Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Cinexio - Кино Резервации" с нов ъпдейт (1.6.2 v.Ashton Kutcher)
#76

Ами като за начало - в БГ онлайн може да си купиш билети само в кино Арена. За другата голяма верига (Синема Сити) са достъпни само резервации.

Накратко - това което ние ще направим е, в момента в който си изберете прожекция в приложението, с един tap върху часа, който сте си избрали, да ви вкара директно в страницата на Кино Арена / Cinema City, за да потвърдите резервацията си.

Естествено, за Кино Арена ще може и да си купите билета, тъй като тази опция е достъпна в сайта им.

Нашата цел е да дадем възможност на потребителя да свърши по-голямата работа в самото приложение, без да напуска приложението, за да отвори бразъра. Тъй като, поне на този етап, това за нас е невъзможно, ще скратим този процес значително Smile

С нашето приложение ще са ви нужни не повече от 60 секунди за избор на филм и сравнение на прожекциите между кината. Изберете ли си прожекция - tap на избрания час и сте в сайта на киното, къдете избирате позицията на местата си.

Този процес, само през браузъра на телефона, на мен ми отнема 180 сек - при положение, че аз кажи речи живея в тях и ги знам наизуст. За някой който не стои по цял ден в тях ще отнеме и повече.

Точно затова вярвам, че дори частичното скратяване на процеса ще е добре дошло за всички Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

Разбирам.

Искрено ви пожелавам да постигнете желания успех и след време всичко да става директно през приложението - така хем и вие ще сте доволни, хем и за нас, потребителите, ще е по-удобно!

Ще си позволя да ви дам едно предложение - когато има възможност за продажба на билети, би било удобно да се генерира да речем QR код и на входа на киното с четец (едва ли би им било голямо затруднение да сложат такива) да се влиза. Дори за iOS би могло да се интегрира с Passbook приложението. Въпросният QR код ще се изпраща и на e-mail - така, ако например ми падне батерията на телефона, ще мога да го принтирам и да вляза в киносалона. Наистина това зависи и от самото кино дали биха се съгласили да влязат в разходи ( Tooth ) за QR четци, но си струва да се обмисли.

:cheers:

Sony Xperia Z2 - 23.0.1.А.0.167 @ 4.4.4 + SWR10
Цитирай
#78

Бъг: Хубаво ще е, като се разглежда офлайн приложението, при минали дни да не се показват при детайл на филм.

Пример: днес е 01.01.2013 аз пускам приложението отварям хобит и гледам прожекция 27.12.2012 (четвъртък) затова е хубаво да сложите една проверка да показва само от днешен ден и в бъдещето, ако не примерно текстче "няма налична информация за прожекции." и едно бутонче за обновяване.

п.с. просто професионално изкривяване на девелопер. Все проблеми, валидации и бъгове вижда. :whistle:
Цитирай
#79

ndsbg написа:Бъг: Хубаво ще е, като се разглежда офлайн приложението, при минали дни да не се показват при детайл на филм.

Пример: днес е 01.01.2013 аз пускам приложението отварям хобит и гледам прожекция 27.12.2012 (четвъртък) затова е хубаво да сложите една проверка да показва само от днешен ден и в бъдещето, ако не примерно текстче "няма налична информация за прожекции." и едно бутонче за обновяване.

п.с. просто професионално изкривяване на девелопер. Все проблеми, валидации и бъгове вижда. :whistle:

По-ценни мнения от тези на професионално изкривените няма Wink

Относно прожекциите които са минали - от следващата ни версия те няма да се показват. Не е бъг, просто оставихме информацията видима.

Що се отнася до обновяването - в момента, в който се пусне приложението - то прави проверка с CMS-a и ако има пряна - обновява цялата информация, ако няма - зарежда тази, която вече имате в телефона. По този начин - във всеки един момент потребителя има достъп до точната информация, без да има задължението сам да обновява информацията.

Новата информация, се запаметява на мястото на тази от преди. Така телефонът ви никога няма да има хаби повече от 4-5 mb за приложението Smile

Иначе, честно казано, аз съм по-радостен когато виждам критика, отколкото комплименти, така че споделяйте всеки трън в очите ви Big Grin

А ако имате идеи - само пишете. Ние ще направим всичко възможно да реализираме по-голямата част от тях Christmas


ПС. Честита нова година на всички developer-и и потребители, пожелавам на всички една много успешна 2013 :cheers:
Цитирай
#80

Много е добро. Инсталирах го на Samsung Galaxy Nexus (i9250). Работи коректно !

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#81

В работата съм в едно хале с малко слаб обхват и съответно нета си седи на Г.
На глобул съм.
Като ми е пуснат нета и пусна програмата само си седи на началния екран и това е.
Спирам нета програмата зарежда веднага.
Да каза ми ,че тя програмата си е заредило инфото предварително.
Но ще се случи и да има нови филми на да съм на работа и да реша да видя в колко има прожекция и да не може...
Може ли да се пооправи този проблем като нета не е много добър?

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#82

Страхотна е,продължавайте в същия дух,супер полезно приложение,поне за мен. :cheers:

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#83

Работи пефектно на SGS III.

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#84

nastykb написа:В работата съм в едно хале с малко слаб обхват и съответно нета си седи на Г.
На глобул съм.
Като ми е пуснат нета и пусна програмата само си седи на началния екран и това е.
Спирам нета програмата зарежда веднага.
Да каза ми ,че тя програмата си е заредило инфото предварително.
Но ще се случи и да има нови филми на да съм на работа и да реша да видя в колко има прожекция и да не може...
Може ли да се пооправи този проблем като нета не е много добър?

Информацията за България обновяваме чевъртък вечер, когато всички кина изкарват новата си програма.

Т.е. веднъж заредило приложението - филмите в него са актуални до идния чевъртък. Така когато и да отворите приложението (независимо дали имате интернет или не) ще имате достъп до всички филми в кината.

Освен това - всеки ден до 12 часа проверяваме за промяна на прожекциите, които после обновяваме автоматично. Промени в часовете са много редки.

Накратко - шансът информацията, която приложението ви показва да е невалидна е много малък. Ако пуснете приложението един път седмично (да кажем в Петък), то до идния четвъртък информацията в него ще е 99% същата Smile



Кратък ъпдейт за новата версия, с която ще може да резервирате и билети - пуснахме я за iPhone, работим все още върху андроид. Работата по уеб страницата ни отнема малко повече време от очакването, а и вече поддържаме и Словения. Извиняваме се за забавянето.

Идната седмица, по ваше желание, ще добавя Благоевград и Сливен, няколко нови кина, IMDb линкове и thumbnail на трейлърите за всеки филм.


Благодаря на всички за feedback-a, комплиментите и критиките! :bow:
Цитирай
#85

Днес цял ден не иска да ми зареди приложението... седи замръзнало на Чаплин...

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#86

И при мен е на това положение, само че при мен е от вчера така.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#87

А сега де, хубава работа ... :confused:

Дава ли ви някакъв ерор или ?

Не сме правили никакви промени. Дори на сървъра информацията е от четвъртък, т.е. - не сме добавяли нищо, което трябва да сваляте. Би трябвало да ви зарежда без проблеми. Даже, за бърза проверка - може да си спрете дата трафика и да го пуснете.

В краен случай - изтрийте кешираната информация на приложението и го отворете на ново.

Settings -> Apps -> Cinematic -> Clear data

Ако и това не помага, наистина незнам. Надявам се в момента, който четете това съобщение, този проблем да не съществува вече.

Пишете ако излезе нещо ново. Извинявам се за неудобството.


PS. А в още по-краен случай (ако ви се занимава разбира се), изтрийте кеша и пуснете приложението си на телефона без сим картата или просто на таблет, който имате под ръка. Номера е, да нямате език, regional settings или SIM за BG. Тогава при първото пускане ще може да изберете България или Хърватска като държава. Ако и там проблемът го има - значи нещо като цяло се е бъгнало. Ако не - значи в БГ си е проблема.

Както и да е де, утре ще гледам да разреша проблема.

Поздрави Smile
Цитирай
#88

За София програмата с часовете на прожекциите е само до неделя, 20.01.2013.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#89

При мен вчера и днес всичко си е наред. Странно защо имате проблеми. :unknw:
Цитирай
#90

bobyn написа:За София програмата с часовете на прожекциите е само до неделя, 20.01.2013.

Ново 20 :rofl:

Програмата за кината е до четвъртък със сигурност, защото в сайта се показват до четвъртък. И приложението и сайта си свалят инфото от сървъра. На две места не може да показва различна информация.

www.cinematic.bg

Сайтът все още не е готов, но ако някой път искате да си направите проверка - можете да му хвърлите едно око Smile
Цитирай
#91

Не знам 20 или 30, но е истина :-)

Виж сам:

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#92

Единственото обяснение, което имам в момента е, че текущата версия ползва стария api, който променихме наскоро и ще вкараме в новата версия. При него сваляхме програмата само с 3 дни напред, за да направим приложението, колкото се може по-леко.

Така ако си ъпдейтнал в четвъртък/петък и не си пускал дата трафика до днес, единственото инфо което можеш да видиш е до неделя...

При мен няма проблеми с прожекциите.

Цитирай
#93

Дата трафика не го спирам никога.
Пробвах за Варна, там пък дава само за понеделник и вторник ... :confused:

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#94

bobyn написа:Дата трафика не го спирам никога.
Пробвах за Варна, там пък дава само за понеделник и вторник ... :confused:

Предполагам си пробвал вече да изтриеш кеша и да пуснеш приложението наново. Ако и това не помага, значи проблемът е в старата версия на api-то. Ще се реши проблема с ъпдейта, който ще пуснем.

До тогава се извинявам за неудобството.
Цитирай
#95

След триене на кеша - без промяна.
След преинсталиране - от събота и неделя дните с налична програма се промениха на понеделник и вторник.

Дано съм ви полезен.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#96

При мен след триене на данните вече влиза в приложението, но пак след доста чакане. Програмата за филмите и на мен ми е за следващите 3 дни.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#97

Ясно. Проблемът е в стария апи. При следващият ъпдейт няма да ги има тези проблеми Smile

След месец имаме важна презентация на приложението, с която ще се борим за 200 000 евро и наблягаме малко на iPhone-a.

Андроид е още на версия Chaplin, а iPhone потребителите вече са на Stallone, a от по-късно тази седмица и на J.Chan. До началото на февруари трябва завършим версията, с която ще презентираме. Да не говорим, че трябва и сайта да довършим.

Така че.. много нови работи може да очаквате, надявам се само да имате малко търпение. Няма да ви разочароваме :cheers:
Цитирай
#98

Само не ни дразнете с това колко по-напред били ония с айфоня... Wink Offtopic

Nokia 2310 -> Sony Ericsson W910i -> Nokia 6303i classic -> Sony Ericsson WT19i Live with Walkman с руутнат Android 4.0.4 -> HTC Desire 500 със стоков Android 4.1.2
Цитирай
#99

Поради огромния брой сваляния в Хърватска днес, сървърът ни ритна топа...

Опитваме се да решим проблема максимално бързо.

Извинявам се за неудобството!
Цитирай

Какво стана с актуализацията? Беше предвидена за 1.02, а пък сме вече 6.02...

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)