Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia V (LT25i)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia V, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой казват,че кешовете на игри и програми не могат да се местят на мемори картата.Руснаците не са съгласни!Ето и тяхното решение.http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry18622232
Други пък се плашат от SOD - блокиране на телефона по време на стенбай.Оправя се с вадене на батерията.Но вижте статистиката според която реално проблема го има при няколко процента от собствениците и при повечето оплакали се,проблема се появява 1 път месечно.А телефона се продава реално от няма и два месеца.Което пък значи,че на който му се е случило,то е било 1 път.За да видите статистиката,вижте в началото на страницата от горния линк.
Цитирай
#3

Здравейте,

Ползвам Xperia V от няколко седмици, в момента съм с официален JB 4.1.2
Това не ми е първия Андроид телефон и още от началото забелязах, че Android System точи около 60% от батерията, тоест най много от всички останали приложения и екрана дори.
Почетох из форумите и доста хора имат подобни проблеми, но невидях конкретно решение. Дадох Disable на доста процеси и приложения но нищо не се промени. Качвам 3 screenshot-а
Някои има ли идея кое е аджеба това нещо от Андроид системата което ми хаби толкова батерия и държи телефона буден по 3-4 часа през нощта?

[Изображение: screenshot2013022523595.png]
[Изображение: screenshot2013022600045.png]
[Изображение: screenshot2013022600062.png]

Iphone5 IOS 6.1
Xperia V ICS
Цитирай
#4

Инсталирай си betterbatterystats, остави го да си събира инфо през един цял цикъл м/у 2 зареждания и ще се види. Трябва да го настроил да следи за Partial wakelocks и да е since unplugged.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#5

Послушах съвета на stenlius за който му благодаря.
Заредих телефона на 100% и един ден по-късно ( с минимална употреба - 2-3 разговора ) резултата е това:

[Изображение: screenshot2013022720343.png]
[Изображение: screenshot2013022720344.png]
[Изображение: screenshot2013022720351.png]
[Изображение: screenshot2013022720355.png]

Някой може ли да обясни малко повече за *backup* , alarm manager и SuperStamina процесите и какво мога да направя по въпроса. Тези 3 процеса са събуждали телефона общо около 6 часа и са изяли 70% от батерията, което си е доста досадно.

Iphone5 IOS 6.1
Xperia V ICS
Цитирай
#6

Резултата ти е перфектен според мен - телефонът си заспива нормално и всичко е наред. Относно процесите: android system е ясен, той е нормално да е винаги отгоре ако не си ползвал много телефона, Alarm manager е съвкупност от много системни и клиентски процеси - примерно в него са google services, facebook, google+, google talk и много други и с 27 минути е пренебрежим в твоят случай. Super Stamnina ти е power saving mode, иконката с батерия между електроди, която ти излиза горе в статус бара, вероятно и благодарение на него имаш толкова добри резултати. И са изхабили общо 16% от батерията, което включва и малкото разговори и малкото цъкане на Subway surfers, така че реално сигурно са изхабили под 10% от батерията, което за 25 часа е в реда на нещата.

С 2 думи - според мен си отличен така и не бих пипал нищо повече, android system винаги ще буди телефона, просто това е съвкупност от всички услуги на Сони + Гугъл, те са много, единственият вариант е да руутнеш и да замразиш повечето от тях с външна програма - но това ще ти загуби една част от функционалността на телефона, за мен не би имало смисъл. Ако искаш да си правиш опити - забрани Google Talk, забрани и Google+ и виж дали има разлика при следващи зареждания.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#7

Може и да си прав,
мен лично ме дразни, защото бях свикнал на Галакси С2 най много проценти да дърпа екрана, а андроид систем беше някъде на последно място. Също и телефона беше буден само когато и дисплея работи за разлика от сонито, но пък самсунга беше андроид 2.3.6 Smile

А за процеса "*backup*" има ли някой коментар, тъй като честно казано не ми е ясен, а той държи буден телефона най - дълго.

Сравнявам го и с Iphone5 който ползвам като основен и провеждам на него около 4-5 пъти повече разговори + TapTapRevenge всяка вечер и батерията държи повече.

Iphone5 IOS 6.1
Xperia V ICS
Цитирай
#8

Това е процес backup.
Брави ти бекъп на някои настройки в сървърите на Google.
Изключи си в Settings/Backup&reset/Backup my data и би трябвало вече да не ти излиза този процес след следващото зареждане.
Цитирай
#9

Здравейте пичове, искам да споделя нещо, което не ме радва особенно.
От две седмици ползвам xperia V, (преди това притежавах Galaxy S I9000) и в момента като говоря през hands free-то (разбирайте не това на телефона а отделно си устройство) звукът е много,много по слаб отколкото, когато го ползвах с Галаксито.Всичко е на макс от настройките за всякакъв вид волуме Smile .Някой друг с подобни впечатления или идей ?
Цитирай
#10

Колега имам подобен проблем!Когато получавам или изпращам обаждане,едно от 10 ми се случва звука да ми е намален без да съм го пипал и е много дразнещо!Някои да има такъв проблем?
Цитирай
#11

Ами някой може ли да каже освен при Т при V има ли вече ъпдейт за JB? И съответно как е с него?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#12

Моят го получих направо с JB. Нямам никакви проблеми за сега.

Sony Xperia V 4.1.2
Цитирай
#13

Имам Xperia V, като го ползвам дори и малко, започва много силно да загрява отзад където светкавицата, защо така?
Цитирай
#14

SpeC написа:Имам Xperia V, като го ползвам дори и малко, започва много силно да загрява отзад където светкавицата, защо така?
Ми щото има процесор в него!
Нали не се ресва или изключва?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#15

не, обаче загрява ужасно силно
Цитирай
#16

Здравейте, как се справя камерата? Бях се насочила към XGo, но не ми харесаха снимките, който прави и сега се загледах по XV.
SpeC това греене в крайна сметка разбра ли на какво се дължи?
А звука как е? Изобщо ще ми е полезно всякакво инфо от първа ръка.
Дали ще може някой да качи снимки от камерата?
Цитирай
#17

Де да знам на какво се дължеше, ама го руутнах, изтрих някои приложения които не ми трябваха и работеха на заден план, и сега като играя някоя сериозна 3д игра пак загрява, ама не чак толкова колкото преди (мисля)
ЕДИТ: Да, не загрява много сега, току що го тествах.

Звука е екстра, достатъчно силен е.

Ето ти снимка от камерата http://img819.imageshack.us/img819/7408/...171414.jpg
Цитирай
#18

Здравейте!
Предполагам,че това е мястото където мога да попитам.Един колега си купи SXV преди седмица.Апарата е с JB 4.1.2.Много често му забива,даже и при разглеждане на снимки и докато не извади батерията,не може да се оправи!Днес му върнахме фъбричните настойки извстно време беше добре и когато реши да редактира един от контактите си,заби отново.Бихте ли ми дали някакъв съвет,от какво може да е и как да се оправи проблема?Благодаря Ви предварително.

Sony Xperia S, Official Jelly Bean 4.1.2  /6.2.B.0.200/ HTC Desire EYE 
Цитирай
#19

Митак написа:Здравейте!
Предполагам,че това е мястото където мога да попитам.Един колега си купи SXV преди седмица.Апарата е с JB 4.1.2.Много често му забива,даже и при разглеждане на снимки и докато не извади батерията,не може да се оправи!Днес му върнахме фъбричните настойки извстно време беше добре и когато реши да редактира един от контактите си,заби отново.Бихте ли ми дали някакъв съвет,от какво може да е и как да се оправи проблема?Благодаря Ви предварително.
Според мен ако забива дори и с върнати фабрични настройки, значи проблема е хардуерен. На нито едно устройство което хардуера и софтуера са му наред не би забивало.
А sd карта има ли? Може пък и от нея да е, ако е някаква скапана
Цитирай
#20

SpeC написа:
Митак написа:Здравейте!
Предполагам,че това е мястото където мога да попитам.Един колега си купи SXV преди седмица.Апарата е с JB 4.1.2.Много често му забива,даже и при разглеждане на снимки и докато не извади батерията,не може да се оправи!Днес му върнахме фъбричните настойки извстно време беше добре и когато реши да редактира един от контактите си,заби отново.Бихте ли ми дали някакъв съвет,от какво може да е и как да се оправи проблема?Благодаря Ви предварително.
Според мен ако забива дори и с върнати фабрични настройки, значи проблема е хардуерен. На нито едно устройство което хардуера и софтуера са му наред не би забивало.
А sd карта има ли? Може пък и от нея да е, ако е някаква скапана
Благодаря за бързият отговор.Да има SD карта,ще му препоръчам да си е подмени и да видим какво ще се получи тогава Smile.А какво може да се направи,ако се окаже хардуер?

Sony Xperia S, Official Jelly Bean 4.1.2  /6.2.B.0.200/ HTC Desire EYE 
Цитирай
#21

Ами най-лошото, ще трябва да го мъкнеш по сервизи, да се разправяш с гаранции, да чакаш......
Цитирай
#22

SpeC написа:Ами най-лошото, ще трябва да го мъкнеш по сервизи, да се разправяш с гаранции, да чакаш......
Дано се окаже sd карта.

Sony Xperia S, Official Jelly Bean 4.1.2  /6.2.B.0.200/ HTC Desire EYE 
Цитирай
#23

Проблема на колегата се оказа SD карта.Сега всичко е наред.Благодаря за помоща :bow: :cheers:

Sony Xperia S, Official Jelly Bean 4.1.2  /6.2.B.0.200/ HTC Desire EYE 
Цитирай
#24

Митак написа:Проблема на колегата се оказа SD карта.Сега всичко е наред.Благодаря за помоща :bow: :cheers:
Супер, добре че не е нещо по-сериозно било :cheers:
Цитирай
#25

здравейте искам да попитам как тела ми да покаже apk файловете. копирам си на телефона папката с приложенията и ми показва всичко без апк файла, отменах да показва unknown sources и пак не става. с андроид 4.0.4 съм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)