Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Android 4.0.4 ICS от LG + Root
#51

Oфициалният РОМ е със заключен буутлоудър. Съветвам всички да си флашнат с NVFlash ромът на topogigi от xda. Базиран на официалния, но е отключен и с преработено ядро за бързина и още някакви хакове за паметта. Ползвам го и е без грешка.

White Samsung Galaxy I9300 | Rooted | Clockworkmod recovery image | ROM Temasek 4.2.2 based on CM10.1 unofficial
Цитирай
Аксесоари
#52

Новия ром на топогиги вече може да се флашва и без нвл, екстра е.. СЕга го свалям
Цитирай
#53

Lewskarche написа:Новия ром на топогиги вече може да се флашва и без нвл, екстра е.. СЕга го свалям
Защо е толкова малък (344 Мб, другите са над 600 Мб)?
Сега съм с CM10, мога ли да го сложа веднага или трябва да мина през някакъв друг?
Цитирай
#54

abritus написа:Стартирайте Emergency Mode. За целта натиснете и задръжте бутона за увеличаване на звука и бутона за включване на телефона. След малко телефонът ще извибрира. В този момент отпуснете и двата бутона - след още 3-4 секунди екранът ще светне в жълто, а в средата ще има син надпис "emergency mode!!"

защо немога да мина в тоя мод?тела ми се стартира само
Свaляш бaтериятa, зaдържaш бутонa зa нaмaлявaне нa звукa и свръзвaш USB кaбелa с телефонa.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#55

Изглежда, че за да флашнете новата версия на топогиги, трябва първо да сте сложили старата... Иначе - буут лууп :wall:
Цитирай
#56

Хaйде моля ви се тук дa обсъждaте сaмо "Официaлния", дa не превръщaме и тaзи темa кaто другaтa! Зa Топо гиги някой който го е кaчил дa отвори темa с инструкции!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#57

Някой има ли информация кога ще се получи ъпдейт и на Унгарските апарати Smile

NEXUS 5 16 GB BLACK>NEXUS 6P 32 GB>SAMSUNG S8+ 64GB>SAMSUNG S10+ 128 GB>Samsung S21 Ultra 512GB>Samsung S22 Ultra 512GB>Samsung S23 Ultra 512GB>Samsung S24 Ultra 512GB 
Цитирай
#58

Достъпен е през програмата за ъдейт LGMobile Support Tool за:
HUNGARY -
EUROPE OPEN - ITALY - BALTICS -CZECHO - FRANCE - GERMANY - GREECE - PORTUGAL - ROMANIA - SPAIN - SWITZERLAND

Тук ще дам инструкции как да си ъпдейтнете телефона, ако за вас не е достъпен ъпдейта през LGMobile Support Tool.
Внимание, всичко правите на собствена отговорност, така че се замислете малко преди да правите каквото и да е!
Ако вече имате инсталирани програми и въведени контакти на телефона и държите да ги запазите, то:
а) ако нямате рут права, използвайте LG PC Suite и свържете телефона с компютъра . След това архивирайте, каквото е необходимо
б) ако имате рут права, инсталирайте и използвайте Titanium Backup, като изрично укажете, че архивите трябва да отидат на външната ви microSD карта.
в) Всичко което е на вътрешната памет го копирайте на външната SD карта или на компютъра.
Ако направите някои погрешни стъпки, може да повредите вашето устройство. Преди да започнете, се уверете, че LG Mobile Updater / LG Sync е затворен. Уверете се, че батерията на телефона е заредена до поне 80% и премахнете вашата SD карта.
Ако не сте с оригинален ром, е добре преди това да се върнете на такъв 2.3 как става, може да видите тук
Инструкции за ъпдейт:
Метод 1. с Kdz Firmware Updater
Метод 2. със Smart Flash Tool
ROOT
Системни приложения които могат да се деактивират.
[note=vargala81]MOD EDIT: Моля да се придържате към темата и да не коментирате други Ромове!!![/note]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#59

Флашнах го този стоков 4.0.4 и съм приятно изненадан, има доста опции които ги няма в никой друг стоков софтуер, на когото и да било производител.
Цитирай
#60

И аз съм вече на 4.0.4 , но не е ли по лесно с smartflash и с бин и флс файловете отколкото с кдз

ПП: как да рутна тела, с SuperOneClick ми зацикля и нестава
Цитирай
#61

Аз го направих със смартфлаш, това с кдз ми е много сложно, не си струва Smile
Ето тук има начин за руут, сега го тегля и ще видим какво ще стане. 1кликруут не стана и при мен.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2034528

Не мога да вкарам телефона в АПХ мод, що така?
Цитирай
#62

Пробвайте с Unlock Root


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#63

Колеги този ром ще излезне ли като формат за инсталиране през Recovery или да не се надявам и да действам по описания начин?
Цитирай
#64

Ако питаш мен ,потруди се малко ,лесно е. А и като гледам...... на готово няма да стане явно
abritus написа:как ви се държи батерията? сега го погледнах и беше се изключил , батерията е на 2%,а преди 3ч беше на 75%
Цитирай
#65

Колеги, тръгнах да флашвам с KDZ но нещеш ли ми дава грешка..Mod2 нещо си и програмата крашва и увисвам до там.Пробвах още няколко пъти и все до там..дали има значение че съм 64-битова 7ца.И к'во да правя в случая. Не ми се чака 15600 часа да сваля файловете за смарт флаша. Дайте някви насоки

LG P-990 Optimus 2X Stock 2.3.4 v20s /R.I.P/ -> SGS Custom GamerzROM v4.0 4.2.2 Jelly
Цитирай
#66

Нямaм идея дaли рaботи нa 64 битовa 7-цa. Нaли стaртирaш Windows enabler и KDZ кaто aдминистрaтор? Aз 2 денa се мъчих с 1 Optimus L 7, Пробвaхме нa 2 със Win 7 и не стaнa, нaкрaя пробвaхме нa XP и пaк не стaнa. Влезнaх в сaйтa нa LG и нaпрaво от тaм си свaлих дрaйвърa и тогaвa стaнa. A и долу до чaсовникa, цъкaш десен бутон в-ху иконaтa нa lg mobile suport tool и го зaтвaряш.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#67

Да бе колега всичко е точно драйвърите са си от официалния сайт всичко е като админ и лг упдате тоола е затворен и пак ми изкарва MOD UpTestEX MFC Application has stopped working и така. Свалих си .bin и .fls файловете от един руски сайт и на смарт флаш успях да го подкарам. Много съм happy Dance

LG P-990 Optimus 2X Stock 2.3.4 v20s /R.I.P/ -> SGS Custom GamerzROM v4.0 4.2.2 Jelly
Цитирай
#68

И аз да се похваля, сложих стоковия със смартфлаш, после го руутнах и сложих топогиги, не виждам никаква разлика между двата рома. Плюс т'ва топогигито като се опиташ да го овърклокнеш ти забива телефона, пази боже да дадеш на "set on boot" на новата честота... След 10 рестарта ми изписа "CPU Tuner stop working" и си отдъхнах Big Grin
Цитирай
#69

Дaйте линк зa този със Smart Flash Tool дa го добaвя в 1-ви пост.
Пп. Товa ли е темaтa? http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2028946


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#70

В съботa вечертa сложих v30a с smart flash. След две презaреждaния бaтериятa продължaвa дa пaдa много бързо. Имa достa лaг по менютaтa при първото им пускaне. Зa 56 мин. В нетa пaднa с около 30%.
Цитирай
#71

MACROS написа:В съботa вечертa сложих v30a с smart flash. След две презaреждaния бaтериятa продължaвa дa пaдa много бързо. Имa достa лaг по менютaтa при първото им пускaне. Зa 56 мин. В нетa пaднa с около 30%.
Ммм дааа
Някой друг проблеми с батерията ?За около 14 часа ми падна с 57% - от вчера ( снощи ) го извадих от зарядното и до сега , с едно две пускания на 3G ,само за проверка на прогнозата .

Nokia X2
Honor 7 - Grey 64GB
Huawei M2 10.1" 64GB
Цитирай
#72

Слез флашване със нов ром е добре да се прави калибриране на батерията .Доколкото знам и съм пробвал това е най-доброто приложение за тази цел и при мен винаги е вършило чудесна работа:
https://play.google.com/store/apps/detai...JhdGlvbiJd
Не знам само дали вече може да се руутне новият ром ,защото приложението изисква руут права
Цитирай
#73

zanon написа:Слез флашване със нов ром е добре да се прави калибриране на батерията .Доколкото знам и съм пробвал това е най-доброто приложение за тази цел и при мен винаги е вършило чудесна работа
Човек, това е placebo ефект с тия програми за калибриране, но щом ви се занимава - действайте. Smile

White Samsung Galaxy I9300 | Rooted | Clockworkmod recovery image | ROM Temasek 4.2.2 based on CM10.1 unofficial
Цитирай
#74

elu написа:
zanon написа:Слез флашване със нов ром е добре да се прави калибриране на батерията .Доколкото знам и съм пробвал това е най-доброто приложение за тази цел и при мен винаги е вършило чудесна работа
Човек, това е placebo ефект с тия програми за калибриране, но щом ви се занимава - действайте. Smile
Да,наистина има много такива програми с пласебо ефект,но тази не е такава. Първото което е че иска руут контрол за да може да изтрие старият файл отговарящ за мениджмънта на батерията от системната директория .След като го изтрие системата сама си прави нов файл с вече новите настройки за новия РОМ.
Обърнете внимание също,че след операцията се променя и волтажът на батерията при зареждане към по-висок (не помня вече колко беше моят,но от около 3,6 V го дигна на към 4 V)и отговарящ на нуждите на рома Wink
Цитирай
#75

Това последното за волтажите не е вярно.
100%, максимално зареждане е около 4,2V. Това важи за всички съвременни телефони

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)