Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Как да увеличим размера на дяловете System и Data
#1

С този метод може да увеличите размера на системния дял (от 312.5 на 400MB) и Дата дял (380 на 420mb)
Необходимо е да имате:
-Последна версия на Flashtool (или по висока от 8-ма)
-Инсталирани драйвъри (намират се във Flashtool/Drivers)
-Изтеглен този ftf файл http://www.mediafire.com/?tfzo12n5hsrzaoa или http://dl.dropbox.com/u/90274876/Unpack.rar
-Инсталирано CWM recovery или custom kernel с CWM recovery


1-та стъпка е да направите Full backup(Влизате в CWM/Backup and restore/Full backup)
2.Стартирате Flashtool и избирате ftf файла който изтеглихте преди малко
Прозореца трябва да изглежда така
[Изображение: 685749.jpg]
След като флашването приключи ,рестартирате и влизате в recovery (без да буутвате да Home screen-a),правите factory reset,wipe cache,wipe dalvik cache след което
отивате в Backup and Restore и възстановявате backup-а който направихте по-рано.

Паметта чрез която се увеличават дяловете System и Data идва от дяла System/Vendor в който са някои системни приложения които след процедурата можете да върнете в дяла System.

Оригиналната тема в XDA - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1994861

Screenshots от моя телефон - http://picbg.net/u/29384/19195/685750.png
http://picbg.net/u/29384/19195/685751.png

[h]Този метод се отнася само за Xperia NEO[/h]



Правите всичко на ваша отговорност!!!!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Spellbound91 написа:С този метод може да увеличите размера на системния дял (от 312.5 на 400MB) и Дата дял (380 на 420mb)
Необходимо е да имате:
-Последна версия на Flashtool (или по висока от 8-ма)
-Инсталирани драйвъри (намират се във Flashtool/Drivers)
-Изтеглен този ftf файл http://www.mediafire.com/?tfzo12n5hsrzaoa
-Инсталирано CWM recovery или custom kernel с CWM recovery


1-та стъпка е да направите Full backup(Влизате в CWM/Backup and restore/Full backup)
2.Стартирате Flashtool и избирате ftf файла който изтеглихте преди малко
Прозореца трябва да изглежда така
[Изображение: 685749.jpg]
След като флашването приключи ,рестартирате и влизате в recovery (без да буутвате да Home screen-a),правите factory reset,wipe cache,wipe dalvik cache след което
отивате в Backup and Restore и възстановявате backup-а който направихте по-рано.

Паметта чрез която се увеличават дяловете System и Data идва от дяла System/Vendor в който са някои системни приложения които след процедурата можете да върнете в дяла System.

Оригиналната тема в XDA - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1994861

Screenshots от моя телефон - http://picbg.net/u/29384/19195/685750.png
http://picbg.net/u/29384/19195/685751.png


Правите всичко на ваша отговорност!!!!

Ако не греша,това не е ли само за Neo?До колкото помня на Neo V няма нужда от това.

Точно така,прочетох темата в xda и това е само за Neo.По добре го напиши с големи червени букви,че да не си флашва някои с Neo V без да има нужда.

А иначе браво за темата :cheers:

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#3

Благодаря за поправката ,просто не знаех колко е вградената памет при Neo V .
Този метод е много подходящ за тези които искат да флашнат CM 10 защото след флашването му в системния дял на НЕО не остава памет.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#4

Spellbound91 написа:Благодаря за поправката ,просто не знаех колко е вградената памет при Neo V .
Този метод е много подходящ за тези които искат да флашнат CM 10 защото след флашването му в системния дял на НЕО не остава памет.
Няма проблеми,просто искам да помогна и да спестя главоболията на някои които няма нужда да прави тази процедура Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#5

Направих всичко както е описано и ...не се получи! Резултата е единствено,че сега трябва на ново да флашфам и рутвам и :wall: ! Дори,когато връщам бекъпа-телефона се включва и постоянно ми излиза съобщение "клавиатурата спря" .
Цитирай
#6

predator_v_bg написа:Направих всичко както е описано и ...не се получи! Резултата е единствено,че сега трябва на ново да флашфам и рутвам и :wall: ! Дори,когато връщам бекъпа-телефона се включва и постоянно ми излиза съобщение "клавиатурата спря" .
Получава се така защото много от системните приложения се намират в дяла system/vendor и след процедурата този дял изчезва.Аз вече 2 пъти го правих този метод но с късътм ром без проблеми.Инсталирай си root explorer и с него премести по важните приложения от system/vendor в system/app (приложенията като клавиатура,галерия,камера и т.н.) и чак тогава увеличавай паметта.Другия вариант е да копираш всички приложения от vendor на SD картата ,да направиш процедурата и след което да ги преместиш в system/app едно по едно.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#7

Направих го така както каза,същата работа! Нямаше никакъв ефект!
Цитирай
#8

Добре е тези файлове по горе могат ли да се използват на 2.3.4 build 62?

SE: Xperia Neo MT15i, Gingerbread 4.0.2.A.0.62, rooted
Цитирай
#9

SpeNs4o написа:Добре е тези файлове по горе могат ли да се използват на 2.3.4 build 62?
Да,няма никакви проблеми!За GB е идеален този метод защото дяла вендор остава неизползваем

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#10

След като направих всичко CWM се изтри,телефона ми си мисли,че е MT11I и сега не мога да си инсталирам рекавъри.Явно този гаид не става за закл. буутлоудър. :/

HTC Desire X (android 4.1-full sense,rooted)>Xperia Neo-CM10>Alcatel One Touch Idol 2 (6037Y)-Not Rooted - YET !
Цитирай
#11

Здравейте! Имам въпрос относно това, дали има проблем, че оставих Home screen да зареди и после рестартирах и направих Restore в CWM. После си сложих Xperia Ultimate HD 3.0.2 и се притеснявам дали имам повод за притеснение, че не съм изпълнил тази стъпка точно? Притеснявам се най-вече за камерата, защото MT11 е с по ниска резолюция.
Моля отговорете, защото ме гони параноя, а не ми се повтаря всичко от начало ако няма нужда от това.

Xperia Neo MT15i with Xperia Ultimate HD 3.0.2
Цитирай
#12

IGI83 написа:Здравейте! Имам въпрос относно това, дали има проблем, че оставих Home screen да зареди и после рестартирах и направих Restore в CWM. После си сложих Xperia Ultimate HD 3.0.2 и се притеснявам дали имам повод за притеснение, че не съм изпълнил тази стъпка точно? Притеснявам се най-вече за камерата, защото MT11 е с по ниска резолюция.
Моля отговорете, защото ме гони параноя, а не ми се повтаря всичко от начало ако няма нужда от това.
Добре де сега телефона нали си работи нормално?Паметта се е разширила предполагам?
Ако всичко това е ОК не вижда причина за притеснение Wink

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#13

Да, всичко си работи, но ме гони параноя, че е останало нещо от MT11i, защото съм го оставил да зареди, а после съм направил рестор. Има ли причина да повтарям процедурата, защото все още се уча и не ми е ясно. Нещо камерата не работи кристално като за Cyber Shot-а на Ultimate HD 3.0.2 та се чудех дали причината не е в това, че съм оставил МТ11 да зареди?
Също прочетох, че ако си с Alliance kernel и ползваш Link2sd или Mount2sd то тази процедура е излишна. Дали е така?

Xperia Neo MT15i with Xperia Ultimate HD 3.0.2
Цитирай
#14

IGI83 написа:Да, всичко си работи, но ме гони параноя, че е останало нещо от MT11i, защото съм го оставил да зареди, а после съм направил рестор. Има ли причина да повтарям процедурата, защото все още се уча и не ми е ясно. Нещо камерата не работи кристално като за Cyber Shot-а на Ultimate HD 3.0.2 та се чудех дали причината не е в това, че съм оставил МТ11 да зареди?
Също прочетох, че ако си с Alliance kernel и ползваш Link2sd или Mount2sd то тази процедура е излишна. Дали е така?
Няма как да остане нещо от MT11 след като върнеш копието.Ако камерата може да се настрои на 8MP значи всичко е наред.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#15

Благодаря! Вече съм по спокоен, а и камерата се настрои и качеството е зашеметяващо.

Знам, че не е по темата, но трябва да споделя, че за потребителите на NEO комбинацията от [KERNEL][NEO]The Alliance kernel mod for ICS (V1.5) и [ROM]Xperia Ultimate HD 3.0.2 е нещо перфектно. Мисля да изготвя една подробна тема, че ми е неудобно да се възползвам от труда на всички ентусиасти, без да давам нещо в замяна. :bow: :thumbup: Dance

Xperia Neo MT15i with Xperia Ultimate HD 3.0.2
Цитирай
#16

Хора помогнете,че вече съм тотално объркан.Как да вляза в рекавърито като след флашването се маха ,а телефона става тотална каша и не може да се руутне :wall:

HTC Desire X (android 4.1-full sense,rooted)>Xperia Neo-CM10>Alcatel One Touch Idol 2 (6037Y)-Not Rooted - YET !
Цитирай
#17

не те разбрах много какво искаш да правиш ...
пробвайте да флашнеш през флаштул нов кенел или строков ром Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#18

habib написа:не те разбрах много какво искаш да правиш ...
пробвайте да флашнеш през флаштул нов кенел или строков ром Smile
Искам да си инсталирам този http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2151682 ROM,но предполагам трябва да се увеличи размера на системния дял(или ще има bootloop :/ ).Стигам до стъпката:рестартирате и влизате в recovery......Не мога да вляза в рекавърито!........ :facepalm:
1 въпрос трябва ли ми отключен bootloader?

HTC Desire X (android 4.1-full sense,rooted)>Xperia Neo-CM10>Alcatel One Touch Idol 2 (6037Y)-Not Rooted - YET !
Цитирай
#19

а имаш ли инсталирано CWM ?

иначе човекън е описак подробно как се инсталира това за отключен и заключен bl

Цитат:Installation instruction for Zelly Cream FULL ROM (Base ROM and v2.5)


Before installing this rom, make sure you have a complete nandroid backup and you have performed all the necessary steps, otherwise you may get bootloop. I will not be responsible for any kind of damage or loss to your phone, do this at your own risk. Read carefully and follow the steps to install the rom.

* Locked BL



1. Reboot to cwm.
2. Wipe data/factory reset.
3. Wipe cache partition.
4. Wipe dalvic cache under advanced menu.
5. Wipe battery stats under advanced menu.
6. Format data under mount and storage menu.
7. Format system under mount and storage menu.
8. Format cache under mount and storage menu.
9. Install zip from sd card.
10. Follow the steps in aroma installer to install the rom.
11. Uncheck "Reboot device" after installation completed and click on next to go back to CWM.
12. Now reboot your phone..
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2151682

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#20

Точно това не мога да разбера.Софтуерът ако се инсталира директно така без да се увеличи системния дял няма да тръгне пробвал съм.Как тогава е за Locked буутлоадер като за целта да си увеличиш дяловете ти трябва откл. буутлоудър....... :o Crazy

HTC Desire X (android 4.1-full sense,rooted)>Xperia Neo-CM10>Alcatel One Touch Idol 2 (6037Y)-Not Rooted - YET !
Цитирай
#21

Къде прочете, че за тази цел ти трябва отключен BL?
Цитирай
#22

Това рекавъри как се стартира и как се инсталира, с флаштула ли? Необходим ли е преди това рут и отключване на бутлуодъра? Този ftf файл, който ще инсталирам какво представлява? Каква версия на андроид има в него?

В момента съм със стоков 2.3.4 на Sony Ericsson Xperia NEO, ще имам ли ядове с някакви рестарти и ще трябва ли да местя някакви системни приложения, които евентуално биха предизвикали рестартирания на устройството?

И още един последен въпрос, за който така и не намерих писано във форума - КАК СЕ ИНСТАЛИРА ДРУГ KERNAL?!??! Върви с къстъм ромовете ли как?

EDIT: Ако някой все пак реши да ми отговори, разбрах как се инсталира друг KERNAL, обаче изникна друг въпрос, като го инсталирам ще тръгне ли телефона или продължавам с инсталация на ром като отново се влиза в Рекавъри???
Цитирай
#23

Като флашнеш кернела, ако той става за стоков 2.3.4 ром, ще тръгне телефона и може така да си го ползваш.

Ако не е за стоков 2.3, тогава трябва да сложиш и ром, който върви с този кернел.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)