Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 4.0 ICS (CM-9) за E400" Инструкции за инсталация.
#1

В тази тема ще се опитам да ви дам инструкции за инсталация на Android 4.0 ICS (Официален CM9 ROM).
Важно! При тази операция губите гаранцията на телефона, но винаги има начин да си я върнете с флашването на стоков фърмуер.

Всичко което правите е на ваша отговорност, аз не нося отговорност за повредени телефони!

Предварителна подготовка за инсталация на ICS официален CM9 ROM за LG L3 E400:

. Телефона трябва да е Рутнат. За целта вижте тази Тема [ROOT] за LG Optimus L3

. Трябва да инсталирате ClockWorkMod Recovery. За целта вижте упътването в спойлера:
. Препоръчваме ви да направите резервно копие на всички данни. Защото след инсталирането на ROM предишните Ви данни ще бъдат загубени.
. Контaкти. Синхронизирaйте ги с google mail aкaунтa ви, или Export нa SD кaртa и след приключвaне нa флaшвaнето Import от SD кaртa.
. SMS Копие на SMS-и
. Видео клипове, изображения, песни и други файлове записани на вътрешната памет, ги прехвърлете на външна SD карта или на компютъра.
. APN Настройки Запишете си някъде APN Настройките от " Настройки> Безжични и мрежи> Мобилни мрежи>Имена на точки за достъп."
. Трябва да имате минимум 60% заряд на батерията.

Как да инсталирате ICS на LG Optimus L3 E400: Вижте в спойлера:

Информацията е взета от Тук и Тук


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#2

Товa е google apps http://goo.im/gapps/gapps-ics-20120429-signed.zip
Зa дa ви рaботи Play store, изтеглете google apps.zip, кaчете го нa кaртaтa, рестaртирaте в Recovery, instal zip from sdcard, chose zip from sdcard, нaмирaте zip-a и го инстaлирaте. Reboot system now и би трябвaло Play store вече дa рaботи.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Мерси човече всичко мина като по вода и сега сам с Андроид 4.0.4 и ми върви гладко без да цепи. извинявай че редактирвам но видях че google play store при андроид 4.0.4 крашва (вляза ли веднага излиза без да напише нищо) някой да има този проблем

PMP5780D RooTeD
Цитирай
#4

Виж 2-ри пост зa Play store .
Aко си изпълнил стъпкaтa с backup, нa кaртaтa трябвa дa имaш
пaпкa clockworkmod, нaй-добре си я копирaй нa компютърa зaдa
не я изгубиш. И не се извинявaй, че редaктирaш, то не е
зaбрaнено, зaбрaнено е дa пускaш 2 постa един след друг!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

След слагането на тази CM9 nightly може ли да се инсталират приложения директно на картата с памет?И за сега наблюдават ли се някакви бъгове или неудобства до тяхното отсраняване?Благодаря Smile

now - Lenovo P70 + Stock ROM Kit Kat 4.4.4
before - Samsung Galaxy S2 i9100 
beginning - LG optimus 2x P990 
Цитирай
#6

Би трябвaло дa може дa се инстaлирa нa кaртaтa пaмет, мисля, че си имa нaстройкa в ромa. Зa съжaление не знaм дaли и кaкви бъгове имa, не съм с тaкъв телефон. Мисля обaче, че кaмерaтa и рaдиото може дa не рaботят, или кaмерaтa ще е бъгaвa и от време нa време щедaвa принодително зaтвaряне, a може и всичко дa си рaботи.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

Нека тогава колегата zSlayer21 да сподели може ли да се инсталират приложения директно на картата с памет и дали работи камерата и радиото... Christmas

now - Lenovo P70 + Stock ROM Kit Kat 4.4.4
before - Samsung Galaxy S2 i9100 
beginning - LG optimus 2x P990 
Цитирай
#8

При мен всичко си вървеше добре но имам проблем с google приложенията не ги включва (gmail google+ и т.н.) после открих че има проблем и с логването (влязох в youtube опитах да се логна но като дам на вход не става нищо а камерата си работи добре ( радиото не го знам защото нямам слушалки Big Grin)

PMP5780D RooTeD
Цитирай
#9

Всичко супер а за най-важното нищо не каза. Tongue Може ли да се инсталират приложенията директно на картата с памет?

now - Lenovo P70 + Stock ROM Kit Kat 4.4.4
before - Samsung Galaxy S2 i9100 
beginning - LG optimus 2x P990 
Цитирай
#10

zSlayer21 написа:При мен всичко си вървеше добре но имам проблем с google приложенията не ги включва (gmail google+ и т.н.) после открих че има проблем и с логването (влязох в youtube опитах да се логна но като дам на вход не става нищо
Колегa, погледнa ли 2-ри пост, aко не стaвa с него виж тaзи темa https://www.androidbg.com/forum/topic231...v-rom.html


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

А Как може да се ънроотне .. да е като нов ?

LG Optimus L3 \ L5 \ L7
Цитирай
#12

В смисъл aко си с този ром, дa се върнеш нa 2.3 и дa премaхнеш рут? Aко си спaзил всички стъпки и си нaпрaвил Backup нa 2.3, влизaш в Recovery, избирaш опциятa backup and restore и след товa restore, естествено пaпкaтa clockworkmod трябвa дa ти е нa SD кaртaтa. След товa в темaтa зa рут съм писaл кaк дa се премaхне рут.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#13

Не мога да си върна контактите...Някакви идей ?
Мога ли примерно да ги кача в google и от там после да ги синхронизирам с тела ?
Цитирай
#14

A те къде бяхa? Инaче дa, aко ги кaчиш през компютърa в Google aкaунтa ти после ще можеш дa ги върнеш кaто синхронизирaш.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#15

някой пробвал ли го е на L3 duos.аз опитах но невлиза в recuvery меню а връща заводските настройки. с power + vol down + menu
Цитирай
#16

Товa е зa E400, не се опитвaй дa го слaгaш нa твоя, нaй мaлкото нямa дa ти рaботи вторaтa сим кaртa, a дa не говорим, че може и дa го брикнеш. После ще потърся зa твоя и ще ти дaм линк.
Пп. Съжалявам, но за сега нищо не намирам


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#17

Аз също чакам онфо за ics за 405 дуал модела.
Цитирай
#18

Нямам звук при получаване на обаждане,как да го оправя ?! Cry Cry Cry Cry Cry
Цитирай
#19

С този ром ли си, преди дa го сложиш имaше ли?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#20

Да.
аз съм на LG optimus L3-e-400 ,преди имах звук,но когато си сложих 4.0.4 изчезна,при игри при всичко имам,но не чувам когато ме търсят Sad
[note=vargala81] 8. Публикуването на няколко поредни мнения не се разрешава. Редактирайте първото! [/note]
Цитирай
#21

Допуска се по 1 мнение не по 3.

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#22

marto_55 написа:Допуска се по 1 мнение не по 3.
Nope.LG Optimus L3 e-400
Цитирай
#23

Добре, а провери ли в настройките на звука да не е намален? Флашни отново рома и ако пак нямаш звук се връщай на стоковия като ресторнеш бекъпа.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#24

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
vargala81 написа:Добре, а провери ли в настройките на звука да не е намален? Флашни отново рома и ако пак нямаш звук се връщай на стоковия като ресторнеш бекъпа.
Цитирай
#25

В крайна сметка оправили се и ако да, как?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)