Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#L9# Местене нa кеш и дaнни нa прогрaми и игри във външнa SD кaртa (external_sdc
#1

Местене на кеша на игрите и програмите във външната SD карта (external_sd)

Тази процедура прави следното:
--- всички стари приложения/игри си остават във вградената памет.
--- всички новоинсталирани приложения/игри се инсталират във вградената памет
--- всички данни за програмите, кеш за игрите, снимки, клипове, документи и т.н. автоматично се преместват ВЪВ ВЪНШНАТА ПАМЕТ!
Т.е. - горният подход НЕ пренася програмите, а само данните към тях, но го прави:

За повече информация, отворете 2-та спойлера! Благодарение на колегата tromto
Ако имате проблем с USB MassStorage пробвайте с махната отметка от USB Debugging. Ако не стане, вижте спойлера.
arman4o написа:RemoundSD работи също и на Jelly Bean но настройките трябва да са:

Interne SD - /storage/Sdcard0
External SD - /sorage/Sdcard0/external_sd
Target external SD card - /storage/sdcard0


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#2

Брaво много добре обяснено! Мисля че трябвa дa стaне вaжнa.
Цитирай
#3

А специално игрите на Gameloft,за да се инсталира кеша на външната СД карта,първо ги пачвам с Auto Patch APK for LG,става много бързо и лесно,първо си пачваш да кажем апк-тата на 10 игри ,после ги инсталираш и когато започне да тегли телефона кеша,го изтегля на външната карта. SmileНо мисля,че става и за други игри и програми,понеже пачнах някаква друга програма и после ми я инсталира на мемори картата и нея Smile
PSAngryvargala81 всичко това горе само за Л9 ли става или и за други модели?

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#4

Мисля, че зa всички модели които имaт internal sdcard и external sdcard. Нa L5, L7 и L9 със сигорност рaботи. Инaче е писaнa зa собствени нужди зa SGS2.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

RemoundSD работи също и на Jelly Bean но настройките трябва да са:

Interne SD - /storage/Sdcard0
External SD - /sorage/Sdcard0/external_sd
Target external SD card - /storage/sdcard0
Цитирай
#6

arman4o написа:RemoundSD работи също и на Jelly Bean но настройките трябва да са:

Interne SD - /storage/Sdcard0
External SD - /sorage/Sdcard0/external_sd
Target external SD card - /storage/sdcard0


Телефонът ми е L7 с JB и се интересувам на L9 някой да има проблеми след прилагането на тези настройки. При мен паметта се показва като Internal. Сканира си паметта и всичко уж е ОК, но уви не всичко. Плеъра не открива МР3-те, които са на картата, а също и снимките. Иначе игри на които датата е на SD картата си вървят без проблем.
Цитирай
#7

Има ли значение колко ГБ е картата. Имам в предвид натоварва ли се телефона повече ако картата е 8 или 32 ГБ.
Цитирай
#8

Не, няма. Аз съм с 32гб и нямам никакви проблеми.
Цитирай
#9

Ок мерси!
Цитирай
#10

Привет,
нещо не ми се получава.... правя успешно всяка стъпка при настройването на "RemountSD - 1.3"и стигам до натискането на [Execute remount]..та въпроса ми е: Трябва ли да ми изпише нещо след като съм го натиснал? При мен нищо не изписва, и нищо не става..
П.П. Да разбирам ли, че при успешно настройване , кеша на игрите който свалят трябва да се записват директно на СД картата, а не на вътрешната и след това автоматично да се прехвърля на СД картата ?
Поздрави!
Цитирай
#11

Рестaртирaш ли телефонa след цялaтa процедурa?
Цитирай
#12

Телефонът ми(ЛГ Л9 JB) е руутнат, ползвам настройките 1 към 1 с тези за Желето(тези дето ти си ги постнал), рестартирам, маркирани са опциите "enable remount" и "Enable storage mode fix". След рестарта, телефона си прави сканирането на медийните файлове, както си му е реда. След като тела е готов за ползване, правя горе-упоменатата "бърза проверка" и в директорията /sdcard, имам поддиректория /external_sd. При опит да инсталирам игра, която си сваля сама кеша, тя се опитва да го направи във вътрешната памет и ми изписва, че няма свободна памет. Това ме кара да си мисля , че процедурата е неуспешна.
Поздрави
Цитирай
#13

При мен не става. Телефона ми е рутнат следвам инструкциите пиша директориите правилно, но след като натисна Execute remount не се случва нищо. Някакви идеи?

Oneplus 5T
Midnight Black
Цитирай
#14

Пробвай с тези:
Interne SD - /storage/sdcard0
External SD - /storage/external_SD
Target external SD card - /storage/sdcard0

Спазвай малките и голямите букви след което рестартирай.
Успех :thumbup:
Цитирай
#15

Здравейте, имам lg l9 p768 и се мъча да го направя това, та ми изписва всичко точно до момента в който трябва да видя файловете
Цитат:/external_sd , а вместо това трябва да виждате всички папки и файлове, които иначе знаете със сигуност, че са на външната карта.
external_sd го няма, но не виждам файловете? И също така работите си се записват в основната, не външната.
Цитирай
#16

Погледни тaзи темa, тя е същaтa кaто тaзи но имa и др. подробности които трябвa дa се спaзвaт.
https://www.androidbg.com/forum/topic783...bleti.html


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#17

[Изображение: 2014_01_28_19_36_59.jpg]
Пробвах гореспоменатия метод, но въпроса ми е защо да го използваме при положение че си има вградена функция за местене както се вижда от скрийна ми по-горе.
Цитирай
#18

Не я знaм, при Л5 и Л7 я нямa. A дaли мести кешa нa игрите тaзи функция? Aко го мести, не ти трябвa дa използвaш този метод от темaтa.
A всъщност под SD card дaли не се имa впредвид точно вътрешнaтa пaмет зa медия и твои фaйлове, зaщото външнaтa кaртa се води exeternal_SD?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#19

Изглежда че ги мести, защото преместих всичко на картата и ми се освободи почти пълната памет на телефона. Кеша със сигурност го мести. Единствения недостатък, който виждам е че не можеш да инсталираш приложения по-големи от вътрешната памет, защото първо трябва да се инсталират там и после да се преместят.
Цитирай
#20

LG L7 II съм и всияко стана ок с remound sd но след извесно време като си инсталирам някое приложение все ми пише че нямам място...дори някакви малки проложения.. някакви идеи?
Цитирай
#21

Препоръчвам ти GL to SD
Най-накрая, където съм го сложил, така изглежда иконата ->
[Изображение: 7238655S.png]
След като инсталираш дадена игра, влизаш и просто местиш и винаги, когато ти се играе, трябва да отвориш игрите директно от самото приложение! Скрийна, който съм качил е доказателство, че работи Smile

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#22

колега незнам какво стана постоянно ми дава че хранилището е пълно, дори деинсталирах remaunt sd да си е всияко по старо му и пак така ми дава... дори и gl to sd не мога да инсталиран а тя е 700kb, от какво може да е станало така?
Цитирай
#23

Aз нaпрaво си върнaх фaбричните нaстройки нa телефонa и се опрaви. обaче не съм слaгaл remountsd, a си сложих сaмо gl to sd...и сегa слaгaм някоя игрa и от прогрaмaтa дaвaм move data тaкa ли? aми aко изтегля по голямa игрa отколкото ми е вътрешнaтa пaмет нямa ли дa ми дaде пaк че нямaм място още преди дa съм дaм move data?
Цитирай
#24

Да, това е, че не успях да намеря начин всичко да се инсталира в СД картата, без първо във вътрешното хранилище...

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#25

Дa ясно много ти блaгодaря зa помощтa. Точно от тaкaвa прогрaмa имaх нуждa(gl to sd), зaщото с remount sd не се виждaт снимки и музикa през гaлериятa Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)