Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia T/TX (LT30p/LT29i)

monipeev написа:На мнение съм, че вече всичките са достатъчно стабилни, на база стокови, но явно нещо като цяло проблема със запълващата се рам памет до "дупка", или до 0 МБ казано по друг начин при 4.3, продължава да съществува.
Така и не съм хванал някаква закономерност в инсталирани или минали стартирани приложения, които да водят до тази неизчистваща се памет, за това и се примирих с даунгрейд до 4.1.2 и евентуални бъдещи опити с по-нови версии на ромовете в xda с версия 4.3.
При 4.1.2, независимо от броя на качени, стартирани, спряни, затворени и т.н. приложения, рам-та се държеше на ниво.
Ще поживеем, ще видим. Smile

Здравейте! Ще споделя накратко какво ме интересува за телефон LT30p. Имам личен телефон от този модел, около месец. Купих го от далечен магазин, който продава много стоки включително на Сони и се води оторизиран сервиз за продуктите на Сони. Направих два ъпгрейда на операционната система и не знам как да върна най-старата версия на системата. Преди и след първия ъпгрейд, направих няколко копия за възстановяване на системата, като точките за възстановяване са съхранени в допълнителна карта с памет от 32 гигабайта. След втория ъпгрейд, обаче не мога да възстановя системата, заради обновената версия от ъпгрейда. Имам важни данни в допълнителната карта с памет, но ми трябва да ги преглеждам доста често на телефона, а галериите със заводски мелодии, снимки и видеа се самоизтриха след ъпгрейда и накратко се съсипах като видях гледката. Ако отида в сервиз на Сони, дали може някой сътрудник да ми оправи телефона, с представяне на необходимите докумeнти за покупката? Или, моля, за друга идея, която да е безопасна и бърза за действие! Благодаря!
Цитирай
Аксесоари

Сега колега.
Въпрос на компетентност според мен е, да не ти откажат връщане на стар фърмуер за твоята експерия.

Като цяло, цялата манипулация по връщането на най-старата ти версия, би могла да я свършиш и сам, стига да се снабдиш с необходимия софтуер и програма за това, в случая версия 4.0.4, както и Pc Companion, като самата операция би отнела около 15 минути флаш.
В сервиза, може да изкара и до месец. :-)
И да, причината за невъзможност за връщане на бекъп, е именно различната версия на Андроид, върху която е бил направен той.

Гаранция има ли телефона? Ако има, възползвай се.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да попитам и аз нещичко във връзка с въпросния модел "Т" (LT30p),не е мой - на един приятел е.
1. Телефона се оставя цяла нощ включен на заряд и на сутринта (не винаги) се намира в изключено състояние,при включване си стартира нормално и кара един ден при усилено ползване на WiFi.Батерията се е заредила.Въпросът ми е: защо се изключва?
Ако се е скапала батерията в никакъв случай няма да издържи 5-6 часа в интернет,нали?
2. На моменти става почти неизползваем защото и 2-те ядра на процесора са на 100%.Опитах се да видя кое го товари и се оказа Фейсбука (50-60%) и някакъв процес на Андроид-а (30-40%).Тук е момента да спомена,че Фейсбук не е пуснат,някакъв фонов процес.Няма качени никакви приложения,всичко е стоково.И това започна да го прави от около две седмици,преди това никакви ядове.
Всички проблеми са след ресет на телефона и естествено сложена отметка да изтрие всичко.
Андроид 4.3,версия на компилацията 9.2.А.1.199.Машинката не е рутвана и има около 5-6 месеца остатъчна гаранция,купен е от Глобул.

Бихте ли споделили с коя от предишните версии на Андроид телефона се държи най добре,защото както споменах не е мой и нямам лични наблюдения.
Благодаря предварително!

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай

Колега, проблема с изключването на телефона при зареждане до 100%, е бъг на Андроид 4.3.
Има приложение в плей стор, което оправя именно това изключване.
Заповядай името на приложението.
Safe charge

Следва чекване на опцията в настройките и всичко ще е ок.


За по-стабилна версия, без проблеми, за които съм писал, поне аз намирам Андроид 4.1.2.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

И аз да попитам нещо...

Преди два дни както си разглеждах снимки в Инстаграм,изведнъж телефона заби и се изключи сам и оттогава не иска да се включи...Батерията беше не 70%...

Като го сложа на зарядното свети зелено,значи уж е наред.Обаче вече втори ден не иска да се включи по никакъв начин....

Някакви предложения или да го нося на сервиз...
Версията Андроид е 4.3. Един месец ми остава от гаранцията,телефонът е купуван от Техномаркет.

Sony Xperia T
Цитирай

Опита ли с комбинация от бутони Пауър и усилване едновременно задържани, до 3 вибрации?

Друг вариант е да го свържеш към компютъра и рипеър през програмата на Сони, Pc Companion.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Monipeev написа:Опита ли с комбинация от бутони Пауър и усилване едновременно задържани, до 3 вибрации?

Друг вариант е да го свържеш към компютъра и рипеър през програмата на Сони, Pc Companion.

Благодаря ти,колега Christmas
Значи пробвах първата комбинация.
Включи се веднага,след това му сложих СД картата(понеже бях забравил да я сложа) и пак този номер-заби и се изключи сам. За втори път вкарах комбинацията с Пауър бутона и усилването и сега е включен,даже и говорих по него....

Имаш ли представа какъв му е бил проблема? Или какво да направя,за да не се появява занапред този проблем?

Благодаря пак Smile

Sony Xperia T
Цитирай

Може само да се предполага, няма как да съм сигурен, защото вариантите са много.
Ако отново се случи, може да се мисли за префлашване на фърмуера, както ти споменах по-горе.
Разбира се, стига проблема да не е сведен до проблем съд сд карта, Сим карта и т.н.
Все пак, ползвай си го със здраве и надявам се безаварийно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Monipeev написа:Може само да се предполага, няма как да съм сигурен, защото вариантите са много.
Ако отново се случи, може да се мисли за префлашване на фърмуера, както ти споменах по-горе.
Разбира се, стига проблема да не е сведен до проблем съд сд карта, Сим карта и т.н.
Все пак, ползвай си го със здраве и надявам се безаварийно.


Дано да няма нищо занапред. Smile
Но ако пак се появи този проблем, ще пиша.

Благодаря ти много :cheers:

Sony Xperia T
Цитирай

Здравейте искам да попитам дали някой от вас се е сблъсквал със същия проблем (търсех във форума но не открих)
Значи имам Сони експерия Т от декември 2013 година (все още е в гаранция) но от 3 дни имам проблем, първо започна да се гаси сам всеки път щом исках да ползвам бързия достъп до гугъл, а от вчера се гаси сам всеки път щом се опитам да отключа дисплея. (натискам копчето за включване изчаквам да зареди и в момента в който плъзна пръст по екрана се изключва отново, рядко успява да се отключи но след няколко секунди се гаси отново сам) също така забелязах че доста загрява отзад при камерата (не знам дали е свързано) поставих го на зарядно и проблема изчезна за няколко часа след което отново започна да се гаси, единственото което можех да направя е да го включа но да не го пипам и само да гледам колко е часа на него за да не испусна влака :Sad Та въпроса ми е има ли някой представа какъв може да е проблема и дали мога да го оправя сам (реинстал на софтуера или изтриване на програма ако тя е причината) или ще трябва да го пратя на доктор?
Цитирай

Ето, сам си предположил какво може да направиш. Smile
Актуализиран ли е до последния официален наличен софтуер за Xperia T, Андроид 4.3?
Под гаси сам, имаш в предвид,  че се изключва напълно телефона или просто изгасва дисплея.
Премахване на приложение, ако ти е направило впечатление,  че проблема се е появил след някое или след това фабрични настройки,  а ако не, може да се премине кък преинсталиране на софтуер.
Необходимата програма за това във вашия случай е Pc Companion.
Ако имате време и желание,  пробвайте вариантите,  преди да се обърнете към сервиза за гаранционно обслужване.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Версията ми е 4.3, влязох в упдейт центъра и имаше предложения за два упдейта на програми. Под гаси се сам имам предвид напълно да се изключи, всеки път щом го пусна чакам да зареди всичко си зарежда нотмално и на екрана ми излиза картинката която съм си сложим на заключен екран, в момента в който се опитам да отключа тела той просто гасне и трябва да го включвам отново, пак гледам логото на сони, пак зарежда и пак се гаси като го пипна. Пробвах внесто да го отключвам да стартирам камерата също не стана , пуснах плейъра без да отключвам екрана и пак изгасна. Сега това го пиша от телефона ми който е на зарядно и проблеми няма, днес само веднъж се изключи но тогава не беше на зарядно....до като пиша тела доста забива, буквите се появяват с доста чакане, като искам да истрия някоя чакам около 30 сек. Свалил съм си приложението клеен мастер и то ми дава че паметта ми е заета на 56% а рамта е на 70%. Имам карта памет 2 гигабайта но тела някой път не я чете, слагам я в друг тела и ми показва всички песни, сонито ми пише че е празна. Не разбирам много от тези неща можеш ли да ми кажеш как мога сам да направя нещо чрез компа? Да си преинсталирам софтуера или друго?
Цитирай

Според мен ти е време да си смениш батерията и да пробваш без карта памет защото, ако се е развалила също ще ти рестартира телефона. След като се изяснят двата варианти и проблема е на лице ще си го преинсталираш на компютъра с програмата Flashtool (виж важните теми) или с PCCompanion програмата на Sony >> http://support.sonymobile.com/bg/tools/pc-companion/

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Извадих картата памет и нямаше ефект, за батерията ще трябва да занеса телефона в сервиз тъй като не може да се сменя батерията, а относно този сайт който ми даде support sony в него не намерих нищо за Xperia T, не знам защо. Ще опитам с другото ти предложение и ще прегледам важните теми Smile
Цитирай

Колегата ти е предложил сайта на Сони, като от него да си свалиш програмата Pc Companion за компютъра, с която да си поправиш / префлашнеш софтуера на телефона.
Така ще изключиш евентуално и проблем със софтуера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Колеги, предполагам не е имало някой с такъв проблем, но ми попадна една Xperia T, която не ще да се зарежда.. Проблема е, че явно телефона не може да измери температурата на батерията. Постоянно я report-ва като -30 (минус тридесет) градуса..
Опитах с чисто нова батерия от eBay, но ефекта е същия.
И въпроса: има ли някакъв вариант да се заобиколи защитата от зареждане на студена батерия?

Да отбележа само, че factory reset не върши работа, нито пък преинсталация на софта.
Всяко мнение ще бъде от полза, благодаря предварително!
Цитирай

Здравейте,flash player за xperia t някой да предложи?

 S7 edge
Цитирай

@richard_1975, Тук си задал същия въпрос:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid584055

Като и има отговор.
Ако пък не ти свърши работа, опитай и тази тема, но отново имай в предвид, че с Хром браузър няма как да го използваш:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1774336

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-01-18, 18:31:14)Monipeev написа:  @richard_1975, Тук си задал същия въпрос:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid584055

Като и има отговор.
Ако пък не ти свърши работа, опитай и тази тема, но отново имай в предвид, че с Хром браузър няма как да го използваш:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1774336

Няма го в този линк вече затова пак пиша

 S7 edge
Цитирай

Именно за това предложих алтернатива в предния си пост, след това цитиран от теб.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-01-18, 22:39:24)Monipeev написа:  Именно за това предложих алтернатива в предния си пост, след това цитиран от теб.

Да,свалих го още вчера мерси.А на какво може да се дължи безпричинно двойно ако не се лъжа кратко вибриране без да изписва някакво действие дори когато е в слиип режим?и как да го поправя

 S7 edge
Цитирай

Разбира се, че не е нормална тази вибрация без причина.
Ако не е заради някое приложение, може да опиташ да изключиш вибрацията от настройките и да видиш дали отново ще има инцидентни вибрации.
Ако продължи, може да се премине през връщане на фабрични настройки или преинсталиране с Pc Companion.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-01-19, 17:24:25)Monipeev написа:  Разбира се, че не е нормална тази вибрация без причина.
Ако не е заради някое приложение, може да опиташ да изключиш вибрацията от настройките и да видиш дали отново ще има инцидентни вибрации.
Ако продължи,  може да се премине през връщане на фабрични настройки или преинсталиране с Pc Companion.

Няма как да разбера дали е от приложение,вибрация при звънене е изключена сиг преинстал ще трябва. мерси

 S7 edge
Цитирай

(2016-01-19, 18:11:11)richard_1975 написа:  Няма как да разбера дали е от приложение,вибрация при звънене е изключена сиг преинстал ще трябва. мерси

И при мен го имаше това двойно вибриране. Изчезна когато деинсталирах Facebook Messnger.
Цитирай

(2016-01-29, 10:04:49)ludj написа:  И при мен го имаше това двойно вибриране. Изчезна когато деинсталирах Facebook Messnger.

Оправи се след като деинсталирах facebook(деактуализация)

 S7 edge
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)