Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][Official 4.0.3] Samsung Galaxy Tab II 7.0 P3100 / Android 4.2.2 във втори пост
#1

[Изображение: 6119795J.png]
```AM Team```



[Изображение: samsGALAXYtab2_7_.jpg]


•> Сваляте и разархивирате Odin3-vX.X.zip - [Изображение: 111209114045442263.png]

•> Сваляте и инсталирате Samsung USB driver - [Изображение: 111209114045442263.png]

•> Сваляте и екстрактвате ROM-a
[Изображение: 111209114045442263.png]


Windows

• Преди всичко си прехвърлете контактите, снимките, файловете и всичко друго важно от таблета на друг носител.
• Сваляте си драйвери и Odin на РС -то
• Инсталирате Kies или драйверите на Samsung.
• Рестартирате компютъра
• След това компютърът трябва да засича таблета.
• Спираме Kies и убиваме процесите му, ако сте го инсталирали.
• Таблетът трябва да е със заредена батерия и в Download режим.
• При свързване Odin трябва да засече телефона, като светва жълто или синьо квадратчето [highlight=yellow]ID:COM[/highlight] / [highlight=blue]ID:COM[/highlight]
• Проверете дали са сложени отметките на Auto Reboot и F. Reset Time

[Изображение: ODIN%20Info.jpg]

• Кликвате на PDA бутона и избирате екстрактнатия файл, който сте свалили
• Включвате таблета в Download Mode като го изключите и след това при влючване задържите Volume down+Power докато се включва.
• Свързвате таблета и РС-то с кабел
• Проверете Repartition да не е чекнато
• Кликвате на Start бутона
• Чакате таблета да се включи




Благодарности на sammobile
Ако с тази тема съм помогнал на някой може да благодари и на мен Big Grin



[Изображение: 6119795J.png]

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
Аксесоари
#2

Последната версия е за Германия от миналия месец и е 4.2.2 - инсталира се по-описания по-горе начин:

[box]http://terafile.co/d25236095227[/box]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Колега понеже гледам има 4.2.2 и за п3110 по същия начин като този ли се процедира? Да разбирам от прочетеното ме всико се изтрива като туко що закупен . Какви са предимствата и какво е по ново различно от 4.2.1 поздрави

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай
#4

Абе приятели, как се вади батерия?
тук е написано: Включвате таблета в Download Mode като го изключите, вадите батерията и след това при влючване задържите Volume down+Power докато се включва.
Вчера го напъвах с отвертките, ама не ще да се отвори. От къде се отваря, за да му се извади батерията?

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3100 - Android Jelly Bean 4.2.2
LG L90 D410 - Android Lolipop 5.0.2
Цитирай
#5

И аз точно това питах в другата тема ама едва ли някой ще ти обясни в този форум е така

samsung galaxy tab 2 7.0 P3100
Цитирай
#6

Няма за какво да я вадиш...задържаш Power бутона за десетина секунди и се рестартира....а зада влезеш в DownloadMod задържаш бутоните описани в първи пост

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Ами като няма защо да се вади, защо са написали да се извади? Така не ни ли карате да си чупим машините?

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3100 - Android Jelly Bean 4.2.2
LG L90 D410 - Android Lolipop 5.0.2
Цитирай
#8

Здравейте направих всичко по описания по горе начин за ъпдейтване всичко мина гладко мисля но таблета стига до заключен екран и се рестартира моля помагайте :facepalm:

samsung galaxy tab 2 7.0 P3100
Цитирай
#9

efocskan написа:Здравейте направих всичко по описания по горе начин за ъпдейтване всичко мина гладко мисля но таблета стига до заключен екран и се рестартира моля помагайте :facepalm:

Как успя да направиш всичко по описания по-горе начин??? Ти извади ли му батерията?

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3100 - Android Jelly Bean 4.2.2
LG L90 D410 - Android Lolipop 5.0.2
Цитирай
#10

Не не съм вадил батерията ами задържах бутона за включване 10 секунди да се рестартира таблета иначе проблема с рестартирането го оправих като сложих ъпдейта за Франция а преди това бях сложил за Германия който явно е бъгав

samsung galaxy tab 2 7.0 P3100
Цитирай
#11

Наложи ми се да върна таба до фабрични настройки и сега съм на старата версия....компютър нямам в момента, как мога да направя актуализация дo нова версия....сега е на 4.1.2
Помагайте, моля!

Samsung galaxy tab 2 7.0
Цитирай
#12

Ако нямаш компютър, тогава с Mobile Odin.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

Мерси!
Справих се!

Samsung galaxy tab 2 7.0
Цитирай
#14

Инсталирах 4.2.2 от 2-рия пост и сега не ми работят мобилните услуги - разговори и мобилни данни?

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#15

След като в самсунг ми оправиха таблета като му наляха сток софт 4.1.2 , днес ми дойде ота ъпдейт до 4.2.2 :bow:

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#16

Аз ли нещо пропускам? Правя всичко както е описано в 1 пост, изчаквам один, ресетва се таблета и пак си е 4.1.2. Пробвах с P3100XXDMC1_P3100OXXDMD1_BGL като го свалих от сайта на самсунг....(там какво беше?) и с BGL-P3100XXDMC1-20130422173548 Один накрая дава 1-ОК 0-filed :unknw:
Някакви идеи?
Таблета е от виваком в гаранция и е стоков андр.
Или тези файлове са си за 4.1.2
От къде да взема за 4.2.2.
След цял следобед борба :rofl:
Сложих файла с один , от 2ри пост. Ъпдейтна се до 4.2.2 , но взе да се рестартира постоянно. Забелязах, че когато е на зарядно не се рестартира.
После реших да му дам фактори ресет с бутоните и се оправи,вече е ОК, но сега пък няма мобилен интернет може би защото не получава автоматичните настройки от виваком. Сега ще търся настройките от виваком оператор и ще пиша за какво иде реч
Цитирай
#17

Сложи си ъпдейта за Франция и няма проблеми и при мен с ъпдейта от 2ри пост постоянно се рестартираше с френския нямам никакъв проблем с мобилния нет нито съм му връщал заводски настройки и моя е от виваком

samsung galaxy tab 2 7.0 P3100
Цитирай
#18

Вкарах му нова мобилна точка за достъп и вече всичко е наред :thumbup: :bow: Rock
ето и настройките за виваком:
За да настроите ръчно апарата като GPRS модем, следвайте тези лесни стъпки:
Натиснете Приложения за достъп до главното меню
Изберете Настройки
Изберете Мрежа и безжична връзка
Изберете Мобилни мрежи
Изберете Имена на точки за достъп
Натиснете бутон Опции и изберете Нов APN
Отидете на Име, въведете VIVACOM INTERNET GPRS и натиснете OK
Отидете на APN, въведете internet.vivacom.bg и натиснете OK
Отидете на Потребителско име, въведете VIVACOM и натиснете OK
Отидете на Парола, въведете VIVACOM и натиснете OK
Отидете на Тип удостоверяване и изберете Няма

Всички други опции ги оставете по подразбиране
Натиснете бутон Опции и изберете Запис
Активирайте VIVACOM INTERNET GPRS
Натиснете бутон Назад 4 пъти, за да се върнете в главното меню
Цитирай
#19

не мога да сваля ром-a

HUAWEI P smart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)