Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията на Samsung Galaxy SIII mini
#26

KuC1qJonY написа:
birzia написа:Здравейте колеги.
При мен проблема е че батерията ми пада много бързо без да правя нищо.Значи вчера си заредих телефона почти цял следобед вечерта като си лягам батерията беше на 90% сутринта ставам батерията е на 60% през цялата нощ даже не съм и пипал телефона.Така е от самото начало от както съм го купил.Преди два дена го ROOT нах
"Based on the official DXALL3 Jellybean update
BUILD NUMBER:JZO54K.I8190DXALL3
KERNEL VESION:3.0.31 -670755
BASEBAND VESION: XXALL2[EUROPE]
ANDROID VERSION: 4.1.2
ROM STATUS: NON-WIPE
FIRMWARE STATUS AFTER FLASH: CUSTOM(без OTA и друг ъпдейт).
Малко по горе в темата написах,какво да се направо за да ти пада батерията възможно най-бавно.Какъвто и да е ром да сложиш няма да се промени.Ако си оставиш wi-fi вкл. цяла нощ,то ще се синхронизира постояно за какво ли не и ще дърпа от батерията.
wi-fi а ми е постоянно изключен пуснал сам и функцията за пестене на енергия но пак ми пада бързо батерията.

HUAWEI P9, XIAOMI MI 8
Цитирай
Аксесоари
#27

maton написа:070011122 защита на потребитела, прав е колегата виж си правата и бегаи в м-тела
само да вмъкна, че батерията и зарядното не са включени в гаранцията на устройството тъй като тяхната работа , зависи от начина на експлоатация...така че номера с подмяната няма да мине - ОПИТВАЛ СЪМ ГО !!! най- вероятно ти харчи най-много андроида но по-скоро "Kernel" което е връзката междъ хардъера и софтуера...в твоя случай само мастер ресет , след това режим на пестене на батерията; настройка на интернета - да е буден само когато телефона е буден; яркостта на дисплея трябва да е под полувината и ще започне да изкарва 2 дни без да имаш проблеми... но държа и да отбележа, че една батерия на 5 дни не може да достигне максималния си капацитет...Моят телефон е същия, изкарва по 2-3 дни в зависимост от това дали разцъквам приложения или клипчета в нета... консумацията на мойта батерия е следната:всичко работещо ми харчи по 3-4 %; екрана - 10% , а ОС Андроид - 50% . Аз обаче си мисля че дори и това не е нормално и МОЛЯ ПО-КОМПЕТЕНТНИТЕ ДА СПОДЕЛЯТ МНЕНИЕ !? Процентите не изглеждаха по този начин преди RESET !!! Въпреки всичко изкарва по 2 дена при по-сериозна употреба ! Dance :cheers:

Samsung GALAXY S4 White Frost
Цитирай
#28

Съгласен. Много съм доволен от батерията точно. При с2 да ми изкара от сутрин до след обяд най много с такова ползване каквото и да съм го правил. Този 2 дни си кара с 3g при това...

Samsung Galaxy S2 CriskeloServan ICS V9, Phenomenal5.3Medium, LP6  
AndroidGX Mod,Galaxy S3 Mini Stock I8190XXAMB3 4.1.2 - BenzROM V4.1,Samsung Galaxy S III SynergyROM VZW S3
Цитирай
#29

при мене в началото ме изкарваше по ден и половина,сега 1 ден ... много странно наистина,незнам на какво се дължи това,а потреблението ми не се е повишило.. разговори 2-3 максумум на ден,wi-fi (постоянно е вклучен ) ,3G (когато нямам wi-fi работи постоянно ) ... ровя сурат тефтера и 7-8 съобщения през Вайбер ,естествено яркоста е доста под половината индикация и режим на пестене на батерията е винаги включен
Цитирай
#30

е...за да е умен,телефонът трябва да яде...тайничко се надявам производителите да се замислят...измислиха какви ли не технологии, а една издръжлива батерия не можаха да избачкат! НА ЧЪК НОРИС НИКОГА НЕ МУ ПАДА!!!

Samsung GALAXY S4 White Frost
Цитирай
#31

Много съм доволен от минито ми, държи средно по 3 дена и половина.
Ползвам 10-15 минути разговори на ден, 4-5 e-mail'a за деня, около 10 sms, синхронизация на прогноза за времето на всеки час. 3G, gps постоянно включени. Екрана е на 70%. Фона е анимирания с вятърните перки и се променя със синхронизацията на прогнозата. Imo mesanger'a го ползвам по около 2 часа на ден през 3G. ... WiFi ползвам много рядко, само като инсталирам някое приложение.
Сега батерията показва 65% - 2 дена 15 часа 26 минути
Обикновено държи по 3 дена и 10-15 часа.
Като го купих едва издържаше ден и половина.
Единственото, което съм правил е флашването на оригинален (не къстъм) ром I8190XXAMA2 / QBLAMA1 GBL Bulgaria La Fleur,
Телефона не е рутнат.

П. П. Теста на Epic Citadel - unreal engine 3 за андроид . 35 fps средно ;-)

Всичко е възможно!
Цитирай
#32

този оригинален ром 4.1.2 има ли включен Premium Suite ?
Цитирай
#33

Не, това явно ще е като допълнителен ъпдейт, още се чака.

Рома съм го изтеглил от http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php...&Itemid=82

Този: - I8190XXAMA2 / QBLAMA1 GBL Bulgaria La Fleur

По-долу, снимки на екрана, телефона кара вече 4-ти ден, но без да съм пускал скайп, фейсбук и имо.

[Изображение: Screenshot_2013-02-04-15-36-52.png]

[Изображение: Screenshot_2013-02-04-15-37-03.png]

[Изображение: Screenshot_2013-02-04-15-38-03.png]

Всичко е възможно!
Цитирай
#34

това е доста добре,но аз не искам да си флашвам телефона ,ще чакам да ми го пуснат от глобул
Цитирай
#35

да ви споделя,преди 4 дена си сложих Astro Louncher ,но не ми хареса и го разкарах,интересно за 2 дена телефона ми е на 45 % батерия ?!?!?! възможно ли е лаунчера да е променил нещо? тъй като друго не съм правил по телефона
Цитирай
#36

Аз го имам същия проблем! По 12 часа ми кара с 30-40 мин. говорене и е на 30% батерията! Еба*и ужаса! Как се прави hard reset?

OPTIMUS ONE Android 2.3.3 + Hydrogen rom
Цитирай
#37

И аз имам същия проблем. Батерията пада с 7% за 3ч без да го докосвам телефона. От статистиката видиях че андроида точи 75%. Това е след като съм направил всичко описано по-горе, като спиране на процеси и апликации, намаляване на контраста и т.н. Не ми се иска да флашвам тел. на 2 седмици.

Ако някой е преборил проблема моля да пише
Цитирай
#38

Имам същия проблем.

HUAWEI P9, XIAOMI MI 8
Цитирай
#39

41% - 4 дена и 9 часа, сигурно ще издържи 6 дена поне.
Ползвам телефона, не седи без да го пипам.
Рома е стоков 4.1.2 цветето

Всичко е възможно!
Цитирай
#40

Никога не е карал по-малко от 2-3 дни. Понякога и до 4 и нещо ... Но с малко разговори и нет, основно точи екрана (50% е зададен) и О.С. Нищо не е деактивирано, качени са само Опера мобайл, Вайбер и една програмка за сканиране на кодове. Стандартната версия 4.1.1 ... Huh
Цитирай
#41

по-горе съм написал Astro,но е Atom Louncher !!
пробвайте с него ,при мене се увеличи автономната работа с 1 ден!
П.С инсталнах го и после си върнах стоковия,не съм деинсталирал lounchera
моля,ако некой го е направил да сподели мнение :thumbup:
Цитирай
#42

Здравейте пичове,

След изитане на по-голямата част от мненията за батерията на телефона и нейната продължителност на работа и аз реших да се включа и да споделя, че и мен ме мъчи същия казус.

Въпреки, че и приятелката ми има същия телефон и нейния издържа близо 4 дни, а моя с мъка 2 дена и половина ме накара да направя малко експерименти с телефона. От това което стигнах до заключение е, че мобилния интернет цоца батерията много по-бързо от безжичния, и това, че колкото повече таскове са включени, толкова по-бързо пада.

Сега смятам да направя това, което колегата над мен е посъветвал - ще го пробвам тоя louncher и ще пиша за резултатите възможно най-скоро!
Цитирай
#43

След обикновен рестарт на телефона, рама почна да ползва около 330-370 мб, а при чистене на рам - около 280-300. Преди това ползваше около 550-600, а при чистене - около 480-550. Всичко това при изключен нет. Явно някои приложения са затворени при този рестарт и не са активни вече във фонов режим, защото разликата в ползване на рам паметта не е малка. Huh
Цитирай
#44

Здравейте! Аз изключих няколко приложения, но не се появява това за Weather Widget или Weather Widget Main, което показва времето на страницата. Някой може ли да ми даде съвет?
Цитирай
#45

Здравейте, имам проблем с батерията на моя S III mini. От няколко дни, батерията не държи повече от ден, при положение, че почти не ползвам телефона. Преди държеше 2-3 дни и то при положение, че ползвам телефона за разговори, facebook и игрички. Изтеглих си Gsam и видях, че 75% от батерията се точи от приложения, от които почти 90% от kernel. Доколко разбирам kernel е ядрото на операционната система(ако греша, моля да ме извините). На какво може да се дължи това? Иначе съм си инсталирал приложение, кото да килва ненужните апликации на всеки час.
Благодаря предварително.
Версията на андроида ми 4.1.1
Цитирай
#46

Обикновено има много повече вреди от Task Killer програмите, от колкото ползи. И нищо чудно именно той да е основната причина да ти заминава батерията. Какво ти пречи ръчно да си затваряш неизползваните програми?

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#47

Това е моето Mini , с нормална употреба поне за мен , сутрин фейсбук и някой друг новинарски сайт от леглото. През деня слушам музика с handsfree , следобед като изляза на кафе също задължително се влиза в нета да се чекне фейса хаах Big Grin итн. Но искам да отбележа , че нямам мобилен интернет

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай
#48

Здравейте, от 2 дни забелязах че телефона ми се зарежда само до 80% на зарядно, след което пада доста бързо, а до сега това не се беше случвало. Първо си помислих че зарядното е заминало, но след това го сложих за една нощ да зарежда и достигна отново само до 80%. Сега сам го качил на компюръра и минах тези проценти. Незнам какво се случва, дали е заминало зарядното ми или батерията, или пък телефона е за хард ресет. Жена ми има Galaxy Y, и мисля тази вечер да пробвам и с нейното зарядно. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и ако да - успял ли е да го отстрани?

SAMSUNG GALAXY SIII mini > HUAWEI ASCEND P7 stock > HUAWEI ASCEND P9 stock
Цитирай
#49

здравейте много бързо ми пада батерията ,яркостта ми е намалена на мах,нямам почти никакви програми,на всеки 5-6 мин ми пада с по процент като сам в нета от какво може да е?
Цитирай
#50

Мобилен интернет ли ползваш ? Ако отговорът е да значи заради това ти пада батерията. Лично при мен проблема е такъв. Мобилният нет точи много батерия .

HUAWEI P9, XIAOMI MI 8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)