Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia J (ST26i)
#51

3d камерата е включена във фирмения софтуер на Сони,но не е активна за j.Има я например за Xperia U,но не и за j. Кофти за нас Smile

Sony Xperia J Android Jely Bean 4.1.2
Цитирай
Аксесоари
#52

Мерси, и аз предполагах, че е нещо сложено по дифолт... Ще снимаме 3д със следващия Lol
Цитирай
#53

Здравейте. Имам проблем със експирия J... не винаги, но доста често при разговор хората не могат да ме чуват. Понякога отначало на разговора, понякога след 1-2 минути. На високоговорител всичко е наред. Искам да знам дали е софт или хадруерно. Казват ми , че звука е или никакъв или много заглушен и едвам едвам се чува. Имам чувството, че аз правя нещо докато говоря но всичко е увеличено докрай. Дано успеете да ми помогнете. Благодаря предварително.
Цитирай
#54

Влез в Settings/Call setting и спри Noise suppression.
Виж дали по-добре ще те чуват.

Другия вариант е ти да закриваш без да искаш микрофона с ръка.
Цитирай
#55

Здравейте,ще си копувам нов телефон но не съм много запознат със SONY.Искам да попитам кой от телефоните е по-добър xperia u,j,sola или go.Искам и да разбера кои от тях имат NFC.
Цитирай
#56

http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/ - запознай се подробно. Така ще прецениш сам кое отговаря на очакванията ти и ще можеш да видиш техническите характеристики.

Sony Xperia J Android Jely Bean 4.1.2
Цитирай
#57

GH0STFACE написа:Влез в Settings/Call setting и спри Noise suppression.
Виж дали по-добре ще те чуват.

Другия вариант е ти да закриваш без да искаш микрофона с ръка.

Благодаря за съвета, само дето във Call setting нямам такава опция... Прерових го 3 пъти, обърнах и на английско меню (да не би да не съм си го превел правилно от английски) ама няма такава опция.
Цитирай
#58

Reflector написа:
GH0STFACE написа:Влез в Settings/Call setting и спри Noise suppression.
Виж дали по-добре ще те чуват.

Другия вариант е ти да закриваш без да искаш микрофона с ръка.

Благодаря за съвета, само дето във Call setting нямам такава опция... Прерових го 3 пъти, обърнах и на английско меню (да не би да не съм си го превел правилно от английски) ама няма такава опция.


Конкретно в този модел няма втори микрофон и опцията в менюто за подтискане на шума. Пробвай да тестваш микрофона в сервизното меню (*#*#7378423#*#*) ако всичко е ок, може би е софтуерен проблем и ще трябва да направиш hard reset или repair през PC Companion/SUS
Цитирай
#59

Имам малко въпроси за притежателите на Sony Xperia J
1- мога ли да си снимам екрана и как по точно
2- когато излезе update за JB версията нали трябва да го инсталирам през PCC
3- наистина ли Sony Xperia J има gorilla glass защото на няколко места видях че пише че има а на други не
4- има ли някакъв начин да си гледам файловете от SD картата ми защото видях че нямам такова нещо като 'моите файлове' а имам програмата OfficeSuite

Sony Xperia J With Stok 4.04 and Now 4.1.2 ..........
Цитирай
#60

1 - писано, писано... задържаш едновременно volume - и power бутона и готово
2 - да
3 - не знам
4 - изтегли си от Play Store Es File explorer или ASTRO file manager и така ще можеш да си гледаш нещата на картата.
Цитирай
#61

Jelly Bean за Xperia J е налице: http://www.xperiablog.net/2013/03/07/xpe...t=FaceBook

Samsung a40
Цитирай
#62

Айде да видим кога ще го получим и дали ще се подобрят с тоя новия кернел телефоните.
Цитирай
#63

3. Има защитено стъкло, но не горила. Някакво друго беше.
4. Ползвай file comander
Цитирай
#64

Аз J го купих защото имах нужда от по - голям екран, а в същото време да е до 350/60 лева. Преди имах LG Оптимус Оne и бях много доволен от него ( след висичките нокии преди това). Не съм очаквал, но за повече от месец, нито се е ресвал (ЛГ-то го правеше през два три дни), нито ми е забивал, нито е лагвал. Единствената забележка ми е качествтот на радио приемането.. мислех че е проблем на моята бройка, но четох и за други подобни оплаквания и си мисля че е софтуерно и се надявам да го оправят сега с ъпдейта!

Samsung a40
Цитирай
#65

newabv написа:3. Има защитено стъкло, но не горила. Някакво друго беше.
4. Ползвай file comander
Според gsm arena, дисплея е:
DISPLAY:
Type: TFT capacitive touchscreen, 16M colors
Size: 480 x 854 pixels, 4.0 inches (~245 ppi pixel density)
Multitouch: Yes, up to 2 fingers
Protection: Corning Gorilla Glass
- Timescape UI
- Sony Mobile BRAVIA Engine

А на друго място пише само Scratch Resistant... Не знам на кое може да се вярва, но по-скоро не е горила а просто устойчиво на надраскване.

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#66

Според Сони (Sony Xperia J White Paper PDF EN only) има Горила стъкло- http://www.sonymobile.com/global-en/supp.../xperia-j/
Цитирай
#67

flammen написа:Jelly Bean за Xperia J е налице: http://www.xperiablog.net/2013/03/07/xpe...t=FaceBook

За сега ъпдейта е за определени SI номера, като естествено за нас все още няма. Да се надяваме до седмица, две да ни огрее!
Цитирай
#68

ThunderBird написа:
newabv написа:3. Има защитено стъкло, но не горила. Някакво друго беше.
4. Ползвай file comander
Според gsm arena, дисплея е:
DISPLAY:
Type: TFT capacitive touchscreen, 16M colors
Size: 480 x 854 pixels, 4.0 inches (~245 ppi pixel density)
Multitouch: Yes, up to 2 fingers
Protection: Corning Gorilla Glass
- Timescape UI
- Sony Mobile BRAVIA Engine

А на друго място пише само Scratch Resistant... Не знам на кое може да се вярва, но по-скоро не е горила а просто устойчиво на надраскване.

Е, аз нещо различно ли написах !?
Цитирай
#69

Искам да попитам защо телефонът ако лагва в играта - Subway Surfers, а във форума пише, че върви гладко. Като ми цепи много и телефонът ми цепи понякога в менюто и загрява ? Батерията пада много бързо за 1 ден. Също така вградената навигация не може да ми определи местоположението ? Как може да се оправят тези проблеми ????
Цитирай
#70

DyNaM!xX написа:Искам да попитам защо телефонът ако лагва в играта - Subway Surfers, а във форума пише, че върви гладко. Като ми цепи много и телефонът ми цепи понякога в менюто и загрява ? Батерията пада много бързо за 1 ден. Също така вградената навигация не може да ми определи местоположението ? Как може да се оправят тези проблеми ????
Ъпдейтни си софтуера до новата версия, налична от днес и опитай пак. С него върви телефона по-гладко като цяло. После ако има проблем пиши пак. За софтуера - виж ТУК Успех!
П.С. - А за навигацията - вградената няма да проработи понеже не съм сигурен, че поддържа България - виж във форума и си свали някое приложение като NAVIGON или iGo... (аз лично използвам NAVIGON Europe)

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#71

ThunderBird написа:
DyNaM!xX написа:Искам да попитам защо телефонът ако лагва в играта - Subway Surfers, а във форума пише, че върви гладко. Като ми цепи много и телефонът ми цепи понякога в менюто и загрява ? Батерията пада много бързо за 1 ден. Също така вградената навигация не може да ми определи местоположението ? Как може да се оправят тези проблеми ????
Ъпдейтни си софтуера до новата версия, налична от днес и опитай пак. С него върви телефона по-гладко като цяло. После ако има проблем пиши пак. За софтуера - виж ТУК Успех!
П.С. - А за навигацията - вградената няма да проработи понеже не съм сигурен, че поддържа България - виж във форума и си свали някое приложение като NAVIGON или iGo... (аз лично използвам NAVIGON Europe)
Може ли линк с навигации за да си сваля някаква безплатна с карта на България и Европа ?
Цитирай
#72

DyNaM!xX написа:
ThunderBird написа:
DyNaM!xX написа:Искам да попитам защо телефонът ако лагва в играта - Subway Surfers, а във форума пише, че върви гладко. Като ми цепи много и телефонът ми цепи понякога в менюто и загрява ? Батерията пада много бързо за 1 ден. Също така вградената навигация не може да ми определи местоположението ? Как може да се оправят тези проблеми ????
Ъпдейтни си софтуера до новата версия, налична от днес и опитай пак. С него върви телефона по-гладко като цяло. После ако има проблем пиши пак. За софтуера - виж ТУК Успех!
П.С. - А за навигацията - вградената няма да проработи понеже не съм сигурен, че поддържа България - виж във форума и си свали някое приложение като NAVIGON или iGo... (аз лично използвам NAVIGON Europe)
Може ли линк с навигации за да си сваля някаква безплатна с карта на България и Европа ?
Заподвядай - https://www.androidbg.com/forum/topic127...knata.html Там има всичко - самото приложение, както и обяснение за инсталация и работа. Картата то само ще си я свали последната. Само трябва да си свързан с Wi-Fi. Прочети из темата - всичко е обяснено!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#73

Свалих навигацията от Google Play - Sygic се казва, безплатна е.
Цитирай
#74

Добре ъпдейтнах, до желето, ама защо не мога да намеря къде е режима за пазене на енергия, видях нещо в Настройки/Батерия/Режим на готовност, но опциите в него нещо не ми харесват?

Sony Xperia J - Andorid 4.1.2, Locked bootloader... ,  Stock JB
Asus Memo Pad HD7 Green - Andorid 4.2.2 Jelly bean, Stock as hell!... and rooted.
Цитирай
#75

Аз приключих с ъпдейта. Всичко върви. Радиото само още не съм пробвал, но ме е яд, че няма промяна в интерфейса. И също така пак играта Subway Surfers лагва .... Също така и други игри ми лагват, като Vector и т.н- цепят. Помагайте ??
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)