Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] Отключване на сим
#1

С този пост заявявам, че не съм отговорен за брикване на устройство.(Авторът на оригиналния текст също.) Само съм го превел.
Трябва да имате всички необходими драйвъри. (за телефона и SDK Tools)
Трябва да имате инсталиран Busybox (тоест трябва да имате и руут достъп) и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО къстъм SENSE ром. Буутлоадера трябва да е отключен


1. Трябват ви фаиловете за отключване на сим слота. Трябва ви и карта памет!
2. Теглите прикачените файлове.
3. Разархивирате ги в папка на десктопа.
4. Отваряте cmd по този начин:
4а. Отваряте папката с фаиловете, които разархивирахте преди малко.
4б. Натискате Shift от клавиатурата.
4в. Натискате дясно копче на мишката, и от излязлото ви контекстно меню натискате на Open Command Prompt from here/ Отворете команден прозорец тук.
5. Пишете:
[box]adb push simfinder.txt /sdcard/simfinder.sh[/box]
Aко ви изпише "ОК", значи фаилът е качен на картата памет.
Пишете:
[box]adb shell[/box]
Трябва да ви изпише:
[box]sh-3.2#[/box]
6. Пишете:
[box]su[/box]
и давате разрешение за права от телефона, ако не ги взима автоматично. (при мен телефона автоматично даде права на adb.)
7. Пишете:
[box]strings -n 8 /dev/block/mmcblk0p7[/box]
И след тази команда би трябвало да излязат няколко реда с информация относно модела на телефона. IMEI, CID и други.
8. Търсите някакъв код, които трябва да се намира около IMEI кода, и е дълъг 8 знака.
[Изображение: 28488296.jpg]
9. Записвате си кода, и пишете 2 пъти "exit" (без кавичките)
10. Слагате сим карта в телефона, когато ви поиска Sim Unlock Code пишете този код.


Original thread / Оригинална тема by fkofilee - credits for him.


Прикачени файлове
.rar SimunlockFiles.rar Размер: 394.64 KB  Сваляния: 8

SIV
Цитирай
Аксесоари
#2

Запазен!

SIV
Цитирай
#3

взех един заключен за подарък, отключих го с помощ на тази тема в xda
ползвах алтернативния метод като кода излезе между 000000170 и 111111111 или както си написал на третия ред

просто да кажа ако някой се двоуми, че метода работи Smile
Цитирай
#4

Темата е ъпдейтната, превода е по-пълен, добавени са нови изисквания и по-ясни инструкции.

Ще отговарям на всякакви въпроси свързани с темата, при условие, че са прикачени фаилове на снимки от cmd или най-малкото са копирани редовете от cmd и са постнати в
Код:
този формат (code)
или [box]този формат[/box], имате руут (евентуално отключен буутлоадер), и вече инсталиран къстъм ром! Повече подробности относно това, можете да видите тук, http://тук и тук.

SIV
Цитирай
#5

Във ebay продават код за 1паунд(2.24лв).Пишеш си имея и ти изпращат кода за твоя телефон.Много е лесно.Пишеше,че не е 100%сигурно,че ще стане за бг оператор,но стана.Изпробвано !

Omnia i900 -> Galaxy S2 -> Galaxy S3 -> Galaxy S4
Цитирай
#6

Здравейте приятели. Имам Desire C от Мтел, естествено искат 50лв за да го отключат и още по-естествено са го заключили така, че всички на продавачи на кодове от Ebay им се генерира един и същи код, който не работи...
Искам да отключа телефона да работи и със сим карта на Глобул. Не ме интересува гаранцията на телефона, страх ме е нещо да не го повреда, да не иска хич да работи и да се включва. Има ли такава вероятност и доколко е надежден метода? Виждам, че има един човек, при който работи. Иска ми се преди да започна, да видя още едно-две мнения по въпроса. Който има какво да сподели, да се чувства свободен да го стори... Предварително благодаря! Smile

HTC Desire C -> Z1 Compact Lime
Цитирай
#7

Потвърждавам работи!!! Минахме през доста критични моменти и пречки в процеса на реализация, които може би стават само при някои телефони, но в крайна сметка успяхме! Ако някой тръгне да го прави и стигне до въпросните неописани пречки да пише и ще го светна.
Благодаря много, страхотна работа!!! Мтел да си... гледат работата! Нека заедно ги поздравим с песента Духаст на Рамщайн, прощавайте за лошия немски, но идеята е друга... Безсрамници, 5 млн абоната не им стигат, че да искат и 50лв за отключване!

HTC Desire C -> Z1 Compact Lime
Цитирай
#8

Златен си,ЗЛАТЕН!Благодаря ти!
Цитирай
#9

Темата е актуализирана и оправен линка за файловете.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)