Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията на Samsung Galaxy SIII mini
#1

Здравейте! Първо се извинявам, че поствам тема със заглавие, подобно на поне други 4 теми, които вече видях във форума, но не открих отговор там, а моя проблем с батерията на галаксито ми е притеснителен (или поне така го виждам аз).
Телефончето си го взех преди 3 дена и съм го зареждала около 5-6 пъти общо и проблемът си стои - батерията му пада за 10-на часа!!! Отварях го, вадих му батерията, намалих му яркостта и тайм аут-а на дисплея, изключила съм wi-fi, пуснала съм го на power saving mode, инсталирах му приложение да кил-ва ненужните процеси, но нищо! А недай си Боже да тръгна да си пиша с някой по WhatsApp или Viber - до 5 часа и батерията е чао!
Сега, ако някой каже "ами какво очакваш", ще го помоля да си спести мнението - все пак това е смартфон с батерия 1500mAh и се предполага да държи доста повече, надали умните хора, измислили този телефон биха сложили батерия с трайност 5 часа на компоненти, които смучат консумация като луди!
Преди самсунга имах HTC, вярно със старите версии андроид, обаче и след две години държеше около 48 часа с мобилен интернет и умерена употреба на апарата, така че не смятам, че чисто нов телефон трябва да умира след 5 часа, то след 6 месеца мога да го хвърля съвсем спокойно.

Затова много моля, ако някой е чувал за или има сходен проблем и адекватно решение, да помогне с идеи.
Предварително благодаря! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

това са пълни глупости, няма htc на моб−нет да държи 48 часа. 10 часа не е зле. останалото от поста несъм си правил труда и да чета. мое мнение.

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай
#3

maton написа:това са пълни глупости, няма htc на моб−нет да държи 48 часа. 10 часа не е зле. останалото от поста несъм си правил труда и да чета. мое мнение.

Ама ти реши да коментираш, ей така да си изхабиш клавиатурата ли какво? Окей, моето HTC е било уникално или съм си цъкала собствената галерия и съм си представяла, че гледам картинки в нечий албум във фейсбук...възможно е Smile :bow:
Айде не коментирай повече офтопик моля Smile
Цитирай
#4

бедна ти е фантазията колко машинки са ми минали през ръцете и ти казвам че неможе да изкара на моб−нет толкова време. но няма значение, мир да има. видя ли дали няма някое приложение дет да работи на заден план и да ти точи батерията.

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай
#5

здравей,значи телефона при мен умира за 14 часа при доволно разцъкване с включен wi-fi при умерена работа ще изкара ден и половина-два
според мен решението ти е да върнеш телефона или да ти го сменят или да ти сменят батерията !!!
не се опитвай със софтуерни решения,възможно е самата батерия да е дефектна
Цитирай
#6

Не знам дали ще ти от полза,но да споделя моя опит.Обикновено си държи около 30часа-умерена употреба.Веднъж ми се случи да ми пада с около 4% на час в стендбай режим-явно някой процес го будеше и смучеше постоянно,без да го барам аз.Съмнението ми падна върху мобилното приложение за facebook и youtube.Последваща забрана на тези и други ненужни приложения,редовен task killer.Сега за проба нарочно не го барам-само за разговори-за 5дни и 4часа е на 25%,като последните от 50 до 25% ми паднаха заради по-слабия обхватна мястото където се намирах през последните 12 часа.Дано съм ти бил поне малко полезен.
Цитирай
#7

Ох, сега си инсталирах GSam и най-много ми дърпа Android-а...сега ще се опитам да го рестартирам, отворя, затворя и всичките му там глупости, които прочетох в една друга тема...ще огранича апликейшъните до макс...друго не виждам какво да направя...няма да го ресетвам - твърде много главоболия за няма нищо - и аз съм на мнение, че щом ще е смартфон трябва да е смарт,все пак! Иначе апликацията, която ползвам най-много е WhatsApp...да, имам и някакви разкрасителни като Go Launcher и Go Weather, но не знам дали е от тях...може и да ги махна...просто като цяло не смятам, че е нормално да ми държи само 24 часа макс, все пак говорим за телефон на 5 дена! :wall:
Цитирай
#8

май не си прочел предният ми пост,щом е на 5 дена и ако има гаранция са длъжни да ти го сменят или поне батерията.
защо се занимаваш с други неща вместо да отидеш при търговеца???
Цитирай
#9

Прочетох, ще отида, но утре. А и не мисля, че се занимавам с глупости, просто наистина може и от задклавиатурния драйвър да е проблема и не искам като тъпа кифла да се изсипя в мтел с "ами много бързо ми пада батерията" и включени 100 приложения като фейсбук, вайбър и нз си какво си...просто ми се щеше да не е грешката в свръхупотребата на разни ъпликейшъни, щото както вече казах, ако не мога да го ползвам за каквото ми трябва - да си бях стояла със старото htc... :/
Цитирай
#10

значи при мене са включени,viber,whatsup,facebook,wechat,anomaly korea (игра) и wi-fi и ме изкарва 13-14 часа
и постоянно го цъкам,даже ме учудва ,че толкова изкарва
спокойно няма да те гледат така ,те не са сервизни техници ,длъжни са да ти приемат телефона.Може би 1 ден ще седи при тях за да видят дали наистина е така,или да ти го сменят по закон мисля е 1 седмица !
успех и кажи как са станали нещата
Цитирай
#11

070011122 защита на потребитела, прав е колегата виж си правата и бегаи в м-тела

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай
#12

При мен нежната част от семейството изкарва ДО 48 часа с едно зареждане.
Умерено ползване с непрекъснато включени Wi-Fi и канал за данни.
В район със сравнително добро покритие на оператора [градска среда].
Синхронизация на мейла [3 броя] през 4 часа.
Наистина не е фенка на непрекъснато използване на Viber, WhatsApp и подобни, но 10 часа наистина са малко.
Поне 24 би трябвало да те държи, ако не е непрекъснато "на дисплей" разбира се.

Моя съвет е да изчакаш с претенциите, а и батерията ... не знам ... мисля че не се покрива от гаранцията, освен ако не е посочено друго в договора. Ако греша, някой да ме поправи.

Още при закупуването, изключих:
AllShare Play
ChatOn
GameHub
Google+
S Memo
S Planner
S Suggest
S Voice
Talk
Yahoo! Finance
Yahoo! News

Тези приложения не ги ползва, затова.
Ти си прецени все пак, ако имаш нещо нужно от тях.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#13

Malone написа:При мен нежната част от семейството изкарва ДО 48 часа с едно зареждане.
Умерено ползване с непрекъснато включени Wi-Fi и канал за данни.
В район със сравнително добро покритие на оператора [градска среда].
Синхронизация на мейла [3 броя] през 4 часа.
Наистина не е фенка на непрекъснато използване на Viber, WhatsApp и подобни, но 10 часа наистина са малко.
Поне 24 би трябвало да те държи, ако не е непрекъснато "на дисплей" разбира се.

Моя съвет е да изчакаш с претенциите, а и батерията ... не знам ... мисля че не се покрива от гаранцията, освен ако не е посочено друго в договора. Ако греша, някой да ме поправи.

Още при закупуването, изключих:
AllShare Play
ChatOn
GameHub
Google+
S Memo
S Planner
S Suggest
S Voice
Talk
Yahoo! Finance
Yahoo! News

Тези приложения не ги ползва, затова.
Ти си прецени все пак, ако имаш нещо нужно от тях.
Ако може да обясниш как си изключил всичките тия приложения.

HUAWEI P9, XIAOMI MI 8
Цитирай
#14


  1. Приложения
  2. Настройки
  3. Диспечер на приложенията
  4. Плъзгаш в ляво до "ВСИЧКИ"
  5. Намираш конкретното приложение от списъка
  6. Натискаш "Принудително спиране"
  7. Махаш отметката на "Покажи уведомяванията"
  8. Натискаш "Изчисти данните"
  9. Натискаш "Деинсталиране" или "Забрана". Надписа на бутона е в зависимост дали е системно приложение или инсталирано от теб.

От него момент нататък забранените приложения ще са ти най-отдолу в списъка и винаги можеш да си ги пуснеш пак, ако сметнеш за нужно. По обратния ред. Просто сега няма да ти се стартират като "Service" и да ти точат батерията.

Списък с приложенията, които можеш спокойно да изключиш или не, има ТУК, в списък наречен "Samsung Galaxy S3 - Applications safe to remove". Важи и за mini варианта.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#15

Malone написа:
  1. Приложения
  2. Настройки
  3. Диспечер на приложенията
  4. Плъзгаш в ляво до "ВСИЧКИ"
  5. Намираш конкретното приложение от списъка
  6. Натискаш "Принудително спиране"
  7. Махаш отметката на "Покажи уведомяванията"
  8. Натискаш "Изчисти данните"
  9. Натискаш "Деинсталиране" или "Забрана". Надписа на бутона е в зависимост дали е системно приложение или инсталирано от теб.

От него момент нататък забранените приложения ще са ти най-отдолу в списъка и винаги можеш да си ги пуснеш пак, ако сметнеш за нужно. По обратния ред. Просто сега няма да ти се стартират като "Servise" и да ти точат батерията.

Списък с приложенията, които можеш спокойно да изключиш или не, има ТУК, в списък наречен "Samsung Galaxy S3 - Applications safe to remove". Важи и за mini варианта.
Благодаря

HUAWEI P9, XIAOMI MI 8
Цитирай
#16

Имам същия проблем. Какво стана при теб? Ходи ли до Мтел?
Цитирай
#17

Когато ползвате телефона,по някое време задръжте хардбутона посредата-тогава излизат отворените приложения и може да ги изчистите...светлината на екрана трябва да е намален поне на половина и харчи около 35% от батерията,ако е на макс дърпа над 65%.
Ако спазвате това батерията ще държи 48часа,повече неможе...все пак е смардтелефон Smile

Samsung Galaxy S 5
Цитирай
#18

Здравейте колеги.
За да не отварям нова тема ще пиша в тази, надявам се автора да няма нищо против.
Вероятно и аз имам проблем с батерията или е софтуерен не знам.
Проблема е следния: батерията ми като падне под 20% ми изписва, че телефона трябва да се зареди, това е ок. Но след като сложа зарядното на телефона почва да пиши неистово и да ми излиза съобщение, че трябва да заредя телефона, а телефона е на зарядно. Рестарт, махане от зарядно, рестарт и какви ли не магии правя и се оправя. Според вас какъв е проблема?
Благодаря в аванс.
Цитирай
#19

coolboby написа:Здравейте колеги.
За да не отварям нова тема ще пиша в тази, надявам се автора да няма нищо против.
Вероятно и аз имам проблем с батерията или е софтуерен не знам.
Проблема е следния: батерията ми като падне под 20% ми изписва, че телефона трябва да се зареди, това е ок. Но след като сложа зарядното на телефона почва да пиши неистово и да ми излиза съобщение, че трябва да заредя телефона, а телефона е на зарядно. Рестарт, махане от зарядно, рестарт и какви ли не магии правя и се оправя. Според вас какъв е проблема?
Благодаря в аванс.
Сменял ли си софтуера...?

Samsung Galaxy S 5
Цитирай
#20

Не, всичко си е сток.
Цитирай
#21

Провери ли да не би да е от самото зарядно устройство. ...пробва ли с друго?

Samsung Galaxy S 5
Цитирай
#22

или hard reset
Цитирай
#23

Това понякога го прави ако е намокрена или навлажнена буксата на зарядното. Ако не е такъв проблема, по-добре да се възползвате от гаранцията му и да го занесете в магазина от който сте го купили.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#24

Здравейте колеги.
При мен проблема е че батерията ми пада много бързо без да правя нищо.Значи вчера си заредих телефона почти цял следобед вечерта като си лягам батерията беше на 90% сутринта ставам батерията е на 60% през цялата нощ даже не съм и пипал телефона.Така е от самото начало от както съм го купил.Преди два дена го ROOT нах
"Based on the official DXALL3 Jellybean update
BUILD NUMBER:JZO54K.I8190DXALL3
KERNEL VESION:3.0.31 -670755
BASEBAND VESION: XXALL2[EUROPE]
ANDROID VERSION: 4.1.2
ROM STATUS: NON-WIPE
FIRMWARE STATUS AFTER FLASH: CUSTOM(без OTA и друг ъпдейт).
BINARY COUNT AFTER FLASH: NONE"от поста на колегата Azaden и там прочетох че телефона се държи по-добре и изкарва по-дълго време със едно зареждане, но при мен нищо не се промени.Моля ако някой се е сблъскал с този проблем да ми помогне.Ако дам заводски настройки дали ще се промени нещо?

HUAWEI P9, XIAOMI MI 8
Цитирай
#25

birzia написа:Здравейте колеги.
При мен проблема е че батерията ми пада много бързо без да правя нищо.Значи вчера си заредих телефона почти цял следобед вечерта като си лягам батерията беше на 90% сутринта ставам батерията е на 60% през цялата нощ даже не съм и пипал телефона.Така е от самото начало от както съм го купил.Преди два дена го ROOT нах
"Based on the official DXALL3 Jellybean update
BUILD NUMBER:JZO54K.I8190DXALL3
KERNEL VESION:3.0.31 -670755
BASEBAND VESION: XXALL2[EUROPE]
ANDROID VERSION: 4.1.2
ROM STATUS: NON-WIPE
FIRMWARE STATUS AFTER FLASH: CUSTOM(без OTA и друг ъпдейт).
Малко по горе в темата написах,какво да се направо за да ти пада батерията възможно най-бавно.Какъвто и да е ром да сложиш няма да се промени.Ако си оставиш wi-fi вкл. цяла нощ,то ще се синхронизира постояно за какво ли не и ще дърпа от батерията.

Samsung Galaxy S 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)