Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения относно Sencor Element 7 V2. Заслужава ли си ?
#1

Мисля да си го копувам. Моля кажете дали си заслужава ще тръгне ли всичко както трябва.
Благодаря предварително !

Sony Ericsson Xperia X8 White - GingerDX v30(Android 2.3.7)
Цитирай
Аксесоари
#2

Кажи за какво ще го използваш?Ако не си фен на игрите-взимай го Smile

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#3

Немогат да се свалят игри ли ? Може ли да ми обясниш по-подробно какво имаш в предви "Ако не си фен на игрите"

Sony Ericsson Xperia X8 White - GingerDX v30(Android 2.3.7)
Цитирай
#4

Може, но ще играеш по-лекички игри-като цяло от маркета.Игри като Need for speed most wanted, modern combat, shadowgun, няма да ти тръгват. Smile

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#5

Взех такъв вчера за детето за Коледа. Прилично изглежда и всичко си работи както е обявено. ICS 4.0.4 му е системата и може да поддържа 3G dongle също. Нямам кабел - иначе щях да тествам моя Алкател. Тъча работи добре. Разбира се е по-бавен от SGS 2. Но сваля от Google play без проблем. За цената мисля че е добра покупка в момента.

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#6

Някой ползвал ли е skype за да каже как се държи таблетчето ?

[ROM] CyanogenMod 10.1 4.2.1 jelly bean
Цитирай
#7

Да. Скайп без и с видео. Прилично се чува и вижда. Единствено забелязах че докато е на видео като размърдам таблета се получава едно насичане и подскачане на излъчваната картина от камерата на таблета. Но ако си стои статично всичко е ток. Само звуково - никакви забележки - ясно ме чуват и аз чувам добре.

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#8

10x

[ROM] CyanogenMod 10.1 4.2.1 jelly bean
Цитирай
#9

Аз също го купих за детето за Коледа, но се оказа доста сполучлив като за тази цена няма конкуренция 129лв с 3 год гаранция в Кауфланд. Недостатъците му са малкото РАМ, няма GPS и HDMI изход, както и GSM, но пък му тръгва абсолютно всичко с изключение е големи игри. Но ако ще го използваш за работа няма равен за цената си.
Цитирай
#10

Здравейте, аз вчера си го купих и нямам забележки - за тази цена е доста добър, но имам само един проблем - не иска да се включи към интернет мрежата вкъщи, а тя си е наред. Някой има ли този проблем и от какво може да бъде? :confused:
Цитирай
#11

@ vikkie. Предполагам, че въвеждаш точната парола на мрежата. Също в настройките WiFi трябва да е включен и да не е на самолетен режим(долу в дясно да няма иконка самолетче). Тогава преди да зададеш паролата на мрежата би трябвало да видиш всички налични мрежи от които да си избереш с коя да се свържеш. Виждаш ли мрежите вкл и твоята значи всичко трябва да е ОК и проблема е с рутера/паролата. Ако всичко е включено и не виждаш никакви мрежи - сервиз. Иначе пробвай с някоя друга мрежа (може и свободна - в някое заведение например) да видиш дали ще закачи. Весели празници!

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#12

Благодаря много за съветите, но проблемът си е в таблета според мен. въвеждам всичко правилно, но не знам, на компютъра си има нет...ноо във всички случаи от вчера почти нямам проблеми,сам се свързва към мрежата. надявам се да няма повече проблеми, но лошото е, че не може да се сложи сим карта, ще трябва с безжичните мрежи да се съобразяваме.
Цитирай
#13

Как да проверя процесора на каква честота работи и колко му е действителния RAM? С едно приложение ми дава че работи на 1.2 гига херца и че RAM-a e само 353 MB. Съвсем различно от 1.0 гигахерца и 512 RАМ. А някой пробвал ли го е с 3G донгъл. Мисля, ако работи /нямам кабел все още/ да пробвам с Вивакомските мобилни интернети.

XIAOMI MI A1
android 8.1,0    4 GB RAM,  64 GB  HD,    5.5" 1980X1080 pixels
Цитирай
#14

Здравейте! Аз също си купих въпросния таблет Sencor Element 7v2 и като цяло съм много доволен, но не мога да разбера колко му е паметта действително. Във брошурата на кауфланд е обявена 4GB на кутията също е 4GB, но във настройките на таблета като отидеш на "хранилище" ми изписва Общо 1.15GB. На някои обръщал ли е внимание на това.

П.С Друго също ми направи впечатление във настройките има използване на мобилни данни, търсена на мобилна мрежа 2G -3G но никъде не е обяснено как се свързва устройство към таблета. И последно свързвам го към компютъра намирам го като флашка мога качвам да свалям, но когато сменя режима не като флашка а кото мултимедийно устройство ми иска драйвер за Android които не мога да намеря.
Ако някои може да ми помогне Благодаря Предварително
Цитирай
#15

Здравейте! Аз също си купих въпросния таблет Sencor Element 7v2 и като цяло съм много доволен.
Паметта му е разделена на няколко дяла някой от тях се ползват от системата и нормално не са достъпни и видими по нормален начин за потребителите. Можете да ги видите ако си инсталирате някакво приложение за terminal и с команда df.
Що се отнася до RAM паметта предполагам, че една част от нея се ползва за системата, а останалата е достъпна за приложенията. Това могат да кажат по запознатите, а командата free дава резултат 361928 т.е. както написа по напред колегата 353MB
3G USB DONGLE би трябвало да може да се ползва но само със специален OTG кабел. Има теми във форума какво представлява този кабел и от къде да си го закупите. С такъв кабел се закачват и флашките към устройството, както клавиатура или мишка, би трябвало да може и bluetooth, но там нещата са доста сложни.
Колкото до драйвери за устройството в adb режим те ще са ни необходими при ъпдейт на firmware и би трябвало да са вградени във файла за ъпгрейд.
Цитирай
#16

За съжаление тъча му е отвратителен Sad

[ROM] CyanogenMod 10.1 4.2.1 jelly bean
Цитирай
#17

Купих си кабел /микро USB към USB-женско/ но за съжаление с него не се получава и не се виждат USB флашки, мишки и 3G донгъли за интернет. Явно кабела ми не е OTG Sad Но намерих един линк където е описано как да се преработи кабел за да стане OTG. Незнам дали и това ще помогне, но в скоро време ще резна моя кабел съгласно следните инструкции: http://tech2.in.com/how-to/accessories/h...one/319982

XIAOMI MI A1
android 8.1,0    4 GB RAM,  64 GB  HD,    5.5" 1980X1080 pixels
Цитирай
#18

Dido_NM написа:Купих си кабел /микро USB към USB-женско/ но за съжаление с него не се получава и не се виждат USB флашки, мишки и 3G донгъли за интернет. Явно кабела ми не е OTG Sad Но намерих един линк където е описано как да се преработи кабел за да стане OTG. Незнам дали и това ще помогне, но в скоро време ще резна моя кабел съгласно следните инструкции: http://tech2.in.com/how-to/accessories/h...one/319982


Кабела, който си купил не е OTG. За да стане един кабел OTG трябва 4 и 5 пин на microUSB жака да са свързани (дадени на късо). Този таблет поддържа OTG и може да чете флашки, клавиатури, мишки...
В технополис, техномаркет и другите големи вериги магазини продават готови такава кабели, без нужда да си. го преправяш. Май струваше около 10 лева, но трябва задължително да кажеш, че искаш OTG кабел. Вземи и таблета за да изпробваш.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#19

Здравейте,
колегата bgbore_96 е на 100% прав.
Цитирай
#20

Днес вече го преправих кабела, срязах го, с допълнително кабелче и поялник дадох на късо 4 и 5 на микро USB-то и вече имам OTG кабел. Пробвах го, работи перфектно с USB флаш памет, с мишката също е без проблеми, само с 3 Г донгъл не съм го пробвал още защото нямам под ръка Smile , но там вече не е сигурно дали ще тръгне от първия път Smile , но пък това сега не е толкова важно за мен, защото преди да преработя кабела /нали съм бързак Smile / взех от Виваком мобилен ВиФи рутер. Дори е по удобен, няма да се налага да ползвам таблета с опашка от кабелче и флашка накрая му, все пак на 7 инчов таблет никак не се вписва визуално такъв аксесоар. Но пък всяко удоволствие се заплаща, 60 лв. с договор за 1 год. иначе флашка - донгъла щеше да ми е безплатен Sad. От друга страна този рутер е с батерия и сега трябва да си нося и зарядно за него, може и от компютър да се зарежда, но аз ако си нося лаптопа за какво ми е таблета Smile, както и да е, всяко нещо си има плюсове и минуси, всеки сам си ги претегля Smile.
Сега след като си преправих кабела, с така окъсени 4 и 5 извод, за какво НЕБИВА да го ползвам за да не стане някой гаф?

XIAOMI MI A1
android 8.1,0    4 GB RAM,  64 GB  HD,    5.5" 1980X1080 pixels
Цитирай
#21

Здравейте. По принцип не са ми много ясни нещата с тези кабели, но имам следния въпрос - има настройки за използване на сим карта, но мисля, че не може да се отвори таблетът, има две винтчета....дали е само заради операционната система и това са един вид фабрични настройки или има някакъв начин да се постави сим карта, защото не навсякъде можеш да хванеш безжична мрежа? Благодаря!
Цитирай
#22

И какво означава 3 g dongle?
Цитирай
#23

Втаблета няма възможност да се поставя SIM карта. За да се ползва мобилен интернет се налага да се ползват външни устройства така наречeните 3G dongles. В тях се поставя сим - картата, а самите донгъли /някой ги наричат флашки заради външното подобие и наличие на памет в някой от тях/ се включват към таблета посредством кабел който задължително трябва да е OTG /от едната страна е микро USB а от другата стандартно "женско" USB. Днес моя го пробвах с Вивакомския донгъл - USB HSDPA MODEM Huawei E173, разпознава го веднага и работи перфектно дори с моя преработен кабел.
П.С. съвет за прегледност - когато имаш да добавиш нещо към мнението си и все още никой не е писал след теб, по прегледно е да влезеш с редакция и да допълниш първия си пост.

XIAOMI MI A1
android 8.1,0    4 GB RAM,  64 GB  HD,    5.5" 1980X1080 pixels
Цитирай
#24

Аз също купих такъв таблет на детето, но не мога да се справя с преместването на апликациите в sd картата. Паметта на таблета е разделено фабрично на две части и едната част е приема за външна памет. А Sd картата е показва като ext mem. и не мога да ги премествам там, а след като се запълни не ми дава да се свалят други приложения защото паметта е пълна, но дефакто картата си стои маунтната и празна . Пробвах с програми като App2sd и подобни но не става. Моля за помощ защото 1 гб бързо се запълват.
Цитирай
#25

В "Кауфланд" Варна до мол Варна все още продава ли се? И на същата цена ли е?
Моля кажете ми, защото Кауфланд ми е доста на далеко и да не се разкарвам напразно.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)