забележката

"Когато незнаеш къде се намираш - ела на себе си!"
Samsung Galaxy GT-I5500 - ***Cyanogen 7.1 v.1.0 - 710.4 Mhz***, Huawei IDEOS 8150 - ***Dronix v 0.4***
Цитирай
#9

Как да инсталираме този РОМ

1. Стартираме Odin Multi Downloader v4.28 ( ако не си с тази версия незнам дали ще стане с друга )
1.1 Ако нямаш Odin v4.28 - може да го изтеглиш от Тук
2. Трябва да се направят няколко неща по Одина
прилагам ти тази снимка
[Изображение: Odin.jpg]

Следвай стъпките !!
  • Избери че ще използваш 1 файл (1)
  • Тряба да заредиш OPS файл (2)
  • OPS файла който ползвам е EUROPA_I5508_v1.0.ops (3)- може да го изтеглиш от ТУК
  • Използваш РОМа който съм посочил (4) - МНОГО ВАЖНО - файла трябва да завършва на .TAR
  • Пускаш телефона като задържаш Volume DOWN (-) + Main button + Power Button - и трябва да ти се покаже едно андроидче и отдолу под него да пише DOWNLOADING
  • След като си стигнал до тази стъпка ЕДВА СЕГА ВКЛЮЧВАШ ТЕЛЕФОНА С USB КАБЕЛА КЪМ КОМПЮТЪРА
  • Където съм отбелязъл с жълто полето - там трябва да се появи COM PORT и някъкъв номер
  • След като се е разпознал от компютъра хардуера натискаш бутон START на Одина
  • Следва чакане и много молитви Smile Smile Smile

Мисля че бяха два рестарта на самия телефон - като за първоначалното зареждане ми отнема около 2-3 минути за да се инсталират приложенията . Първия път помислих , че телефона е забил , но с известна доза търпение всичко си зареди както трябваше .

Препоръчвам :

След като телефона е заредил да направите един WIPE на данните и отново рестарт.
(не е задължително , но лично аз си го правя)

---------------------------------------------------------
Надявам се да бях полезен с описанието !!!
---------------------------------------------------------

П.С.
Пак ми се пие биричка Smile Smile

"Когато незнаеш къде се намираш - ела на себе си!"
Samsung Galaxy GT-I5500 - ***Cyanogen 7.1 v.1.0 - 710.4 Mhz***, Huawei IDEOS 8150 - ***Dronix v 0.4***
Цитирай
#10

WIPE е задължителен иначе loop-ва буут анимацията и не стартира. Радиото не дава FC ,но не работи ( не намира станциите и не се чува нищо ) . Блутуута също не работи. За да не се рестартира при входящо обаждане трябва първо вие да направите изходящо.

Samsung Galaxy Note 4
Цитирай
#11

snicobg благодаря ти много!!Голям зор беше докато го подкарам ама успях :tease: :tease: Lock Lock Супер яко е слагаите не се замисляйте!!!!!

П.С.
Голяма почерпка имаш от мен

Xiaomi Mi A2 6GB/128GB

 Животът е твърде кратък, за да се съобразяваш с всички!!!
Цитирай
#12

galaxy5 написа:snicobg благодаря ти много!!Голям зор беше докато го подкарам ама успях :tease: :tease: Lock Lock Супер яко е слагаите не се замисляйте!!!!!

П.С.
Голяма почерпка имаш от мен

Сега остава да споделяш какво работи и какво не Smile

-------
Аз следя форума на разработчиците и други подобни форуми за I5500
В момента намерих как се сменя картинката и музиката при стартиране на телефона - не съм ги тествал и затова не съм поствал нищо.

"Когато незнаеш къде се намираш - ела на себе си!"
Samsung Galaxy GT-I5500 - ***Cyanogen 7.1 v.1.0 - 710.4 Mhz***, Huawei IDEOS 8150 - ***Dronix v 0.4***
Цитирай
#13

Колега оps фаила които си дал не е за 5500 а за 5508 !
Това ще докара проблеми , а с Один може да заредиш всеки фаил отделно без отметка на One package.
Гледам също че и Один не ти е за 5500 а за 5508?

Samsung galaxy i 5500 Android 2.3.7 Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2
Цитирай
#14

Работи:
* GPS
* WiFi
* WiFi tethering
* 3G
* Brightness controls
* Video
* Audio (recording and playback)
* Touchscreen (no multitouch, don't ask because I'm not working on it)
* Root
* Camera (and video recorder)
* Bluetooth
* Microphone
* SIM Contacts
* MAD Team App2SD
* Swap

Не работи:
* FM Radio
* Bluetooth

Samsung Galaxy Note 4
Цитирай
#15

djoro написа:Колега оps фаила които си дал не е за 5500 а за 5508 !
Това ще докара проблеми , а с Один може да заредиш всеки фаил отделно без отметка на One package.
Гледам също че и Один не ти е за 5500 а за 5508?



Няма никакав проблем . 5508 е за Китай производство . Ако искаш пробвай и с 5500.ops

"Когато незнаеш къде се намираш - ела на себе си!"
Samsung Galaxy GT-I5500 - ***Cyanogen 7.1 v.1.0 - 710.4 Mhz***, Huawei IDEOS 8150 - ***Dronix v 0.4***
Цитирай
#16

test2.993fix4: http://www.multiupload.com/5O2BNSJ8KF

Samsung Galaxy Note 4
Цитирай
#17

bobobo1974 написа:test2.993fix4: http://www.multiupload.com/5O2BNSJ8KF

може и от ТУК ( БГ сървър)

"Когато незнаеш къде се намираш - ела на себе си!"
Samsung Galaxy GT-I5500 - ***Cyanogen 7.1 v.1.0 - 710.4 Mhz***, Huawei IDEOS 8150 - ***Dronix v 0.4***
Цитирай
#18

test2.993fix4 включва ли boot.csc.modem.pda.phone файлове като Фройо 2.2

Samsung galaxy i 5500 Android 2.3.7 Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2
Цитирай
#19

В тази версия оправен ли проблема с блутута ?

Xiaomi Mi A2 6GB/128GB

 Животът е твърде кратък, за да се съобразяваш с всички!!!
Цитирай
#20

не

Samsung Galaxy Note 4
Цитирай
#21

има 3.0 вече http://www.madteam.co/forum/index.php?/t...axy5-port/ няма вече тест в заглавието

galaxy i5500 2.3.4 Gingerbread -> nexus 4 stock 16GB
Цитирай
#22

Не ти ли лагва 2.3.4 ?

Samsung Galaxy Note 4
Цитирай
#23

iliqn.m.iliev написа:има 3.0 вече http://www.madteam.co/forum/index.php?/t...axy5-port/ няма вече тест в заглавието

Нещо линка им не работи . Ако го имаш дай на скайп и да го сложа да се тегли от БГ

"Когато незнаеш къде се намираш - ела на себе си!"
Samsung Galaxy GT-I5500 - ***Cyanogen 7.1 v.1.0 - 710.4 Mhz***, Huawei IDEOS 8150 - ***Dronix v 0.4***
Цитирай
#24

Вече работи. Преди малко го качих и сега - тест!! Smile

Няма звук при звънене .
Блутута работи.
надявам се да пуснат фикс скоро

Samsung Galaxy Note 4
Цитирай
#25

неможах да накарам да ми звани телефона при входящо обаждане.
Блутута бачка

Това е за версия 3
v3.0

"Когато незнаеш къде се намираш - ела на себе си!"
Samsung Galaxy GT-I5500 - ***Cyanogen 7.1 v.1.0 - 710.4 Mhz***, Huawei IDEOS 8150 - ***Dronix v 0.4***
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)