Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] -.¸¸.·´¯ Google Nexus 7 CF-Auto-Root
#1

[Изображение: UP%20Thread%20Banner.png]
```AM Team```

Android
[h]
Тази тема е свързана с това как да Root-нем Nexus 7.
[/h]

[Изображение: Google-Nexus-7.png]

:capitulation: [h]
!!! Отключването и руутването може да доведе до загуба на гаранцията!!!
Правето го на своя отговорност!!!
[/h] :capitulation:


[Изображение: android-security-.jpg]

[box]:capitulation: МОЛЯ, преди да започнете каквото и да е прочетете внимателно всичко!!!
Така ще си спестите - :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Ако нещо се обърка, НЕ отговарям за последствията!
:wall: :unknw:[/box]

[h]
[GROUPER] CF-Auto-Root
[/h]

[note=luba6ky]Моля, всичко необходимо да сваляте от главните теми!!!
Може и в бързината да натискате бутона "Thanks" на Chainfire![/note]


[box]CF-Auto-Root е за начинаещи и за тези, които искат да останат възможно по-близко до стоковото състояние. CF-Auto-Root е за да се ползва със стокови firmware-и и е направен да е възможно най-лесен начин за руут.[/box]

Съдържание:
Цитат:- SuperSU binary and APK


### Инсталация ###


Цитат:• Сваляте и инсталирате Android SDK файла - [Изображение: 111209114045442263.png]
• Може и само Fastboot драйвери, ако си намерите.

• Сваляте ZIP файла
• Разархивирате ZIP файла
• Влизате в Bootloader/Fastboot mode, като изключите телефона и при включване задържате Volume Up + Volume Down + Power
• Свързвате телефона с USB кабел

••• Windows:
• Стартирате root-windows.bat

Бележка: Следвайте инструкциите на екрана на РС-то и следете и телефона!

[note=Chainfire]
Ако телефона не е бил отключван, това ще изтрие цялата информация!!!
Освен това, ако видите червеното лого на Android и SuperSU не се появи след това, си го инсталирайте от Google Play.
[/note]

ГОТОВО!!!



Главна тема на CF-Auto-Root


!!! Когато има нещо ново ще го добавям!!!
Ако някой знае или е чел за нещо, което Работи, нека да ми пише и ще го допълня.
Благодарности на XDA - Dev - Chainfire
Ако с тази тема съм помогнал на някой може да благодари и на мен Big Grin


[Изображение: UP%20Thread%20Banner.png]

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
Аксесоари
#2

USB Debugging трябва ли да е включено преди да влезем в Bootloader/Fastboot mode? За първи път ще руутвам и ми е малко притеснено, просто искам да съм наясно с нещата. Smile

[ Android History] HTC Wildfire ---> Samsung Galaxy S Plus ---> Samsung Galaxy SIII + Nexus 7 32GB + Nexus 10 16GB
Samsung Galaxy SIII. Designed for humans / Google Nexus 7 and 10. The pure Google experience.
Цитирай
#3

Да! Каквото и да се прави с телефона е хубаво тази опция да е включена и батерията да е заредена. Драйверите на компа също са много важни.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#4

не знам дали ще е полезно за повечето, но аз root-нах nexus-a по този начин:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=wI0_ylxyrWA[/video]

... като единствената разлика, че не не зададох да флашне CWM, както е избрано на клипа.

всичко става с една програма и е много удобно и лесно. следват се инструкциите ... и така.
Цитирай
#5

Някой ще ми каже ли как точно се root-ва с програмата Nexus Root Toolkit v1.6.2? Първо трябва ли да се отключи и след това се root-ва, или?!
Ако може някой да напише стъпка по стъпка как се рутва с тази програма.
Цитирай
#6

Има си тема за тоолкита, колега!!!
https://www.androidbg.com/forum/topic431...shche.html

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#7

Boixos Nois написа:Някой ще ми каже ли как точно се root-ва с програмата Nexus Root Toolkit v1.6.2? Първо трябва ли да се отключи и след това се root-ва, или?!
Ако може някой да напише стъпка по стъпка как се рутва с тази програма.

Не виждам смисъл от toolkit-a, след като CF-Autoroot има същия ефект, а става дори по-лесно.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#8

shadee написа:
Boixos Nois написа:Някой ще ми каже ли как точно се root-ва с програмата Nexus Root Toolkit v1.6.2? Първо трябва ли да се отключи и след това се root-ва, или?!
Ако може някой да напише стъпка по стъпка как се рутва с тази програма.

Не виждам смисъл от toolkit-a, след като CF-Autoroot има същия ефект, а става дори по-лесно.
Ок, мерси. Само нещо не мога да вляза в Bootloader/Fastboot mode, явно не натискам правилните бутони...
Цитирай
#9

Задръж двата volume бутона и натисни Power без да ги отпускаш.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#10

Нексуса го купих преди малко но вече беше ъпдейтнат до 4.2.2.Как да го руутна?Не става по описания по-горе начин а в нета намерих това:
http://www.ibtimes.co.uk/articles/434720...an-ota.htm
но когато го закача и не може да го намери waithing for device
И все така.Ако някой е запознат нека пише.Благодаря.
Цитирай
#11

Инсталирай си драйверите първо.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/EeePAD/...indows.zip

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#12

Не е от това.Като закача телефона си го познава.
Цитирай
#13

consult написа:Не е от това.Като закача телефона си го познава.

В Android ли си го познава или във fastboot?
Защото в Android го разпознава и без драйвери.

Все пак ги инсталирай, ако не си го направил.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#14

Във fastboot

ХАХА Оправих го.Вече е руутнат.

[note=Модератор]Следващия път използвай бутона редактиране. И това "хаха" с Caps Lock като саркастично/злобно "хаха" ли да го приема или като "хаха" от радост?
(Нарушена т.8 от правилата)
[/note]
Цитирай
#15

Имам няколко въпроса:
1.този метод става ли на 4.2.2?Горе уж е писано, че става, но пак да попитам.
2.Този метод сменя ли кернела или само дава руут права?
3.Как да разбера дали ми е отключен bootloadera? Таблета е купен от виваком и е напълно стоков.

Целта ми е само да го руутна и нищо повече.Искам кернела да си остане стоковия.

:whistle:
Цитирай
#16

1. Би трябвало.
2. Не. Само root права.
3. Рестартирай го и провери дали под логото на Google при стартиране има изобразен отключен катинар. Ако няма - значи bootloader-a не е отключен. (Но щом е напълно стоков е логично да е заключен bootloader-a.) Отключването ще затрие абсолютно всички данни в таблета, така че си направи бекъп.

Ето така изглежда екрана с логото на Google при отключен bootloader:
[Изображение: unlock-google-nexus-7-bootloader-300x225.jpg]

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#17

Нямам такъв катинар, следователно ми е заключен.Значи остава само да следвам горните стъпки за руута.
Цитирай
#18

1124 написа:Нямам такъв катинар, следователно ми е отключен.Значи остава само да следвам горните стъпки за руута.Предполагам щом не е заключен, няма да ми се изтрие нищо.

Напротив, заключен е! Прочети по-внимателно!

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#19

Да, прочетох. :thumbup:
Значи с този метод ще ми се отключи и руутне едновременно, но ще ми се изтрие всичко.Предполагам само инсталираните програми, снимки, видео и всичко друго в папките, остава.
Цитирай
#20

1124 написа:Да, прочетох. :thumbup:
Значи с този метод ще ми се отключи и руутне едновременно, но ще ми се изтрие всичко.Предполагам само инсталираните програми, снимки, видео и всичко друго в папките, остава.

Не. Абсолютно всичко се трие, включително и виртуалната SD карта, така че си направи копия.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#21

Добре, че ми каза.Аз нямам кой знае какво, но ще си прехвърля всичко на компа.
И сега се сетих да попитаоще нещо.Може ли да се свързва с компа в режим mass storage?Да ми се отварят папките като на флашка.
Цитирай
#22

1124 написа:Добре, че ми каза.Аз нямам кой знае какво, но ще си прехвърля всичко на компа.
И сега се сетих да попитаоще нещо.Може ли да се свързва с компа в режим mass storage?Да ми се отварят папките като на флашка.

Не, само в режим MTP. Компютъра го разпознава като медиен плейър. В повечето случаи и това върши работа и няма кой знае какви разлики.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#23

Реших да флашна с TOOLKIT, но има един проблем.Следвам стъпките по клипа даден по-горе.Проблемът е, че в настройките няма от къде да включа USB DEBUGGING.Просто цялото меню Опции на разработчици липсва при 4.2.2.!!
Иначе Volume Up+ 'Volume Down+Power си влизам FastBoot Mode и драйвъри всичко е инсталирано.Само не знам от къде да включа USB DEBUGGING

Разбрах как се включва. Smile
вече руутнах успеешно! Dance
Цитирай
#24

Е като липсва го изкарай де :whistle:
settings->about tablet и почвай да чукаш върху " Build Number " пък да видим какво ще стане !
Поздрави 3.14

Edit в ~23:00
Имам един минус вече а исках да помогна, ако някой не е разбрал какво има предвид да каже ... не разбрах, обясни ако не е станало да каже ... ми не става не ги разбирам тези необосновани минуси !!!

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#25

Вече нямаш минус.Кой да ти кажа, че така се изкарва менюто на за разработка. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)