Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Custom Rom] Cyanogen Mod 7 / Android 2.3.7 (Gingerbread)

vik53201 написа:направих всичко както трябва флашнах си рома включвам го пише samsung след това android и като стигне до там почва отначало :wall:
Трябваше да използваш ADB за да влезеш в рекавъри по лесно е и по надеждно ако тогава не става ползваш один.Прикачвам го с описание вътре кое как.

NexusHD2-JellyBean-4.1.2-CM10 V1.3a [NativeSD]
Цитирай
Аксесоари

familiozo написа:
vik53201 написа:направих всичко както трябва флашнах си рома включвам го пише samsung след това android и като стигне до там почва отначало :wall:
Трябваше да използваш ADB за да влезеш в рекавъри по лесно е и по надеждно ако тогава не става ползваш один.Прикачвам го с описание вътре кое как.

Колега с това отдавна се оправих(имам 2 профила :whistle: ) пък и беше щот съм много разсеян(всичко прецаках като не направих никакъв wipe за gapps Crazy )

[highlight=#33b5e5] Black [/highlight][highlight=black] Sony Xperia SP [/highlight]
[highlight=#33b5e5] ---> [/highlight][highlight=white] JBL Tempo In-Ear [/highlight]
Цитирай

Дайте малко помощ, при един ребуут се бъгна. Стига до анимацията с въртящата се стрелка и остава там. Как да вляза в рековъри на clockwork-a?
Цитирай

*predator Погледни предната страница

п.п Аз си флашнах стоков froyo и всичко се оправи

[highlight=#33b5e5] Black [/highlight][highlight=black] Sony Xperia SP [/highlight]
[highlight=#33b5e5] ---> [/highlight][highlight=white] JBL Tempo In-Ear [/highlight]
Цитирай

Неискам да ми се затрият номерата, cyanogen-а ги пазаше всички в телефона....
Цитирай

Отиди в тел. указател>меню бутон>експортиране на sd карта
А след като си направиш всичко наново и пак оттам експортиране на сд карта.

[highlight=#33b5e5] Black [/highlight][highlight=black] Sony Xperia SP [/highlight]
[highlight=#33b5e5] ---> [/highlight][highlight=white] JBL Tempo In-Ear [/highlight]
Цитирай

Няма как да стане, след като не зарежда ОС.
Цитирай

Sad Sad Sad
Може да им кажеш "довиждане".

[highlight=#33b5e5] Black [/highlight][highlight=black] Sony Xperia SP [/highlight]
[highlight=#33b5e5] ---> [/highlight][highlight=white] JBL Tempo In-Ear [/highlight]
Цитирай

predator320 написа:Дайте малко помощ, при един ребуут се бъгна. Стига до анимацията с въртящата се стрелка и остава там. Как да вляза в рековъри на clockwork-a?
Адб постнал съм го в темата.

NexusHD2-JellyBean-4.1.2-CM10 V1.3a [NativeSD]
Цитирай

familiozo написа:Адб постнал съм го в темата.

Би ли пояснил, че не мога да разбера Sad Sad
Цитирай

Вътре има текстов документ с информация,когато рома зацикли на лого андроид и др. с адб можеш да влезеш в рековери чрез усб кабела.

NexusHD2-JellyBean-4.1.2-CM10 V1.3a [NativeSD]
Цитирай

Здравейте може ли някой да ми обясни как да си ъпдейтна андроида на телефона ползвам галакси 5 и съм със андроид 2.1 и искам да го ъпдеитна до 2.3.3 2.3.4 или 2.3.7 до която версия може но просто незнам как
Може ли някой който разбира да ми даде линкове за рома и т.н.

Sony Ericsson Xperia X8 Android 2.3.7 Nperia BG / Sony Ericsson Xperia Play Android 2.3.7
Цитирай

Не можеш!
Чети ,ако искаш да го направиш сам!
Поне първите две страници! Lock Confusedtupid: :wall:

Samsung galaxy i 5500 Android 2.3.7 Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2
Цитирай

Всичко, което правите си е на ваша отговорност!

Нужни файлове:

Odin
OPS file
Recovery
CyanogenMod 7
Google Apps

Начин на инсталация!

Android Част 1 - USB Android
1. Свържете USB кабела с компютъра
2. Прехвърлете на SD картата "CyanogenMod 7" и "Google Apps"

Android 2 част - Odin Android
1. Влезте в Download режим на телефона
2. Отворете Odin
3. Сложете отметка на "One Package"
4. Заредете OPS файла.
5. Сложете .tar (Recovery) файла
6. Натиснете Start след това телефона ще влезе в Recovery.
7. Изключете кабела от компютъра

Android 3 част - Recovery Android
1. Направете Factory Reset
2. Изберете install zip from sd card
3. След това изберете ".zip файла с CyanogenMod-а"
4. След това инсталирайте и ".zip файла в Google Apps"

Android 4 част - Финализиране Android
1. Върнете се в главното меню на Recovery
2. Изберете да рестартирате телефона
3. Наслаждавайте се на нaй-новия CyanogenMod 7

Android Asus Nexus 7 (2013) / Android 4.4.4 / Stock ROM Android
Android Samsung Galaxy 5 / Android: 2.2 / Stock Rom Android
Цитирай

Всичко се получи,само маркета липсва.2 пъти преинсталирах и пак го няма???
Цитирай

peyko написа:Всичко се получи,само маркета липсва.2 пъти преинсталирах и пак го няма???



В подписът ми има линк към гуугле аппс. Изтегли ги и флашни през рековери. Няма нужда да правиш фактори ресет.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Сложих по-нова версия на recovery,всичко отначало и се получи.Мерси
Цитирай

С CM7 20120623 съм . Та може ли някой да ми помогне , намалих лага на менюто от Drawera обаче до някъде ...., и като прелиствам менюто все още се усеща лек delay. Има ли начин да се оправи това ?
Цитирай

nCuXo3a написа:С CM7 20120623 съм . Та може ли някой да ми помогне , намалих лага на менюто от Drawera обаче до някъде ...., и като прелиствам менюто все още се усеща лек delay. Има ли начин да се оправи това ?


Можеш да клокнеш процесора от настройките.
Да сложиш swap дял на картата памет, и после да го активираш пак от настройките.
Но аз препоръчвам да смениш лънчъра с Holo Launcher.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Много ти благодаря ,някак си започнах да го харесвам тоя телефон ^^
А как мога да премахна някои вградени приложения ?
Цитирай

snicobg написа::bow: Първо впечатление :: Lol Rock Rock

Работи всичко за сега което съм тествал :
!!! Чудесен !!!! - БГ меню , GPS , WiFI , Radio , BG kbd ( bds,phonetic)
auto move application to SD
----------------------------
Нагатив: Sad

на 3G доста по бързо харчи батерия
-------------------------------------------

за сега тези наблюдения

Ако има други които са пробвали нека да допълнят темата





може ли да дадеш друг линк за ops file
Цитирай

Да питам само ако използвам друг odin за GT-I5500 Cyanogen Mod 11 и с неговия OPS file с същите инструкции ще работи ли моля кажете аз сега сам с 2.2 Froyo и искам CM 11 ще стане ли. Ето линк за один на GT-I5500
http://www.4shared.com/zip/TN-AsqMZ/odin...ua=WINDOWS :capitulation:
:wall:
Цитирай

на GT-I5500 ще варви ли щот там са писали че е за 5508 някой от коментарите
Цитирай

Четох, четох и така и не разбрах коя версия е най-добра за това телефонче- от 2.3 до 4.2? Не може ли най-запознатите да се обединят около едно становище и ние останалите лаици да действаме!Това 45 не е възрастта, а 45ти набор и малко ми е трудно да изпробвам всичи варианти, за да избера най-доброто. Моля някой колега от Русе да помогне, ако има желание!Благодаря!!!
Цитирай

Аз от прочетеното в няколко теми останах с впечатление, че 2.3.7 е най-лек и безпроблемен за това телефонче.
Искам да помоля някой да даде линк с читав zip с този ром (cyanogen 7), защото като инсталирам рома даден в линка от goo.im и mediafire от първа страница в темата (cm-7-20121021-MADTEAM-galaxy5.zip) ми дава, че рома е bad и ми прекратява инстала. Може да не е последния 2.3.7 важното да е работещ без бъгове. Иначе пробвах другите версии от goo.im на cyanogen 9 и 10.1 и се инсталират без проблем.

Lenovo Tab 3 7 LTE TB3-730X Android 6.0 stock + Samsung Galaxy J3 2016 SM-J320FN Android 5.1.1 stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)