Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален ъпдейт до 4.1.2 JB за Galaxy S Advance GT-I9070,метод за РУТ и размяна н
#1

Това е Официален ъпдейт за телефончето пуснат през Kies за Русия.Може да се флашне с Один по следния начин:
!!Правите всичко на ваша отговорност ,четете внимателно за да не повредите телефоните си!!
1.Сваляте фърмуера от тук:
2.Правите ресетче на телефона за мен е задължителна тази стъпка все пак преминаваме на съвсем друго ниво от 2.3.6 към 4.1.2.
3.Отваряте Один и зареждате файла ,който свалихме и предварително сте разархивирали:
HOME_I9070XXLPY_I9070SERLPY_660490_REV00_user_low_ship.tar.md5
[Изображение: f9nsl1.png]
4.Изключваме телефона и влизаме в Даунлоуд мод с комбинация от едновременно натискане на vol down/home/power.
5.Включваме кабела ,чакаме да светне жълто в полето ID:COM на Один и натискаме бутона Start.
6.Изчакваме Один да си свърши работата и когато телефона Стартира можем да махаме кабела.
6а.Още едно ресетче препоръчително не задължително. :thumbup:

Метод за рут без да увеличава брояча:
1.Сваляме този файл:
2.Поставяме го на външна сд карта ,ако нямате намерете си една за случая.
3.Влизаме в стоковото рекавъри vol up/home/power , install update from external storage намираме файлчето и флашваме.

Това е вече имате рутнат JB.Честито. :thumbup:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=u5JKFTM5DAA[/video]

Метод за размяна на вградената памет с външна карта:
1.Сваляте този файл:
2.Разархивирате файла vold.fstab_jelly_bean.rar и го заменяте с Рут експлорер в директория /etc/ там ще намерите оригиналния vold.fstab препоръчвам да не го триете ,а да го преименувате на vold.fstab.bak.
3.След замяната рестартирайте телефона.
Ще се получи това:
[Изображение: 2zzhlpe.jpg]
Сега вече можете да слагате кешове на игри на външната си СД карта която вече играе ролята на вградена. :thumbup:
Метод за връщане към Джинджър бред 2.3.6

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

врштането обратно од 4.1.2 кам 2.3.6
по суштиа принцип ли ште е?
искам да го врна на 2.3.6 пак не ште да работи гпс а,и да го карам в сервиза.

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
#3

vasico написа:врштането обратно од 4.1.2 кам 2.3.6
по суштиа принцип ли ште е?
искам да го врна на 2.3.6 пак не ште да работи гпс а,и да го карам в сервиза.

Което за пореден път потвърждава, че винаги е по-добре да си изчакаш официалния ъпдейт за твоя телефон, все пак става въпрос за няколко дни, няма да се забави седмици Wink
Все пак успех с оправянето на машинката - дано нямаш грижи и да има начин да си подкараш отново всички функции.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#4

Не е от романа това се Gps-а. Кой ти обеща че ще пусне ъпдейт до дни?

NEXUS 4
Цитирай
#5

Ами от повечето европейски поддръжки на самсунг (информацията е от различни форуми, които съм чел) са подавали информация към потребителите, че ъпдейтът за S Advance ще бъде наличен "early January"- което мен ме навежда на мислъта, че няма да е по-късно от 15-ти, иначе не виждам какво ще му е ранното на Януарския ъпдейт.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#6

А има ли как след като се рутне да се сложи рикавъри?Дали ще стане с това което слагахме на 2.3.6
Цитирай
#7

Засега няма къстъм риковъри за този ъпдейт. Няма да стане със старото

NEXUS 4
Цитирай
#8

Действайте смело, колеги! Преродих се с този ъпдейт! Разликата между 2.3.6 и 4.1.2 е огромна. Смятам, че никой не може да отрича забавянията на 2.3.6, а при 4.1.2 няма такива! Далеч по-красив интерфейс. А относно проблема с колегата vasico с GPS-а (не съм пробвал дали работи при мен, когато имам време ще му сложа Sygic-а), направи ли няколко рестарта и хард ресет след включването на телефона? Понеже първоначално и аз забравих ми се губеше обхвата. Огромни благодарности на колегата, публикувал темата - dp4u4umi6ev!

П.П: Исках да пробвам с втория начин, но нещо не стана (може да е било и моя грешка), ако някой е успял може да сподели, първия начин работи безотказно (загубих гаранцията си, но без това нямам доверие към българските оператори).

HTC Evo 3D
Цитирай
#9

Споделям мнението ти, че телефона е като нов. Много съм доволен от ъпдейта. Какво искаш да кажеш под "втория начин" ? Ако си флашнал ъпдейта по описания по-горе начин имаш гаранция.

NEXUS 4
Цитирай
#10

Под "втория начин" имам в предвид този с SD картата. Не съм много запознат, кога точно се губи гаранцията, затова казах, че съм я загубил, ако не съм още по-добре Smile

HTC Evo 3D
Цитирай
#11

Втория начин ,ако съм те разбрал правилно е начина за рут при слагането на рута губиш гаранцията ,но това лесно се променя като направиш пак първия начин ,тоест флашнеш пак рома с Один.А и тя Гаранцията всъщност не се губи защото брояча не отчита нищо.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#12

sense157 написа:Действайте смело, колеги! Преродих се с този ъпдейт! Разликата между 2.3.6 и 4.1.2 е огромна. Смятам, че никой не може да отрича забавянията на 2.3.6, а при 4.1.2 няма такива! Далеч по-красив интерфейс. А относно проблема с колегата vasico с GPS-а (не съм пробвал дали работи при мен, когато имам време ще му сложа Sygic-а), направи ли няколко рестарта и хард ресет след включването на телефона? Понеже първоначално и аз забравих ми се губеше обхвата.


ГПС-а при мен не работеше и с 2.3.6
след слагането na 4.1.2 направих рестарт од рековерито,
с опхвата и аз имах проблем. или не? некак беше ми послаб од преди,направих фактори ресет и форматирах усб паметта в телефона.
опхвата е многу подобар.
A GPS не ште .аз го пробвам с тест ГПС ,там требва да показва по не един спутник,при мен ниама ни един.
Иначе сложил сам iGO,но не става,а с новиа упдеит камерата си има зум сега ,
преди ниамаше,
но засича малко повече од преди,
струва ми се че преди работеше подобре в режим камера,
а сега снимките ги снима подобре и некак побрзо.
А по повод ГПС нема начин, ште го давам в сервиза.

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
#13

Offtopic Колега пиши по грамотно изморявам се да чета постовете ти. :facepalm:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#14

А пък аз даже не ги чета. Обидно неграмотни са

NEXUS 4
Цитирай
#15

Добавен в първи пост метод за размяна на вградената памет с външна СД карта. :thumbup:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#16

Пробвах GPS-а с програмата GPS Test и за секунди намери спътници. Пък сега телефона ми никога не сече (а преди доста се усещаше), по-добре го дай на сервиз...

HTC Evo 3D
Цитирай
#17

Oтносно GPS-а лично при мен на 2.3.6 свързването беше доста бавно-2-3 мин. а сега с 4.1.2 даже в сграда при студен старт 15-20 секунди и позиционира
Цитирай
#18

А някой наясно ли е след ъпдейта дали има подръжка на Глонас?

Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#19

А защо ти е Glonass?
Цитирай
#20

Не ми трябва,но това би обяснило по-бързото свързване след ъпдейта!

Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#21

Ами предимство си е наличието на Glonass, по работа ми се налага да работя с двучестотно високоточно GPS оборудване и след като ни осигуриха поддръжка на Glonass производителността ни буквално се удвои Wink Да не кажа, че понякога без наличието на Glonass спътници, би ни се налагало да се връщаме по два пъти на един обект, така че ако има поддръжка ще е супер.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#22

Проверете с GPS тест, ако има спътници с номер над...... не помня кой, не помня и къде го гледах ама беше тук в GPS раздела....
Цитирай
#23

Проблемът е следния - флашнах си желето и го ползвах няколко дена без никакви забележки с изключение на малко по-бавната работа и прочетох че трябва да си направя factory reset и wipe cache partition , което и направих . Всичко си мина наред стартира си нормално . Влизам в маркета отново всичко е наред , но като се пробвам да изтегля нещо и ми дава error 403 . Пробвах и през internet browser и отново ми даде някаква грешка и не знам как да го оправя ако някой е по-наясно да помага

П.С. след флашването на желето си го руутнах както беше обяснено в темата Smile

Samsung Galaxy S Advance Rooted & Orange San Francisco
Цитирай
#24

флашнах си желето и го ползвах няколко дена без никакви забележки с изключение на малко по-бавната работа и прочетох че трябва да си направя factory reset и wipe cache partition , което и направих . Всичко си мина наред стартира си нормално . Влизам в маркета отново всичко е наред , но като се пробвам да изтегля нещо и ми дава error 403 . Пробвах и през internet browser там въобще не ми зарежда странци и не знам как да го оправя ако някой е по-наясно да помага

П.С. след флашването на желето си го руутнах както беше обяснено в темата

Samsung Galaxy S Advance Rooted & Orange San Francisco
Цитирай
#25

Пробвай с още един ресет .Ако не стане флашни телефона отново.

XIAOMI MI 9T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)