Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT на Galaxy S Advance , без да се увеличава бинарния брояч
#1

ROOT на Galaxy S Advance , без да се увеличава бинарния брояч
________________________________________
УТОЧНЕНИЕ:


Не отговарям за повредени телефони. Всичко което правите е на ваша отговорност.

ИЗИСКВАНИЯ:
• Windows
• Samsung Kies и всички драйвери инсталирани.
• ODIN


КАК ДА рутнем:
1. Изтеглете предварително рутнатия фърмуер, който съответства на фърмуера на вашия телефон.Има доста в темата по надолу http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1985199

2. Разархивирайте файла RAR, ще се окажете с папка с два файла в нея. SYSTEM_YOURFIRMWARE.tar.md5и CSC_YOURFIRMWARE.tar.md5


3. Затворете всяко приложение на KIES, което може да е отворено.

4. Open Один.

5. Изберете файла SYSTEM_YOURFIRMWARE.tar.md5 в PDA .

6. Изберете файл CSC_YOURFIRMWARE.tar.md5 в CSC .

7. Уверете се, че в ОДИН са избрани само "AUTO REBOOT" и "F. RESET TIME".


8. Пуснете телефона в "DOWNLOAD MODE" като държите VOL. DOWN + HOME + POWER

9. Включете телефона чрез USB кабел към компютъра си. Ако никога не сте свързвали телефона към вашия компютър, в "DOWNLOAD MODE", ще трябва да го чакате да инсталира драйверите


10. Щракнете върху бутона "Старт" и изчакайте да завърши. НЕ изключвайте USB кабела преди ODIN да завърши своята работа. Ако сте направили всичко правилно, след няколко минути, ODIN ще покаже съобщение "PASS", след което можете да извадите USB кабела. Устройството ще се рестартира в Recovery Mode и ще завърши само инсталацията. Когато тя приключи, телефона ще се рестартира и зареди системата.


11. Сега, отидете на "Play Google Store" и инсталирате приложението "Super СУ" (или "Superuser").



! Това е. Сега се насладете на рутнат Galaxy S Advance! Можете да се върнете към "DOWNLOAD MODE" за да се провери дали не се е увеличил Binary Counter.


Това е темата която ползвах http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1985199 .Направих всичко по горните обяснения като си изтеглих рутнатия фърмуер от нея .Надявам се да съм бил полезен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Само да уточня ,че може да не стане със Супер Юзър приложението , не се отчайвайте а инсталирайте Супер СУ явно за това са дадени и двете като опции. :thumbup:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

При мен стана със суперюзър
Цитирай
#4

Правя я важна. Тествано е и от мен и работи безотказно. Аз ги имах и двете програми инсталирани предварително.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Налага се рут на телефона.Извинявам са ако въпросите са прости,но малко предпазливост не е излишна. Blush
Понеже съм от скоро с андро,телефона не е в гаранция,купил съм го в.употреба ,искам да попитам:
1.Трябва ли да се направи някакъв вид бекъп на телефона преди да се започне рутването.С оглед на това,ако се скапе нещо да се върне в оригиналният му вид?
2.Кой е най лесният начин ,защото виждам доста начини из нета ,но не мога да определя,кой е за мен.В смисъл ,че нищо не ми говорят,кернели,мернели, бинарни броячи,stock kernel и други подобни?
Благодаря!
3. Как да разбера какво да изтегля в т.1 от описанието"Изтеглете предварително рутнатия фърмуер, който съответства на фърмуера на вашия телефон"?

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#6

Влизаш си в настройки/относно телефона и там си намираш какво ти пише буквичките ,пример: I9070XXLD1_I9070OXALD1 и си теглиш рутнатия от ХДА. Бекъп на системата можеш да направиш след като рутнеш , а ако се омаже нещо хубаво е преди това да си изтеглил стоковия фърмуер и си го флашваш с Один.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#7

Meрси колега,от къде се тегли стоковия?
А от XDA само един ли е рутнатият или има разни варианти,за да знам какво да изтегля?

Moже ли накой да отдели 1 минута да помогне,какво и от къде трябва да изтегля?

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#8

Не пускай поредни мнения!

Кажи си фирма с който си! Всичко което пише в Относно телефона......
Цитирай
#9

вер на основната част I9070XXLD1
версия на ядрото 2.6.35.7-I9070XXLD1-CL1067329
se.infra@SEI-45 #2

номер компилация GINGERBREAD.XXLD1

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#10

Mожеш да си дръпнеш полския http://bitshare.com/files/kls0cbj9/ROOTE...1.zip.html

или Open Europe http://bitshare.com/files/k5kf40bs/ROOTE...1.rar.html

И двата са LD1, не знам твоето CSC какво е, ама винаги можеш да върнеш стоков фирм с Один, така че който и да изтеглиш от двата все тая......
Цитирай
#11

Мисля,че се получи,благодаря!

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#12

gibson58 написа:вер на основната част I9070XXLD1
версия на ядрото 2.6.35.7-I9070XXLD1-CL1067329
se.infra@SEI-45 #2

номер компилация GINGERBREAD.XXLD1


PDA: I9070BOLE1

CSC: I9070MBMLE1

Version: 2.3.6

Date: 2012-05-08
тва мие оргиналниа немога да намериа рутнатиа за мен,молиа за помош

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
#13

нема ли кои да помогне по моја вопрос?

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
#14

Свали I9070XXLD1 , сложи го с Один и после сложи пре-рутнатия. :thumbup:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)