Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia T/TX (LT30p/LT29i)
#26

Power Saver?

edit: Включено ти е Extended Standby Mode Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

Много съм зле...

Благодаря ти много за бързия отговор Smile

Sony Xperia T
Цитирай
#28

Колеги защо не дава да инсталирам флаш плеара казва че е заради сигурност
Цитирай
#29

Не е необходимо да дублираш постовете си.

А иначе, от къде се опитваш да го инсталираш? От плей стор или друго място?
Включил ли си опцията Unknown sources в секюрити менюто?
Въобще дай малко повече информация.

Опитай този:
https://dl.dropbox.com/u/53525976/Adobe_...4.0%2B.apk

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#30

здравейте, със сони Т съм и за една седмица 5,6 пъти ми изписва липсваща сим и като извадя и сложа пак се рестартира и оправя.и 2 не мога да си махна иконата на гласовата поща

| Phone: hTC Sensation | ViperS 5.1.0 | Android:4.1.2 / Sanse 5.0
Цитирай
#31

miki написа:здравейте, със сони Т съм и за една седмица 5,6 пъти ми изписва липсваща сим и като извадя и сложа пак се рестартира и оправя.и 2 не мога да си махна иконата на гласовата поща

Картата рязана ли е или е подменена към микро сим карта?

За иконата за гласовата поща, от къде не можеш да я махнеш? Дай снимка на ситуацията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#32

микро си е от айфона си я смъкнах.А иконата е горе в ляво и на падащото меню не може да се изчисти

| Phone: hTC Sensation | ViperS 5.1.0 | Android:4.1.2 / Sanse 5.0
Цитирай
#33

Как разбираш, че е за гласовата поща. Ако е така, а и имаш активирана гласова поща, то може да имаш непрослушано съобщение.
За картата, проблема за който съм чел, е че при рязаните карти, а не фабричните, не съвпадат добре на гнездото и това водело до рестарти на апарата. Също имаше тема в xda мисля беше и за дефектни слотове за сим карти, което пак допринасяло за твоя проблем.
При мен се появяваше необясним рестарт, но след слагане на CatLog приложение от плей стор, което показва информация за всичко работещо като софт в телефона, разбрах, че при мен в дадения случай с рестартите, проблема бе създаден от допълнително приложение за гасене на екрана със софтуерен бутон, а не със хардуерния.
След деинсталирането на това приложение, мога да кажа, че този проблем залезе. Вече ползвам друго за тази цел.
Сега при подобен случай, веднага отварям тази програма CatLog и веднага би могло да разбера, кое софтуерче е довело до бъгчето, рестартирало или блокирало дори телефона. :)


Да не забравяме и опит с преинсталиране на фърма през компанйона или ъпдейт сървиса.
Успех.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#34

ами все пак ти благодаря, ако е гнездото за сим ще се ходи при продавача.

| Phone: hTC Sensation | ViperS 5.1.0 | Android:4.1.2 / Sanse 5.0
Цитирай
#35

За информация на притежателите на Xperia T, TX, вече имаме сертифициран фърмуер Android 4.1.2 Jelly Bean.

http://www.xperiablog.net/2013/01/31/xpe...certified/

Очакванията са официалния ъпдейт, реално да излезе около средата на февруари.
Дано видим наистина промени в положителна насока, а именно липса на малкия лаг, който се получава по някога, също и по-добра комуникация между приложения и рам памет, с цел липса на повторно зареждане на сайтове например в браузъра при използване на мултитаск и отскачане от едно отворено приложение към друго, както и повече съвместимост на накои игри Wink , не че съм геймър, но все пак. Но... ще видим.
Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#36

А пробвал ли си алфа версията, която Сони пуснаха официално?
Предполагам, че от нея може да се добие представа какво може да се очаква от официалката.
Цитирай
#37

Благодаря за въпроса Ghostface, видях информация за нея, но не съм я пробвал.
Все още не съм се решил да отключвам буутлоудъра на този телефон, тъй като не си падам по не стокови ромове, а само по проби на къстъм базирани на стокови, също и не ми е било необходимо смяна на кернел, защото съм доволен и от пъргавината на софтуера, доведена от иначе добрия хардуер на телефона. Smile


Едит: Сега виждам, че наистина са постнали FTF на 4.1.2 официален не Алфа версия, със SI 1265-1626 с размер 538 MB.

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2128733

Потвърждават, че е напълно работещ на заключен буутлоудър.
Сега няма да е, за да не стане никое време ако нещо се обърка, но утре ще се флашва. Дано всичко мине наред. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#38

според това : http://www.xperiablog.net/2013/02/01/xpe...t=FaceBook

поне в Холандия ъпдейта вече факт ... Не зная до колко е достоверно .
Дано скоро е и при нас Smile ( не че ми е омръзнал ICS вече де Smile )

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
Цитирай
#39

В линка който съм постнал от XDA, нещо отзивите към нови неща, не са в положителна насока.
Липсва бравия енджин 2, също и камерата снима на 12Mpx, както и само на 9Mpx има 16:9 режим. :confused:

А иначе, да, вече е факт ъпдейта за някои.

Едно от мненията след инсталацията: :thumbup:

http://forum.xda-developers.com/showpost...stcount=44

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#40

Здравейте, имам следните проблеми - Sony Xperia T

1.Камерата прави сама снимки - след като съм снимал прави много снимки една след друга като автомат (почти винаги)
2.При разговор ме чуват много тихо отсреща и почти неразбираемо.
Днес ъпдейтнах телефона и камерата горе долу се държи нормално поне за сега, но със звука си е същата работа.Отсреща не ме чуват добре.СИМ картата не е рязана, от ГЛОБУЛ си е смениха като купувах телефона.
Ако някой може да помогне добре, ако ли не да го нося да го отварят...
Цитирай
#41

За камерата, не съм наясно точно, какво значи горе-долу работи след ъпдейта. Има ли го има или не проблема със непрекъснатото снимане?
За ъпдейта, то от какво до какво си ъпдейтнал и как?
Следва ситуацията със същия проблем и след ъпдейта, което може да говори за хардуерен проблем, но все пак нищо не ти пречи да опиташ ресет или рипеър на софтуера.
Ако продължи проблема с липсата на чуваемост отсреща, то те очаква сервиз за съжаление.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#42

Значи ъпдейтнах от версията, която беше на сайта на Сони през декември, до последната версия от вчера андроид 4.1.2 компилация 9.1.А.0.489.Ъпдейта го направих ( с кабела през лаптопа от сайта на СОНИ чрез СОНИ ПС Компанион) като ми запази данните (както предложи телефона), тука като чета май не било правилно.

За момента камерата снима нормално, но не съм я тествал по дълго време.Тази вечер ще направя десетина снимки да видя дали всичко ще е нормално.Забелязах, че като върна съхранението на снимките на вътрешната памет, а не на СД картата както бях задал е по-добре работата, но после пак започна да снима сам.Сега след ъпдейта ще видя как е работата.
Относно чуваемосттаняма подобрение, все още ме чуват много тихо и приглушено.Интересното е че като ползвам Скайп и Вибер (през безжична мрежа, а не оператора) то чуваемостта е нормална.Вече си мисля дали не е нещо от СИМ картата.

Дали да не върна заводските настройки и после пак ъпдейт, но не знам като се връщат заводските настройки дали сменя и андроида или остава последния ъпдейтнат, а само телефона се ресетва като изчиства приложенията, снимките и контактите.
Цитирай
#43

При заводски настройки, версията на андроид остава същата, просто връща всичко в начален/изчистен/ вид на системата. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#44

Може ли линк за апдейта от сайта на сони че ... явно съм голям индианец и аз не мога да го намеря .

Sony Experia T black
Цитирай
#45

TeMeJIk0 написа:Може ли линк за апдейта от сайта на сони че ... явно съм голям индианец и аз не мога да го намеря .

http://software.sonymobile.com/xperiaupd...country=gb
Цитирай
#46

телефона ми вече официално е с 4.1.2 андроид Confusedatisfied: упдейта става през pc companiona за сега до колкото го разгледах е много готин много по бърз има подобрения за звука и за камерата ... както и недостатаци за камерата че снима само до 12 мега пиксела и то 4:3 ... 9 мега пиксела за 16:9 ще чакаме някъв фикс за това иначе другото е бомба ! не чакайте ъпдейтвайте

Sony Xperia T
Цитирай
#47

Има и 13 мега пиксела, но когато си на Scene selections. Отново разбира се е 4:3 размер на изображението, но поне ги има. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#48

monipeev написа:Има и 13 мега пиксела, но когато си на Scene selections. Отново разбира се е 4:3 размер на изображението, но поне ги има. Smile
Ясно за да го направиш 13. Мега пиксела губиш новата екстра супер автоматичен режим

Sony Xperia T
Цитирай
#49

Нуждая се от помощ за следния проблем:
Телефона както седи му светва екрана за момент и пак загасва, прави го през няколко минути, същия проблем имам и с Експериа НЕО.Рових настройките, но не намерих нещо специално активирано.
Ако може да помогне някой ще съм благодарен!!!
Цитирай
#50

iliev__68 написа:Нуждая се от помощ за следния проблем:
Телефона както седи му светва екрана за момент и пак загасва, прави го през няколко минути, същия проблем имам и с Експериа НЕО.Рових настройките, но не намерих нещо специално активирано.
Ако може да помогне някой ще съм благодарен!!!

От отговорите, които съм прочел в други теми с подобен въпрос /не проблем/, то става въпрос за непрочетени мейли, нотификиции ли на съответния телефон. В случая при теб, може би си логнат с един и същ акаунт и на двата телефона и за това ти го прави по един и същ начин на двете експерии, поради едни и същи нотификации. Това евентуално ако е по тази причина, просто е вариант да ти привлече вниманието и да си прочетеш иначе непрочетените мейли. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)