Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Как да root-нем Huawei Ascend P1 и инсталиране на recovery
#1

Тестван е от момчета в XDA и работи на U9200 с b113 и b115(android 4.0 и 4.0.3):

1. Сваляте и разархивирате този .зип. Паролата е ccc333
2. Сваляте и инсталирате Android SDK Tool от тук.
3. Пуснете USB Debugging(Settings -> Developer options -> USB debugging).
4. Закачете телефона за компютъра.
5. Пуснете b113_b115-root_u9200---__[Nixing]
6. Стартирайте hwadb.exe
7. Стартирайте ubl.exe и натиснете Root
8. За да инсталирате recovery пуснете Onekey_ROM_Ascendp1.exe.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм си руутнал телефона с Unlock Root 3.0 само с едно кликване. Смятам ,че и това е много добър и сигурен вариант! :cheers:

ASUS MEMO PAD 7 
Цитирай
#3

Methokill написа:Аз съм си руутнал телефона с Unlock Root 3.0 само с едно кликване. Смятам ,че и това е много добър и сигурен вариант! :cheers:
Да попитам има ли начин за unroot заради гаранцията (да не чуе дявола)

huawei ascend p1
Цитирай
#4

1. Сваляте и разархивирате този .зип. Паролата е ccc333от 3 дни искам да си сваля това нещо и все нестава
може ли друг лик да дадете
предварително благодаря !
Цитирай
#5

Ето тема от XDA ,където те препраща към 2 сайта за ръководство за рут и рекавъри.http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1694228
Цитирай
#6

Благодаря
аз вече това го видях и се боря....
и все пак благодаря Smile
Цитирай
#7

Някой досега да си е сложил recovery?
Цитирай
#8

Може ли актуални линкове за двете програми за руут?
От линковете в тази тема винаги ми се зарежда някакво ехе което иска да инсталира нещо спамерско.

А от xda-developer или са изтрити линковете или неактуални.

Искам да пробвам да руутна телефона. Ако може или линк за Unlock Root 3.0, понеже е коментиран по-рано в темата.
Цитирай
#9

Къде е това В113? От няколко часа съм с този ХуБавей. От Виваком е, с Build Number: U9200-1V100R001BGRC226B101, android 4.0.3, няма ОТА ъпдейти. Предполагам става въпрос за последните 4 символа - В101. Тогава този метод ще стане ли?
А и друго - пробвах с Unlock Root - открива тела, качва му разни файлове, обаче накрая излиза грешка и предлага да пробвам ПРО версията, която обаче иска ключ и не можах да подкарам. Хайде помагайте, досега не съм оставал без рутнат телефон.
:wall:

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#10

kyosev написа:Къде е това В113? От няколко часа съм с този ХуБавей. От Виваком е, с Build Number: U9200-1V100R001BGRC226B101, android 4.0.3, няма ОТА ъпдейти. Предполагам става въпрос за последните 4 символа - В101. Тогава този метод ще стане ли?
А и друго - пробвах с Unlock Root - открива тела, качва му разни файлове, обаче накрая излиза грешка и предлага да пробвам ПРО версията, която обаче иска ключ и не можах да подкарам. Хайде помагайте, досега не съм оставал без рутнат телефон.
:wall:
Добро утро ! и аз съм със същият проблем като на kyosev вси4ко пробвах но не се полу4ава....версията ми е като неговата В101.. пробвах разли4ни на4ини но не се полу4ава.Ще съм благодарен за съвет какво да направя за да го рутана и да сложа рековари...?
Цитирай
#11

Намерих пач за Unlock Root Pro и я подкарах, но резултатът е същия - не става. Съвсем накрая дава грешка и надпис „изчакайте ъпдейт”. Абе има ли някой с руут на В101? Тази тема много заспала бе колеги, пък е от най-важните. Хайде включвайте се!

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#12

Може да се пробвате (изцяло на ваша отговорност) с някой от трите метода, предложени в 4pda.ru.
Започнете с номер 3, май той е най-универсален обаче изисква инсталиране на CWM. Инсталацията му може да видите тук:https://www.androidbg.com/forum/topic570...nd-p1.html.
А самите методи за руут са:
Метод 1
Метод 2
Метод 3

Успех!

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#13

Благодарности на колегата Tommy! Да е жив и здрав! :cheers:
Вече съм с CWM и Root. Първо си качих CWM, после използвах метод 3 от руския форум. Мина без никакви грижи!
Това е начина.
Dance Dance Dance

В руския форум е необходима безплатна регистрация за да изтеглите файловете за метод 3.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#14

-= ROOT за версия 4.1 B315 Emotion UI =-

http://www.android-hilfe.de/root-custom-...-b315.html

Само с един клик boot-вате през TWRP recovery, а след това правите и root :thumbup:

Важно да се спомене: TWRP recovery не се инсталира, запазва се фабричното!

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#15

Явно колегите от руския форум имат проблем и не може да се изтегли нищо от там... така че ако някой може да помогне и да даде линк за 3тия вариант ще съм му благодарен.
Цитирай
#16

Заповядай Wink

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#17

tommy написа:Заповядай Wink
много благодаря Smile
Цитирай
#18

mai ima update oficialen
Цитирай
#19

хора дайте файловете от първия пост
Цитирай
#20

Благодарности на tommy! Успях да руутна телефона, но имам едно питане! Разбрах как да възстановя стоковото рековъри, но апарата ми е все още гаранционен и как мога да го ънруутна, ако се наложи?
Цитирай
#21

videlin написа:Благодарности на tommy! Успях да руутна телефона, но имам едно питане! Разбрах как да възстановя стоковото рековъри, но апарата ми е все още гаранционен и как мога да го ънруутна, ако се наложи?
Спокойно, ако въобще ти потрябва гаранция ми пиши на лични. Ще ти дам линк за бекъп на стоковия ром В104 и като го възстановиш през CWM телефона става като току-що купен. После само сменяш recovery със стоковото такова и си готов.

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#22

tommy написа:
videlin написа:Благодарности на tommy! Успях да руутна телефона, но имам едно питане! Разбрах как да възстановя стоковото рековъри, но апарата ми е все още гаранционен и как мога да го ънруутна, ако се наложи?
Спокойно, ако въобще ти потрябва гаранция ми пиши на лични. Ще ти дам линк за бекъп на стоковия ром В104 и като го възстановиш през CWM телефона става като току-що купен. После само сменяш recovery със стоковото такова и си готов.
Това е добре, че имаш бекъп на b104, но аз съм със b108!
Като купих телефона от виваком беше с b101, но имах проблем с слушалката на апарата и го карах гаранционно, след което ми беше върнат със сменена версия на b108!
Цитирай
#23

tommy написа:
videlin написа:Благодарности на tommy! Успях да руутна телефона, но имам едно питане! Разбрах как да възстановя стоковото рековъри, но апарата ми е все още гаранционен и как мога да го ънруутна, ако се наложи?
Спокойно, ако въобще ти потрябва гаранция ми пиши на лични. Ще ти дам линк за бекъп на стоковия ром В104 и като го възстановиш през CWM телефона става като току-що купен. После само сменяш recovery със стоковото такова и си готов.

Здравей колега,
Надявам се ще успееш да ми помогнеш ... :capitulation:
Предната седмица реших да направя на Root и да скача на телефона си (ascend P1) LIQUIDE SMOOTH (https://www.androidbg.com/forum/topic580...a-p13.html) препоръчан от „boandroid” колега във форума. Всичко мина добре с инсталацията:
1. Качих на картата с памет CMW (Huawei Ascend P1 tool recovery (Stock+CWM) - темата от форума
2. Инсталирах приложението и рестартирах телефона
3. Направих Back Up и пак рестарт. Проверих дали рекавъри файла съществува - всичко изглеждаше нормално.
4. Рестартирах отново и следвах инструкциите:
-wipe data/factory reset
yes
-wipe cache partition
yes
-advanced
wipe dalvik cache > Yes
-advanced
wipe battery stats > Yes
-mounts and storage
format/system > Yes
-mounts and storage
format/cust > Yes
-install zip from sdcard
choose zip from sdcard > Избираш файла ХХХХ.zip > Yes
5. Започна инстанцията на Liquide Smooth, инсталацията мина гладко, телефона се рестартира и зареди новия софтуеър. След кратко „ровене” из телефона се оказа, че bluetooth не работи, много приложения въобще не се инсталират или ако се инсталират тръгват да зареждат и се изключват ... включително и Play Stre... 
6. Останах много разочарован!
7. След като видя че няма да стане с този LS-KK-v3.1-2014-07-04-viva.zip , рещих да си върна оригиналния андроид.
8. Рестартирах телефона (Recovery Boot) и от menu Back Up & Restore избрах beck up файла от картата с памет.
9. Започна да инсталира тъкмо се зарадвах че всичко ще е нормално и ..... грашка... инсталацията не може да бъде завършена :wall:
10. Пробвах няколко пъти все същия резултат.... :facepalm:
Моля те ако имаш идея какъв може да е проблема или къде бъркам пиши защото в момента телефона ми е супер зле и не мога да го оправя, което ме вбесява още повече :mad:
Предварително благодаря за помощта!
Цитирай
#24

Вече всички КитКат-и за Ascend P1 са с работещ блутут, лично съм ги пробвал, но винаги се връщам заради камерата и някои други глезотии, които съм описал.. към AP8 Smile
Така като гледам, и в руския и в хда форума се препоръчва за инсталация на КитКат .. TWRP 2.7.1 (най-новото), което има и руски билд и билд в хда за Ascend P1.
Иначе това са направо умопомрачаващи проблеми, които описваш... не е възможно да са, от който и да е РОМ за Ascend P1 изобщо.
Следвай внимателно стъпките за инсталация, има много добри упътвания и във 4пда и в хда..
Цитирай
#25

nikiilkov написа:
tommy написа:
videlin написа:Благодарности на tommy! Успях да руутна телефона, но имам едно питане! Разбрах как да възстановя стоковото рековъри, но апарата ми е все още гаранционен и как мога да го ънруутна, ако се наложи?
Спокойно, ако въобще ти потрябва гаранция ми пиши на лични. Ще ти дам линк за бекъп на стоковия ром В104 и като го възстановиш през CWM телефона става като току-що купен. После само сменяш recovery със стоковото такова и си готов.

Здравей колега,
Надявам се ще успееш да ми помогнеш ... :capitulation:
Предната седмица реших да направя на Root и да скача на телефона си (ascend P1) LIQUIDE SMOOTH (https://www.androidbg.com/forum/topic580...a-p13.html) препоръчан от „boandroid” колега във форума. Всичко мина добре с инсталацията:
1. Качих на картата с памет CMW (Huawei Ascend P1 tool recovery (Stock+CWM) - темата от форума
2. Инсталирах приложението и рестартирах телефона
3. Направих Back Up и пак рестарт. Проверих дали рекавъри файла съществува - всичко изглеждаше нормално.
4. Рестартирах отново и следвах инструкциите:
-wipe data/factory reset
yes
-wipe cache partition
yes
-advanced
wipe dalvik cache > Yes
-advanced
wipe battery stats > Yes
-mounts and storage
format/system > Yes
-mounts and storage
format/cust > Yes
-install zip from sdcard
choose zip from sdcard > Избираш файла ХХХХ.zip > Yes
5. Започна инстанцията на Liquide Smooth, инсталацията мина гладко, телефона се рестартира и зареди новия софтуеър. След кратко „ровене” из телефона се оказа, че bluetooth не работи, много приложения въобще не се инсталират или ако се инсталират тръгват да зареждат и се изключват ... включително и Play Stre... 
6. Останах много разочарован!
7. След като видя че няма да стане с този LS-KK-v3.1-2014-07-04-viva.zip , рещих да си върна оригиналния андроид.
8. Рестартирах телефона (Recovery Boot) и от menu Back Up & Restore избрах beck up файла от картата с памет.
9. Започна да инсталира тъкмо се зарадвах че всичко ще е нормално и ..... грашка... инсталацията не може да бъде завършена :wall:
10. Пробвах няколко пъти все същия резултат.... :facepalm:
Моля те ако имаш идея какъв може да е проблема или къде бъркам пиши защото в момента телефона ми е супер зле и не мога да го оправя, което ме вбесява още повече :mad:
Предварително благодаря за помощта!
И сега какво искаш да направиш? Да се върнеш към стоков ром или към някакъв друг.
Така както си го описал няма видима грешка.
И защо не ми писа на лични, рядко влизам тук, приоритетите са ми другаде. Добре че съм абониран за темата, та получих имейл.
И не се притеснявай, ако хардуерно телефона ти е ок, всичко може да се оправи. С две думи това устройство е доста flash-frendly, ако може така да се каже.

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)