Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ Ръководство ] _-.¸¸.•´¯ HTC Desire X [Unlock~Recovery~Root]

HBoot-а е 1.25, опитах се да флашна твоя ром (mySENSEdx+ RC3.0) със същото рикавъри. А това Boot.img къде е? В програмата го нямаше и никъде не видях линк...

EDIT: Трябва ли да правя Partition на SD картата, че е нова? И ще има ли проблем, ако сложа ROM-а на старата карта, инсталирам го от там и сложа тази?

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай
Аксесоари

Следвай дословно указанията написани тук:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2330229
Цитирай

Тоя Boot.img_Installer_RC4.0 к'во да го правя? Да го флашна през рикавърито?

EDIT: Вързах телефона с компютър, разархивирах т'ва Boot.img_Installer и пуснах .bat файла докато беше в Bootloader. CMD Promt-а се затвори, пак опитах да инсталирам рома, но изписа Failed...

EDIT 2: Kernel-a от XDA (този на Nexus) ми го изкарва в някакъв сайт с много папки и файлове. Кое трябва да изтегля?

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай

ти кернела си го сложил вече с .bat файла който си стартирал докато си бил в рикавъри. с коя версия си на TWRP?

For hboot 1.25.0002 (JB hboot)
Put the mySENSEdx+_RCx.x.zip on your sdcard
Make sure you already have the JB TWRP Recovery installed
Reboot to the bootloader
Install the boot.img with the Boot.img_Installer_RCx.0
Boot.img_Installer_RC2.0 - stock kernel
Boot.img_Installer_RC4.0 - neXusKERNEL
Any JB Custom kernel by Nexus Prime, xpirt and prototype-u works on this ROM - so pick your choice of kernel/boot.img
Reboot to recovery
Make a full wipe is recommended if you are coming from other ROMs including myONEdx+
Install the mySENSEdx+_RCx.x.zip as how you normally install a custom ROM
Reboot once completed and you are done

няма причина да не стане ако следваш стъпките правилно и ако си отключил телефона правилно... в смисъл като влезеш във фастбуут най-горе до hboot трябва да пише unlocked
Цитирай

Да, пише Unlocked.
TWRP-то като го отворя пише 2.5.0.0.

EDIT: Ако повторя същите стъпки мога ли да пре*ба телефона?

Само това не мога да разбера какво и къде трябва да го сложа...
Install the boot.img with the Boot.img_Installer_RCx.0
Boot.img_Installer_RC2.0 - stock kernel
Boot.img_Installer_RC4.0 - neXusKERNEL

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай

не не можеш...влез в буутлоудър вържи телефона с USB и стартирай Install boot img.bat и изчакай да флашне кернела и да изчисти кашето след това full wipe/ wipe cache и флашваш рома

EDIT : но и без кернел би трябвало да можеш да флашнеш рома просто няма да зареди, изтегли го наново и после го сложи пак на картата и пробвай отново
Цитирай

А познай резултата какъв е... :angry:

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай

ivcvetkov написа:здр.Рутнах си тел.изтривам системни приложениа.Но при рестартиране на тел. те пак са в тел.Моля някой да ми помогне!!!
Ти да видиш; и аз запънах на този проблем. Махам ги с титаниума, после пак са тук. Нямам дялове на картата. Идеи?

EDIT: Разбрах - този руут е S-ON, т.е. не дава достъп до най-съкровените места на андроида. За тотален root трябва да се избере метод, който дава S-OFF root достъп.

Но за моята цел има заобиколка - не изтривам глупавите приложения, замразявам ги Smile

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай

Наскоро загледах, след root имам две приложения, Superuser и SuperSU. Не са ли за едно и също нещо двете? Мисля, че след Root-а имаше само SupeSU, но сега гледам и другата се е появила.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай

за JB има ли [Unlock~Recovery~Root] или тая тема важи и за JB

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай

extazy написа:за JB има ли [Unlock~Recovery~Root] или тая тема важи и за JB
важи и за JB
Цитирай

Здравейте момчета и момичета. Опитвам да отключа един Desire X, но след почти целодневни опити и повторение на всички стъпки ми изписва непрекъснато една и съща грешка при опит за ъплоуд на токена. -

Error Code: 173.
Error Reason: Check Rule Fail with exception.

Някой срещал ли е подобни трудности?

Благодаря предварително!
Цитирай

Greebo написа:Здравейте момчета и момичета. Опитвам да отключа един Desire X, но след почти целодневни опити и повторение на всички стъпки ми изписва непрекъснато една и съща грешка при опит за ъплоуд на токена. -

Error Code: 173.
Error Reason: Check Rule Fail with exception.

Някой срещал ли е подобни трудности?

Благодаря предварително!
на коя стъпка това, 12 ??
Цитирай

ако го руутна 100% ли е, че оставам без гаранцията ?

[center]Весели празници на всички.
HTC Desire X 4.1.2, Sense 5[/center]
Цитирай

абе чувал съм че зависело от хората на които ще попаднеш в сервиза ама не знам със сигурност. иначе ако го руутваш приготви се психически че ще ти отпадне гаранцията Smile
Цитирай

А просто да направя всичко от първите 2 поста това ли е?

[center]Весели празници на всички.
HTC Desire X 4.1.2, Sense 5[/center]
Цитирай

И другото как да си напрая бекъп на сегашния ром на htc desire x оригиналния който е защото не е обеснено..

[center]Весели празници на всички.
HTC Desire X 4.1.2, Sense 5[/center]
Цитирай

като си сложиш рикавърито тогава ще можеш да направиш бекъп на сегашния си ром...и една забележка за напред да знаеш, не публикувай 2 поста един след друг...редактирай първия Wink и съветвам те да почетеш доста преди да започнеш процедурата по ънлок за да избегнеш всякакви проблеми и усложнения Smile

ето линк към темата в XDA за ънлок,руут,къстъм рикавъри --->http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2076675

ето и линк към една програма, която прави всичко вместо теб, не съм я тествал, но предполагам работи (WinDroid HTC Desire X Toolkit v2.1 | Unlock | Root | Flash |) --->http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2462567

поздрави
Цитирай

пише ми само waiting for device в prompt някой да помогне?

[center]Весели празници на всички.
HTC Desire X 4.1.2, Sense 5[/center]
Цитирай

HyperVenomX написа:пише ми само waiting for device в prompt някой да помогне?
нямаш инсталирани драйвери на лаптопа/компа
Цитирай

а от къде мога да ги изтегля въпросните драйвъри? и кои по точно нямам

[center]Весели празници на всички.
HTC Desire X 4.1.2, Sense 5[/center]
Цитирай

HyperVenomX написа:а от къде мога да ги изтегля въпросните драйвъри? и кои по точно нямам

За да разбереш , кой нямаш виж ТУК Tooth Tooth Tooth Ние неможем да гадаем , нямаме уменията да разберем ,кой драйвер ти липсва Crazy
Айде весели празници . И четете малко повече между редовете :thumbup:

HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай

Не ми е много смешно да моля за помощ и да ми даваш някакви дебилщини.

[center]Весели празници на всички.
HTC Desire X 4.1.2, Sense 5[/center]
Цитирай

Търся си аз нещо ама може ли някой да го намери ? Това е твоя въпрос :facepalm: питай топката Confusedtupid:

HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай

Ами като не знам какви драйвъри ми липсват какво да напрая питам някой ако е срещал проблема и знае кои драйвъри ще ми помогнат и ще оправят проблема да даде.. :facepalm:

edit: Благодаря на нафталично и на всеки който ми помагаше всичко е ок отключих го сложих си ром инсталнах cwm, пак благодаря на всеки.

[center]Весели празници на всички.
HTC Desire X 4.1.2, Sense 5[/center]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)