Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ Въпроси / Проблеми / Насоки за HTC Desire X ¯´·.¸¸. -
#1

[Изображение: UP%20Thread%20Banner.png]
  • Моля, прочетете тази тема преди да зададете въпрос или да пуснете своя!
  • Ако възникнат често срещани въпроси/проблеми, на които се намери отговор/решение ми пишете, за да ги синтезираме в #1 пост.
    Така ще спестим ровене и постване на сходни проблеми.
    [/*]


[h]
НАСОКИ ЗА ФОРУМА!
[/h]

Цитат: Ръководство за тези, които за пръв път са сблъскват с Android OS

Какво е Android OS?

Какво е ADB, shell, recovery, spl и всички тези страшни думички?!

[Описание] -.¸¸.·´¯ Какво ни дава Root и защо трябва / не трябва да го правим

F.A.Q.: Какво трябва да знаем преди да си закупим телефон с Андроид

Проблем с Маркета

Сайтове за програми, които не намирате в Андроид Маркет

Програми по категории

Кое е най-доброто приложение? ( по категории )

Как да си направя Backup?

Оптимизация на батерията

Интернет настройки за трите ни оператора

GPS


[box]
Преди да попитате или пуснете нова тема винаги направете проверка с бутона
[h][/h]
и
[h][/h]
... или потърсете в
[Изображение: images?q=tbn:ANd9GcS56E2-9GZi5a5aPRnGqY2...YX6796mRFA]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=2HzIJCFujGc[/video][/box]



:capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation:

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте! Моля за малко помощ
Бихте ли ми казали как да си Копирам номерата от сим картата в телефона?
Цитирай
#3

За такива еднозначни въпроси е хубаво да се пита в ВАЖНАТА тема най-отгоре... да не говорим за търсачката...

Хора-Горе в дясно меню бутона-Управление на контактите...

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#4

Току що погледнах нямам такава опция
Цитирай
#5

А какво имаш, че не виждам добре ?!?!
За да може да ти се помогне трябва малко по-подробно да си описваш проблемите!

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#6

Извинявай намерих го това управление на контакти.Влизам в него и после натискам копиране на контакти след това ми излиза прозорец с две опции gmail или телефон но не ми дава да избера нито едното
Цитирай
#7

Ти контакти в картата имаш ли???

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#8

Не "Копиране на контакти", а "Импортиране/експортиране на контакти" и долу даже на описанието си пише - "Импортиране (експортиране) на контакти в (от) SIM картата или Картата с памет."

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#9

Да имам контакти в картата
Цитирай
#10

Прилагам малко полезна информация за новите собственици и за обмислящите закупуване:

Линк с спецификациите на телефона : ЦЪК

Малко полезни изображения за разглобяване и сглобяване на апарата :

[Изображение: howtoimage.aspx?id=421193]
[Изображение: howtoimage.aspx?id=421178]
[Изображение: Assemble-Battery-Open-Cover-Insert-SIM-M...-Guide.jpg]

*Окомплектовка :

[Изображение: HTC-Desire-V-Review-02-box-jpg.jpg]

Видео материали :
Видео 1
Видео 2
Видео 3
Видео 4
Видео 5
Видео 6

*Забележка:
Приложената снимка с окомплектовката на апарата е от комплект на HTC Desire V, но единствената разлика между двата е двусимовата възможност на Desire V.

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#11

Хора, имате ли представа защо даунлоуднатите песни отиват само в sound/ringtones? Искам да изпратя чрез блутуут свален от мен рингтон, а няма такава опция. Защо, мамка му, не отиват директно в music тия свалените песни? И как изобщо може да се изпрати песен чрез блутуут от тоя телефон, за Бога?
Цитирай
#12

Свали си файлов мениджър, след това с него намери песента и от опциите и я сподели чрез bluetooth.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#13

Колеги искам да попитам заключен ли е телефона от виваком. Мисля да го закупя от там а ще го ползвам с карта на друг оператор.
Благодаря предварително!
Цитирай
#14

Не е заключен, аз съм с апарат от виваком, а с карта на мтел.. :]]

HTC Desire X; 4.1.1; Sense: 4+ Stock (crushed)                      iPhone 5; Stock (for sale)
Samsung Galaxy SIII; 4.3; Rooted; Custom Rom (sold)            Galaxy A5-6; 6.0.1; stock
Цитирай
#15

Здравейте,както се похвалих вече съм горд собственик на телефончето(най-късно другата неделя е при мен Dance ) и сега имам два въпроса:
1.До колко да оставя батерията да падне преди първо зарежане?
2.Нали няма да има проблем ако сложа доста приложения на телефона(все пак има почти 1 гига свободна вътрешна памет а аз ще местя и на СД карта)?
Благодаря предварително Wink
поздрави:nikson_vr1

|| HTC Desire X-Black Heart Android Android 4.1.1 Jelly Bean & HTC Sense 4+ (Stock)
Цитирай
#16

Здравей nikson_vr1, да ти е честит телефона и със здраве да си го ползваш...

По въпросите :

1. Има много противоречиви мнения по този въпрос, повечето са, че вече не е нужно да правиш пълен разряд и да зареждаш 15ч. след това, но аз го направих два пъти е така за доброто старо време ... Има много теми из форума ако ти се чете ще си намериш занимавка и ще прецениш сам за себе си.

2. За приложенията не е проблем, но аз съм на мнение, че прекаленото наблъскване с приложения почва да натежава на телефона, вече зависи какво имаш предвид под "доста приложения" аз лично имам около 60 + вградените в телефона и нямам проблеми, но и да сложиш повече сам ще усетиш кога е дошъл момента да го по изчистиш...
Някой от колегите ако не е съгласен с мен нека сподели, но мисля, че така е най-точно обяснено ...

ПП
Между другото можеш да ползваш тази тема -.¸¸.·´¯ Въпроси / Проблеми / Насоки за HTC Desire X ¯´·.¸¸. -
Даже ако ни преместят дискусията там ще е най-добре за да бъдат въпросите ти полезни за в бъдеще и на други потребители.

ПП2

Благодаря за бързото преместване :coffee:

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#17

Благодаря на колегата Phenomenon за бързият отговор и разбира се на Luba6ky за бързото преместване на темата.
ПП.@Phenomenon:Аз смятам че около 40 приложения ще ми стигнат,това имам в предвид с много приложения,защото при wildfire s-a при стоков ром и 5 или 6 приложения са много Big Grin

|| HTC Desire X-Black Heart Android Android 4.1.1 Jelly Bean & HTC Sense 4+ (Stock)
Цитирай
#18

Добър вечер, по рано днес си купих HTC Desire X. Всичко си работи перфектно, но забелязах, че паметта ми е само 1 гб и 2-300 мб. Защо така, по принцип трябва да е 4 гб вградена?

Huawei P10 [Android OS 7.0]
Huawei P9 Lite [Android OS 6.0]
Samsung Galaxy S ІV White [Android OS 5.0.1]

HTC Desire X [Android OS 4.1.1]
Цитирай
#19

Само толкова са свободни за потребителя. Останалото се заема от софтуера на телефона.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#20

Ясно, благодаря. Smile

[note=iuly_vn]Нарушена т.9 от Правилата! Прочети ги и ги спазвай!
/ Мнения с по една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени! Вместо това може да използвате ръчичките отдолу под всяко мнение, за да го отбележите като полезно или излишно./[/note]

Huawei P10 [Android OS 7.0]
Huawei P9 Lite [Android OS 6.0]
Samsung Galaxy S ІV White [Android OS 5.0.1]

HTC Desire X [Android OS 4.1.1]
Цитирай
#21

Здравейте, един приятел има Desire X. В описанието на телефона пише че има компас, а когато пуснеш приложението излиза надпис, че телефона хардуерно не подържа компас. Въпроса ми е има ли все пак или няма компас телефона и дали може да се монтира такъв чип?

Android addictive 
Цитирай
#22

Телефона няма компас, твоя приятел най-вероятно е гледал някакво инфо в сайт различен от сайта на производителя и в последствие се изненадваш какво имаш и какво не ... По въпроса за вграждане на компас смятам, че няма да се получи вграждането на самия модул, а и да се вгради трябва да се синхронизира със софтуера, че вече има такъв модул и следователно и приложенията да го ползват, ако не е така нека и другите споделят мнение...

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#23

Добър вечер, пуснах телефона да се актуализира, само че ми показва "изтеглянето е в пауза" и така си стои. Как да го активирам и да тръгне да се тегли? Рестартирах телефона, като си мисля че актуалирването ще спре, но уви не стана... Някакви идеи?

Също така понякога ми излиза едно съобщение, че нямам достатъчно системна памет или нещо подобно. Някакви решения и на този проблем?

Благодаря Ви предварително Smile

Huawei P10 [Android OS 7.0]
Huawei P9 Lite [Android OS 6.0]
Samsung Galaxy S ІV White [Android OS 5.0.1]

HTC Desire X [Android OS 4.1.1]
Цитирай
#24

За ъпдейта си смени нета.
За мястото чети какво сме писали по форума - може да триеш приложения, да местиш, фабрични и т.н.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#25

Здравейте!
Имам един много елементарен въпрос: Как се отхвърля повикване? Рових се из настройките и нищо не успях да намеря, и в гугъл - също нищо, а пък книжката в момента не е при мен .. Искам при повикване, като се отключи екрана с пръстена да имам избор дали да приема или да отхвърля съответното повикване, а не директно с отключването да започва разговора... Много ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне.

Като цяло съм много доволна от телефона, както и от операционната система. За първи път съм с Андроид и всичко ми харесва!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)