Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Wi-Fi][Ръководство] 3G връзка за Nexus 7 Wi-Fi чрез USB модем
#26

Поне един ден ще изкара ли?
Цитирай
Аксесоари
#27

Tasho2255 написа:Поне един ден ще изкара ли?

Не мога да кажа, не съм го ползвал толкова дълго заедно с 3G модем. Но при умерена употреба - би трябвало.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#28

Извинете за глупавия въпрос, но този начин може ли да се използва върху друг таблет (асус)
Цитирай
#29

Не. Използването на друго устройство може да го брикне непоправимо. Тоест метода в тази тема за root- не става за твоя таблет. Иначе всичко останало си е стандартно.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#30

тази тема е безпредметна при 4 .3 май ?
Цитирай
#31

Защо мислиш така? Кое не е приложимо в новата версия на Android 4.3?

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#32

Не съм опитвал, понеже не съм с 4.3, но няма причина, поради която да не работи.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#33

TopGun написа:Защо мислиш така? Кое не е приложимо в новата версия на Android 4.3?


Ами , докато се опитвах, стриктно по темата ,да направя така ,че да използвам флашка от вивасом , таблета се "обнови " с 4,3 и PPP Widget
не иска да се се конфигурира , нито се показва в приложенията , въпреки ,че е инсталиран !
и май приключвам с опитите , за съжаление
Цитирай
#34

point написа:
TopGun написа:Защо мислиш така? Кое не е приложимо в новата версия на Android 4.3?


Ами , докато се опитвах, стриктно по темата ,да направя така ,че да използвам флашка от вивасом , таблета се "обнови " с 4,3 и PPP Widget
не иска да се се конфигурира , нито се показва в приложенията , въпреки ,че е инсталиран !
и май приключвам с опитите , за съжаление

Жалко. Дано разработчика си обнови приложението, за да поддържа 4.3.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#35

Влезте в настройките, изчистете данните, деинсталирайте приложението и после пак го инсталирайте. Аз така реших моя проблем, който всъщност нямаше нищо общо с 4.3, но също приложението ми се изгуби от менюто, уиджетите и не беше достъпно от никъде. Дано това свърши работа и в този случай. Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#36

Ново двайсет- купих 3G рутер , махнах пин от флашката на виваком , таблета я разпознава но изписва ,че има проблем при удостоверяването !
с лаптопа флашката няма проблем
Цитирай
#37

Някой да е пробвал дали работи при новия Нексус 7 (2013)?
Да знам дали да рутвам или да си трая?

HTC Tytan->HTC HD->HTC HD2->HTC Touch Cruise->HTC Desire->HTC Wildfire S->HTC ONE X
Nexus 7(2013) WiFi-Moto G 16GB
Цитирай
#38

С Android 4.3 на Nexus 7 2012 потвърждавам, че не работи. Програмата намира модема, но не се свързва.

Следователно най-вероятно няма да работи и на Nexus 7 2013.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#39

Аз пък правя друго нещо и съм много доволен. Използвам от Galaxy Nexus Wi-fi Hotspot (по описания тук начин), след което чрез wi-fi на таблета се свързвам с интернета, който е на телефона ми. За сега нямам проблеми с това. :thumbup: Не мога да кажа за държанието на батериите и на двете устройства, защото сравнително от скоро ползвам този начин. Ако някой се интересува после може да споделя наблюдения върху двете батерии. Успех колеги :cheers:

Google Galaxy  Nexus / ASUS Google Nexus 7 32GB Wi-fi / Samsung Galaxy s6 / LG G6 
Цитирай
#40

Xhalth написа:Аз пък правя друго нещо и съм много доволен. Използвам от Galaxy Nexus Wi-fi Hotspot (по описания тук начин), след което чрез wi-fi на таблета се свързвам с интернета, който е на телефона ми. За сега нямам проблеми с това. :thumbup: Не мога да кажа за държанието на батериите и на двете устройства, защото сравнително от скоро ползвам този начин. Ако някой се интересува после може да споделя наблюдения върху двете батерии. Успех колеги :cheers:

И аз така...обаче топи батерията на телефона яко :-[



Цитирай
#41

Работи идеално с Alcatel на Vivacom.Конфигурирането става за 1минута.В момента я ползвам.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#42

Имам един проблем. След като свържа флашката (HUAWEI E303) всичко тръгва и имам интернет за известно време, но след малко (времето трае между 30 секунди до 5,6 минути) връзката прекъсва и за да я поправя трябва да извадя кабела и да го задействам отново. След това пак имам проблем след 2 минути и така до безкрайност. Затова ви питам как мога да премахна този проблем.

Поздрави
Божидар Петрунов
Цитирай
#43

dary96 аз имам подобен проблем въпреки че дори не съм успял да подкарам флашката предполагам че е заради модела Huawei Е3131А от Глобул май е някаква междинка разпозна я веднъж но отказваше да се конектне от таск мениджара я килнах и от тогава все ми казва че няма драйвер, дори флашнах по стар ром и се тая, Но прави ми впечатление че нещо комуникацията между фоуна и флашката накъсва както и между фоуна и усб паметта ми та съмнявам се че ОТГ кабела е бъгав или флашката си иска 5 волта а телефона дори зареден на макс е около 4,2. сега съм си заръчал по читав кабел о мини усб ОТГ хъб с конектор за зарядно и пак ще пробвам !

[note=shadee]Моля без подобни и крайно неподходящи "артистични" интерпретации на имена на марки! [/note]

Моите Андроиди:Samsung Note 3 LTE/Samsung Nexus 10/ZTE Blade/Huawey P6 cn/
Бивши умници:Nokia N95/Samsung Omnia/Samsung Note 2/Archos 101IT/Superpad i7 (китаец с манталитет на фоторамка)

Цитирай
#44

Здравейте,

Много ми хареса тази идея и искам да попитам ,с този кабел :
http://www.technopolis.bg/b2c/details/56...G-mini-USB

и ако може да ми кажете кой модем е по-добър :
http://www.vivacom.bg/bg/residential/dev...73/details

или

http://www.vivacom.bg/bg/residential/dev..._l/details

дали с тази конфигурация и Nexus 7 2012 Wi-fi grouper (root-нат), ще стане работата.

Благодаря предварително.

Таблет Google Nexus 7 (2012) Wi-fi rom stock 4.4.1 root
Цитирай
#45

Тоя кабел , дето си дал линк не е за теб - той е мини USB. На теб ти трябва микро USB - http://www.technopolis.bg/b2c/details/53...-A/F-78426 . Аз лично си взех същия и върши работа . Не съм го пробвал с модем , а само с флашки .

Xiaomi 13T Pro
Цитирай
#46

за alcatel-а потвърждавам, че работи, но аз лично бих избрал huawei-a щото е по-голямо куче откъм съвместимост с разните знайни и незнайни китайчета ... за това дали ще работи с root-нато устройство, май по-скоро НЕ.

аз затова искам да питам ... значи модела е с 32GB, без 3G, но тъй като майка ми има флашка на виваком(въпросната x220l на алкател) и иска да я ползва с таблета, потърсих в нета как може това да стане и разбира се стигнах до ppp widget и root-ване на устройството. ся се чудя дали да й го update-на до най-новата версия на android и дали ще се намери подобен софтуер, който да върши работата на ppp widget т.е. да се подкарва usb 3g dongle през OTG кабел ... та, някой да има опит с по-нова версия и с подкарване на моболна флашка?
Цитирай
#47

В момента съм с 4.4.2 и ppp widget ,модем на huawei E303 на мтел работи безотказно.Пиша от таблета.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#48

нещо не успявам да unroot-на таблета с nexus root toolkit, за да мога да инсталирам последния ъпдейт ... някой ще помогне ли.

п.п. даже преди малко омазах bootloader-а, та сега ще се опитам да го върна ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)