Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кратко ревю на таблет Privileg MID-7M.
#76

ikan_01 написа:
32aug написа:Да проблема с насичането на телевизията при движение го има при всичките варианти (Diva, Privileg, Goclever).
За да се реши проблема трябва да се купи специална антена за движение. По памет мисля, че бяах две в комплект една за бърза скорост и една за бавна. Пак по памет мисля, че антената беше нещо около 150-200лв.
С две думи:
Насичането на телевизията при движение не е проблем на таблета.
Няма такова нещо... ако прочетеш малко по - нагоре моя пост ще разбереш с каква скорост в града с "прибрана" антена няма никакви проблеми! :power:

kaloyan01 написа:Колeги,как вадите допалнителната карта с памет.... :Х
Колега, натискаш навътре и таблета "изплюва" картата. Wink

Колега благодаря за бързият отговор,но пробвах да я натисна навътре,но таблета не изплюва картата.поставена е правилно.....:Х
Цитирай
Аксесоари
#77

Привет на всички :cheers: Днес се сдобих с PRIVILEG MID-7M и аз, и ми почнаха проблемите. Като начало- станах абонат на Виваком Traffic Unlimited М, взех си уайфай модема, активен ми е уайфай-а от таблета, свързва ме, но нет - няма. Иначе дава "екселент" сигнал, но нищо не се отваря. Дали е в мен грешката? Някакви доп. настройки правят ли се на таблета? Предварително тнх Smile
Цитирай
#78

kaloyan01 написа:
ikan_01 написа:
32aug написа:Да проблема с насичането на телевизията при движение го има при всичките варианти (Diva, Privileg, Goclever).
За да се реши проблема трябва да се купи специална антена за движение. По памет мисля, че бяах две в комплект една за бърза скорост и една за бавна. Пак по памет мисля, че антената беше нещо около 150-200лв.
С две думи:
Насичането на телевизията при движение не е проблем на таблета.
Няма такова нещо... ако прочетеш малко по - нагоре моя пост ще разбереш с каква скорост в града с "прибрана" антена няма никакви проблеми! :power:

kaloyan01 написа:Колeги,как вадите допалнителната карта с памет.... :Х
Колега, натискаш навътре и таблета "изплюва" картата. Wink

Колега благодаря за бързият отговор,но пробвах да я натисна навътре,но таблета не изплюва картата.поставена е правилно.....:Х


Натисни гърба на таблета на мястото което е зад сд- картата и ще я изплюе.
Проблема е че задържа на ръбчето на корпуса и затова не излиза.
Цитирай
#79

boyanmw написа:Привет на всички :cheers: Днес се сдобих с PRIVILEG MID-7M и аз, и ми почнаха проблемите. Като начало- станах абонат на Виваком Traffic Unlimited М, взех си уайфай модема, активен ми е уайфай-а от таблета, свързва ме, но нет - няма. Иначе дава "екселент" сигнал, но нищо не се отваря. Дали е в мен грешката? Някакви доп. настройки правят ли се на таблета? Предварително тнх Smile

Не са нужни допълнителни настройки. Провери настройките на рутера. Ако се наложи му направи хард ресет. Това ми се е случвало когато се "накичат" много устройства и интернета "забива". :thumbup:

SE Xperia X10   Android 2.3.7   FeraLab v13.4 ROM
Samsung Grand NEO DUOS 4.2.2
Цитирай
#80

ikan_01 написа:
boyanmw написа:Привет на всички :cheers: Днес се сдобих с PRIVILEG MID-7M и аз, и ми почнаха проблемите. Като начало- станах абонат на Виваком Traffic Unlimited М, взех си уайфай модема, активен ми е уайфай-а от таблета, свързва ме, но нет - няма. Иначе дава "екселент" сигнал, но нищо не се отваря. Дали е в мен грешката? Някакви доп. настройки правят ли се на таблета? Предварително тнх Smile

Не са нужни допълнителни настройки. Провери настройките на рутера. Ако се наложи му направи хард ресет. Това ми се е случвало когато се "накичат" много устройства и интернета "забива". :thumbup:

Тръгна... Трябвало сим картата първо да мине през Гсм апарат, да и се деактивира пин кода, ама кой да ти каже Smile
Цитирай
#81

Колега това не е WiFi, а 3G модем... има разлика. И да и аз имам и е нужно 1во да се активира. Wink

SE Xperia X10   Android 2.3.7   FeraLab v13.4 ROM
Samsung Grand NEO DUOS 4.2.2
Цитирай
#82

Купих си и аз от тази пръчка. За сега съм много доволен. Телевизията си бачка екстра (не съм я пробвал в движение), а на всичко отгоре радиото в колата хваща FM трансмитера със задоволително качество. Проблема е, че не можеш да сменяваш песните, защото като отвориш плеяра трансмитера спира да работи. Ако някой може да ми каже начин докато трансмитера си работи аз да ползвам друго приложение, ще съм доволен. Всъшност може и да има елементарен начин, но за първи път се сблъсквам с Android и съм като в небрано лозе.
Цитирай
#83

Колеги, пак да питам някои неща Rolleyes -
1. От телевизиите хващам само Bulgaria on air, в движение или на място, и то с прекъсване; другите тв изобщо не излизат; сменях country code-a, ама все тая... Та, въпросът ми е- на кой country code трябва да е настроен тунера, как е при вас ?
:wall:
2. В комплекта са ми сложили грешен Усб кабел- микро усб към мъжко, а трябва да е женско (OTG)... Все едно, де, пробвах днес в един магазин с правилния кабел, ама не ще да чете от флашка изобщо, не я вижда в Settings->Storage, както и във файл мениджъра... Каква ще е тая работа, дайте плс някакви идеи?
:wall:
Цитирай
#84

искам да попитам за помощ . направих това http://privileg.bg/bg/shop/details/191/2...id-7m.html за Google Play и успях да вляза в acc-to си , но в момента като вляза в гоогле пай ми излиза посредата " Грешка в сървъра " апък съм с моя Wi-fi , моля помогнете и ако може да ми кажете от къде да си изтегля GPS или как да пусна моя да тръгне Smile имам флашка на mtel за интернет , като я сложа в Таблета и светва зелено както трябва да бъди ,, къде да дам за да инсталирам дривер и да мога да ползвам таблета с флашката , ако може де Smile
Цитирай
#85

boyanmw написа:Колеги, пак да питам някои неща Rolleyes -
1. От телевизиите хващам само Bulgaria on air, в движение или на място, и то с прекъсване; другите тв изобщо не излизат; сменях country code-a, ама все тая... Та, въпросът ми е- на кой country code трябва да е настроен тунера, как е при вас ?
При мен country code-a е China. Хващам 9 канала. Предполагам бройката на каналите е различна в различните населени места.

boyanmw написа:2. В комплекта са ми сложили грешен Усб кабел- микро усб към мъжко, а трябва да е женско (OTG)... Все едно, де, пробвах днес в един магазин с правилния кабел, ама не ще да чете от флашка изобщо, не я вижда в Settings->Storage, както и във файл мениджъра... Каква ще е тая работа, дайте плс някакви идеи?
Кабела, който е в комплекта ми е преход от USB към micro Usb за да мога да връзвам таблета с компа. В него няма как да включа флашка, така че не знам защо не ти излиза. А и нямам OTG кабел за да пробвам.

За тези, на които радиата в колите им не хващат трансмитера - от Компютър 2000 ми казаха да включа USB кабела в таблета, защото се ползвал за антена и ако пак не става, да го връщам с гаранционната карта. Така че пробвайте с кабел.
Цитирай
#86

night_shift написа:
boyanmw написа:Колеги, пак да питам някои неща Rolleyes -
1. От телевизиите хващам само Bulgaria on air, в движение или на място, и то с прекъсване; другите тв изобщо не излизат; сменях country code-a, ама все тая... Та, въпросът ми е- на кой country code трябва да е настроен тунера, как е при вас ?
При мен country code-a е China. Хващам 9 канала. Предполагам бройката на каналите е различна в различните населени места.

boyanmw написа:2. В комплекта са ми сложили грешен Усб кабел- микро усб към мъжко, а трябва да е женско (OTG)... Все едно, де, пробвах днес в един магазин с правилния кабел, ама не ще да чете от флашка изобщо, не я вижда в Settings->Storage, както и във файл мениджъра... Каква ще е тая работа, дайте плс някакви идеи?
Кабела, който е в комплекта ми е преход от USB към micro Usb за да мога да връзвам таблета с компа. В него няма как да включа флашка, така че не знам защо не ти излиза. А и нямам OTG кабел за да пробвам.

За тези, на които радиата в колите им не хващат трансмитера - от Компютър 2000 ми казаха да включа USB кабела в таблета, защото се ползвал за антена и ако пак не става, да го връщам с гаранционната карта. Така че пробвайте с кабел.

Мдам, калпава бройка се оказа моята- Dvb-t-то с фабричен дефект. :/ Оставих го в сервиза. =(
Иначе- Усб-то тръгна, просто флашка Кингстън не ще.
Edit- утре ще ми дадат нов, сега звъннаха от сервиза, пък дано е читав Wink
Цитирай
#87

night_shift написа:Купих си и аз от тази пръчка. За сега съм много доволен. Телевизията си бачка екстра (не съм я пробвал в движение), а на всичко отгоре радиото в колата хваща FM трансмитера със задоволително качество. Проблема е, че не можеш да сменяваш песните, защото като отвориш плеяра трансмитера спира да работи. Ако някой може да ми каже начин докато трансмитера си работи аз да ползвам друго приложение, ще съм доволен. Всъшност може и да има елементарен начин, но за първи път се сблъсквам с Android и съм като в небрано лозе.

Колега, за да тръгне трансмитера в "backround" режим, трябва да дадеш отметката отдолу под бара с честотата. След това излизаш може да изключиш приложението. Спирането става по обратния начин като махнеш отметката.

П.П. Мисля че надписа беше нещо от рода... OPEN FM TRANSMITER.. или подобно. Smile

SE Xperia X10   Android 2.3.7   FeraLab v13.4 ROM
Samsung Grand NEO DUOS 4.2.2
Цитирай
#88

rusolqvi4ak написа:искам да попитам за помощ . направих това http://privileg.bg/bg/shop/details/191/2...id-7m.html за Google Play и успях да вляза в acc-to си , но в момента като вляза в гоогле пай ми излиза посредата " Грешка в сървъра " апък съм с моя Wi-fi , моля помогнете и ако може да ми кажете от къде да си изтегля GPS или как да пусна моя да тръгне Smile имам флашка на mtel за интернет , като я сложа в Таблета и светва зелено както трябва да бъди ,, къде да дам за да инсталирам дривер и да мога да ползвам таблета с флашката , ако може де Smile
Колега, пробвай с фабрични настойки. Може да има някаква несъвместимост с версията на store-а. Също 3G modem-а може да не е съвместим с таблета. :angry:

П.П. Ако пак не става, обърни се към сервиз за "компетентен" отговор. :capitulation:

SE Xperia X10   Android 2.3.7   FeraLab v13.4 ROM
Samsung Grand NEO DUOS 4.2.2
Цитирай
#89

ikan_01 написа:
rusolqvi4ak написа:искам да попитам за помощ . направих това http://privileg.bg/bg/shop/details/191/2...id-7m.html за Google Play и успях да вляза в acc-to си , но в момента като вляза в гоогле пай ми излиза посредата " Грешка в сървъра " апък съм с моя Wi-fi , моля помогнете и ако може да ми кажете от къде да си изтегля GPS или как да пусна моя да тръгне Smile имам флашка на mtel за интернет , като я сложа в Таблета и светва зелено както трябва да бъди ,, къде да дам за да инсталирам дривер и да мога да ползвам таблета с флашката , ако може де Smile
Колега, пробвай с фабрични настойки. Може да има някаква несъвместимост с версията на store-а. Също 3G modem-а може да не е съвместим с таблета. :angry:

П.П. Ако пак не става, обърни се към сервиз за "компетентен" отговор. :capitulation:

Оправих Google Play . искам сега да попитам какъв и от къде да си изтегля GPS и дали може да тръгни флашка на mtel с интернет на таблета и как ( ако може ) Smile благодаря предварително
Цитирай
#90

ikan_01 написа:Колега, за да тръгне трансмитера в "backround" режим, трябва да дадеш отметката отдолу под бара с честотата. След това излизаш може да изключиш приложението. Спирането става по обратния начин като махнеш отметката.

П.П. Мисля че надписа беше нещо от рода... OPEN FM TRANSMITER.. или подобно. Smile
Точно това и правя, иначе не работи. Но като махна трансмитера със сложен тик в чекбокса и той спира да предава на FM и музиката почва да се чува от говорителчето на таблета.

rusolqvi4ak написа:Оправих Google Play . искам сега да попитам какъв и от къде да си изтегля GPS и дали може да тръгни флашка на mtel с интернет на таблета и как ( ако може ) Smile благодаря предварително
В този форум има раздел за GPS, а и в тази тема някой беше пуснал линк за iGO.
Цитирай
#91

А ако пуснеш някое приложение... примерно навигация? От къде се чува... ако е от говорителя на таблета, значи проблема е софтуерен. Мога да те посъветвам да направиш фабрични настройки и ако проблема продължава или е хардуерен или таблета няма тази функция. Лично аз не съм пробвал, а и вече няма как защото аз смених 3 бройки с различни проблеми и се отказах от китайците. :angry:

rusolqvi4ak написа:Оправих Google Play . искам сега да попитам какъв и от къде да си изтегля GPS благодаря предварително

Колега аз имам навигация iGO 9 със всички карти за Европа, обаче е с мъжки глас. Ако искаш пиши ми на лично ще ти я изпратя. Smile

SE Xperia X10   Android 2.3.7   FeraLab v13.4 ROM
Samsung Grand NEO DUOS 4.2.2
Цитирай
#92

Здравейте!
И аз съм горд собственик на въпросния таблет, но се сбълсках със следния проблем:
Свалих си серия на "Седем часа разлика" във формат WEBRIP.x264.mp4, но Привилег-а не успя да я подкара, въпреки, че пробвах 10-ина различини плеъра... Някой имал ли е подобен проблем? Rolleyes
Цитирай
#93

vassilp написа:Здравейте!
И аз съм горд собственик на въпросния таблет, но се сбълсках със следния проблем:
Свалих си серия на "Седем часа разлика" във формат WEBRIP.x264.mp4, но Привилег-а не успя да я подкара, въпреки, че пробвах 10-ина различини плеъра... Някой имал ли е подобен проблем? Rolleyes


Пробвай BS Player, тамън го инсталирах, че другите не щат да разкодират dts, и само на него ми проработи. Предполагам, че и филма ти ще тръгне.
Цитирай
#94

boyanmw написа:
vassilp написа:Здравейте!
И аз съм горд собственик на въпросния таблет, но се сбълсках със следния проблем:
Свалих си серия на "Седем часа разлика" във формат WEBRIP.x264.mp4, но Привилег-а не успя да я подкара, въпреки, че пробвах 10-ина различини плеъра... Някой имал ли е подобен проблем? Rolleyes


Пробвай BS Player, тамън го инсталирах, че другите не щат да разкодират dts, и само на него ми проработи. Предполагам, че и филма ти ще тръгне.

Пробвах го - не става! А с BS Player-а тръгава ли ти такъв формат WEBRIP.x264.mp4? Sad :wall:
Цитирай
#95

Понеже доста колеги изявиха желание за iGO 9 ще поставя линка за сваляне тук. В архива съм сложил карта само за България, понеже няма къде да прикача архива с всички карти. Ако някой желае допълнителни карти за Европа нека ми пише. Ако имам време ще му ги изпратя. Smile

П.П. П.П.2
Колеги, в форума има раздел GPS. Там ще откриете отговор на всички въпроси свързани с подкарването на картите и инсталирането на GPS софтуер. Давам линк за картите на цяла Европа. Разделил съм картите на два рар-а, защото са много големи и няма къде да ги прикача. Който ще качва карти с други страни в Европа освен България да свали и замести с оригинала папката от третия линк! Дал съм повечето от държавите като пример. За повече подробности свалете и разгледайте. :thumbup:

Линк: Карти за: Албания, Австралия, Андора, Австрия, Беларус, Белгия, Босна и Херцеговина, България, Хърватия, Чешка Република, Естония, Финландия, Франция, Германия, Гибралтар, Гърция, Унгария и др. Линк: Карти за: Португалия, Румъния, Русия, Сърбия, Словакия, Словения, Испания, Швейцария, Турция, Украйна, Обединеното кралство, Ватикана идр.Линк:

SE Xperia X10   Android 2.3.7   FeraLab v13.4 ROM
Samsung Grand NEO DUOS 4.2.2
Цитирай
#96

beos написа:Привет на всички форумни колеги споделящи информация в този прекрасен форум!
Имам следният въпрос към хората притежаващи моделът за който е пусната темата. Опитвали ли сте да включите на USB блутут донгъл и разпознава ли се от таблета? Като опции и цена ми се струва добър, но само липсата на блутут ме спира да стана притежател на такъв таблет.

Поздрави!

Никой ли не е тествал за подкара Bluetooth?
Цитирай
#97

beos написа:
beos написа:Привет на всички форумни колеги споделящи информация в този прекрасен форум!
Имам следният въпрос към хората притежаващи моделът за който е пусната темата. Опитвали ли сте да включите на USB блутут донгъл и разпознава ли се от таблета? Като опции и цена ми се струва добър, но само липсата на блутут ме спира да стана притежател на такъв таблет.

Поздрави!

Никой ли не е тествал за подкара Bluetooth?

Не става номера. Първо, много малко БТ донгъли са съвместими с Андроид, а и трябва да се ръчка в кернел-а, да се препрограмира; по- добре си търси таблет с вграден БТ.
Цитирай
#98

vassilp написа:
boyanmw написа:
vassilp написа:Здравейте!
И аз съм горд собственик на въпросния таблет, но се сбълсках със следния проблем:
Свалих си серия на "Седем часа разлика" във формат WEBRIP.x264.mp4, но Привилег-а не успя да я подкара, въпреки, че пробвах 10-ина различини плеъра... Някой имал ли е подобен проблем? Rolleyes


Пробвай BS Player, тамън го инсталирах, че другите не щат да разкодират dts, и само на него ми проработи. Предполагам, че и филма ти ще тръгне.

Пробвах го - не става! А с BS Player-а тръгава ли ти такъв формат WEBRIP.x264.mp4? Sad :wall:

Тия мр4-ки нищо не ще да ги чете от приложенията за андроид, странно... На компа подкарах такъв фаил с VLC плеър; може би трябва първо да се преформатира, за да може да се гледа на таблета.
Цитирай
#99

rusolqvi4ak написа:
ikan_01 написа:
rusolqvi4ak написа:искам да попитам за помощ . направих това http://privileg.bg/bg/shop/details/191/2...id-7m.html за Google Play и успях да вляза в acc-to си , но в момента като вляза в гоогле пай ми излиза посредата " Грешка в сървъра " апък съм с моя Wi-fi , моля помогнете и ако може да ми кажете от къде да си изтегля GPS или как да пусна моя да тръгне Smile имам флашка на mtel за интернет , като я сложа в Таблета и светва зелено както трябва да бъди ,, къде да дам за да инсталирам дривер и да мога да ползвам таблета с флашката , ако може де Smile
Колега, пробвай с фабрични настойки. Може да има някаква несъвместимост с версията на store-а. Също 3G modem-а може да не е съвместим с таблета. :angry:

П.П. Ако пак не става, обърни се към сервиз за "компетентен" отговор. :capitulation:

Оправих Google Play . искам сега да попитам какъв и от къде да си изтегля GPS и дали може да тръгни флашка на mtel с интернет на таблета и как ( ако може ) Smile благодаря предварително

Относно навигацията:
https://www.androidbg.com/forum/post811553.html#p811553
Цитирай

Здравейте и аз се "набутах"с въпросния таблет,рутнах го инсталирах доста програмки ,също така и премахнах някои ненужни за мен програми, но не успях да намеря стоков ром ако някой открие нека да прати линк затеглене ще му бъда много благодарен.
Понеже много обичам да бърникам по оц ,за сега се въздържам да не го омажа.
благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)