Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане към официално 2.1 oт Custom ROM
#1

Доста хора си задават този въпрос, а и доста различни мнения има по него.
Според руснаците НЕ ТРЯБВА да пускате KDZ updater-a Ако сте с 2.2.1 или 2.3.2, a първо да понижите до Black System и след това да флашвате телефона с Официална версия на софтуера.
Ето как става това:
Вариант 1:
Backup oт ОpenEurope (с Fastboot и Български език) направен през Recovery 4.0.1.4
Dropbox Mirror
-Сваляте архива и го разархивирате
-Папката 2010-01-01.00.05.51, която слагаме на картата памет трябва да съдържа 7 файла и никакви други папки в нея
-Качвате я в картата памет clockworkmod/backup
-Влизате в Recovery (ако ви трябва и сегашния ром си направете BACKUP преди да започнете да изпълнявате следващите стъпки)
-Advanced - Wipe Dalvik Cache
-Mounts&Storage - Format boot, format data, format cache, format sd-ext, format system
-Backup&Restore - Restore
-Избирате папката с име 2010-01-01.00.05
-Потвърждавате с Yes и чакате.
-Като приключи рестартирате телефона и сте с 2.1.
Ако желаете след това флашвате с официален ROM по избор от темата на TopGun:
https://www.androidbg.com/forum/topic334...id-21.html

Shootgun написа:II. Начин
1.Сваляте си : http://narod.ru/disk/1108392001/v20d.7z.html това е руско 2.1 Wink
2. Инсталирате през recovery 3.х.х.х или 4.х.х.х (тествал съм го с 4.0.1.4 и работи)
3.Следва флашване с желаната официална версия с KDZ Updater-a от темата за update към 2.1
:thumbup: :cheers:

Sick ПРАВИТЕ ВСИЧКО НА СОБСТВЕН РИСК. :power:

Вариант 3: (преди беше вариант 1, но е безмислен на този етап при наличието на първите два)
Най-добре (при преминаване към Custom ROM) е след като си сложите 2.1 с Fastboot да си направите един Backup, веднага след като инсталирате Recovery-то, и да си го пазите някъде на компа!

ПРАВИТЕ ВСИЧКО НА СОБСТВЕН РИСК. НЕ ПОЕМАМ ОТГОВОРНОСТ ЗА ПОТРОШЕНИ ТЕЛЕФОНИ!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Хубава тема, ама единствения случай в който някой би искал да минава към официалния е ако му се налага да се възползва от гаранцията. Иначе наистина няма смисъл


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#3

Така си е, но все пак да го имат като опция. Може на някой да му липсва PC Suite-a или да не го занимават Custom ROM-овете, а да си ползва телефона като телефон :?
Вкусове всякакви. Аз затова и пуснах анкетата, да видя дали ще се разрази някакъв спор.
Цитирай
#4

Ако не оправят радиото.....понякога ми трябва.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#5

II. Начин
1.Сваляте си : http://narod.ru/disk/1108392001/v20d.7z.html това е руско 2.1 Wink
2. Инсталирате през recovery
3.Следва флашване с желаната официална версия с KDZ Updater-a от темата за update към 2.1
:thumbup: :cheers:

Sick ПРАВИТЕ ВСИЧКО НА СОБСТВЕН РИСК. :power:

Samsung Galaxy S II Plus
Цитирай
#6

Mного добре. Позволяваш ли да го кача в първия пост?
Цитирай
#7

Разбира се :thumbup:

Samsung Galaxy S II Plus
Цитирай
#8

А не става ли по по-прост начин с такава инструкция?:
1. (по желание) правите бакъп на не-системните приложения с Titanium Backup, ако ще ги качвате после пак;
2. (ако имате data2system или някаква модификация на размерите на партишъните)Рестартирате телефона във fastboot и със Swift Bootloader Builder връщате нещата по старому и изчиствате всички партишъни(има я опцията в програмата)
3. Ако не сте следвали точка 2 рестартирате във fastboot и му изпълнявате подред:
[box]fastboot -w
fastboot erase system[/box]
4. Флашвате под Download Mode(телефонът с извадени карти и батерия се включва в кабела със задържано копче за намаляване на звука) KDZ-то което ви изнася и сте готови.

Малко набързо го написах, но аз лично не виждам смисъла във цялата работа с връщане до BlackSystem и т.н., а методът ми е изпробван и работи. Rock
Цитирай
#9

става, ама е сложно Smile
Най-лесно е да качим един backup от OpenEurope направен recovery 3.x.x.x или 4.х.х.х
Цитирай
#10

Може би съм прекалено педантичен, но във Викаком няма ли да очакват вивакомски ром, без fastboot и recovery, макар че не очаквам точно за тях да проверят?
Ето ти идея. Като ще е Open Europe, най-лесно ще стане с update.zip, който сам си прави изчистването.
Цитирай
#11

На мен идеята ми е просто да сложим OpenEurope и след това да се флашне с вивакомски
Цитирай
#12

nutter написа:Може би съм прекалено педантичен, но във Викаком няма ли да очакват вивакомски ром, без fastboot и recovery, макар че не очаквам точно за тях да проверят?
Ето ти идея. Като ще е Open Europe, най-лесно ще стане с update.zip, който сам си прави изчистването.
Точно този зип използвах и аз като го давах за ремонт. И да се похваля преди малко си го взех - бутонът (Power) работи (преди не искаше) и са ми сменили батерията с нова!! Tongue

П.П. Телефонът го дадох с fastboot и си го получих така. Не се притеснявайте. Купен е и отремонтиран във Виваком.
П.П.П. Ето ви мирърче към зип-а: http://dl.dropbox.com/u/11874963/V20BOpenEurope.zip

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#13

Ооо, нова батерия! Честито. Само за това да е пак бих го пратил, ако ще да е за месец. Smile
Цитирай
#14

и аз мисля да го пращам защото и на мен копчето нестава дано и на мен да ми сменят батерията че цялата е на дупки

LG G6 Black -> Huawei P30 Pro Crystal
Цитирай
#15

Oбновен пост 1!
Цитирай
#16

Аз да ви кажа какво да не правите, защото ще си брикнете телефона. Ако се бъгне и стои на ДОУНЛОАД МОДЕ, не му вадете батерията и не го изключвайте от компа, защото в противен случай ще е като моя в момента - В СЕРВИЗА =( Флашвайте с КДЗ упдатера - докато стане, но в никакъв случай не му вадете батерията, защото ще го убиете.

Prestigio Multiphone 5300 DUO, LG GT540 Optimus-->CyanogenMod 7.1 RC1 (SwiftDroid 2.0 ASIS) - Android 2.3.7
Цитирай
#17

Taзи процедура се прави без батерия: https://www.androidbg.com/forum/topic443...dz-p5.html
така че не ти е бил брикнат съвсем Smile
Цитирай
#18

Вече е със сменена платка телефончето, съвсем бе умряло, не реагираше по никакъв начин, пробвах го и с батерия и без батерия и на няколко компа и резултата бе все един и същ - черен екран и не реагира на нищо. Най-интересното е че съм пробвал всички ромове които са постнати тук във форума и съм се връщал повече от веднъж кам официалното 2.1 и към такова с фастбуут и не съм имал проблеми никакви (дори надменно гледах над колегите с брикнати телефони и си мислех че на мен не може да ми се случи), просто веднъж правейки всичко както всеки друг път телефонът замръзна в доунлоад мод, аз го чаках, чаках и накрая му извадих батерията и ако до този момент показваше нещо на дисплея след ваденето на батерията вече не показа нищичко.

Prestigio Multiphone 5300 DUO, LG GT540 Optimus-->CyanogenMod 7.1 RC1 (SwiftDroid 2.0 ASIS) - Android 2.3.7
Цитирай
#19

Благодарим за инфото все пак и сори за подценяването. Аз обикновено съм на принципа: "Проверката е висша форма на доверие" и затова докато не видя твърдя, че проблемът е поправим Smile
Цитирай
#20

Върнах се към 2.1

HUAWEI P9 LITE , Samsung Galaxy Note 2
Цитирай
#21

Качих fastboot ром-а, след това като кача официален ром (пробвах на мтел и на виваком) телефона зарежда до бялата иконка на lg и не иска да се стартира. 2 пъти го връщах към fastboot ром-а и пробвах пак да кача официален, но не тръгва. Има ли друг начин да кача официалния ?
Цитирай
#22

Може от Download mode да запали Smile
Цитирай
#23

И така не става
Цитирай
#24

Дръж го тогава с Fastboot ROM-a.
Но по принцип от Download Mode CS_EMERGENCY мисля, че се затрива всичко и тръгва както трябва
Цитирай
#25

Аз лично виждам смисъл във връщането към 2.1,и ще обясня поради каква причина!
Батерията с къстъм 2.2.1 ми държеше макс 1 ден,а с офицялен 2.1 мин 2 дена!!!
Телефона ми е рутнат и всички програми,които съм ползвал преди,ползвам и сега.
Липсват глезотийките по настройките (от циана),но не е чак болка за умиралка,според мен поне.
Върнах 2.1 с огромната помощ на Suffer,за което му благодаря сърдечно,а начина е следният:
1.Направих бакъп през рекавъри,за да може ако нещо не ми хареса да го върна обратно.
2.В папка clockworkmod/backup на сд сложих папката от архива,който Suffer ми езпрати.
3.През рекавъри изтрих кеш,систем далвик кеш.
4.Пак през рекавъри направих бакъп.
5.Рутнах тилефона с z4root.
6.Свалих от маркет baterry calibration дадох и администраторски права.
7.Заредих батерията на 100% (проверява се с *#*#4634#*#*) инатиснах бутона calibration от горната програма,рестартирах телефона и чак тогава извадих зарядното.
Резултата е огромен,батерията ми кара двойно повече!!! Dance
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)