Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ускоряване на графичния интерфейс при Android устройства с видеоуск?
#26

Ако върна заводските настройки хака ще се махне ли?

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
Аксесоари
#27

Нямa дa се мaхне, системния дял не се променя след връщaне нa зaводски нaстройки.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#28

Значи ръчно трябва да го възстановя преди да върна заводските настройки Smile Защото ще продавам телефона и искам да го върна в заводският му вид.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#29

Ами ако махна руут-а хака ще седи ли?
Цитирай
#30

Ще стои. зa дa се мaхне, по същия нaчин кaкто сте го слaгaли редaктирaте фaйлa
egl.cfg, в него добaвяте горе редa "0 0 android" без кaвичките, трябвa дaзглеждa тaкa...
0 0 android
0 1 adreno200
След кaто преключите с редaкциятa, натискате бутона Menu и избирате
Save and exit.
Сегa отивaте нa фaйлa "libGLES_android.so.bak", зaдържaте в-ху него и избирaте Rename.
Триете ".bak" зa дa стaне името
libGLES_android.so
Нaтискaте ok и сте премaхнaли хaкa.
По принцип когaто се редaктирaт фaйлове с Root Explorer, той си създaвa копия нa същите фaйлове, със същите именa, но нaй-отзaд имa .bak
Проверете още веднъж при редaкциятa дa небсте объркaли нещо и aко всичко е нaред изтрийте копиятa с именa зaвършвaщи нa .bak. Рестaртирaйте и след рестaртa ще сте без хaк.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#31

Искам да попитам дали е същото за Adreno 205 и дали ще има същия ефект- въобще има ли смисъл да го правя защото има доста лаг самия телефон. Телефона е Галакси С Плюс
Цитирай
#32

Ами ако във въпросния файл виждаш тези 2 реда
0 0 android
0 1 adreno205
можеш да пробваш като изтриеш 1-вия 0 0 android и редактираш името на файла libGLES_android.so на libGLES_android.so.bak. Ако имаш инсталирано CWM Recovery си направи backup. И все пак от опции за разработчици сложил ли си отметка на 2D хардуерно ускорение?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#33

Pacho B написа:Чувства ли се някаква разлика?Смисъл дали си струва?

Чувства се огромна разлика. Прерисуванията на началния екран спряха...поне при мен, а аз съм със руутнатия ROM на руснаците от 4DPA. По-тежките игри не забиват и в качеството на звука има положителна промяна. За жалост, обаче, наистина се губят от 10% до 15% от живота на батерията.

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай
#34

Пробвах го на Optimus 3D MAX P720.... ИЗМУМЕН съм от постигнатите резултати. Периодичния лаг е напълно забравен. Не съм пускал още бенчмаркове, но самия брауз из телефона е в пъти по гладък и приятен Smile

LG G5 Titan - Stock Android N
HTC Desire 820 - Stock 6.0.1
Lenovo A6000 - CM13 
LG Optimus 3D MAX P720 - Stock 2.3.6
Цитирай
#35

Олеле, телефона лети, няма никакъв лаг по интерфейса, и в Subway Surfers лага е много по-малко... Huh

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#36

Този хак след като се направи дали влияе и на функцията за повикванията.В смисъл когато някой ти звъни почти винаги има забавяне в вдигането или затварянето.Понеже аз сам с калъф тип тефтер,и когато някой ми звъни и аз отвора калъфът и реша да му затворя или вдигна има доста голямо забавяне и насичане.Общо казано всичко ли ускорява или само определени функций.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#37

Както е написано в първия пост - освобождават се ресурси на основния процесор и свързаните с това функции заработват по-бързо и плавно. Най-осезаем е ефекта при качеството на звука и при прелистването на интернет страници. Естествено, има и някакво намаляване на времето за реакция при телефонни обаждания. Поне при мен, така или иначе, не съм забелязал лаг при вдигане на слушалката, но пък и сложих хака почти веднага след покупката на телефона и нямам много преки впечатления.
Цитирай
#38

Е точно това ме вълнува мене,понеже при вдигане с оригиналния ром винаги има забавяне и ако и при това е така значи за мен няма смисъл от него.Понеже аз не играя игри или такива подобни,просто искам основните му функции да са добре.За интернетъ съм съгласен и аз го ползвам,но по важни са ми обажданията.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#39

jlsftw написа:Някой може ли да ми обясни как се root телефона , и понеже нямам карта памет проблем ли е ?

Въпросът ти въобще не е за тази тема! Тук се обсъжда хакът за графичния ускорител. Има си отделна тема за рутването и още една - за отключването на телефона.
Цитирай
#40

Направих всичко описано тук, но влязох отново да видя файла egl.cfg и двата реда си стоят, въпреки че му дадох Read/Write, Save & Exit , Reboot ...
Цитирай
#41

Много странно, аз сложих РОМ Slim Bean и направих хака, но телефонът ми започна да работи по-бавно от преди. Възможно ли е това?!?!

Направих един антуту тест след като премахнах хака и резултатите бяха доста по-високи !!!
С хак/без хак - резултати
total score 2703- с хак/4065 - без хак
cpu: 915/1074
gpu: 860/1897
ram: 484/521
I/O: 444/573
1228 MHz - interactiv

CPU integer 421/572
CPU float 494/502
2D graphics 404/420
3D graphics 456/1477
DatabaseIO 260/350
SD write 89/110
SD read 95/113

Доста голма разлика има схака и без него, в полза на без него!!!

LG L7
HTC Wildfire S
Цитирай
#42

karina7555 написа:Много странно, аз сложих РОМ Slim Bean и направих хака, но телефонът ми започна да работи по-бавно от преди. Възможно ли е това?!?!

Влез пак в egl/egl.cfg и виж дали си стоят двата реда. Ако да - изтрий .bak, което добави. Аз също съм със слим бийн и Benchmark test-а показа 2900 score, a като изтрих .bak от името - 3900...
Цитирай
#43

godliker написа:
karina7555 написа:Много странно, аз сложих РОМ Slim Bean и направих хака, но телефонът ми започна да работи по-бавно от преди. Възможно ли е това?!?!

Влез пак в egl/egl.cfg и виж дали си стоят двата реда. Ако да - изтрий .bak, което добави. Аз също съм със слим бийн и Benchmark test-а показа 2900 score, a като изтрих .bak от името - 3900...
Аз върнах и първият ред на хака, който се изтрива и преименувах файла. върнах всичко както си беше без хака.
Сега направих процесора на 1305 MHz ще видя как се държи така. Но е доста по-добре сега от колкото с хака.

LG L7
HTC Wildfire S
Цитирай
#44

karina7555 написа:
godliker написа:
karina7555 написа:Много странно, аз сложих РОМ Slim Bean и направих хака, но телефонът ми започна да работи по-бавно от преди. Възможно ли е това?!?!

Влез пак в egl/egl.cfg и виж дали си стоят двата реда. Ако да - изтрий .bak, което добави. Аз също съм със слим бийн и Benchmark test-а показа 2900 score, a като изтрих .bak от името - 3900...
Аз върнах и първият ред на хака, който се изтрива и преименувах файла. върнах всичко както си беше без хака.
Сега направих процесора на 1305 MHz ще видя как се държи така. Но е доста по-добре сега от колкото с хака.

Играх си 30-40 мин и тествах повечето честоти, но явно трябва рестарт след всеки тест... Примерно със стокова честота изкарах 2990, след рестарт - 3991. Аз за сега оставам със стоковата, ако откриеш по-добра - драсни :cheers:
Цитирай
#45

godliker написа:
karina7555 написа:
godliker написа:Влез пак в egl/egl.cfg и виж дали си стоят двата реда. Ако да - изтрий .bak, което добави. Аз също съм със слим бийн и Benchmark test-а показа 2900 score, a като изтрих .bak от името - 3900...
Аз върнах и първият ред на хака, който се изтрива и преименувах файла. върнах всичко както си беше без хака.
Сега направих процесора на 1305 MHz ще видя как се държи така. Но е доста по-добре сега от колкото с хака.

Играх си 30-40 мин и тествах повечето честоти, но явно трябва рестарт след всеки тест... Примерно със стокова честота изкарах 2990, след рестарт - 3991. Аз за сега оставам със стоковата, ако откриеш по-добра - драсни :cheers:
Със честота 1228 резултатите са по-добре от колкото с 1305 MHz. и е по-бърз самият телефон. Оставам така.

LG L7
HTC Wildfire S
Цитирай
#46

здравеите направих всичко но не усещам никаква разлика щото играх subway surfers и ми забиваше , бързо варвеше и сега пак си е сащото , LG L7 p700 - JB 4.1.2 + root, моля някой да помогне ако може !!! Smile))))
Цитирай
#47

Здравейте, нов съм във форума и незнам дали тук да си задам въпроса, но ме интересува дали ще стане на зте блейд 3, защото параметрите и хардуерните части са или мн сходни или идентични на двата телефона. Благодаря предварително.
Цитирай
#48

Да, в началото на темата е указано, че този хак е универсален. Т.е., той ще работи на ВСИЧКИ Android устройства с видеоускорител, стига да знаете ТОЧНОТО име на драйвера на видеоускорителя.
Цитирай
#49

godliker написа:Направих всичко описано тук, но влязох отново да видя файла egl.cfg и двата реда си стоят, въпреки че му дадох Read/Write, Save & Exit , Reboot ...
Същото е и при мен, не мога да променя файла. Някакви съвети?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#50

Здравейте,
Със SlimBean 4.1.3 v.3.1 съм и kenel Phenom v4.4 (всичко е от темите тука).
Питенето е прилагането на хака от тази тема ще доведе ли до забързване на устройството (гледам по-горе, че колегата със същия ром не е много очерован)?

LG L7-P700 + LG L3 II E435
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)