Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кратко ревю на таблет Privileg MID-7M.
#1

Имам таблета от няколко дни и поради липсата на всякаква инфомация в интернет реших да си направя труда и да напиша няколко реда за това очарователно устройство.

Бях решил да си взема таблет и с опита, който имах от ползването на няколко андроид телефона, реших да бъде поне с 1GHz процесор и 1 GB RAM . След кратко проучване и съвет от един колега да видя какво предлагат Privileg се спрях на въпросния MID-7M. Може да се намери на пазара на цена под 300 лв.

Технически характеристики (от сайта на производителя,с червено допълнителна информация от мен):

Операционна система: Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich (поддържа български) (моя дойде с 4.0.3)

ПроцесорSadCPU+GPU+VPU) TCC 8923, 1GHz (Реално работи между 343MHz-937MHz, Програмките го засичат като CortexA5 процесор с максимална честота 1,2GHz)

Памет:RAM 1GB DDR3 (859MB RAM достъпни за приложения),Вътрешна памет 8GB NandFlash (922MB за приложения-200 заети в началото от предварително инсталирани такива,5,8GB достъпни за потребителски файлове), поддържа microSD до 32GB

Flash поддръжка:Да

Екран: 7” (17.8 cm) TFT капацитивен сензорен екран, 5 - точков Multi-touch. Разделителна способност, 800 x 480 pixels

Аудио и видео поддръжка: Всички познати аудио и видео формати.

Интерфейс: HDMI - mini HDMI 1.3; USB - USB 2.0 (Micro USB,USB OTG support) , 3.5 mm audio jack

Връзка към жични клавиатура и мишка:Да, (посредством USB преходник, може да се връзва към мишка, клавиатура и други)

Комуникационни възможности: Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n; GPS - Да, вграден GPS модул. Поддържа A-GPS (Вероятно при включен 3G USB донгъл.)

FM transmitter: Да

ТВ тунер: Да, вграден DVB-T / ISDB-T цифров ТВ тунер

Аудио/Видео: Предна камера - VGA; Задна камера - 2Mpix (функция за запис по време на път DVR)

Високоговорител и вграден микрофон;

Видео запис: Видео възпроизвеждане максимум 1920 х 1080 FullHD

Акселерометър - Тип G-сензор

Приложения: Инсталирани приложения (достъп до приложения) - над 250 000 приложения в Google Play (Android Market), повечето безплатни

Батерия: Живот на батерията в режим на готовност до 72 часа. Живот на батерията в активен режим до 5 часа (непрекъснато видеовъзпроизвеждане).

Физически характеристики: Размери 186 x 121 x 10 мм.

1.Окомплектовка:

-Таблет Privileg MID-7M
-Зарядно AC adapter 220V-to-5V , 2A
-Стойка за автомобил
-USB OTG кабел
-Micro USB кабел за връзка с компютър
-Скрийн протектор
-Кратко ръководство
-Гаранционна карта

Доста впечетляваща, но за съжаление няма калъф в комплекта (внисителя ме увери,че в началото на следващата година ще има калъфи за този модел и вероятно такива и с клавиатура). Друг проблем беше скрийн протектора,който се оказа неправилно изрязан - нито е с размера на екрана,нито с размера на таблета,а нещо средно.Поради тази причина реших да не го поставям. Добрата новина е, че стойката за автомобил може да се ползва и като настолна такава.

2.Дисплей:

Дисплеят е леко зърнест и с не много добри ъгли на видимост, но е достатъчно ярък и при ползване директно пред таблета няма никакъв проблем. Когато е изгасен се виждат вертикални чести през близо сантиметър,но аз лично не ги виждам и не ми пречат при работа.Тъч скрийна е достатъчно чувствителен на допир.

3.Фунционалност:

Таблета си върши чудесно работата. GPS-a позиционира бързо, Wi-Fi обхвата е добър, процесорът се справя доста добре, рамта е предостатъчно - дори с куп отворени приложения не се забелязва забавяне, разпознава флашки включени чрез USB OTG кабела-не съм пробвал с мишка или клавиатура,но едва ли ще има проблем.
Google Play Market-а е наличен и достъпа е безпроблемен. Минимален брой приложения като Google Chrome крашват при стартиране необяснимо защо. Пробвах 2 игри - Assasin's Creed и NFS Hot Pursuit - не стартираха успешно - предполагам това се дължи на слабия графичен ускорител. AngryBirds си работи гладко и без проблем.
Заслужава да се спомене и наличието на вибрация.
Интеграцията на флаш плеър е отлична.
3G функционалността предстои да бъде изпробвана веднага щом ми попадне поддържан 3G USB донгъл. HDMI също не е тестван поради липса на кабел.
FM трансмитера работи,но е нужно да се допре таблета до антената на радиото,за да се чуе музиката.
Вече има цифрово излъчване в цялата страна и безпроблемно се гледа БТВ,НОВА,ТВ7 с цифровия ТВ тунер и телескопичната антена.
Задал съм въпроси към производителя отностно наличието на FM радио и как се използва DVR функцията за запис по време на път.Предполагам не е стандартното записване на видео чрез програмата за камерата. Разбирането ми за такъв запис е да се записва дата и час и евентуално координатите във видео файла (както сме виждали да правят често в братска Русия).
Камерата не претендира да е с някакви велики характеристики, но си я има и си върши работата добре.

4.Живот на батерията.

След първото зареждане успях да изхабя батерията за 3 часа при непрестанна работа. След 1-2 цикъла на пълен разряд и заряд,траещи от 8 до 12 часа, спокойно мога да кажа,че ме издържа цял един ден на сърфиране,Skype,Facebook,YouTube и т.н. Тук бях изключително приятно изненадан и доволен. Целта All day computing е постигната. Smile

5.Recovery mode,ROOT,Custom ROMs.

В Recovery mode се влиза с VolDown + Power.
Вносителят отказва гаранция при опит за руутване или инсталиране на къстъм ром. До колкото ми е известно за сега няма начин за руутване и няма налични никакви къстъм ромове.

Снимки: Питайте и споделяйте опит. Ще се радвам да допълним информацията и с ваши впечатления.
Не желая да публикувам линкове с риск да не бъда обвинен в скрита реклама, но ако някой има проблем с гугъл и търсенето да ми пише на лично ще му изпратя линк към фирмата вносител.
Цитирай
Аксесоари
#2

+1

Много добро и полезно описание!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#3

Здравейте, и аз днес станах собственик на Privileg MID-7M /е то точно не е за мен, ще е подарък за детето за коледа/. До преди малко го ровичках да му изхабя батерията та тази нощ да го заредя и утре отново същата процедура. На пръв поглед е идеален особено за това за което съм го взел. Пробвах му тунера и останах очарован работи на 6. Сложих му и навигация ИГО ама долните копчета не се виждат макар че направих всичко по инструкции. ИГО-то е с резолюция 800х480. Не знам дали така да го оставя или да му сложа някоя по малка резолюция да видим как ще изглежда? Искам да разбера дали мога да правя икони на работния му плот примерно на някоя игра? Мъчих се ама нещо не уцелвам нещата. ако някой знае дали може и как става да сподели ще съм благодарен. Също така ме интересува и подходящ софт с часовник и прогноза за времето. Благодаря на всички предварително.
Цитирай
#4

Хванах цаката на иконите. Сега остава само да подкарам GPS-а..
Цитирай
#5

asti77 написа:Здравейте, и аз днес станах собственик на Privileg MID-7M /е то точно не е за мен, ще е подарък за детето за коледа/. До преди малко го ровичках да му изхабя батерията та тази нощ да го заредя и утре отново същата процедура. На пръв поглед е идеален особено за това за което съм го взел. Пробвах му тунера и останах очарован работи на 6. Сложих му и навигация ИГО ама долните копчета не се виждат макар че направих всичко по инструкции. ИГО-то е с резолюция 800х480. Не знам дали така да го оставя или да му сложа някоя по малка резолюция да видим как ще изглежда? Искам да разбера дали мога да правя икони на работния му плот примерно на някоя игра? Мъчих се ама нещо не уцелвам нещата. ако някой знае дали може и как става да сподели ще съм благодарен. Също така ме интересува и подходящ софт с часовник и прогноза за времето. Благодаря на всички предварително.
Честито за придобивката. Нямам проблем с бутоните на iGo. Предполагам е проблем от инст. файл. Моята навигация съм я теглил от този форум.Пожелавам ви хубави моменти пред таблета и Весели празници!
Цитирай
#6

В ревюто казват аналогови телевизии,-аматьори. Smile https://www.youtube.com/watch?v=dK1wjj6d...ata_player
Цитирай
#7

Здравейте.Само искам да допълня,че към момента този модел НЕ ПОДДЪРЖА 3г модеми.Изпробвано от мен с всички модели на вивател.До 1 месец трябва да го оправят това.
Цитирай
#8

Телевизията има ли опция за запис?

Някакви бъгове в софтуера да има да забива нещо?
Много се чудя дали да го взема този таблет или онзи на дива дето е почти като него.
Цитирай
#9

infineon написа:Телевизията има ли опция за запис?

Някакви бъгове в софтуера да има да забива нещо?
Много се чудя дали да го взема този таблет или онзи на дива дето е почти като него.
Да за запис на видео , а можеш и скрийншотове да правиш.
Цитирай
#10

Първо Весела Коледа на всички!!!
Имам една огромна молба към колегите вече закупили таблета. По незнайни за мен причини моят таблет пристигна без програма за DVR записа по време на път. За сега нямам отговор и решение от вносителя. Та колеги, бихте ли били така добри да екстрактнете apk файла по един от начините посочени в тази тема http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1755436 и да го шернете или ми пишете на ЛС да ви дам мейл адрес или скайп. Предварително благодаря.
Цитирай
#11

Мисля че това за DVR-а го рекламират като хардуерна опция (има дупка на стойката на таблетаза камерата отзад докато караш)
Гледах го същия в технополис и не видях никъде програма за DVR.

Дай малко повече инфо как е с приемането на dvb-t Приема ли без проблеми в апартаменти и по уличките в града?


В сравнение с този кой е по добър http://www.netshop.bg/blog/diva-7-dvb-t-...0%B2%D1%8E

Има ги и двата в Технополис.
Цитирай
#12

infineon написа:Мисля че това за DVR-а го рекламират като хардуерна опция (има дупка на стойката на таблетаза камерата отзад докато караш)
Гледах го същия в технополис и не видях никъде програма за DVR.

Дай малко повече инфо как е с приемането на dvb-t Приема ли без проблеми в апартаменти и по уличките в града?


В сравнение с този кой е по добър http://www.netshop.bg/blog/diva-7-dvb-t-...0%B2%D1%8E

Има ги и двата в Технополис.
Горе-долу са равностойни.

1 GHz ( реално 937) - 1,2 GHz
8 GB - 4 GB
без зарядно за кола - има зарядно

Това открих като разлики.
Цитирай
#13

infineon написа:В сравнение с този кой е по добър http://www.netshop.bg/blog/diva-7-dvb-t-...0%B2%D1%8E

Има ги и двата в Технополис.

От тези двата, третия Big Grin http://www.technopolis.bg/b2c/details/57...D-PMP5570C
Цитирай
#14

pfoenix написа:
infineon написа:В сравнение с този кой е по добър http://www.netshop.bg/blog/diva-7-dvb-t-...0%B2%D1%8E

Има ги и двата в Технополис.

От тези двата, третия Big Grin http://www.technopolis.bg/b2c/details/57...D-PMP5570C
Дали? Дори няма GPS. Да не говорим за ТВ и др. екстри. Предимство са му двуядрения процесор и резолюцията.
Цитирай
#15

Купих си го преди малко въпросния таблет.
Като цяло съм много доволен, телевизията работи супер, GPS-a също, разпознава безпроблемно флашки и клавиатури, обаче като му закачих външен 2.5 инчов диск и не го разпозна въпреки че се развъртя диска.
Програмата за DVR я има при мен, казва се Driving Records, ще пробвам по късно да я сваля и да я кача тука.

Най- изгодно го намерих в фирма Altech http://www.altech.bg/bg/product/32323 - 248 лв с 2 години гаранция.
Нямам нищо общо с фирмата, за да им правя реклама, ама не си струва да го купувате от Технополис за 289лв.
Цитирай
#16

infineon написа:Купих си го преди малко въпросния таблет.
Като цяло съм много доволен, телевизията работи супер, GPS-a също, разпознава безпроблемно флашки и клавиатури, обаче като му закачих външен 2.5 инчов диск и не го разпозна въпреки че се развъртя диска.
Програмата за DVR я има при мен, казва се Driving Records, ще пробвам по късно да я сваля и да я кача тука.

Най- изгодно го намерих в фирма Altech http://www.altech.bg/bg/product/32323 - 248 лв с 2 години гаранция.
Нямам нищо общо с фирмата, за да им правя реклама, ама не си струва да го купувате от Технополис за 289лв.
Да,приложението го качиха в сайта,защото аз го нямах предварително инсталирано.Колега,кажи коректно ли ти записва скороста-при мен има голяма разлика.
Цитирай
#17

masterakalin написа:
infineon написа:Купих си го преди малко въпросния таблет.
Като цяло съм много доволен, телевизията работи супер, GPS-a също, разпознава безпроблемно флашки и клавиатури, обаче като му закачих външен 2.5 инчов диск и не го разпозна въпреки че се развъртя диска.
Програмата за DVR я има при мен, казва се Driving Records, ще пробвам по късно да я сваля и да я кача тука.

Най- изгодно го намерих в фирма Altech http://www.altech.bg/bg/product/32323 - 248 лв с 2 години гаранция.
Нямам нищо общо с фирмата, за да им правя реклама, ама не си струва да го купувате от Технополис за 289лв.
Да,приложението го качиха в сайта,защото аз го нямах предварително инсталирано.Колега,кажи коректно ли ти записва скороста-при мен има голяма разлика.

Не знаех че може да записва скорост, DVR-а го пусках само с тест. Утре ще го пробвам.
Има ли опция примерно да записва на заден план докато на екрана ми работи навигация?
Цитирай
#18

infineon написа:
masterakalin написа:
infineon написа:Купих си го преди малко въпросния таблет.
Като цяло съм много доволен, телевизията работи супер, GPS-a също, разпознава безпроблемно флашки и клавиатури, обаче като му закачих външен 2.5 инчов диск и не го разпозна въпреки че се развъртя диска.
Програмата за DVR я има при мен, казва се Driving Records, ще пробвам по късно да я сваля и да я кача тука.

Най- изгодно го намерих в фирма Altech http://www.altech.bg/bg/product/32323 - 248 лв с 2 години гаранция.
Нямам нищо общо с фирмата, за да им правя реклама, ама не си струва да го купувате от Технополис за 289лв.
Да,приложението го качиха в сайта,защото аз го нямах предварително инсталирано.Колега,кажи коректно ли ти записва скороста-при мен има голяма разлика.

Не знаех че може да записва скорост, DVR-а го пусках само с тест. Утре ще го пробвам.
Има ли опция примерно да записва на заден план докато на екрана ми работи навигация?
Да,но при мен iGo забива,когато работи паралелно с Driving records.
Цитирай
#19

Днес го тествах ДВР-а в реални условия установих че скороста не се отчита вярно. Аз карам с 40 то показва 16 км.
Както и да е това ще го преживея.Обаче ако карам срещу нещо по светло и всичко се затъмнява. На фарове нищо не с вижда на записа. Поне при мен трансмитера бачка супер в колата.
Как е при вас камерата? Има ли някаква настройка да не се затъмнява толкова?
Цитирай
#20

Темата е за Привилег мид-7м.
Има си раздел за GPS където има линкове за теглене и описание как се качват почти всички навигационни програми.

Иначе аз качих Навител на моя работи много добре.
Някакви идеи дали има някакви къстъм ромове за този модел?
Цитирай
#21

infineon написа:Темата е за Привилег мид-7м.
Има си раздел за GPS където има линкове за теглене и описание как се качват почти всички навигационни програми.

Иначе аз качих Навител на моя работи много добре.
Някакви идеи дали има някакви къстъм ромове за този модел?
До колкото зная няма за сега,но се рутва успешно с Unlockroot23.
Цитирай
#22

Тествах днес батерията- с най новата версия на скайп пусната , малко браузване и закачен към wi-fi издържа точно 5 часа и 3 мин, като през това време екрана е светел непрекъснато на 1/4 намалена яркост.

Имам голямо желание да му обновя софтуера, но по международните форуми няма нито дума за привилег.
Цитирай
#23

infineon написа:Тествах днес батерията- с най новата версия на скайп пусната , малко браузване и закачен към wi-fi издържа точно 5 часа и 3 мин, като през това време екрана е светел непрекъснато на 1/4 намалена яркост.

Имам голямо желание да му обновя софтуера, но по международните форуми няма нито дума за привилег.
Да,имам чувството,че се продава само в Китай и България. Моето желание е да мога да клокна процесора до 1,2 ГХз, но за това трябва поне компилирано ядро, ако не и цял ром.
Цитирай
#24

По чуждите сайтове FREELANDER PD20 по параметри е същия като нашия

http://goclever.com/bg/bg/goclever_tab_t76gpstv
Този го гледах на клипчета и като софтуер е същия,процесора също, само рамта му е 512, но ме е страх да му кача неговия ром да не умре.
Цитирай
#25

Да питам за този таблет ТВ тунера има ли МРEG4 защото като ни цифровизират,ако няма МРЕG 4 ТВ тунера за България няма да може да се ползва?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)