Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia V (LT25i)
#26

Колеги как стоят нещата с XV вече, виждам, че има JB и някой знае ли дали се плануват и още ъпдейти. Смятам да сменям Samsung S Plus-a вече и първоначално се колебаех м/у Xcovery 2 и Xperia V, но реших след това този, понеже пак е TFT ама пък HD и е с повече памет + LTE.Е верно трудно ще се разделя със Supe AMOLED-a, но нищо. Сега се колебая м/у Xperia T и V Big Grin и пак клоня повече към V.

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
Аксесоари
#27

За бъдещи ъпдейти всеки мълчи. Нищо не се казва.
Взимай смело V.
Цитирай
#28

Mu7aKa:

Взимай V без да се чудиш! Нямам никакви забележки, вече около 4 месеца употреба. Дисплея е много по реален от AMOLED-a, лично мнение. Снимките са много добри, а видеото fullHd без забележки. Ако имаш въпроси питай.

Sony Xperia V 4.1.2
Цитирай
#29

Благодаря за инфото. Решил съм се вече само чакам парата и да ми попадне изгодна оферта :whistle: Smile

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#30

Тъй като гледам че тази тема е активна, ако може да попитам нещо:
Може ли някой с Xperia V със стоков ICS firmware да ми каже паметта разделена ли е на 2 части, и може ли да се местят приложения на сд картата?
Цитирай
#31

Колеги, утре ще ми доставят V-то, за какво да огледам преди да съм му махнал лепенките и прочие? Защото ако има нещо и запазя опаковката/търговският вид мога да го върна. Също така има ли фабричен протектор и трябва ли да слагам друг? И къде освен ebay мога да видя за такова калъфче което е кожено с вървичка за предърпване. Leather case ли как се води,че всичко друго ми е много грозно.... благодаря ви предварително Smile) :cheers:

п.с. И картата ми не е микроСим при оператора ли трябва да ходя? И ще ми вземат ли пари за това? Веднага ли ми я правят, чакам ли нещо? На Виваком съм...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#32

За картата мога да ти кажа че я вадят веднага. Дават ти направо нова, не я режат, с нов пин, пук и т.н.

При виваком не знам дали искат пари, но при глобула за първа смяна не искат.
Цитирай
#33

Ами, предполагам утре ще разберем.... Big Grin Тъкмо ми го доставиха, но съм на работа и не мога сега да го разгледам обстойно. Ще мина първо да си взема микро сим карта и вкъщи започва човъркането. Още не съм му махал лепенките, но така като гледам няма да се връща. Всичко изглежда ОК. :bow: :coffee:

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#34

Честито disrespectful. Като го разчовъркаш пиши мнение Smile
Цитирай
#35

Много красив телефон, махнах вече лепенки всичко, сигурен съм в избора си. Смениха ми картата с микро сим, първият път е безплатно, активирах я, стара е off. Но сега н есъм с план с интернет и съм спрял трафика на данни уж с плъзгащия бутон. Всичко изглежда ок. Телефона дойде с 4.1.2 JB, но като го закачих имаше някакъв наличен ъпдейт и го ъпдейтнах. Остава само да си намеря някакво кожено калъфче и мемори карта. Искам само да ви питам слагали ли сте си протектори тъй като забелязах по ъгълите,че има фабричен който е много добре залепен. И евентуално след време ако падне или се понадраска тогава мисля да го сменям. Не знам има ли смисъл от два.... иначе вече целият е с пръстови отпечатъци тъй като е много лъскав и черен лесно се виждат. Само да си сложа контактите,че са ми важни и от утре ще почне базикането, за сега всичко е ок, работи доста пътгаво без лаг, но ще видим като го понапълня как ще е. :cheers:

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#36

Аз съм слагал на арката втори скрийнпротектор :whistle: Не знаех,че има заводски :facepalm: Няма смисъл за момента да му "бодваш" втори!Ако го надраскаш-тогава,но и без протектори-няма проблем.
И честито! :cheers:
Цитирай
#37

Благодаря колега. Имам един въпрос който ме притесни доста. Преди малко се закачих на wifi-q в офиса за да сваля две, три приложения като скайп и телефона веднага започна да пари и грее. Освен отзад до камерата ами и в горната част на дисплея/тъча като го пипам също пари. Нагоре към логото.... разбирам леко да загрее от някоя по-тежка игра която съм играл 5, 10 минути, нооо само от това? :/

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#38

Човек аз съм същата работа като тебе, преди месец си взех моя, и веднага от кутията пуснах да се ъпдейтне, и след това загряваше ужасно много, дори не правех кой знае колко сериозни неща. Рутнах го, махнах някои от малоумните приложения които бачкаха нон стоп и сега като че ли по-малко загрява.
Ще пробвам скоро с къстъм ром да видя как се държи телефона и дали ще загрява.
Ако искаш по-късно като се прибера, ще ти обясня как да го руутнеш, лесно е (пиши лично ако нещо).
Цитирай
#39

Колегата GH0STFACE, казва че е нормално и не трябва да ни притеснява. По принцип явно при нас грее повечко защото му е трудно да се охлажда тъй като е водоустоийчв и херметически затворен. Но ако не се самоизключва, а само пари, нямало проблеми. А, за руута трябва да видя. правил съм го преди години на x8-цата и помня,че ставаше лесно. Има няколко приложения и едно китайско което не разибрам за какво е които също бих махнал. Като съм вкъщи колега ще се поровя за инфо. Но не смятам,че е нормално чак да руутвам и да чистя при положенеи,че телефона в момента е нов и няма почти нищо и отделно сега нямам пуснати никакви синхронизации и мобилен интернет.... но колкото и да пари щом не се изключва значи няма проблем. Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#40

Повярвай ми, всеки телефон си има нужда да му се изтрият поне 30% от глупостите с които са го напълнили фабрично, не за друго, ами защото повечето работят на заден фон и допълнително загряват телефона, хабят батерия и гълтат рам памет. Пък и не си мисли че телефона няма да се изключи, ако прегрее.
А за руута, то при всеки телефон си става различно, конкретно за този беше сравнително лесно.

А да кажа за този фабричен протектор - не си мислете да го махате, залепен е перфектно и не пречи изобщо, а ако тръгнете да го махате, той е ужасно твърд и здраво залепен, не се опитвайте да го махате, пък и самото SONY лого е написано на него, което за пореден път ме убеждава в евтините конструкции на SONY телефоните....
Цитирай
#41

SpeC написа:П
........................А да кажа за този фабричен протектор - не си мислете да го махате, залепен е перфектно и не пречи изобщо, а ако тръгнете да го махате, той е ужасно твърд и здраво залепен, не се опитвайте да го махате, пък и самото SONY лого е написано на него, което за пореден път ме убеждава в евтините конструкции на SONY телефоните....
Нещо си се пообъркал май!Свалял ли си скрийнпротектора на V ?!?При Z се маха логото!Сега ще ме караш от нищото да прецакам заводският! :whistle:
Пусни една снимка на твоят със свалено лого :thumbup:
Цитирай
#42

Ако случайно след време се наложи смяна с нов протектор и този трябва да се свали, искате да кажете,че логото на сони ще се отлепи със все протектора ли бе? И аз сега като бутам над логото е гладко наистина, но дали при махане ще се отлепи и то....? Не искам и да разбирам. Аз на x8-цата като си бях сложил протектор който дори не беше залепен като хората изкарах 2 години даже така го и придадох. А според мен фабричният даже е и по-издържлив и едва ли ще ми се налага смяна. :coffee:

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#43

Логото не пада. Ти ще го пазиш като очите си тоя телефон, така че не се притеснявай. Карай си с този протектор.
Цитирай
#44

До колкото знам,при Xperia V и Xperia T,логото си е гравирано на стъклото!Гледал съм клипче,на което премахнаха фабричния протектор на XT и логото си остана на телефона.

п.п. С Ghostface сме постнали едновременно Tooth

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#45

Колеги, а да препоръчате място от където да си взема мемори карта? 16 гб ще ми стигат ако може само да кажете каква точно защото предполагам има значение. Искам като цена да е нещо в рамките на нормалното. Някоя прИмоциийка в техномаркетите? :coffee: Lol

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#46

Е,само аз ли на моята Xperia T нямах фабричен протектор след като го купих?Или да не съм го видял??? Tooth :wall:

Sony Xperia T
Цитирай
#47

Ами хора не съм 100% сигурен, видеото което гледах беше наистина за Xperia Z, за V не съм намирал подобно видео, като цяло модела не е много известен (струва ми се) но изобщо няма да се учудя и логото да е на протектора и на V-то, като им знам евтините материали от които правят телефоните си (казвам го като човек който ползва 3-ти телефон на Sony, или капака на батерията няма да пасва точно, или ще скърца лекичко, или бутончето ще скърца, или както в случая да сложат логото на протектора...)
Цитирай
#48

^Влизаме в полемика.Едно е важно-когато не си сигурен за нещо недей да объркваш хората! И това повтаряне за "евтино" Huh Като си купи вторият телефон с марката-що потрети?!?Аз например вече никога не бих си купил няколко марки,но не мрънкам :cheers:
По темата-Xperia V е най-безпроблемният телефон на Сони досега!
Цитирай
#49

И аз така мисля... при предишните модели на какви ли не багии се нагледах.... и всеки си мислеше,че със следващият ъпдейт ще става по-добре, а то чакане за нищо накрая... аз исках отначало P, после се чудих дали да не е S, та накрая потърпях малко и взех V. Все още нямам практика с него, но от това което съм чел по форумите и не само нашият забелязвам,че това е един от най-малко пробмените телефони на Сони. Май само колегата по-горе и аз ни прави впечатление,че от доста малко работа и почва да позагрява, но без проблеми за сега. И за някакво си заспиване на смарта в стенд бай "sleep of death" или както му викат. Но това май са редки и единични случаи, а не нещо масово. И аз си мислех отначало да не е Сони, но дизайна им винаги ми е бил слабост и накрая се прежалвам. Пълно щастие няма. Както беше писал един колега преди време за неговото Сони не помня какво беше - "знам му всичките проблеми на изуст и въпреки това си го купих", който иска принцеса трябва да и търпи капризите" или нещо от сорта беше. Lol Lol За сега качество/възможности/дизайн/цена съм доволен. Но се пригответе доста да ви поспамя,че предполагам ще имам и аз доста въпроси вбъдеще. Радвам се,че макар и малко колегите с V тук са много печени. И още преди да взема апарата ми писаха почти цели ревюта от впечатленията си с телефона. Big Grin :cheers: :cheers:

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#50

Колеги спрях се на тази микроСД карта:

http://www.technomarket.bg/products/0907...ony-sf16n4

Какво ще кажете? Повече от 25/26 лв не ми се дават. А искам поне 16 гб, ще ми стигат перфектно Smile Другият вариянт е този KingSton:

http://www.technomarket.bg/products/0905...on-sd-16gb

Ако може да кажете какво трябва да гледам за тях? Class ли? Или пък да ми дадете същите от друго място макар,че не намерих по-евтини.... :coffee:

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)