Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ Ръководство ] _-.¸¸.•´¯ HTC Desire X [Unlock~Recovery~Root]
#51

V.O. написа:Да вмъкнем само Super User е нещо като юзер акаунт контрол при уиндоус. Понеже аз се чудих за какво служи, за пояснение на другите потребители го казвам.


Това в самата тема ли искаш да се вмъкне?

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
Аксесоари
#52

В пост 3 (Често задавани въпроси) , ако не Ви представлява трудност. Smile
Цитирай
#53

V.O. написа:В пост 3 (Често задавани въпроси) , ако не Ви представлява трудност. Smile


Дано така да е по-разбрано ...


Цитат:
??? Какво е Root ???

Root ви дава привилегирован достъп, нещо като на администратор. С него можете да използвате всички приложения, които искате и да инсталирате всичко. Когато вече имате такъв достъп, в менюто на телефона трябва да виждате иконата SuperSU / Super User. Повече информация по темата може да намерите ТУК

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#54

до step 8 всичко е ок после като му кажа fastboot oem get_identifier_token ми изписва waiting for device и до там Smile) :capitulation:
Цитирай
#55

Принципно това съобщение се показва, когато не са ти наред драйвърите на телефона. Не знам в случая, но е много вероятно да е това.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#56

Също така е възможно да е от usb порта пробвай да го смениш...

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#57

бях направил една тема за една програмка която прави всичко сама и реших да я използвам и стана Smile така и няма да разбера какво не е било наред :-D
Цитирай
#58

Драйверите са или дебъгинга. По-скоро е първото.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#59

Имам малък проблем аз....значи,отключих,рутнах и инсталирах CWM ,инсталирах си РОМ ,но преди да иснсталирам друг ром си направих бек-ъп на стоковия ром. Няколко дена бях с Half Sense ROM,но реших да се върна скъм стоковия ром - дадох Full Wipe и от там Restore,но ми дава грешка в sum файл или нешо подобно.
В папката на clockworkmod има две под-паки backup и blobs.
Досега и на WildfireS i нa Desire HD в папката clockworkmod винаги е била папка back up..без blobs?
Та не мога да си направя бек ъп на стоковия ром Rolleyes
Каква е тази папка , има ли начин да си сложа стоков ром без заключване и други процедури ?

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#60

Дало ти е грешка в MD5. Това не мисля, че може да се оправи. Начин, за който се сещам, без да локваш е да свалиш един RUU, да извлечеш zip файла, преименуваш го и после през рековърито инсталираш.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#61

Явно има проблем нещо с CWM 6.
Днес видях в XDA тази тема и някой ден като ми се занимава,ще пробвам по този начин - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2210619

Поздрави

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#62

Здравейте, след ОТА ъпдейт до андроид 4.1.1 на HTC Desire X не успявам да рутна телефона. Пробвах и с TWRP и с CWM, флашвах и SuperSu и Superuser, но телефона няма руут.
Имам и два други проблема: при опит да изчоистя Dalvic cache излиза грешка, и на паметта за приложения се появи файл, който DiskUsage определя като System Data, голям над 700 Mb.

Имате ли идея какъв е проблема?
Цитирай
#63

В XDA някой беше споменал че не може да рутне телефона с Андроид 4.1 .

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#64

Неприятно Sad
А има ли как да разбера къде е файла, който DiskUsage определя като "System Data"? В http://androidforums.com/t-mobile-mytouc...-huge.html пише, че проблема е в този файл - data/data/com.android.htcprofile/anr_history.txt, но аз не мога да го открия в Desire X. Имам достъп до файловете през TWRP Recovery.
Цитирай
#65

Тук пише кое как е що е, просто трябва да се потърси малко из форума Smile
Цитат:https://www.androidbg.com/forum/topic611...ot-jb.html
Цитирай
#66

здравейте
телефона съм го рутнал ънлокнал и сложен цвм вчера видях че ми е излезнал ъпдейт за телефона изтеглих го тръгнах да се ъпдейтва рестартира се влезна в боот меню-то и до там когато е отключен вади грешка че не може да се локне сд картата.когато го заключа фастбуут оем лок рестартира се влиза в бут менюто и дава грешка горе reloced security warning.някой някаква идея от какво е ?
Цитирай
#67

Телефона най-вероятно е S-OFF и затова не минава инсталация на Stock ROM. (Можеш да го провериш като влзезеш в HBOOT).

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#68

Да не е заради къстъм рековърито? Според мен от него идва. Трябва и сток кернел да се качи.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#69

:thumbup: Къстъм рековърито беше ама кой да се сети Tooth всичко е ок вече
Цитирай
#70

Здравейте .
С стоков JB съм и искам да си отключа телефона да го рутна и всичко , което е описано по темата .
Но има ли нещо по особенно когато слагам късъм ром базиран на ICS или според инструкциите го флашвам и го имам на телефона ?
Моля обяснете , и да се заемам с процедурата по рутване , и къстъм ром .

HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай
#71

Crazy написа:Здравейте .
С стоков JB съм и искам да си отключа телефона да го рутна и всичко , което е описано по темата .
Но има ли нещо по особенно когато слагам късъм ром базиран на ICS или според инструкциите го флашвам и го имам на телефона ?
Моля обяснете , и да се заемам с процедурата по рутване , и къстъм ром .
няма кой знае колко философия, само флашваш един boot.img и след това избраният от теб РОМ...само, че понеже си с JB Hboot на някой ромове може да ти се наложи да промениш 5 цифри във updater-script-a...но ако ползваш ромовете на ckpv5, те си имат две версии за ICS и JB hboot така, че остава само boot.img-a...нищо сложно няма а и скоро ще започнат да правят JB based ромове и няма да сменяме нищо Smile
Цитирай
#72

Доста изчетох и доста противоречия срещнах .
Ако може някой компетентен да помогне и да постне директни линкове ще се радвам много.
Та бутлоудъра ще го отключа по тая тема на Лудашки .
После трябва да сложа къстъм рековъри тука има много незнам кое да избера на нексус или на някой друг ? Незнам кое е за нашият телефон .
После трябва да го руутна . Ама аз съм с JB и има доста начини , който ме е страх да ги пробвам , който е руутнал да сподели как .
Супер потребителя , кой да бъде от линка в тая тема или най-актуалният за момента .

Та това са ми въпросите , ще се радвам някой да обясни на един индианец , че не ми е ясно нещо как и кое и защо да сложа .
Благодаря предварително . :cheers:

HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай
#73

Crazy написа:Доста изчетох и доста противоречия срещнах .
Ако може някой компетентен да помогне и да постне директни линкове ще се радвам много.
Та бутлоудъра ще го отключа по тая тема на Лудашки .
После трябва да сложа къстъм рековъри тука има много незнам кое да избера на нексус или на някой друг ? Незнам кое е за нашият телефон .
После трябва да го руутна . Ама аз съм с JB и има доста начини , който ме е страх да ги пробвам , който е руутнал да сподели как .
Супер потребителя , кой да бъде от линка в тая тема или най-актуалният за момента .

Та това са ми въпросите , ще се радвам някой да обясни на един индианец , че не ми е ясно нещо как и кое и защо да сложа .
Благодаря предварително . :cheers:

Сега ето малко линкове и инфо
това е recovery-то за нас
neXusRecovery fixed for JB hboot by atis112 http://forum.xda-developers.com/showpost...stcount=66

ROM - myONEdx RC4.0 Sense Lite, фикснат за JB hboot - http://forum.xda-developers.com/showpost...tcount=150

Линк към цялата тема, където се намира и boot.img-a http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2196243

ROM mySENSE-dx_RC3.5 Full Sense, fixed for JB hboot - http://www.filefactory.com/file/m97xddmj..._RC3.5.zip

Линк към цялата тема, където се намира и boot.img-a - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2081430

Лично аз за root на телефона ползвах тази програма - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1943822 , лесно и бързо стана всичко с нея от отключване на буутлоудъра до инсталиране на recovery Smile
Относно супер потребителя всеки къстъм ром си има такъв като го инсталираш, просто само се ъпдейтва после от маркета Smile
Ако нещо не ти е съвсем ясно или не се оправяш добре с английския може да ми пишеш на лично за допълнителна информация :thumbup:
Цитирай
#74

Благодаря, след като се прибера утре от работа ще го отключа и ще сложа рекавъри. За ром ще изчакам да излезе тоя новия където ще е базиран на желето. Тогава ще се възползвам от предложението ти. Утре и реп ще дам.

HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай
#75

Здравейте, стигам успешно до 12 стъпка за отключването, но нещо не е наред, след като в cmd напиша fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin резултата е следния 'fastboot' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file. къде е проблема според Вас и как да го оправя? Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)