Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Флашване на ROM за LG L7 P70x с помощта на програмата KDZ
#1

Инструкция за ъпдейт на телефон LG L7 P700/P705 през програмата KDZ

А. Предварителна подготовка

0. Необходим ви е телефон LG L7 Tooth , компютър с Windows XP или Windows 7 (докладвани са проблеми с Vista) и следва да са инсталирани всички драйвери на LG за този телефон.

1. Ако вече имате инсталирани програми и въведени контакти на телефона и държите да ги запазите, то:

а) ако нямате рут права, използвайте LG PC Suite и свържете телефона с компютъра в режим PC Software. След това архивирайте, каквото е необходимо
б) ако имате рут права, инсталирайте и използвайте Titanium Backup, като изрично укажете, че архивите трябва да отидат на външната ви microSD карта.

ЗАБЛ: предимството на Titanium-а е, че позволява и записа на доста настройки по телефона, включително тези на Google приложенията. Освен това архивите от Titanium без проблеми могат да се прехвърлят на телефон с ROM, различен от този, с който са били правени, та дори и на съвършенно различна марка/модел телефони. За LG PC Suite това не е 100% гарантирано.

2. Свалете си следните неща:

а) програмата за флашване KDZ. След свалянето разархивирайте програмата в директория C:\KDZ_FW_UPD_EN . Ако нямате инсталиран Microsfot XML Parser, инсталирайте го от файла msxml.msi в тази директория;

б) ROM-ът който ще флашвате, във формат KDZ. Тук има два начина:

1-ви начин - сваляне на последния стоков ROM за вашето устройство, през интерфейса Original LG Firmware (OLGF), разработен от XDA-Developers. След като свалите архива с OLGF, разархивирайте някъде двата файла в него. Ако нямате инсталиран Microsfot .NETFX 4.0, трябва да го инсталирате от файла dotNetFx40_Full_setup.exe. След това може да стартирате Original LG Firmware.exe. Ще се появи прозорец с няколко бели полета долу вдясно. В едно от тях пише P500 - променете го на P700 или P705, в зависимост от модела на вашия L7. В полето под него въведете IMEI номера на телефона, като въвеждате само цифрите, без всякакви интервали и тирета между тях, после натискате бутона долу вдясно и след малко ще започне сваляне на необходимия ви ROM.

ЗАБЛ.: IMEI номера на телефона си може да разберете:
--- от стикера на опаковката, с която сте купили телефона
--- от самия телефон, на стикера под батерията
--- от телефона, като наберете на клавиатурата за набиране на телефонни номера кода *#06#
--- от телефона, като влезете в Settings > About Phone > Status и слезете до реда IMEI

ЗАБЛ. 2: Напоследък сърверът, където се намират ROM-овете е претоварен, за което излизат съответни съобщения. Ако не се получи - просто опитайте пак.

2-ри начин - може да свалите просто някой от ROM-овете от колекцията, събрана на този адрес. Разликата е, че това ще е "ROM въобще", докато с инсталацията на ROM, свален по първия начин получавате 100% стоков ROM, който отговаря на вашия хардуер и регион на ползване. Колекцията пък обаче позволява експерименти, тъй като може да си инсталирате нещо, за което се знае, че има по-различни, но полезни за вас функции.

ЗАБЛ.: Важно е да се знае, че ROM-овете от L7 P700 могат без проблеми да се инсталират на P705 и обратно. Просто, ако вземете ROM от P700 и го поставите на P705 ще имате в добавка интерфейс за работа с NFC, който ще е излишен, защото P705 няма такъв хардуер и обратно - ROM от P705, инсталиран на P700 ще тръгне без проблеми, но и без поддръжка на NFC.

ЗАБЛ. 2: Свалянето на ROM-ове от колекцията става през системата adf.ly - т.е. за да свалите нещо трябва да изгледате няколкосекундна реклама. За да не се объркате - за да свалите някой ROM щракате върху името му, както обикновено. Отваря се нов прозорец с логото на adf.ly горе вляво. Горе вдясно пък има брояч. Когато броячът стигне нула, той бива заменен от думите "SKIP AD>" - щракате върху тях и едва сега ще започне същинското сваляне.

ЗАБЛ. 3: ВАЖНО!!! Към дадения момент най-актуални са следните ROM-ове:
--- V10I NEU/EUROPE OPEN
--- V10I BUM/BEIJING UNICOM(CHINA)

Разликите са, че в китайския ROM по подразбиране липсват Google приложенията, които някой хора не желаят да инсталират поначало. Т.е., ROM-ът заема малко по-малко памет.

След като свалите който и да е ROM и по какъвто и да е начин, копирайте сваленият файл с разширение .KDZ в директорията на програмата за флашване - C:\KDZ_FW_UPD_EN

Б. Следва самото флашване:

1. Уверете се, че батерията на телефона е заредена до поне 80%
2. Ако сте правили манипулации с телефона, изискващи изключване на LG Android Platform USB Modem от Control Panel - включете го! (десен бутон - Enable)
3. Изключете телефона.
4. Стартирайте Emergency Mode. За целта натиснете и задръжте бутона за увеличаване на звука и бутона за включване на телефона. След малко телефонът ще извибрира. В този момент отпуснете и двата бутона - след още 3-4 секунди екранът ще светне в жълто, а в средата ще има син надпис "emergency mode!!"
5. Свържете телефона с USB кабел към компютъра си.
6. Стартирайте KDZ_FW_UPD.exe
7. В прозореца на KDZ изберете:
--- в полето Type - 3GQCT
--- в полето PhoneMode - EMERGENCY
--- в полето KDZ file - след натискане на бутона-папка вдясно от това поле намерете и изберете файла на ROM-а. В момента, в който го изберете, полето Version трябва да се попълни автоматично с номера на версията на ROM-а. Например за V10I OPEN EUROPE там трябва да пише V10I_00
8. Натиснете дългия бутон [Launch software update] и изчакайте около 15-20 минути префлашването да приключи с надписа (==FINISH==)
9. Изключваме телефона от кабела. Готово!!!


ЗАБЛ.: При някой ROM-ове малко преди завършването на флашването може да се появи съобщение за грешка "MOD UpTestEX MFC Application error found". Не се безпокойте - това е нормално, просто затворете прозореца на съобщението и изчакайте флашването да завърши.

ЗАБЛ. 2: Ако по някаква случайност флашването увисне - не се притеснявайте. Изключете телефона от кабела, спрете KDZ, извадете батерията от телефона, поставете я обратно, натиснете бутона за увеличаване на звука (при изключен телефон!) и включете USB кабела. След 15-20 секунди трябва да се появи описаният по-горе жълт екран на emergency mode, след което може да повторите рефлашването.
Цитирай
Аксесоари
#2

abritus написа:защо немога да мина в тоя мод?тела ми се стартира само

При мен винаги се получава от първия път. Не знам как още да го обясня това "натискаме и задържаме бутона за увеличаване на звука, натискаме и задържаме бутона за влючване, чакаме да извибрира, отпускаме".

...затова заснех кратка инструкция и я качих в тубата Tongue
Цитирай
#3

Колегaтa по-горе мaй е с Optimus 2x, зaщото гледaм, че и тaм е писъл същото. Вече му отговорих в другaтa темa. Кaзaх им от тук дa свaлят KDZ прогрaмaтa, че е нaй-прясно кaченa и незнaм по другите рaздели дaли рaботят линковете.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Днес излезе нова версия на официалния ROM - V10K.

За всички, които искат да я инсталират и след това да я рутнат, съветът ми е да НЕ правите инсталацията по WiFi, а да свалите KDZ файла оттук - ЦЪК и да флашнете по процедурата в първия пост.

За рутването - ще трябва да изчакаме XDA или руснаците за измислят лесен начин, тъй като в момента има един, но е за "ракетни инженери" :rofl:
Цитирай
#5

[R&D Test Tools Log File]

02:17:00 : Launching SW update
02:17:00 : Unpacking KDZ
02:17:01 : kdz decrypt error.
02:17:01 : Extract file error
02:17:03 : ===FINISHED===


Излиза ми това и и не става. При премахване на хака за видеоускорителя телефона ми се бъгна и след рестарт не мога да правя нищо на него. Изписва Unfortunately, начало has stoped. Някакви идеи как да го оправя?

LG Optimus l7 p700, LG G2 16gb, Lenovo A859
Цитирай
#6

Здравейте,
днес опитах да флашна телефона си LG L700 с новата версия на софтуера, включих го в Emergensy mode, свалих файлът, който е рутнат - най-новият качен за ъпдейта и го пуснах, обаче постоянно ми излиза някакви надписи и накрая съобщение че има грешка и ми се затваря програмата KDZ. Опитах да си включа телефона, но ми изписва пак Emergency mode и при повторен опит да го флашна пак същото. Какво да правя !!! Пише нещо такова:
Model Dll Msg Not Found(205, 58)
CDMA: wParam = 305, Iparam = 58
с поредни цифри са на всички редове

LG L7
HTC Wildfire S
Цитирай
#7

karina7555 написа:Здравейте,
днес опитах да флашна телефона си LG L700 с новата версия на софтуера, включих го в Emergensy mode...

Изключи телефона, извади батерията за поне половин час, а най-добре - за 4-5 часа.

Флашни през KDZ официалната версия V10I, като поставиш телефона в Emergency Mode по втория начин - при изключен телефон, с натиснат бутон за увеличаване на звука се включва USB кабела.

След като приключи инсталацията на V10I можеш да флашваш рутнатия V10K.

Ако и това не помогне - можеш да се върнеш още една стъпка назад, като флашнеш телефона през LG Mobile Support Tool и след това - рутнат V10K.

NB: Казваш, че KDZ изписва съобщение за грешка при завършване на флашването. Вече коментирахме, че това е нормално. Някъде между това съобщение и предните, за прогреса на флашването (защото тези съобщения - Model Dll Msg Not Found(205, 58) - са точно това), изписва ли ти "Reboot phone"?

Много е важно, ако ти изпише това съобщение ДА НЕ ПРАВИШ НИЩО С ТЕЛЕФОНА, каквито и съобщения да ти изписва!!! Обратно - на екрана на телефона могат да се появят съобщения за ъпдейт на едно или друго и този процес да трае 15-20 минути, след което телефонът трябва да се рестартира сам. Това е валидно за всички ъпдейти през KDZ.
Цитирай
#8

Здравейте,
от вчера след опита за флашване на рутнатия софтуер, телефонът постоянно си стоеше в Имърджънси мод и абсолютбо нищо не се случваше, при всяко включване пак влизаше в този режим, какво ли не опитах за да го стартирам нормално или да флашна пак рома и нищо не ставаше. Стоя цяла нощ без батерия и днес същото нещо, изобщо не реагира, все в този мод си стоеше. 1000 пъти опитвах и с рутнатият и с официален ром и не става и не става. Днес по едно време, незнайно как се флашна с официалният ром, но промених в KDZ избрах опцията в TYPE - CDMA, а в Phone mode избрах CS_EMERGENCY и само така успя да излезе от жълтият екран и тръгна. Но понеже го флашнах с оригиналният ром, сега нямам рут. Дали ще се измисли начин за рутване без флашване на рома?

LG L7
HTC Wildfire S
Цитирай
#9

karina7555 написа:Здравейте,
Днес по едно време, незнайно как се флашна с официалният ром, но промених в KDZ избрах опцията в TYPE - CDMA, а в Phone mode избрах CS_EMERGENCY и само така успя да излезе от жълтият екран и тръгна. Но понеже го флашнах с оригиналният ром, сега нямам рут. Дали ще се измисли начин за рутване без флашване на рома?

Засега рутване на V10K без флашване няма и май няма да има - при предните версии номерът ставаше с използване на грешка в един скрипт, който можеше да се стартира през ADB конзолата и да даде достъп до някой важни системни файлове. Във V10K тази "дупка" е запушена и тъй като вече има начин за получаване на рут, макар и с флашване, не мисля, че някой ще седне да влага време и усилия в търсене на още по-лесен начин.

Иначе, за твоя телефон - сигурно ли е, че е P700? С това успешно флашване в режим CDMA/CS_Emergency нещо ми прилича да е телефон за Латинска Америка (P708) или за Корея (P790/P716)? Ако това е така, то просто инструкциите, които даваме тук НЕ са за този екземпляр и това е и причината за проблемите ти.
Цитирай
#10

Здравейте,
телефонът е купен от Глобул, Р700 е, проверявяла съм в характеристиките на системата, има бг език, от инструмента за сваляне на официален ром, въведох имеи и сериен момер и ми свали автоматично официален ром. Има поддръжка и за NFC.
Е явно ще си стоя без рут Sad но не ми се рискува пак. Вчера по едно време пак се флашна с официалният ром по същият начин и аз реших, че щом се оправи няма да се бъгне пак и пробвах пак с рутнатият файл и отново влязох в имърджънси мод. та след хилядата опита, тази сутрин пак влезе в релси и вече не искам да пробвам Smile)))

LG L7
HTC Wildfire S
Цитирай
#11

karina7555 написа:Здравейте,
телефонът е купен от Глобул, Р700 е, проверявяла съм в характеристиките на системата,...

Моят е същият. Сега, след като имате работещ официален ROM би трябвало да няма никакви проблеми да сложите V10K с готовия рут.
Цитирай
#12

Вчера като се флашна по случайност и тръгна, проверих и беше с новият вече софтуер, след това реших да го флашна с рутнатият и след това пак влезе в имърджънси мод и пак блокира. Тази сутрин след 1000 опита да го флашна, най-накрая стана с официалният ром

LG L7
HTC Wildfire S
Цитирай
#13

tromto написа:Иначе, за твоя телефон - сигурно ли е, че е P700? С това успешно флашване в режим CDMA/CS_Emergency нещо ми прилича да е телефон за Латинска Америка (P708) или за Корея (P790/P716)? Ако това е така, то просто инструкциите, които даваме тук НЕ са за този екземпляр и това е и причината за проблемите ти.
@tromto аз това знам за 3-те режима на флашване:
DIAG - нормално
EMERGENCY - когато телефонът е в Emergency mode и трудно се флашва
CS_EMERGENCY - Crash System Emergency - когато проблемът е по-голям.
Общо взето не винаги се получава по описанията и трябва да се пробват всички варианти. На едни места пише да се изключат LGE Virtual modem, но аз никога не съм го изкл. Най-важното е да се инсталира правилния драйвър. На 1 колега 2 дена му мъчих телефона през Team vieler, уж теглих драйвърите от LG Mobile Suport Tool. Накрая тъкмо щеше да се отказва, изтеглих драйвъра от сайта на LG и стана. При версията за Латинска Америка (P708) файловете за флашване май са .wdb и .dll и инструмента е UpTestEX


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#14

Всичко стана перфектно! Вече съм с руутнат V10k и работи доста добре + това направих и графичното ускоряване и сега съм доста доволен! Smile Поздрави и браво за доброто обяснение
Цитирай
#15

Оп и при мен стана снощи, от първият път, даже процедурата трая по-малко от 5 мин.

LG L7
HTC Wildfire S
Цитирай
#16

И аз съм вече с новия Андроид! Телефончето се държи добре, но......нямам клавиатура!

П.С. Проблемът е решен Smile
Цитирай
#17

Вече е руутнат с този ром, имам си и CWM, Влезнах в emergency mode, изадох си ноктите следващите 3-4 минути и телефона ми стартира без проблеми, но Su,се появи след като ресетнах телефона...


Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#18

На мен не ми влиза в emergency mode по стандарния начин,има ли друг вариант?

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#19

stoianeminem написа:На мен не ми влиза в emergency mode по стандарния начин,има ли друг вариант?
С кой ром си сега?

Shit happens !
Цитирай
#20

С офицялния 4,1,2.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#21

Влиза се с бутона за намаляване на звука и като включиш кабела.
май така беше или с увеличаване на звука задържаш и включваш кабела

Shit happens !
Цитирай
#22

Стана но не ми дава да въведа настройките сега.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#23

Кой настройки?
В KDZ ли?

Shit happens !
Цитирай
#24

Да,значи стартирам е.мода,настройвам първото както си го пиши но като тръгна да браузвам до рома не ми го намира.Ползвам ето този ром:
http://www.youtube.com/watch?feature=pla...OzWw55JmOg
Ако нестава този можеш ли да ми предложиш някой който е хубав.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#25

До сега CM не съм слагал но с този ром съм най доволен АБСОЛЮТНО никакви проблеми нямам
флашваш през KDZ и си номер едно ,всичко работи
Никакъв лаг при игри и други програми.
https://disk.yandex.com/public/?hash=dqV...L4aWxHs%3D
ром от 4pda на v20D + root +CWM
Added:
+ CWM 6.0.3.2
+ Supersu 1.25 pro
+ Busybox 1.21.0
+ Root Explorer
+ Android Terminal Emulator
+ TBP 6.0.31
+ A small tweak of the battery saving, and calls for speeding up the screen memory.
Рома трябва да е в директорията на програмата KDZ демек : C:\KDZ_FW_UPD_EN

Shit happens !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)