Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Карти България by RAdeff
#1

[Изображение: tfxps_-VnemS5aX-JDmsCm_eF4_jOnVUu2dRLKwu...o17vi=w705]
Едно интерестно приложение, което съдържа карти на български градове. Картите са доста подробни и за сега има около 40 града. Приложеието не е навигация и не изисква нито интернет нито GPS. То е просто съвкупност от карти, ако знаете къде се намирате в даден град, лесно да намирите адрес или да знаете кой автобус да хванете (на някои от картите има изчертани автобусните линии на града)

п.п. Приложението е доста голямо (22 MB), но можете да го преместите на картата от мениджъра на приложения и тогава не заема повече от 1 MB на телефона

https://play.google.com/store/apps/detai...BzLmJnIl0.
Цитирай
Аксесоари
#2

Много е добро приложението, харесва ми. Единственото ми предложение е ако може да се добави опция в менюто да се отива до адрес на място. Примерно избираш град Пловдив и избираш да ти покаже директно ул. Иван Вазов, за да не търсиш из целия град.
Цитирай
#3

И аз си го мислех това, но май няма как да стане, защото това не са точно карти, а картинки. А на тях няма координати Smile
Цитирай
#4

yo щом ползваш html за приложението ти можеш да ползваш апито на гугъл и да замениш със твоите картинки http://blog.mikecouturier.com/2011/07/cr...oogle.html е за това трябва да разбираш от javascript не от java де ама щом си тръгнал към хтмл апп-ове трябва и това да научиш.
Цитирай
#5

Ще го разгледам, благодаря Smile

п.п. Сега го погледнах и забелязвам, че май принципа е същия. Всичко се разделя на "Tiles" Smile
Цитирай
#6

yo_asakura аз затова ти казах да се откажеш с цяла карта понеже е в разрез със свички правила за перформанс да показваш цяла картинка 7000х7000 наведнъж.
Цитирай
#7

Ами аз в другата тема написах, че и аз съм го направил така, разделено на малки квадранти Smile

п.п. Добавих още 4 града, за които нямах карти в началото (Плевен, Велико Търново, Кърджали, Хасково)
Мисля че сега общо са 43, малко по малко ще попълвам колекцията, да са всички по големи и почти всички малки градове. Smile
Цитирай
#8

+1 Супер е!

Възможно ли е имената на улиците, кварталите и т.н. да са на български език?
Цитирай
#9

Ами не, защото картите не съм ги правил аз. Аз просто ги събрах. На някой градове са на БГ, но като цяло то си е латиница. Все пак са имена Smile
Цитирай
#10

И още едно малко по световно приложение от същия вид
[Изображение: WkBpXT-7KpoeH2sqWdLJIep9envx3k-5R6muW8oR...HWKCO=w705]
Цитирай
#11

Колега, от къде ги взе тези карти? Пълни са с грешки. Само в един малък, но централен квартал на София открих 3 неточни номера на блокове. Ако се поразровя, вероятно ще намеря доста такива грешки и по другите квартали. Не го приемай като забележка към теб. Просто ми е любопитно кой е правил картите.

Galaxy Note 4, Galaxy S5
Galaxy Note 8, Micro SD Samsung 32 Gb, class 10
Цитирай
#12

vipcars тези картинки/карти са поне на 10-12 години, когато си купих първия личен компютър със семпром процесор :whistle: Все още трябва да ги имам из хардовете зипнати.
Цитирай
#13

да, стари са картите, но такива намерих. ако някой се докопа до изображения с голяма резолюция от рода 5000-6000 и по точни и нови, ще се радвам да ги обновя. Това не е проблем, проблема е намирането на такива Smile Все пак който иска ползва, поне за груба престава, защото доста други програми изискват интернет Smile
Цитирай
#14

[Изображение: j2FoZIwtEf3SSS7mR21OufkhiMOmTiiY9g9FuV_3...PX6yg=h310]

има нова версия на bg картите. вече има около 80 български града. гледал съм картите да са възможно най-актуални, но има и по старички. все пак идеята на приложението е да върне изживяването от старите хартиени карти, а не да служи за навигация или нещо подобно Smile

https://play.google.com/store/apps/detai...ne.maps.bg
Цитирай
#15

Имаш предвид, онова неприятно чувство, когато играехме на играта "Намери улицата" на хартиената карта? При положение, че има толкова много навигации, безплатни, а дори и офлайн, както и много актуални карти (бг мапс), просто е разхищение да си хвърляш така труда на вятъра...
Дори не бих си помислил да го инсталирам, дори и за проба. Особено като прочета коментарите за възрастта на картите...

ПС: Дори и картите да са от вчера, пак няма да е нужно подобно приложение.
Цитирай
#16

труда ми не е баш на вятъра, защото има 10 000 човека, които не мислят като теб Wink
Цитирай
#17

Това, че е изтеглено не значи, че е харесано, приятелю. Надявам се, че не е нужно да ти го обяснявам.
Последния коментар е от 18 февруари тази година, в която се пояснява, че за столицата си качил карта от 1992. 25 години са това. Ти на колко си? Big Grin

ПС: Независимо колко пъти е свалено, няма да го направи пълноценно и конкурентно, нито пък ще ми промени мнението тази бройка.
ПС2: Да не забравяме че просто споделям мнение, на което мисля имам право. Не мисля да ангажирам някой с него.
Цитирай
#18

просто казвам, че както ти имаш мнение, така и другите имат. според теб приложението е безсмислено, а аз го защитавам със статистиката. реално хората които са го изтеглили са почти 50 000, а на телефона си, са го запазали 13 000. според мен това си е статистика, че тези 13 000 човека смятат приложението за полезно за да го запазят. аз нямам нищо против, че не ти харесва и го смяташ за безполезно. но аз искам да се защитя, че труда ми не е безсмислен, след като 13 000 човека мислят като мен. ако не беше полезно, тея 50 000 нямаше да са 13 000, а 1000 Wink
Цитирай
#19

И все пак, колкото и цифрички и буквички да цитираш, последния ми послепис е потресаващ. Както и да е. Жалко, че има толкова заблуден народ. Надявам се основните тегления да си ги направил в началото. То вярно че тогава, когато си го създал, беше малко по бедно от към навигация, но сега да го поддържаш е жалко. Гледай реално на нещата. Друг е въпроса, че явно само заради рекламите съществува...
Изключотелно недоверие породи в мен статистиката btw.
Цитирай
#20

ами виж сега. съгласен с теб. има много по удобни пособия. но ще ти кажа няколко реални ситуации, в които приложението ми може да е полезно
- има много бюджетни телефони, без GPS (навигацията става излишна)
- има много потребители, които нямат постоянен интернет на телефона си (онлайн навигацията става излишна)
- сега гледам BG Maps. не го ползвам, но според описанието му, може да изтеглиш карта офлайн, но когато решиш да отвориш приложението, то пак ще иска интернет за да се стартира. реално само ще си спестш няколко mb от теглене на карта, но ти трябва нет да работи. повечето други приложения за офлайн карти, работят по същия начин. Естествено има и такива, които са изцяло офлайн, но бройката далеч не е толкова голяма колкото си мислиш
- има хора, които имат бюджетни телефони, с ограничено място. нямат място за над 200 мб карта на България. с моето приложение, под 50 мб са нужни да имаш над 80 от градовете в България
Всички тези ситуации по горе, са подходящи за моето приложение. Аз лично съм на 25 години, и съм ползвал хартиени карти. Смятам, че за най проста ориентация вършат работа и не съм толкова капризен да ми е нужно да напиша улицата и тя да ми изскочи. Картите се менят постоянно, нови улици, нови сгради и т.н., но с моето приложение, получавате нещо сигурно. Макар и да има лоша страна, има и хубава, това, че интернет или GPS няма да ви попречи да намерите, каквото искате. хората с години са се оправяли с хартиени карти, и смятам, че точно тези хора са в бройката 13 000.

Та това са нещата, които исках да кажа. Пак казвам, уважавам мнението ти, и напълно подкрепям, че има и по удобни приложения. Не очаквам да ти променя мнението. Но просто за всеки влак си има пътници. Аз лично много повече имам доверие на класическата хартиена карта на България, отколкото да отворя някое приложение (уж офлайн) и то да ми изпише, че е нужно обновяване и т.н. С моето приложение съм сигурен, че карта ще видя на екрана Wink
Цитирай
#21

" но с моето приложение, получавате нещо сигурно" ??? S карти от твоето рождение??? Ама ти сериозно си вярваш на написаното.Tooth Единственото сигурно е, че не може да си има никакво доверие на това.
Кой телефон казваш е без ГПС???Va Стига вече тегли локуми Big Grin
Доводите ти и примерите са направо смешни. Имам чувство, че водя спор с 11 годишно дете, което нито ведъж не е търсило адрес по хартиена карта , пък го дава за пример и го изтъква, а не с 25 годишен младеж. Онези, които са си свикнали и предпочитат хартията, познай какво - ще си купят карта от тази година и ще си прелистват страници и ще си свиркат, защото са актуални и защото дори и на хартия, търсенето е хиляди пъти по добро от това на това недоразумение. Rofl_miniА другите с ниско бюджетните телефони, няма да си пълнят паметта на телефона с нещо подобно и да се цъклят на ниско бюджетните си 3 инчови екранчета.
Ще се радвам да ми кажеш няколко модела без гпс.

Лека вечер, и жалко, че вместо да ми разтегляш локуми, не използва времето си за да помислиш за малко подобрения защото в сегашния си вид, наистина не струва.Стига да ти е по силите естествено.
Цитирай
#22

казах ти... уважавам мнението ти, но ти не си единствен. има 13 000 човека, и продължават да се увеличават, които смятат, че е полезно. това ми е достатъчно да продължа да го развивам. в бъдеще може да измисля някакво подобрение, може и да не измисля, но е факт, че не съм само аз на това мнение... Smile

п.п. ето статистика от последните 6 месеца. както виждаш всичко е нагоре. това ми дава основателна причина, да продължавам да потдържам приложението си...
[Изображение: arx1426976439s.PNG]
Цитирай
#23

Аз пък да питам какво точно може да му подобрява??????
Ако тръгне да го прави като навигация-достатъчно читави такива има, за да се занимава. Още повече, че незнам кой би се доверил на неизпитана навигация..
Иначе наистина доводите не са добри(бтв всяка(или поне по-известните, де) навигация може да си се използва без наличие на ГПС. Просто си гледаш картите.. Но явно има хора, които му се кефят по някаква причина, а и щом са толкова и му се занимава-нека. Може само да научи нещо покрай това..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#24

Веднага ти давам пример - Старата невярна карта, е по неприятна (меко казано) дори от липсата на карта. Не съм ли прав?
Иначе той продължава да тегли локуми... Така и не разбрах за модела телефон без ГПС Tooth... Относно израза: "това ми дава основателна причина, да продължавам да потдържам приложението си..." Какво развиваш, като от началото на приложението, картите ти са неактуални. А това е най важното. Още отдавна, декември 2012 в коментарите ти за приложението са написали какво би го направило неустоимо, но явно това не може да се постигне с набавянето от разни места на отживели карти на картинка...
Приключвам с коментарите си за това нещо. Явно няма да видиш градивна критика в думите ми. 
Цитирай
#25

аз не знам за кой път ти казах, че разбирам и уважавам мнението ти. но нали се сещаш, че няма заради 5 човека да прекратя нещо много по голямо. и аз приключвам с коментарите, всеки си има мнение, но незнам с какъв "акъл" си мислиш, че като ми кажеш, че няма смисъл от това приложение, и аз изведнъж ще му дръпна шалтера и ще лиша толкова народ от него... Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)