Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ за подкарване на USB DVB-T RTL2832U+R820T на таблет ICOU7 с 8726-MX
#1

Здравейте,

Купих си от китаиците USB тунер с чипсет RTL2832U и тунер R820T.
Искам да го подкарам на таблета, на който е последната официална версия за него 4.0.4 с kernel 3.08.
Доколкото разбрах в 3.1 версията има вградени драйвери за DVB, но едва ли ще пуснат скоро ъпдейт за моя таблет.
Имам драйверите за Linux за тунер и се чудя, дали някой може да ми помогне и да ги компилираме за таблета.
Имам основни познания и въпреки че четох по форумите по чуждите сайтове, не мисля че ще се оправя сам.
Таблета е руутнат.

Предварително благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Що не си купи един таблет с вграден dvb-t?
Цитирай
#3

А как точно твоя въпрос отговаря на темата?
Няма таблет с DVB-T, който да се доближава като спецификация до ICOU7.
Тогава не смятах да го използвам за ТВ, но дори тогава избора щеше да е същия.
DVB-T тунера го взех за $14, може да го ползвам на РС, а има приложение като SDR.
Темата е интересна и ако го подкараме, ще има още хора, които да се възползват от инфото.
Прикачил съм снимка на тунера.
Цитирай
#4

това тунерче мпег4 ли е(пробван ли е че работи в БГ)

Lenovo IdeaTab S5000-H(Kit Kat 4.4.2),Prestigio 7500,32gb,Prestigio 5503 DUO(JB4.2.2)
Цитирай
#5

Подкарах го под win 7 и работи с цифровите ефирни програми, които са пуснати в момента.
За да върви добре трябва допълнителна антена, защото тази в комплекта е слаба.
Цитирай
#6

solardreamer написа:Подкарах го под win 7 и работи с цифровите ефирни програми, които са пуснати в момента.
За да върви добре трябва допълнителна антена, защото тази в комплекта е слаба.


Някой открил ли е нещо, че и аз сега ровя и търся да подкарам тунер с такъв чипсет на таблета.
Цитирай
#7

И мен живо ме интересува темата. Изчетох доста неща по темата но за сега на практика нищо. Ако се намира някой в този форум да помага с линукса че съм скаран с него. Или поне да ми разчете логовете от терминала.Явно някъде бъркам или имам несъвместимост с ядрата. Мога да кача логовете но само ако някой се обещае че ще удари някое рамо.
Цитирай
#8

Покарването на Линукс е много лесно чрез  VLC. Слагаш си драйверите за  RTL 2832u, инсталираш  VLC и го стартираш. Влизаш в настройките му, избираш устройство за захващане (captured device) и го промеряш на  digital TV. След това променяш и честотата на мултиплексирането (тя е по долу в същия прозорец и по подразбиране е 0. Трябва да напишеш честотата в твоя район - при мене във Варна са  522000 и 538000  - честотата е в килохерци). След това натискаш левия бутон долу на същия прозорец и, ако си включил  "донгълчето"' ще се отвори прозорецът на плейера, ще напише отгоре честотата на мултиплексиране и ще тръгне. Работи на  Убунту 14.04  LTS и последния изтеглен VLC.  VLCдоколкото знам, го има за всеки Линукс, така че не би трябвало да има проблеми.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)