Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia T/TX (LT30p/LT29i)
#76

Здравей. Все едно аз съм писал горното мнение, с тази разлика, че моят телефон е на 10 дена и oще като го купих, инсталирах Jelly Bean през Sony PC Companion.По абсолютно същия начин дисплея отказа докато слушах музика, и след това пробвах нещата които си написал. Оставих апарата във Виваком и чакам решение на проблема, дали с ремонт или замяна.
Цитирай
Аксесоари
#77

Опитах номера с Power + vol+ но след 3-те вибрации нямаше нищо повече(като при обикновеното стартиране). Интересното е че има вибрации само когато след като задържа бутно за вкл.(+ вол+) вкарам зарядно/USB. Сигурно екрана е изгорял? Освен и аз да го върна, проблема е че си го взех от Skyfon
Цитирай
#78

А това с по-дългото зяреждане?
Опита ли да го оставиш да се зарежда без да пипаш телефона?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#79

Цяла вечер се зарежда без никаква промяна. Според мен ми е изгорял дисплея или нещо Андроида да се е прецакал - връзка м/у ОС и дисплей.
Цитирай
#80

iliev__68 написа:Значи ъпдейтнах от версията, която беше на сайта на Сони през декември, до последната версия от вчера андроид 4.1.2 компилация 9.1.А.0.489.Ъпдейта го направих ( с кабела през лаптопа от сайта на СОНИ чрез СОНИ ПС Компанион) като ми запази данните (както предложи телефона), тука като чета май не било правилно.

За момента камерата снима нормално, но не съм я тествал по дълго време.Тази вечер ще направя десетина снимки да видя дали всичко ще е нормално.Забелязах, че като върна съхранението на снимките на вътрешната памет, а не на СД картата както бях задал е по-добре работата, но после пак започна да снима сам.Сега след ъпдейта ще видя как е работата.
Относно чуваемосттаняма подобрение, все още ме чуват много тихо и приглушено.Интересното е че като ползвам Скайп и Вибер (през безжична мрежа, а не оператора) то чуваемостта е нормална.Вече си мисля дали не е нещо от СИМ картата.

Дали да не върна заводските настройки и после пак ъпдейт, но не знам като се връщат заводските настройки дали сменя и андроида или остава последния ъпдейтнат, а само телефона се ресетва като изчиства приложенията, снимките и контактите.

За проблема с чуваемостта опитай да изключиш от настройките, за разговори, подтискане на шума. Така се изключва вторият микрофон който отговаря за филтриране на фоновия шум. Много често това е причината и се оправя именно с изключването му. Ако няма резултат, най вероятно е хардуерен проблема и трябва сервиз.
Цитирай
#81

колеги имам въпрос - с коя програма телефона снима най-добре че искам да използвам пълния потенциал на тези 13 мега пиксела и имам чувството че със стоковото приложение на sony не е както трябва ... поправете ме ако греша и ако е така споделете вашия тип настройки на камерата за да и се насладим и ние Smile

Sony Xperia T
Цитирай
#82

колеги моля помощ ... от вчера ми се получи 1 проблем който е много гаден .. като свържа телефона с лаптопа и като влезна в паметта на телефона ... снимки видеота и т.н. ми показва всичко което е скоро качено и снимано а старите които са ми в телефона изобщо все едно ги няма ... от телефона си ги виждам през албума и с файл менинджър влизах в папката DCIM там ги виждам всички снимки а от компа не мога :capitulation:

Sony Xperia T
Цитирай
#83

На MTP режим или USB mass Storage?

Кои части от паметта на телефона са ти видими от компютъра?
Сд картата и вътрешната памет или само сд картата?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#84

monipeev написа:На MTP режим или USB mass Storage?

Кои части от паметта на телефона са ти видими от компютъра?
Сд картата и вътрешната памет или само сд картата?

USB mass Storage и говоря за вътрешната памет сд карта нямам ... така ми е от вчера и не знам от какво се получи не съм качвал нови приложения нито на компа нещо да съм правил и не мога да разгадая кво става ... пробвах от компа да видя да не са скрити папките ... няма такива работи всичко си е както трябва и нз направо

Sony Xperia T
Цитирай
#85

Опитай и на MTP.
Провери ли колко свободно място дава в паметта през телефона и колко свободно място дава през компютъра?
Интересно е да ли съвпадат размерите.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#86

опитах ... същата работа ... иначе за паметта и на телефона и на лаптопа ми показва еднакво свободна памет :wall:
интересното е че виждам само това което е снимано днес ... другото не мога

Sony Xperia T
Цитирай
#87

Как мога от Jelly Bean да се върна на ICS?
Цитирай
#88

Като флашнеш с флаштул ICS фърм.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#89

видях че някой е питал за разликите между T i TX :

- задния капак на ТХ се отваря, батерията е сменяема. налагало ми се е да рестартирам телефон с вадене на батерия, дано не ми се налага с този, но е добре да го има, а и втора батерия може да се вземе и да се сменя.

- ТХ е по-лек с над 10 грама.

- при ТХ са подсилени цветовете

- Т се води първия телефон с хай-дефинишън звук, за ТХ няма данни да има такова нещо

- ТХ има опция при разговор да се потисне околния шум с използване на втори микрофон. за Т не съм видял да пише, но колегите ще кажат тъй като доста от опциите не ги пише по сайтовете

- пренебрежимо малка разлика в дисплеите - T - 4.55 с 323 ppi и TX - 4.6 с 319 ppi и съответно ТХ е малко по-висок.

- Т има 1850мач. батерия а ТХ 1750.
Цитирай
#90

Здравейте,
Имам Sony Xperia T, но не мога да отварям djagi.com i fortegames.com,изисква ми някакъв плеър
Може ли да се намери някакво решение Smile Благодаря предварително!!!!
Цитирай
#91

Иска ти flashplayer. Можеш да го потърсиш с търсачката на форума.
Цитирай
#92

Здравейте,
Въпросът ми е следният. Искам да си купя най-накрая смартфон и се двоумя между Sony Xperia T и Sony Xperia S.
Т-то е с по добър хардуер, което донякъде е важно, защото си падам геймър и почти постоянно ще играя новите игри. Но от друга страна с Т има много проблеми: саморестарт, софтуерни проблеми, батерията се точи като луда след Jelly Bean ъпдейта и много други. Плюс на всякакви ревюта и мнения хората казват че S-ката е по добра, с по-държелива батерия и по-стабилен софтуер. Та въпроса ми е кой от 2та е по-добът и си струва повече (разликата от 70 лв. не е от значение и ако Т-то е по-добър, той е моя избор) ? Много важно ми е батерията да може да издържи поне ден на подобна интензивна употреба ( много игри, влизане в интернет, слушане на музика, др.).
Цитирай
#93

Здравейте!
Въпросът ми е дали някой си е купил Xperia T от Vivacom и по-важното - дали е кодиран, защото искам да го ползвам с м-телска карта.
В момента ми се струва най-изгодно от там да се вземе - за 619лева в брой с абонаментен план за 5 лева/месец. Какво мислите?
Цитирай
#94

от Виваком и Глобул не си заключват телефоните, само ментеля правят този к*рвенски номер.
Цитирай
#95

DiDk070 написа:от Виваком и Глобул не си заключват телефоните, само ментеля правят този к*рвенски номер.

Благодаря за бързия отговор. Остава да намеря запечатана бройка в кутиика и да похарча малко пари. В няколко магазина ми предложиха мострения модел, но някак си не ми се дават толкова пари за нещо почти втора употреба Smile
Цитирай
#96

cheinsawer написа:Здравейте,
Въпросът ми е следният. Искам да си купя най-накрая смартфон и се двоумя между Sony Xperia T и Sony Xperia S.
Т-то е с по добър хардуер, което донякъде е важно, защото си падам геймър и почти постоянно ще играя новите игри. Но от друга страна с Т има много проблеми: саморестарт, софтуерни проблеми, батерията се точи като луда след Jelly Bean ъпдейта и много други. Плюс на всякакви ревюта и мнения хората казват че S-ката е по добра, с по-държелива батерия и по-стабилен софтуер. Та въпроса ми е кой от 2та е по-добът и си струва повече (разликата от 70 лв. не е от значение и ако Т-то е по-добър, той е моя избор) ? Много важно ми е батерията да може да издържи поне ден на подобна интензивна употреба ( много игри, влизане в интернет, слушане на музика, др.).
T е по-добър във всяко едно отношение от S- процесор, видеокарта, камера, дизайн и т.н.

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
#97

И все пак колко издържа батерията на сериозна употреба(игране на игри, слушане на музика, браузване).
Цитирай
#98

cheinsawer написа:И все пак колко издържа батерията на сериозна употреба(игране на игри, слушане на музика, браузване).
Скролни най-долу тук http://www.gsmarena.com/sony_xperia_t-review-820p2.php .

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
#99

Колеги на някой до сега да се е олющило покритието някъде по телефона? Че гледах клипчета на които вече е станало... и това ме притеснява. Защото виждам телефона за 450/480 втора ръка, но в отлично състояние. Замислих се над тази добра оферта, но после като видях снимки и клипчета с този проблем ме притесни..

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Съвсем в началото след излизането на Т, бях постнал линк със снимки от ревю за модела, в което човек пишещ статии за апарати, го е подложил на 10 дневен тест, като тлефон, фото апарат, и т.н. :-) , след които е констатирал иначе бързо падащото покритие, според него за около 10 дена активно ползване.

Именно заради този евентуален проблем, от както го взех съм и със заден калъф. Учудвам се само, ако този проблем реално е актуален, как ми се е запазило покритиети, след десетките махания на пластмасовия калъф.
Реално наистина има тема в Сони блога по този проблем, но гаранционно би трябвало да се отстрани, тъй като по мнения, то то Сони са се запознали с този недостатък и са отговорили положително мисля, за гаранционното му отстраняване.

Аз бих се замислил да ли да го приведа към сервиз, дори и да ми се случи, защото говорим за относително дълъг период на отстраняване / а именно смяна/ на заден панел. :-)

Ето и темата от Сони сайта с проблема:

http://talk.sonymobile.com/message/452881#452881

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)