Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Cinexio - Кино Резервации" с нов ъпдейт (1.6.2 v.Ashton Kutcher)

Извиняваме се за проблемите, надявам се, че в момента всичко е наред.

Предполагам проблемът е бил при ъпдейта за София? Може ли да ми кажете на кои устройства се появява проблема ?

Проблемът е в многото информация, която трябва да се появи изведнъж. Забавянето е налице от началото на Март месец, когато започна Sofia Film Fest.

Другият проблем е с малките кина, като например Еуросинема, които имат по 4-5 различни филма за всеки ден. Когато в петък сложим програмата за цялата седмица, изведнъж в телефона ви трябва да се появи инфо за 40 филма, които всъщност са в кината само през 1 от следващите дни. Ако сте обърнали внимание, всеки Петък за София има по 60-70 филма, което е проблем.

В момента правим тестове и с кината в Австрия, а там само във Виена има 20+ кина. За филмите да не говорим :o


Накратко :

1) През Април сме планирали да разделим приложението спрямо всяка страна в която се ползва. Т.е. ще има специално БГ приложение, специално такова за Хърватска, Словения, Сърбия и Австрия. Това ще улесни значително обновяването на информацията, а и ще ни даде една гъгвавост в разработката на други екстри.

2) Все още работим върху цялостна интеграция на системите за резервации за Арена и СинемаСити, които ще ви помогнат да резервирате/купувате билети много по-бързо, без да ви препращаме към браузъра. След това като приоритет сме определили опция за филтриране на кина и филми, тъй като начина по който информацията се показва в момента не е най-рационалния (определено за големи градове като София).

И накрая искам да благодаря на всички за търпението и подкрепата. Все пак сме малък екип и освен праграмирането имаме доста дриги задължения, като присъствие по международни конеференции на които представяме продукта си с цел да спечелим още нови инвеститори и да ускорим развитието си.

Дотогава - бъдете с нас, продължавайте с конструктивната критика, а ние ще даваме всичко от себе си да вървим напред :cheers:
Цитирай
Аксесоари

същия резултат, приложението нищо не записва в базата, стои си на 12к. Телефона е desire със CyanogenMod. за софия става на въпрос.

редакция:
знам, че е късно, но за json парсер ползвайте примерно gson отколкото този org.json.JSONObject, за 40 филма информация не е проблем да се справи, в момента не мога да видя колко е размера на базата понеже приложението не записва нищо, но при 1мв информация съм записвал за няколко секунди (максимум 30 секунди) и ако не сте пробвали този начин на запис в базата го пробвайте, разликата е огромна.
Цитирай

ndsbg написа:същия резултат, приложението нищо не записва в базата, стои си на 12к. Телефона е desire със CyanogenMod. за софия става на въпрос.

редакция:
знам, че е късно, но за json парсер ползвайте примерно gson отколкото този org.json.JSONObject, за 40 филма информация не е проблем да се справи, в момента не мога да видя колко е размера на базата понеже приложението не записва нищо, но при 1мв информация съм записвал за няколко секунди (максимум 30 секунди) и ако не сте пробвали този начин на запис в базата го пробвайте, разликата е огромна.

Интересно:

Android BG - не работи
Android HR - работи
Android SI - работи
iPhone BG/HR/SI - работи
web BG/HR/SI - работи

Имайки в предвид, че не сме правили абсолютно никакви промени, просто нямам представа къде е проблема в момента...

За съжаление няма да съм в офиса до вторник, така че ще пиша на колегите да погледнат за какво точно става въпрос. При първа възможност ще ви пиша къде всъщност е бил проблема

PS. Това с gson-a ще го препратя на колегата. Всеки съвет за оптимизация е добре дошъл Wink
Цитирай

HTC Desire HD - когато искам да видя програмата за София - не излиза нищо само зарежда (на сталоун черния екран).
След това забърсвам кеша за да ми даде пак избора на градовете и избирам друг различен от София.
За Русе или Пловдив примерно всичко ми се зарежда както трябва и когато след това сменя на София ми се появяват филмите, но няма в кое кино се прожектират и часовете. За другите градове всичко е ок мисля - филми часове, дни когато се прожектират.

И ако изляза от програмата при положение че съм във филмите за софия след това нищо не зарежда.
надявам се че съм бил полезен.
Хубава програма. :cheers: :cheers: :cheers:
Цитирай

Проблема е решен. В информацията на сървъра имаше малка грешка, която крашваше програмата за София.

Всичко би трябвало да работи отново Wink
Цитирай

Преди бях с ICS и тая програма просто летеше. Наскоро обаче получих ъпдейт до Jelly Bean и умря...частично. Едвам ми зарежда самото приложение, а когато зареди... после пък, почти не зарежда Cover's на филмите. Не знам къде е проблема, ама се получи след софтуерния ми ъпдейт.

LG Optimus L9.
Цитирай

Имам проблем с резервацията в кино Арена. Получавам 2 вида грешки. Едната е "Съжалявам, но има проблем със прожекцията, която сте избрали. Моля, проверете дали не сте избрали минала прожекция" и другата грешка е "Webpage not available The webpage at txtSessionId=61229 might be temporary down or it may have moved permanently to a new web address...".

Преди час като отварях филм от Cinema City и се показваше страница за резервация, а в момента се показва някаква друга с няколко възможности за избор и заглавие "Моля, изберете опция за търсене". Нещо не правя както трябва ли?
Цитирай

buuu написа:Преди бях с ICS и тая програма просто летеше. Наскоро обаче получих ъпдейт до Jelly Bean и умря...частично. Едвам ми зарежда самото приложение, а когато зареди... после пък, почти не зарежда Cover's на филмите. Не знам къде е проблема, ама се получи след софтуерния ми ъпдейт.

LG Optimus L9.

Не виждам причина да не работи.. Препоръчвам ти да преинсталираш, но пак казвам не сме правили промени.
Цитирай

borisoff написа:Имам проблем с резервацията в кино Арена. Получавам 2 вида грешки. Едната е "Съжалявам, но има проблем със прожекцията, която сте избрали. Моля, проверете дали не сте избрали минала прожекция" и другата грешка е "Webpage not available The webpage at txtSessionId=61229 might be temporary down or it may have moved permanently to a new web address...".

Преди час като отварях филм от Cinema City и се показваше страница за резервация, а в момента се показва някаква друга с няколко възможности за избор и заглавие "Моля, изберете опция за търсене". Нещо не правя както трябва ли?

И за двете кина - в момента ползваме директно тяхната система с техни линкове. Ние просто правим нужното да ви препратим към съответния такъв за всяка една от прожекциите.

Грешките които виждате при резервации на места са от страна на съответното кино. Ако ми кажеш точно за кой филм става въпрос и коя прожекция, ще мога да проверя лично и да ти кажа откъде е проблема. Сигурен съм обаче, че грешката която ще видиш в приложението ще е същата ако пробваш да направиш резервация на тяхната страница Smile

За в бъдещете каквито и проблеми да има, само ми дайте малко повече детайли, за да мога да проверя точно откъде идва проблема и кой трябва да бъде наказан за него Confusedtupid:
Цитирай

Примерен филм е GI Joe в Arena The Mall и прожекция за днес от 21:00, но която прожекция опитам и не успявам да я отворя.
Цитирай

borisoff написа:Примерен филм е GI Joe в Arena The Mall и прожекция за днес от 21:00, но която прожекция опитам и не успявам да я отворя.

При мен работи и за двете операционни системи. Линка е точен.

http://removed за да пробваш да отвориш съдържанието на приложението в браузъра на компютъра си.

При мен всичко е ток и жица.
Цитирай

Изтрих кеша и сега работи както трябва, нямам идея каква е била причината.

При мен, докато се стартира програмата и се скрива notification bar-а и след като зареди се показва пак, не знам дали е нормално. Телефонът ми е Galaxy Nexus 4.2.2
Цитирай

Така, забелязах един дребен бъг. По принцип е доста маловажен, но все пак го има. Мислех да Ви пиша мейл откъм фийдбек бутона, но проблема не е належащ и затова предпочетох тук да го напиша. Става въпрос за оценката на IMDb - оценката на IMDb на този екран не съвпада с истинската оценка в сайта на IMDb. Към момента различия в показаните оценки има за филмите The Host, Crudd, Spring Breakers.

:cheers:

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай

Най накрая свястна програма от която да могат да се правят и резервации. Браво!

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай

Claping Monkey написа:Така, забелязах един дребен бъг. По принцип е доста маловажен, но все пак го има. Мислех да Ви пиша мейл откъм фийдбек бутона, но проблема не е належащ и затова предпочетох тук да го напиша. Става въпрос за оценката на IMDb - оценката на IMDb на този екран не съвпада с истинската оценка в сайта на IMDb. Към момента различия в показаните оценки има за филмите The Host, Crudd, Spring Breakers.

:cheers:

Поздравления за наблюдателноста! Страхотен feedback, който ни показа, че имаме дупка в комуникацията с IMDb.

Оказа се, че приложението проритизира името на филма пред ID-то и в резултат на това взима ратинга от филма HOST от 2006 година (http://www.imdb.com/title/tt0468492/). Не съм проверявал за останалите филми, но сега вече трябва да работи както трябва Smile

Жалко, че не сме в България, заслужи си почерпка! :cheers:

До края на седмицата ще пуснем новата версия с коментарите. Почваме сериозно да наваксваме с Андроида.

Вие бъдете все така на нащрек за всякакви бъгове, нередности и .. като цяло всичко което не ви харесва Wink
Цитирай

Eras3r написа:Най накрая свястна програма от която да могат да се правят и резервации. Браво!

Тепърва почваме с екстрите.

Stay tuned Wink
Цитирай

Новата версия "Chan" 1.2 е LIVE Smile Чакам забележки и критики!

Новости:
- Facebook интеграция
- Писане на коментари
- Ямбол и Пазарджик са добавни
- Цяла сърбия също, плюс няколко нови града за Хърватска и Словения.

Оправени бъгове:
- Няколко стринга
- При избиране на прожекция, излизане от апликацията и връщане на същата прожекция вече няма да ви препраща към началната страница на кината от Арена и Синема Сити.
- Проблемите с видео player-a, който стоеше замръзнал при пускането на видео вече са решени.
- Вашата оценка вече се помни безпроблемно на устройството и повторно отваряне на прозореца ще покаже оценката, която сте оставили последния път.

Какво да очаквате за 1.3 EASTWOOD:
- Автоматично споделяне на вашия коментар във Facebook и/или Twitter - ON/ОFF фукнция
- Личен списък, в който може да добавяте филми, които искате да гледате/сваляте. Филмите ще останат в този списък докато не ги махнете от там или не ги оцените. Ще останат видими дори ако филмът няма прожекции в кината.
- Всичките ви оценки ще са видими в този профил, достъпни за бърза поправка.
- Оценените филми ще имат вашият рейтинг в горния ъгъл на плаката.
- Възможност за споделяне на филм във Facebook, Twitter, по мейла или като смс.

Ето и малко снимки за това което ви очаква. Работата над новата система за резервации продължава с пълна сила. Скоро ще ви покажа няколко спойлера и за тях. Но дотогава, надявам се, че тези ще са достатъчно Smile

Цитирай

Супер е ... мен обаче не ме логва чрез FB..
Цитирай

Stormrage написа:Супер е ... мен обаче не ме логва чрез FB..

В шах съм.. Грешка някаква дава ли? Коментари от други потребители има ли ?

Трянва да се показват в полето под прожекциите за филма.
Цитирай

Коментарите всичко се показва... Давам оценяване отваря ми се следния прозорец и долу в дъното ми иска Log In цъкам избирам ОК... но отново не съм логнат и не мога да коментирам...[Изображение: Screenshot_2013-05-07-21-25-14.png]

Nexus 7 Android 4.2.2
Цитирай

Получих още 2 репорта за същия проблем, но ми казаха, че проблемът се е решил сам на 2-3 опит. Явно не намира приложението, което вече е на устройството веднага.

По принцип кода за този логин е изцяло от Facebook. Точно затова се чудя защо прави тези проблеми...

Пробвай още няколко пъти, надявам се да проработи.

За iPhone трябваше да пишем наш код за логин, явно и за Android ще трябва.
Цитирай

От къде да дръпна последната версия ?

Black Samsung Galaxy S IV (with stock 4.3 Jelly Bean)
Цитирай

valkata88 написа:От къде да дръпна последната версия ?

https://play.google.com/store/apps/detai...sult&hl=bg

Приложението е безплатно и е в Google Play Smile
Цитирай

Ок, благодаря !

И само да потвърдя написаното от хората над мен - има проблем при логването чрез facebook. Но иначе приложението е доста добро .

Black Samsung Galaxy S IV (with stock 4.3 Jelly Bean)
Цитирай

valkata88 написа:Ок, благодаря !

И само да потвърдя написаното от хората над мен - има проблем при логването чрез facebook. Но иначе приложението е доста добро .

Ясно. Ще се опитаме да го оправим по възможно най-бързия начин. Явно за някои потребители не работи както трябва.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)