Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia SL (LT26ii)
#1

Modedit: Нека тук се задават всякакви въпроси свързани със SXSL.

Колеги мои познат си взе въпросният телефон и на мен ми е интересно софтуерът на S и SL един и същ ли е? Какво ще се случи ако флашнем SL със софтуер на Експерия С. Дефакто хардуерна разликата между двата телефона няма, прости единият процесор е клокнат до 1700 Mhz.
Цитирай
Аксесоари
#2

Винаги има опцията да се спекат нещата Smile но най-вероятно ще тръгне телефоните наистина са почти 1:1

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#3

Ако идеята е да ъпдейтнете телефона на приятеля с фърмуер от S - недейте Wink. Дефакто на теория просто процесора ще стане на 1,5GHz, разликата в кернелите м/у двата телефона е само в таблицата с честотите на процесора...обаче... може Сони да са си сложили някакви прегради за да не може да се флашва с официален фърмуер от SL на S и обратното. Ако е отключен буутлоудъра - кернелите стават, в xda има писано - овърклокнатите се флашват на SL и си работи.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#4

Smile То една от идеите ми бе ако ако направя ftf файл от SL и с него флашна Xperia S, дали процесора на С-та ще започне да работи на 1700 Mhz ? А някой знае ли двата телефона по едно и също време ли получават официалните си ъбдейти?
Цитирай
#5

зависи от оператора знаеш и от СИ номерата Smile

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#6

ivanov_km написа:Smile То една от идеите ми бе ако ако направя ftf файл от SL и с него флашна Xperia S, дали процесора на С-та ще започне да работи на 1700 Mhz ? А някой знае ли двата телефона по едно и също време ли получават официалните си ъбдейти?

Да, ще започне - но както ти написах няма гаранция, че няма софтуерни пречки от Сони за такава интервенция /би трябвало да е достатъчно да флашнеш само кернел-а от SL през Flashtool, таблицата е в него/. Или че процесора на твоят апарат ще е стабилен на 1700 MHz и дифолтният волтаж за тях. Защо не си отключиш буутлоудъра и не си флашнеш кернел с OC щом искаш по-бърз процесор - вече има и клок на GPU-то, с който и игрите работят доста по-добре?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#7

Двата телефона са 100% хардуерно идентични,разликата е в бутлоадъра,единия няма да зареди ром от другия,но ако ги отключиш и флашнеш къстом ядро,ще им е все едно.

[Xperia S][Unlocked BL][FXP CM10]
Цитирай
#8

Кажете има ли притежатели на моделчето ? Доволни ли сте ? По-добър вариант ли е от S-ката ? Smile
Цитирай
#9

От къде да дръпна FTF файл с JB за LT26ii?
Цитирай
#10

Един приятел има такъв. Доста проблеми има с батерията. Андроид Систем непрекъснато държи телефона буден. Префлашвах го с няколко .ftf-а и проблема си остава(правил съм и няколко repair-а на всеки .ftf). Пробвах 1 къстъм РОМ за заключен бл., но няма резултат.
Телефона няма никакви допълнително инсталирани приложения.
Някакви идеи?
Да допълня, телефона работи изключително бавно. Лагвания навсякъде, дайлера, браузер, аппдрауер, настройки и т.н. Не е нормално Арката ми да работи по-бързо от него...

ПС: Беше на сервиз, проблем не откриха Huh . БЛ-то ще остане заключене, по желание на собственика.

Nexus 6
Цитирай
#11

Някой знае ли защо,когато си сваля песен,клипче или снимка не иска да ми се отваря ? отива си директно в папка изтегляния и като натисна за отваряне изписва "файлът не може да бъде отворен" .. да си сваля програма или .. ?
Цитирай
#12

Пробвай, но не би трябвало да е от това.
Цитирай
#13

Здравейте имам един проблем. Телефона започна да се рестартира сам от време на време. Понякога докато говоря,друг пат докато съм в нета, трети пат като играя някоя игра...
1- Какъв може да е проблема ?
2- Ако го върна до заводски дали би могъл да се оправи?
3- При връщане на заводски, ако телефона е бил блокиран да работи само с един мобилен оператор,дали пак ще се блокира ? ( незнам дали е бил,тей като го взимам 2ра ръка)
Мерси предварително Smile

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#14

Няма да се кодира отново. Спокойно.
Но вместо връщане на заводски настройки по-добре направи една преинсталация през софтуерите на Сони.
Цитирай
#15

GH0STFACE написа:Няма да се кодира отново. Спокойно.
Но вместо връщане на заводски настройки по-добре направи една преинсталация през софтуерите на Сони.

100 % е сигурно ,че няма да се кодира така ли ? Smile

Обясни малко какво имаш предвид с тази преинсталация ( малко съм "неграмотна" по тая тема ,ще извиняваш Smile )

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#16

Извинявам се ,моя апарат е xperia S . Не съм обърнала внимание на заглавието... Да си задам ли въпросите в другата тема или няма особена разлика в телефоните ?

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#17

Здравейте, преди половин година някъде обнових софтуера на телефона ми SONY XPERIA SL на 4.0.4 от Pc Compation. Обаче от време на време сам започваше да си се рестартира. Чаках го за известно време, рестартираше се 1 2 часа и спираше. Сега се рестартира вече от 12 часа някъде и не зная какво да го правя. От софтуера ли е или сам хванал някой вирус и как мога да го оправя. Благодаря предварително ! Sad Sad 
Цитирай
#18

(2015-03-04, 12:58:33)Nevalidnia написа:  Здравейте, преди половин година някъде обнових софтуера на телефона ми SONY XPERIA SL на 4.0.4 от Pc Compation. Обаче от време на време сам започваше да си се рестартира. Чаках го за известно време, рестартираше се 1 2 часа и спираше. Сега се рестартира вече от 12 часа някъде и не зная какво да го правя. От софтуера ли е или сам хванал някой вирус и как мога да го оправя. Благодаря предварително ! Sad Sad 

Направи му repair през PC Companion
Цитирай
#19

Оправи се спря да се рестартира след близо 20 часово рестартиране... Много искам да сменя този софтуер с него не мога да си ползвам напълно рам паметта при налична 1гб ползвам някъде 600м.. и постоянно забива телефона, и не знам кога ще започне да се рестартира отново и къде ще ме остави без телефон. Можете ли да ми кажете кой софтуер да си инсталирам от по старите дето телефона ще си работи без проблеми, и ако може да ме насочите с линк. Много ще съм ви благодарен !!! Smile
Цитирай
#20

Имам проблем с моето Sony SL. От известно време нон стоп се рестартира, а вчера тотално изключи. Слагам го на зарядно, индикира че зарежда, но не иска да се включи. Въпросът ми е има ли начин без да го нося на сервиз да го оправя,трябва ми спешно, и ако  може информацията ми да се запази, защото имам снимки които са ми ценни? благодаря предварително! Grater Undecided
Цитирай
#21

Можеш да го преинсталираш и да видиш ще се разминеш ли без сервиз.
Снимките не можеш да ги запазиш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)