Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT- Galaxy Tab 2 10.1 [GT-P5113 / 5100 / 5110] (Jelly Bean Root добавен в края на първи пост)
#1

Всичко, което правите е на абсолютно ваша отговорност. Аз не нося отговорност, ако нещо се случи с телефона ви!

Работи само ако сте с Андроид 4.0.3. Ако сте с 4.0.4, флашнете стоков 4.0.3, root и тогава ъпдейт до 4.0.4 през CWM.

Подготовка:

1. Свалете си Odin 1.85
2. Свалете Clockworkmod Recovery:

От списъка си свалете според модела с който сте: P5113 / 5100 / 5110

3. CWM Root за Tab2 10.1 .zip

Ако сте с GT-P5100 и с GT-P5110
Ако сте с GT-P5113

4. Или инсталирате Kies (за да имате драйвери), или инсталирате Samsung USB Drivers

5. Koпирайте cwm-root-gtab2.zip на външната карта на таблета.

Инструкции:

1. Изключете таблета и влезте в Download режим. Трябва да задържите Power бутона + Volume UP (Десния бутон). Kогато се появи жълтия триъгълник, натиснете веднъж Vol. Down за да влезете в Download.
2. Ако използвате Kies, спрете го от Task Manager на PC. Разархивирайте Odin и го стартирайте.
3. Свържете таблета с PC. Задължително Odin трябва да светне в жълто (това показва, че PC-то ви разпознава таблета в Download режим и имате драйвери). Ако не е светнало - преинсталирайте драйверите
4. В Odin, натиснете PDA и изберете GT-P51??_ClockworkMod-Recovery_5.5.0.4.tar (файла който сте свалили) и натиснете START. След успешна инсталация, Odin светва в зелено и таблета ще се рестартира.
5. Извадете кабела на таблета и изключете таблета. Влезте в Recovery режим - задръжте Power бутона + Volume DOWN (левия бутон). Когато се появи логото на Samsung, пуснете Power бутона, но задръжте все още бутона за звука.

След като вече сте в Recovery - използвайте Vol. Up + Vol. Down за да се движите в менютата и използвайте Power бутона за потвърждение.

Изберете install zip from sdcard и после chose cwm-root-gtab2.zip. Когато това приключи изберете reboot от менюто на CWM.

Повече информация за работа с Recovery - вижте тук

Трябва да свалите след това SuperUser от Play Store.

Оригинална тема в xda тук

Ако вече сте с Jelly Bean, свалете файла за вашия модел от тук: P5100, P5110, P5113

Пускате USB Debugging и изключвате таблета. Разархивирате сваления файл и от него стартирате ODIN. Вкарвате таблета в Download режим и като се уверите, че Odin е светнал в жълто - зареждате сваленият файл CF-Auto-Root-espresso10rf-espresso10rfxx-gtp5100.tar.md5 на PDA и натискате START.

[Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Unroot след малко...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Reserved!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Направих всичко написано в урока,но не виждам разлика.Може би още нещо трябва да се направи за да имам пълен достъп.Извинявам се ако въпроса ми е глупав,но не съм много на ясно... с Galaxy Tab 2 10.1 GT- 5100 съм
Благодаря на автора ,за хубавия урок!!!

п.п.
Явно е станало ...имам superuser ... а това "shell" какво е...нормално ли е толкова много заявки да изпраща?

[h] Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-5100 Android 4.1.2 , Samsung S Duos GT-S7562 Android 4.2.2[/h]
Цитирай
#5

Здравейте нов съм във форума и отскоро се сблъсквам с Андроид.. Тук всичко е много добре обяснено, но бих искал да попитам дали има възможност за инсталиране на jellybean на 5110. Четох, че такава възможност има, но някой правил ли го е? - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1903925
Цитирай
#6

Не е това темата - ще напиша инструкции утре как се инсталира стоков ROM. Има излязъл JB за Англия и можеш да го сложиш спокойно с ODIN:

http://www.sammobile.com/firmware/?page=...3#firmware

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Никой не ми отговаря на въпроса .... или е много тъп :/ ... или не му е тук мястото ... или....или...ами поне можеше да ме пренасочите къде да се образовам... Wink ...все пак форума не е само за знаещи,нали...и лаици като мен би трябвало да имат място тук .. :unknw:

[h] Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-5100 Android 4.1.2 , Samsung S Duos GT-S7562 Android 4.2.2[/h]
Цитирай
#8

firefighter111 написа:Никой не ми отговаря на въпроса .... или е много тъп :/ ... или не му е тук мястото ... или....или...ами поне можеше да ме пренасочите къде да се образовам... Wink ...все пак форума не е само за знаещи,нали...и лаици като мен би трябвало да имат място тук .. :unknw:
Щом имаш SuperSu значи таблета ти е руутнат. Но толкова много заявки от shell. Ще трябва да изчакаш някой по-добре запознат с нещата да ти каже защо има толкова заявки.

Iphone
Цитирай
#9

Ами ще чакам Smile ... благодаря ти все пак !!! :cheers:

[h] Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-5100 Android 4.1.2 , Samsung S Duos GT-S7562 Android 4.2.2[/h]
Цитирай
#10

Не се стряскай. Titanium backup проверява доста неща и затова според мен са толкова много.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Въпрос... Сложих 4.1.1 на моя GT-P5100. Има ли ROOT за него?

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#12

Има Да, сега ще допиша първи пост Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

Искам да попитам някой дали знае какво значи този текст на стоковия ром (user_low_ship)?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#14

Линковете в 3та точка са оправени. Във 2ра и в xda ги няма. ще видя довечера в нас, дали нямам файловете и да ги upload-на.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Някой пази ли си файловете, че линковете не работят

Phone : hTC Sensation | ROM : InsertCoin 5.2.1+Sense 3.6+Beats | Kernel : 1566MHz-Bricked-3.0-v0.55 b6
| Hboot : 1.27.1100
Цитирай
#16

С коя версия на Андроид си сега?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#17

Be6i4 написа:С коя версия на Андроид си сега?
Версия на андроид 4.0.3.
Таблета е само Wifi GT-P5110
Версия на ядрото 3.0.8-490839-user

Phone : hTC Sensation | ROM : InsertCoin 5.2.1+Sense 3.6+Beats | Kernel : 1566MHz-Bricked-3.0-v0.55 b6
| Hboot : 1.27.1100
Цитирай
#18

кажете какво да направя взех си хдтв адаптор+хдми кабел а немога да се сваржа към телевизора който е самсунг п2470хд мн ще съм благодарен някой да ми каже
Цитирай
#19

Таблета не поддържа HDMI

Samsung Galaxy S3 Mini - GT-I8190
Nexus 7 (2013) - 32 GB
Цитирай
#20

Това са написали от xda-GT-P5100 and GT-P5110 do not support HDMI output. Only US version GT-P5113 supports.Тоест само американската версия.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#21

тогава как да свържа таблета към телевизора с wi-fi какво трябва да направя?
Цитирай
#22

Някой ще може ли да ъпдейтне линковете от първият пост, защото не работят?
Цитирай
#23

колеги здравейте с гт 5110 съм и е рутнат , интересува ме програма за напомпване на цпу-то да вдигна херцовете и до колко е безопасно , също така не ми разчита 8 гб флашка , а по малка разчита моля за помощ !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)