Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Cinexio - Кино Резервации" с нов ъпдейт (1.6.2 v.Ashton Kutcher)

Кое ви допада повече ?

Formal
[Изображение: OBXeTJI8kQ8hSXdMGOlFawp3xu4X81JaXiDqdguHD9M.png]

Informal
[Изображение: TabletFullScreen.png]
Цитирай
Аксесоари

@Melchiah това с тоя меринджей нито е смешно, нито е забавно, нито е интересно, нито е професионално да си рекламираш продукта.

при второто е излишно да показваш дадени филми, понеже след 1 месец, като ги няма никой няма да знае какво е това елизиум и т.н. Е ако ще е само за реклама докато се прожектират тези 2 филма става. А кое е по - добре, всеки различен вкус има, на мен оранжевото ми идва в повече.
Цитирай

Наличието на постерите е, за да се улесни визуалната асоциация с киното.

А иначе самата цел на втория текст е да бъде провокативен, неофициален и непрофесионален.

Приемам, че гласуваш за първия формат Smile
Цитирай

Вторият вариант е лично за мен по-лесно четим (визуално - белите букви на оранжев фон), но това с меринджея наистина не подлежи на коментар, както каза и колегата в по-предния пост.
А най-добре (пак според мен лично) е да се пренесе текста от номер едно в номер две.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

@Melchiah обатното втория по ми пасва на очите (многото оранжево ми идва в повече)

Цитат:А иначе самата цел на втория текст е да бъде провокативен, неофициален и непрофесионален.

Вие си знаете, аз си казах че такова нещо дето някаква ромка (да не кажа друг израз) да изръси нещо и да го използвам в продукт, който съм вложил труд и ще/изкарвам пари от него не бих заложил.

Представи си все едно гугъл да си рекламира андроида със снимката как андроида е наврял "пръчка" в гризнатата ябълка на епъл. Пък и този израз днес го има утре го няма, а съм сигурен, че и голям % от хората дори не знаят какво е туй. Иначе тинейджърите може би биха се кефили на това, докато не излезне друга глупост на която да се радват и тази ще я забравят. В този случай пак вие ще сте губещи. Според мен измислете си нещо ваше оригинално и се радвайте на него, вместо да чакате слава от нещо, което ще се забрави за отрицателно време.
Цитирай

Първото, относно меринджея това ЩЕ си остане класика няма българин дето не го знае, дори баба ми на 70 се смее на това без да е гледала господари на ефира, но 1 по би ме накарало да сваля приложението ви.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

@ndsbg - от моите впечатления докато си бях в БГ през лятото, макар и за 20 дни, ми се стори, че цяла България знае за какво става въпрос. Въпросната реплика беше употребявана и няколко пъти в други предавания по националните телевизии. Но иначе съм съгласен с теб, а и доста от другите, които дадоха мнение по въпроса (извън форума) Smile

@nasdox - идеята ни беше да видиш нещо, което вече познаваш, тъй като (нека да не се залъгваме) никой не чете банерите. Да не говорим, че тук ви давам таблет fullscreen, а не мобилните. Но така де, интересуваше ме критиката към двете идеи Smile

Малка промяна във втората снимка, след като 92% избраха първия вариант.
Цитирай

Айде и един teaser по случай края на работната седмица :cheers:

[Изображение: Default2x1.png]

COMING SOON...
Цитирай

Изпуснал съм това с меринджея май :Д
Но и аз съм за 1вия вариянт.
Иначе да напиша за едно проблемче - гледам други не се оплакват.
Може и да е само при мен,но трих два пъти кеш данни и си остава проблема като се опитам да си запазя билети да ми напише грешка при резервирането...
Повече ползвам синема сити за кино , но пробвах и на арена - пак така.
Няколко пъти на една и съща прожекция и само грешка.
Макар ,че оня ден пробвах на някакъв раннен филм - даде ми пак грешка , но като влезнах пак на същата прожекция имаше точно две резервирани места точно там дето исках ,а бях избрал и аз две и то по в края да не се окаже ,че и някой друг да запази точно там и в за тази прожекция :Д
Това е проблема...
Ридик мисля да ми е следващия филм ,а той е чак след 6ти - за да пробвам пак как е...

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай

Аз имах подобен проблем веднъж, ама изтрих кеша и се оправи. При теб щом не става, вземи махни цялото приложение. Изтрий и кеша и данните, деинсталирай го. После го инсталирай на ново и виж как е... може нещо да се е бъгнало по системата. В момента нямам проблеми с резервациите.
Цитирай

Да репортна един проблем от вчера.

Приложението крашва след старт. Пробвах да трия кеш, не става. Преинсталирах го - пак не става. Зарежда до екрана с 'version chan' и се затваря. В четвъртък работеше, сега не иска.

Дали няма нещо омазано в новата седмична програма и оттам да идва проблемът?

Sony Xperia Z2 - 23.0.1.А.0.167 @ 4.4.4 + SWR10
Цитирай

@nastykb - "грешка при резервирането" е default-ен error, който се появава, когато връзката е нестабилна и информацията която изпращаш обратно на сървъра не може да стигне до там. На wifi ли си, когато ти се появява грешката или на интернета от мобилния оператор? В повечето случаи се появява във втория случай.

@Vancuver - не е от програмата, тъй като ти се краш-ва още преди да приеме информацията от нашия API. Подобен проблем имахме ни докладваха от един Алкател и когато взехеме телефона да тестваме се оказа, че проблемът е в паметта на телефона. На този алкател обаче, приложението не иска да работи от самото начало, а при теб е работело преди...

Но този проблем ще се реши със сигурност, тъй с новия ни API променяме значително големината на първоначалния пакет данни, които телефонът ще трябва да запише, за да ти покаже първоначалния екран. Сега ще пращаме много по-малко информация и така навигацията и зареждането ще се подобри значително.
Цитирай

Инсталирах и деинсталирах приложението.Нещата,които ме подразниха.
1.Сплаш екрана.Това на компютър е дразнещо,а какво остава на телефона като бързаш.
2.Като избера София излиза от приложението дори без FC.Със Смолян работеше например.
3.Ненужно огромни плакати и снимки.Трудно се ориентира човек.
4.Не може да се избират кина,а само филми,което е супер неудобно и губи време докато се ориентираш.Трябва да има някаква търсачка иначе е поредното шарено приложение не правещо нищо.
5.Като тръгна да резервирам ми излиза някакъв вход във Фейсбук.Пише ,че ми трябва ако искам да оставям коментари.Аз не искам.Искам да правя резервация.В крайна сметка Фейсбука преля чашата и го разкарах.
Гледам,че приложението е тръгнало като сериозен проект,но не виждам за какво може да се използва.
Засега оставам с конкурентното,което въпреки някои бъгове е доста по-функционално.
Цитирай

azcv написа:Инсталирах и деинсталирах приложението.Нещата,които ме подразниха.
1.Сплаш екрана.Това на компютър е дразнещо,а какво остава на телефона като бързаш.
2.Като избера София излиза от приложението дори без FC.Със Смолян работеше например.
3.Ненужно огромни плакати и снимки.Трудно се ориентира човек.
4.Не може да се избират кина,а само филми,което е супер неудобно и губи време докато се ориентираш.Трябва да има някаква търсачка иначе е поредното шарено приложение не правещо нищо.
5.Като тръгна да резервирам ми излиза някакъв вход във Фейсбук.Пише ,че ми трябва ако искам да оставям коментари.Аз не искам.Искам да правя резервация.В крайна сметка Фейсбука преля чашата и го разкарах.
Гледам,че приложението е тръгнало като сериозен проект,но не виждам за какво може да се използва.
Засега оставам с конкурентното,което въпреки някои бъгове е доста по-функционално.

1. Сплаш екрана е има функцията на loading screen при първоначално влизане в приложението.
2. Информацията за София е значително по-голяма от тези за останалите градове. Ако в този момент не е имало достатъчно свободна памет в телефона е възможно приложението да крашва. Имаме подобен бъг и при бързо сменяне на плакатите, когато те се увеличат на цял екран. И двата обаче, както споменах по-горе ще бъдат решени с версията, която ще пуснем в най-скоро време.
3. Това е една от основите на нашия дизайн, предлагаща възможност за бързо възприемане/препознаване на филма, без да се налага да се изписват допълнителни детайли или отваряне на детайлите.
4. Тази опция също ще се появи с ъпдейта.
5. С facebook login-a можете да оставяте коментари и да резервирате билети. Просто второто не е добавено в описанието. Чрез този логин знаем на кой имейл ще получите потвържедение за резервацията. А за коментарите - ползваме профилната ви снимка, като снимка до комантара ви. Липсата на други опции вече бе изтъкната като недостатък, затова с новата версия всеки ще може да да използвате алтернативен login, където сами ще "регистрирате". С facebook login-a сами взимаме данните, без да трябва да пишете нищо и резервирате с точно 2 клика.

Благодаря за конструктивната критика, приложението не е завършен продукт и тепърва се развива. Надявам се нововъведенията, които ще предоставим в най-близкото бъдеще, да решат проблемите за които споменахте по-горе Smile
Цитирай

Памат в телефона има много,но връзката беше през EDGE ,ако това има значение.За дизайна не мога да кажа,че помага за бързото припознаване на филма.Аз например не си падам много по скролирането и реално виждам два филма само.За повече трябва да "протривам" екрана като луд.А големите плакати също и генерират безсмислен трафик.
А дано наистина пуснете нормална регистрация,че избягвам да се логвам с фейсбука.Все пак ви желая успех с приложението.
Цитирай

Ако скролването е проблем, има и swipe-aне - когато отворите детайлите на който и да е филм, при swipe наляво или надясно ще ви се покаже съответно следващия или предишния филм в списъка.

Определено обаче броя на филмите е доста, но това засега е видимо неудобство предимно за София. Скоро правихме тестове с Берлин, в който по всяко време има по 110-130 филма. Точно това е и причината да сложим край на default-ното сортиране по premiere date - ще може да избирате между кина, популярност и азбучен ред Smile
Цитирай

Sgs4, крашва след избор на град.
Цитирай

Само за София или за който и да е град?

Ще помоля теб и всички останали, на които им крашне, да ни пращат репортите - става бързо, а ние решаваме проблемите по-лесно Smile
Цитирай

Не знам дали сте променяли нещо по сървъра, но след поредния реинстал работи нормално. Не крашва след избор на град.

Sony Xperia Z2 - 23.0.1.А.0.167 @ 4.4.4 + SWR10
Цитирай

Vancuver написа:Не знам дали сте променяли нещо по сървъра, но след поредния реинстал работи нормално. Не крашва след избор на град.

Нищо не сме променяли. Обикновено единствения начин да решим такива проблеми е когато имаме телефона на който се появява или получим репорт... Ако ви показва филмите в cinexio.com, значи и на телефона ви трябва да ги показва. Ако крашва, значи проблемът е в устройството или кода ни.

Просто проблема при Андроидите е, че с всеки различен телефон може да очакваме различни проблеми и никога не може да сме 100% сигурни, че сме помислили за всичко Smile

Радвам се, че всичко работи както трябва сега.
Цитирай

На мобилния пробвах - глобул на Н-бях повечето пъти....
На wi-fi не съм пробвал.

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай

Ще направя едно предложение:

Би било добре да има опция да се разглеждат прожекциите по кина. Например искам да ходя конкретно в киното X, в мола Y и искам да видя какво мога да гледам там.

Имам приятели, които само заради това не ползват cinexio, а други уеб сайтове.

:cheers:

Sony Xperia Z2 - 23.0.1.А.0.167 @ 4.4.4 + SWR10
Цитирай

Vancuver написа:Ще направя едно предложение:

Би било добре да има опция да се разглеждат прожекциите по кина. Например искам да ходя конкретно в киното X, в мола Y и искам да видя какво мога да гледам там.

Имам приятели, които само заради това не ползват cinexio, а други уеб сайтове.

:cheers:

Привършваме с ъпдейта и ще можеш:

1) По кина
2) По дата
3) По популярност
4) По Premiere date
5) По азбучен ред

Wink
Цитирай

Временно програмата за CinemaCity и резервациите към тях са недостъпни през приложението ни. До няколко часа ще ги добавим отново.





Edit: Всичко е оправено и работи както трябва Smile
Цитирай

При опит за резервация за филма на Металика постоянно ми дава: "Грешка при резервирането,моля опитайте отново",това се случва и с другите филми както през Wifi така и през мобилен нет.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)