Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Huawei Ascend P1
#51

Телефона е предназначен за нормална сим-карта, затова е станало така.
Носи го по гаранция да я изкарат, че ако е заседнала яко процедурата не е много лесна.
[video]http://www.youtube.com/watch?v=ewoeOVr10BE[/video]

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
Аксесоари
#52

че телефона не е ли с малка карта ...Sad дано да го признае гаранцията
Цитирай
#53

Телефона е с Mini-SIM, което ще рече че е от нормалните по размер сим карти Smile Micro-SIM и Nano-SIM са по и най-малки Smile

Huawei P20 Lite
Цитирай
#54

Очарован съм от джаджата,но от няколко седмици се появи следния проблем:
Както си говоря,разговорът прекъсва и съответно поглеждам дисплея и "No SIM" :confused:
Викам си,мрежата се бъгна,да ама не.Проблемът се задълбочи и сега освен на разговор,почна и на произволни дни да ми се губи СИМ-а,има в дни в които нямам проблеми,има дни в които вадя и слагам СИМ-а по 4-5 пъти.Подчертавам,че с вадене и слагане на картата проблема се оправя.Та въпросът ми е,някой имал ли е подобен проблем ?

Смятам да сменям СИМ-а с нова,но малко се съмнявам дали ще се оправи проблема.Също сканирах и за вируси,евентуално да ми е излязъл късмета с някоя зараза,да ама не,поне според avast и dr.Web,нямам вируси.Просто съм в ШАХ :capitulation:

Xiaomi Redmi 5 Plus
Meizu M3 Note
Meizu M1 Note
Asus MemoPad HD7
Цитирай
#55

Смени си СИМ картата. В 99% от случаите тя е източника на подобни неприятности.
Явно не прави добър контакт, което може да е и от слота на телефона, но е много по-малко вероятно.

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#56

Здравейте, от 3 месеца имам телефона. От няколко дни започна да дава проблем с датчика за близост (според мен). Когато се обадя на някого, дисплеят свети, после изключва автоматично. Говоря, и като свърша разговора и махна телефона от ухото си, дисплеят не се включва (както досега), а екранът остава тъмен и не мога да затворя (да изкарам менюто и тн..). Някой имал ли е такъв проблем и имате ли представа как може да се оправи?
Благодаря!
Цитирай
#57

Здравейте, интересува ме като си купувате телефона от виваком - какво точно имате включено в комплекта? Извинявайте, ако сте го коментирали в друга тема, но не можах да открия.
И още един въпрос - когато някой ми звъни и аз вдигна има период, в който не чувам нищо и предполагам и от другата страна не ме чуват - това нормално ли е за този модел?
Цитирай
#58

@ella2717 Абсолютно непознат за мен проблем. Обикновено датчика за близост не сработва ако сте го закрили например с протектор (пространството в ляво от решетката за горния микрофон). Обаче да работи след като го махнеш от ухото :confused: , или ако си жена ползваш много фон дьо тен Big Grin или по-скоро можеш да пробваш с "хард ресет".
@karrina
1.Комплекта включваше:
Телефон(с фабричен протектор-още е на службаSmile, кабел USB+ зарядно+ слушалки+ документация+ "стикер, че телефона не е отварян Tongue "
2.При мен такъв проблем се наблюдаваше със стоковия ром, завършващ на B104. След флашването на EMUI 1.0 това изчезна. Проблема е софтуерен, така че един читав ъпдейт го решава.

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#59

@tommy, мерси за отговора Smile
Какво имаш пред вид под документация?
Аз нямам слушалки, което ми е проблема! В деня в който го купих се върнах в магазина и им казах, че слушалките липсват, продавачките не знаеха какво да правят и ми казаха, че ще проверят и ще ми звъннат, което така и не се случи. Аз им се обадих, те пак не знаеха и накрая решиха да ми кажат, че този модел бил без слушалки... Проверих в други магазини и навсякъде е със! и сега не знам какво да правя...
Единственото, което получих е телефона, кабел, зарядно и 3 протектора.
Цитирай
#60

Под документация имам в предвид кратко ръководство и гаранционната карта.
Слушалките най-вероятно са ти ги запилели продавачите в магазина. Макар, че при някой версии на телефона купени от Китай май наистина не са в комплекта:
Но да ти кажа честно, слушалките не са нищо особено и по-добре си купи други.

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#61

хахаха, фон дьо тена виновен сега... Big Grin благодаря все пак :thumbup: , ще направя един ресет, дано да се оправи.
Цитирай
#62

ella2717 написа:хахаха, фон дьо тена виновен сега...
Това беше шега, разбира се Smile
Не забравяй да си архивираш всичко важно преди ресета.
Успех!

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#63

karrina написа:@tommy, мерси за отговора Smile
Какво имаш пред вид под документация?
Аз нямам слушалки, което ми е проблема! В деня в който го купих се върнах в магазина и им казах, че слушалките липсват, продавачките не знаеха какво да правят и ми казаха, че ще проверят и ще ми звъннат, което така и не се случи. Аз им се обадих, те пак не знаеха и накрая решиха да ми кажат, че този модел бил без слушалки... Проверих в други магазини и навсякъде е със! и сега не знам какво да правя...
Единственото, което получих е телефона, кабел, зарядно и 3 протектора.

Бих препоръчал слушалки JVC /сега произвеждани от Kenwood/ от Technopolis. 12 лева са.

Ако не ви е достатъчно, другият вариант е този Big Grin

[Изображение: ALIM96431.jpg]

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#64

хахаха Lol
вторият вариант е по-як Smile мерси
Цитирай
#65

Преди 3-4 дена и аз се сдобих с това телефонче, много съм доволен засега. Вчера излезе един проблем - не ми откриваше сим картата и когато отворих сим слота се оказа, че някак си се е изтеглила нагоре. Големият ми проблем обаче е, когато пиша съобщения в whatsapp или facebook се включва глупавата авто-корекция и например когато пиша на латиница da излиза day, na - name, iskam - islam и т.н. Търсих навсякъде в настройките откъде да спра авто-корекцията и така и не открих. Много се нервирам когато пиша бързо и се налага да се връщам да трия някои думи, ако може да помогнете, ще съм много благодарен Wink
Цитирай
#66

Ако менюто ти е на английски: когато ти излезе клавиатурата натисни глобуса в горния край, след което избери най-долната позиция "Huawei input method settings", и след това "Input settings"... след което предполагам ще се оправиш с настройките по нататък :cheers:

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#67

Това с глобуса не го разбрах, но като минах на английски и видях в сетингса в language & input видях input settingsa, който си написал и се оправих, вече всичко е точно Wink Мерси много брат :thumbup:
Цитирай
#68

Здравейте, отдавна чета, но днес за първи път пиша! Днес ми се появи един доста странен проблем с телефона, който така и още не мога да реша и ме плаши, че е хардуерен. Натиснах копчето за отключване и тръгнах да плъзгам в топчето към "Начален екран", но телефона ми не реагира, а дисплея се изключи. Направих още няколко опита, но никаква реакция. Вадих, слагах и то няколко пъти СИМ и СД картата, но никаква реакция не прояви. Накрая го ръгнах в зарядното и чак тогава дисплея светна, като се пояи топчето и часовника отгоре, но нищо друго и каквото и да се опитвах да направя на дисплея, нищо не реагираше. Дори и нивото на зареждане на батерията не излиза. Пробвах да направя и хард рестарт, но не стана. Според вас какъв може да е проблема и как да го реша?

ПС Забравих да спомена, че използвам 3Д интерфейса на телефона.

ППС Често използвам телефона като ДжиПиЕс и го държа на стойка на предното стъкло на колата и доста се нагрява. Ако проблема е от това, важи ли гаранцията?
Цитирай
#69

Според мен ти е забил тотално екрана на заключване, нищо повече.
Друг път не вади СИМ и СД картата при включен телефон, защото не е много препоръчително.
Ако е това, което си мисля просто задържаш продължително пауър бутона(около 10сек.) и телефона ще се изключи принудително. След това го включваш и готово. И по-добре мини на 2Д режим на интерфейса, не че и той не ми е забивал докато бях със стоковия ICS.

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#70

Дам, оправи се, минах на 2Д и сега не прави проблеми. А и махнах някои твърде тежки програми, които не ползвам.
Цитирай
#71

Здравейте,от 3 месеца имам този невероятен телефон и съм много доволен,но не мога да разбера как да сваля клиповете направени от тая джажа.Пробвах през DLNA.Bluetooth и какво ли не,не става.Между другото със снимките нямам проблем.Ако някой може да помогне,ще съм много благодарен.
Цитирай
#72

Е нали има кабел за връзка с компютър, с него не става ли?
Те клиповете и снимките не ти ли се качват директно в Гугъл+?
Аз съм си инсталирал и Dropbox и съм му задал да качва всички снимки и клипове в облака.
Така ги имам на 3 места и имам достъп до тях от всеки компютър Cool

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#73

Не става и с кабел,а за да ги кача и гледам в Гугъл+ винаги трябва да имам WiFi.А за Dropbox ще пробвам.
Цитирай
#74

Защо да не става с кабел Huh ? Инсталирай си на компютъра програмата HiSuite и пробвай пак.

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#75

Като се свърже с компютър не става ли? Huh

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)