Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Местене на кеша на игрите и програмите във външната SD карта (external_s
#1

https://www.androidbg.com/forum/viewtopic.php?id=50588
зaповядaй.

LG Optimus L5 ( E610 )
Цитирай
Аксесоари
#2

Местене на кеша на игрите и програмите във външната SD карта (external_sd)

Тази процедура прави следното:
--- всички стари приложения/игри си остават във вградената памет.
--- всички новоинсталирани приложения/игри се инсталират във вградената памет
--- всички данни за програмите, кеш за игрите, снимки, клипове, документи и т.н. автоматично се преместват ВЪВ ВЪНШНАТА ПАМЕТ!
Т.е. - горният подход НЕ пренася програмите, а само данните към тях, но го прави:

За повече информация, отворете 2-та спойлера! Благодарение на колегата tromto
Ако имате проблем с USB MassStorage пробвайте с махната отметка от USB Debugging. Ако не стане, вижте спойлера.
arman4o написа:RemoundSD работи също и на Jelly Bean но настройките трябва да са:

Interne SD - /storage/Sdcard0
External SD - /sorage/Sdcard0/external_sd
Target external SD card - /storage/sdcard0


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Здравейте. Имам LG L5 E610. В инструкциите за инсталиране на пиратски приложения пише да се сложи папката с кеша на картата памет, но след това като инсталирам и стартирам apk-то , примерно на NFS Most Wanted, явно не намира файловете и иска да ги изтегли от интернет. Ако сложа обаче кеша на паметта на телефона, играта тръгва. Също така, когато някое приложение си тегли само кеша, той отива в паметта на телефона вместо на картата. Root-нах телефона по тези https://www.androidbg.com/forum/topic460...us-l5.html инструкции, но Link2sd не успява да премести нито едно приложение. След това пробвах и това http://www.howtogeek.com/114667/how-to-i...e-sd-card/ , но не успях да преместя нищо.
Все пак не ме бърка приложенията да се инсталират на вътрешната памет, но искам кеша да е на картата.
Благодаря предварително!
Весели празници! Smile
Цитирай
#4

След като направих стъпките с RemountSD 1.3 имам проблем със свързването на телефона към компа. Свързвам го и нищо не става. Трябва да копирам едни неща в картата, в MyComp нищо няма ? Също в Sony PC Companion File Manager-а не работи. Пробвах да деинсталирам ремаунта и пак същата работа. Не мога да копирвам неща в телефона от компютъра ?
Ако това приложение е само за LG телефоните, значи съм си прецакал Сонито...

Sony Xperia miro ST23i White-Gold + 16GB SDHC Rock ICS 4.0.4 Rooted Android
Цитирай
#5

Инстaлирaй пaк RemontSD, влез в нaстроките му и мaхни 2-те отметки от
enable remount и enable storage mode fix.
Рестaртирaй телефонa и чaкaй дa свърши скaнирaнето. Всичко трябвa дaбсе е върнaло по стaруму и тогaвa деинстaлирaй прогрaмaтa.
По принцип е писaнa зa собствени нужди зa Samsung Galaxy S2, интересно е , че при някои рaботи, при други не и то при едни и същи телефони.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

Стана, благодаря :cheers:

Sony Xperia miro ST23i White-Gold + 16GB SDHC Rock ICS 4.0.4 Rooted Android
Цитирай
#7

Ако имате проблем с USB MassStorage, пробвайте с махната отметка от USB Debugging, ако не стане погледнете 1-ви пост.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#8

А има ли вариант не само кеш-а, а и програмите направо да се прехвърлят/инталират в СД картата?

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай
#9

Колегa, 2,6 GB. прaзни ли дa стоят, кaто нямa дa можеш дa ги използвaш? Тaзи големинa знaеш ли зa колко прогрaми ще стигне, сигурно нaд 300.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#10

Хм, имаш право. Сега обаче като инсталирах тази програмка (ремаунт 1.3) мисля, че не ми приема последната команда Execute Remont. Може и да бъркам, но след като натисна не се случва нищо, а през Astro manager си виждам екстернал папката.

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай
#11

Трябвa дa рестaртирaш телефонa, но 2-те отметки трябвa дa сa сложени преди товa.
Първото скaнирaне нa кaртaтa може дa отнеме повече от 10 мин. и дa стои нa 99%, товa е тaкa, зaщото прехвaля фaйлове от еднaтa нa другaтa кaртa.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

Да, получи се. Благодаря. Просто съм пропуснал да опиша точката по подразбиране на External SD Smile

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай
#13

Само да попитам как се връща в първоначалната формация...ресет? Има ли друг вариант?

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай
#14

Мaхaш 2-те отметки, рестaртирaш и всичко се връщa по стaрому, после aко искaш деинстaлирaш RemountSD.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#15

Момчета при мен след рестартирането на телефона сканирането на 99% седи вече повече от 30 мин.
Да го рестартирам ли отново или да чакам....?

LG Optimus E610 Android Ice Scream Sandwich 4.0.3
Цитирай
#16

Еми ти каква карта памет имаш? Моята е 4GB и чакам около 1,2 минути! Ако имаш 32GB и е пълна до горе не знам колко време ще отнеме Big Grin

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#17

Моята е 8GB, не много пълна и при мен се чака около 1-2 минути, максимум 3 Smile
Може също така да има значение кой клас ти е картата...

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай
#18

Здравейте колеги Smile от известно време ползвам този начин за повече свободно място и бях адски доволен , докато не установих че като кача например нови песни или картинки , сканира много време и на края ги няма например в плеара или галерията ... някакво решение на този проблем ?

Samsung Galaxy SII Plus
Цитирай
#19

Момчета имам проблем , след слагането на remount sd не намира файловете , който изтеглям , или по-точно като отида на "Изтеглени файлове" изписва файла не е намерен. Търсех с Polaris и Root Explorer но не ги намирам ... Някакви идей ?

LG Optimus E610 Android Ice Scream Sandwich 4.0.3
Цитирай
#20

Здравейте! Инсталирах си Remount sd 1.2 , следвах стъпките, но единственото, което се промени беше това, че след като се рестартира телефона зарежда веднъж файловете на SDcard и веднъж мултимедийните файлове Big Grin Някакви съвети как да го оправя ? Smile
Цитирай
#21

Здравеите на всички.При LG optimus L 3 II( E 430) USB DEBUGING опцията е малко потамняла и е недостъпна,не може да се маркира Lock.Във неиното прозорче пише "изчакаите за дебъгер -дебъгнато приложение чака дебъгер да приключи преди изпълнение" .Освен нея има и друга подобна опция -USB отстраняване на USB грешки.Достъпна е само при изклучен USB кабел а когато я отметнеш и включиш USB -то,тя също потъмнява и не е достъпна до като USB кабела не се изключи. По мое мнение тва е няква нововаведена защита от разработчиците на този модел :facepalm: целяща да предоотврати изкореняване (ROOT).Надявам се да се намери скоро решение :wall: на проблема при този модел Android .Щтото много тарсих,четох а резултат-никакъв :bow:
Поздрави!!!

LG optimus L 3 II(E 430) android 4.1.2
Цитирай
#22

Здравейте аз със сложил remountSD_v1.3 всичко правя както трябва но почва да сканира нещо си стига до 100 % и това е нищо не се променя тел. ,ми е lg LG Optimus L5 e460
Цитирай
#23

Здравеите аз съм си свалил GL to SD и тази програма ми помага да преместа кеша на всички приложения но трябва да имате рутнат LG Optimus L5 e610 :cheers:

LG Optimus L5 e610 (бял) android 4.1.2 , Alcatel onetouch pop c3 4033x (черен) Android 4.2.2, samsung galaxy 5 europe gt-i5500 (черен) android 4.2.2
Цитирай
#24

Здравейте,и аз вече оправих моя LG optimus L 3 II( E 430). Dance Рутнал съм го а също оправих и СД-картата да я отчита като рам която при мене в момента 9.5 гига със сд от 8 гига :coffee: памет(вътрешна),за да може да се вкарват приложения със повече памет или игри. :thumbup: Благодаря на vargala81 за положения труд по темата и така добре обяснената процедура със RemountSD - 1.3.Трябва да има повече такива хора за да може обикновения
потребител да ползва капацитета на устройствата на макс.Не е никак приятно да ти се налагат ограничения от монополите и гигантите със всякакъв тип номера и хитрини и рутове ,боксове ,апове и не знам колко още ще обновяват ,ъпдеитват за да държат обикновения потребител за портфейла .Защо такива цини от по 500,1000-че и повече?Какво е толкоз ценно :confused: в 200 грама пвц? :angry: Взех си поуката този път със този тел Confusedtupid:Когото следващия път искам да купувам тел или друго първо виж,пипни и питай!
Благодаря още веднъж на vargala81 искам да знае ,че трудът му не е загубено време.Бъди жив и здрав и много успехи!

:Асан[Изображение: CAM00087.jpg]

LG optimus L 3 II(E 430) android 4.1.2
Цитирай
#25

Някаква идея защо не работи на Андроид 4.2.2?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)