Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Jellybean] Android 4.1.1 къстъм ромове.
#1

Има ли някой който е успял да си сложи custom rom на jelly bean да сподели има ли някакви бъгове и как работи защото мисля да си слагам.
Ако има съвет да поства Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди няколко месеца бях пробвал PACman ROM - JB. Имаше доста бъгове като проблеми с камерата, неработещ bluetooth и още такива разни рандом простотии, които дразнеха. Онзи ден погледнах пак темата в xda - имаше доста нови release-ове и все още има разни недооправени неща, но повечето твърдят, че е доста стабилен, дори е по-бърз от ICS. Когато го пробвах ставаше за нормална ежедневна употреба, сега предполагам е още по-добър, но си направих доста стабилен ICS based ROM и скоро не мисля да го сменям. Ако решиш да пробваш някой JB ROM сподели мнение как се държи все пак. Smile
Цитирай
#3

CM10, до колкото знам е сравнително добре работещ.

LG Nexus 4 | 8GB | Black | 4.4.4 stock
Всичко е на нервна почва
Цитирай
#4

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1911165
С този бях цял месец, няма бъгове много е хубав само за времето уиджета дето прави проблем, но не е нищо особено.
Смених го защото исках нещо различно малко по-шарено Big Grin



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай
#5

mom4ev написа:http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1911165
С този бях цял месец, няма бъгове много е хубав само за времето уиджета дето прави проблем, но не е нищо особено.
Смених го защото исках нещо различно малко по-шарено Big Grin

Е, па с какво го смени?
Цитирай
#6

Сложих стоков 2.3.4 и после ъпдейт до 4.0.4 и сега пак мисля да го слагам Big Grin



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай
#7

Според вас 4.1 по-добър ли от 4.0.4 за нашите машинки?
Кой е по-лек и кой по-малко РАМ гълта?
Цитирай
#8

Определено с къстъм рома 4.1.1 който е оптимизиран и аз като махнах някое друго приложение имах много свободна рам, не си спомням точно, можех скайп, фейс и някоя игра да пусна тежка, а сега скайп и играта и някой като звънне /приложението спря/ Big Grin
Та че заради това ще се връщам скоро на него, а и батерията държи повече 4-5 дена Wink



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай
#9

Сложих Jelly Bean 4.1.1 да го пробвам, за сега е ок! Обаче искам да пробвам и MIUI Jelly Bean но ми дава грешка при инсталацията, пробвах с няколко кернала, но грешка. Същото е когато исках да инсталирам CM10.
Дайте акъл, че не знам, какво да правя?
Цитирай
#10

Правил ли си всичко - install kernel ( FlyKernel, CM10 Kernel, PACman kernel, не знам MIUI какъв ползва)factory reset/ format system/ clean dalvik cache/ install ROM ? Каква грешка ти дава ?
Цитирай
#11

Да, всичко правя, както трябва, уж! Слагал съм десетки пъти други къстъм РОМове без проблем. С 4.1 не съм успял да сложа, освен Iced Bean 2.1, но той се слага чрез рестор!
Грешката, която ми дава е:
[box]Error in /sdcard/mi51jb.zip
(Status7)
Installation aborted.[/box]
Едва ли от архива, защото пробвах и още две други версии, пак така!
Карнела, който слагам преди инстала е от архива. Има си сложен вътре (както е при CM10). И с още два други kernel-a пробвах( miui_flykernel_jb_7 и 8). Не ще и не ще!!! :capitulation:

Да не би да трябва да го флашна само след стоков РОМ?
Цитирай
#12

Сложи стоков и после флашни 4.1. Това се получава, понеже някой къстъм РОМ-ове, променят името на телефона и после има ядове с инсталирането на други "сготвени" ОС-и.
Цитирай
#13

Да, от това е било! Флашнах със стоковия и после нормално си тръгна MIUI 4.1.2! :thumbup:
Ще тествам... Сега забелязвам, че доста РАМ гълта това MIUI, но има 3-4 неща, които ми харесват у него... Мога ли да разчистя малко или нещо друго да се направи за РАМ-а?
Цитирай
#14

Titanium Backup и чисти Bloatwarе apps
Цитирай
#15

Абе май има няква нова кръпка. Щото ей сега ъпдейтнах на жената уж със същата версия като на моя 4,1,В,0,587 обаче на първо четене видях, че има козметични разлики в бутоните за УиФи и БТ. При мен са он/оф, а при нея 1/0. Ама като закачих моя и ми казва, че е с последна версия. Странна работа.

Redmi Note SD->Redmi Note 3->Redmi Note 10 Pro
+ Redmi 7, Redmi Note 4X, Redmi Note 9
Цитирай
#16

И при мен показва, че съм с последната. Може би за Мтелските не се подържа този ъпдейт

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#17

Колега, моля не цапайте темата!
Тя е за андроид 4.1, Jelly Bean, а кой какви ъпдейти има в момента за ICS, e съвсем друга тема.
Цитирай
#18

freako написа:Абе май има няква нова кръпка. Щото ей сега ъпдейтнах на жената уж със същата версия като на моя 4,1,В,0,587 обаче на първо четене видях, че има козметични разлики в бутоните за УиФи и БТ. При мен са он/оф, а при нея 1/0. Ама като закачих моя и ми казва, че е с последна версия. Странна работа.

Това какви са ти бутоните на УиФи и БТ зависи от избора на език. На булгарски са 1/0 ,а на английски са он/оф Wink

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#19

Crazy :thumbup: Ясно!Мерси, ай да не спамим вече.

Redmi Note SD->Redmi Note 3->Redmi Note 10 Pro
+ Redmi 7, Redmi Note 4X, Redmi Note 9
Цитирай
#20

От 2 седмици съм с SMART XPERIA ROM JB/ICS. Като цяло впечатленията ми са много добри - върви гладко, не е алчен за батерия, не съм забелязал бъгове и не на последно място е на базата на JB 4.2
http://forum.xda-developers.com/showthre...art+xperia
Цитирай
#21

Супер, ще го пробвам тези дни. Как е камерата, записва ли HD с 30 кадъра в секунда?
Цитирай
#22

Този ром не е JB, a e 4.0.4 с JB фиичърс.
Цитирай
#23

GH0STFACE написа:Този ром не е JB, a e 4.0.4 с JB фиичърс.
Прав си, сега като се зачетох видях че е "хибриден". Заблудил съм се защото в информацията на телефона за операционната система изписва версия 4.2.

Относно камерата със снимането се справя добре, но не съм проверявал видеото с колко кадъра е, при първа възмойност ще тествам и ще пиша.
Цитирай
#24

моля кажете ми как да си сложа jelly bean благодаря предварително Smile Smile
Цитирай
#25

Харесай си кой ром искаш да сложиш и в темата за него има инструкции как се инсталира.

Гледай в xda.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)