Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Размяна на външнатра вътрешната с външната СД памет на таблет Senco
#1

Колеги приложеният файл е модифицираният vold.fstab който прави сд картата ви вътрешна памет на таблета а вътрешната памет излиза като ext sd, което решава проблема с ограницената памет за приложения на таблета

Процедира се по следният метод (ПРАВИТЕ ВСИЧКО НА СОБСТВЕНА ОТГОВОРНОСТ, ПРОЦЕДУРАТА МОЖЕ ДА УВРЕДИ УСТРОЙСТВОТО ВИ)
(usb настройките на таблета трябва да са на mass storage и да е активиран usb debuging moda ПРЕДИ ДА СТЕ ЗАПОЧНАЛИ ПРОЦЕДУРАТА ПО ПОДМЯНА НА ФАЙЛА)
Използвайки custom файл мениджър (примерно X-plore ) отивате в папка \etc, намирате файла vold.fstab и го копирате накаде (аз използвах папка bluetooth отново в \etc директорията) след като сте си направили бакъпа (предходната процедура) вземете custom файла vold.fstab който съм прекачил и го поставете в директорията /etc като заместите оригиналният файл. рестартирате и се молите таблета да стартира Smile
ако таблета откаже да зареди операционната система и заби на андроид логото го свържете с usb кабела към компютър, таблета така тръгва но открива само системната си памет отивате в директория \etc там кадето ви е backup ОРИГИНАЛНИЯТ файл и го копирате на мястото на модифицираният. рестартирате и се надявате да се оправиSmile
ОТНОВО ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ЧЕ ПРАВИТЕ ВСИЧКО НА СОБСТВЕНА ОТГОВОРНОСТ!!!
Очаквам вашите отзиви
Цитирай
Аксесоари
#2

Действа, благодаря много!!! :cheers:

Alcatel One Touch  Idol3 4.7
Цитирай
#3

Здравейте, нашият таблет е MPman 1010 много ви моля ако някой е извършвал тази процедура нека да напише отзиви.Ние имаме същия проблем с вътрешната памет. Разкажете на какви китайски таблети върви тази процедура.Има ли проблеми. Обяснете, ако е възможно на по достъпен език процедурата.
Цитирай
#4

Методът работи и на Mpman MID74C.Благодаря много!
Имам и един въпрос.Ако изкарам картата от него сега, какво ще се случи?Не ми се рискува. :cheers:

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#5

[15 написа:Peshew]Методът работи и на Mpman MID74C.Благодаря много!
Имам и един въпрос.Ако изкарам картата от него сега, какво ще се случи?Не ми се рискува. :cheers:
Ако е изключен нищо, а иначе показва грешка липсваща или повредена карта, и някои приложения не работят.

Alcatel One Touch  Idol3 4.7
Цитирай
#6

Като се опитам да направя това - "вземете custom файла vold.fstab който съм прекачил и го поставете в директорията /etc като заместите оригиналният файл. " ми излиза следната грешка:

Can't write to file:
/vold.fstab
/vold.fstab: open failed: EACCES (Permision denied)
някой да знае от какво може да е това ?

HTC ONE
Цитирай
#7

Изтегли си от маркета superuser, аз ползвам Es file manager от настройките избирам root и после mount file system,огледай се в настройките му. Когато дадеш чек че искаш root достъп съгласи се,тогава ножеш да копораш, но не забравяй да копираш оригиналния файл не на картата а в системната,че иначе много нерви SmileКажи дали е станало!

Alcatel One Touch  Idol3 4.7
Цитирай
#8

Да стана. Благодаря Smile

HTC ONE
Цитирай
#9

Не съм го пробвал, но си запазвам файла за в бъдеще. Благодаря на автора за труда и за това че го споделя с нас.
Цитирай
#10

Само за протокола искам да отбележа, че споменатата процедура сработи и със SENCOR ELEMENT 7v3. Изпробвано и работи с 8 gb micro SDHC. Благодаря на колегата за споделения опит.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Redmi 1
ACER Iconia Tab A200, ACER Iconia B1-710
Цитирай
#11

Dance Стана и при мен! Работи супер файла! Много благодаря!!!
Таблета е Sencor element 7 v2

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#12

:cheers: Огромно благодаря :thumbup: :bow: автора има бира от мен . Само да попитам на самсунг галакси таб 2 ще стане ли ?
Цитирай
#13

момчета моля ви кажета ще стане ли на таб ''МИД 7'' това предварително благодаря
Цитирай
#14

а трябва ли да има роолт таблета
Цитирай
#15

diidkoy написа:а трябва ли да има роолт таблета

Не. РООТ не е необходим

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#16

Руут достъп Е нужен, не заблуждавай колегата!Просто всички китайци имат фабричен руут, за това си мислиш така.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#17

сигурно е тъп въпрос ама как да вляза като роот таблета е Sencor element 7 v3 .
Намирам само едно място на което изписва няма регистрирани администратори.
Цитирай
#18

Пичове направих опит, но таблета не иска да стартира въпреки, че презаписа файла. На всичкото отгоре и колегата изключи опцията за мас сториджа и го включи на медийно устройство и сега и с включен кабел изобщо не иска да стартира. Работата отива на преинсталация ли? :wall:
Таблета е sencor element 7 v3.

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#19

и при мен стана.
благодаря :cheers:

таблета е azpen A701
Цитирай
#20

Здравейте,
Има ли значение версията на ОС - моята е 4,1? Става въпрос за игрова конзола JXD.
Цитирай
#21

Такаааааааааа...
След като премистих файла в /etc и рестнах телефона вече не ми излиза никаква памет.
А така като съм си прост вместо в някаде в етц дерикторията да си направя бекуп аз я направих на сд.
Давайте идеи как да го оправям... Провах с хард ресет.
Телефона е ZTE Grand X PRO

Tooth :tease: Флашнах го с https://drive.google.com/uc?export=downl...2lxN0gzS2s
и се опрай.
Цитирай
#22

Това е текстът на моя vold.fstab файл (ZTE Blade Q). Някой може ли да ми каже кои редове трябва да променя?

## Vold 2.0 Generic fstab
## - San Mehat (san@android.com)
##
#######################
## Regular device mount
##
## Format: dev_mount <label> <mount_point> <part> <sysfs_path1...>
## label - Label for the volume
## mount_point - Where the volume will be mounted
## part - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
## <sysfs_path> - List of sysfs paths to source devices
######################
## Example of a standard sdcard mount for the emulator / Dream
# Mounts the first usable partition of the specified device
dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host
## Example of a dual card setup
# dev_mount left_sdcard /mnt/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host/mmc0
# dev_mount right_sdcard /mnt/sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.2/mmc_host/mmc2
## Example of specifying a specific partition for mounts
# dev_mount sdcard /mnt/sdcard 2 /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#23

uBaHoB написа:Такаааааааааа...
След като премистих файла в /etc и рестнах телефона вече не ми излиза никаква памет.
А така като съм си прост вместо в някаде в етц дерикторията да си направя бекуп аз я направих на сд.
Давайте идеи как да го оправям... Провах с хард ресет.
Телефона е ZTE Grand X PRO

Tooth :tease: Флашнах го с https://drive.google.com/uc?export=downl...2lxN0gzS2s
и се опрай.


При мен стана по същия начин , но си ги върнах файловете и се оправи.
Давайте друго решение за ZTE
Цитирай
#24

Здравейте

Искам да си разменя памета на таблета ( да ми записва файловете на картата с памет, а не на вътрешната) обаче не мога да намеря папката /etc смисъл като вляза във файл мениджъра ми е влезнало във една главна папка и това си е. Не мога да изляза от нея по никакъв начин. Затова може ли да ми помогнете с това как да отворя тази папка за да мога да заместя файла vold и т.н.

Таблета ми е Sencor Elemen 7 v2
Цитирай
#25

Направих всичко както трябва телефона си бачка но ефект никакъв!!! някъв друг варянт има ли ?!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)