Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 4.1.2 за АСЕ2. ROM-ове , коментари , съвети и всичко останало.
#26

За бета версия е добър имаше леки засичания като го рутнах и изчистих излишните приложения се по добри работата ще бутам с тоя докато не изкарат стоков или къстъм читъв.

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
Аксесоари
#27

Има ли вече файл за размяна на паметта? Казвайте, че като гледам само положителни коментари има за тоз JB и ми къса сърцето!

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 -> Huawei P30 Pro VOG-L29
Цитирай
#28

neo9201 написа:При мен нещо не бачка флаш плеъра, пробвах с 2 различни версии, нито в стоковия браузър, нито с операта...

Колега нещо не правиш както трябва или не си го инсталирал флаш плеъра си работи в стоковия браузър инсталирай това: http://download.macromedia.com/pub/flash...er_ics.apk

Даже лага който го имаше при HD клипове изчезна и работи супер но не работи с някой браузъри - не работи с Делфин и Хром , но пък работи отлично със стоковия Макстон и Боат браузъри сигурно и с други но не съм пробвал.

Сега някои впечатления от 1 ден ползване:

1. Като за тестов ром който съм инсталирал с ясната представа , че ще има бъгове този работи отлично с малки забележки.

2. Има много хубава опция за забраняване на вградените приложения Dance

3. FM Радиото има вече опция за запис и е много чувствително.

4. Някой онлайн стриимове който не можех да плейвам с GB сега работят :bow:

5. Стоковия браузър е изцяло променен и вече има опция за преглед на страницата като от десктоп ПЦ.

6. Добавянето на визуални елементи или програмки по отделните страници вече е много по-удобно - просто задържате пръста върху екрана.

7. При задържане на Пауър бутона вече има опция за рестарт.

За сега толкова след някой друг ден ще имам още впечатления.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#29

Лаг има ли при менютата и началните екрани ?
Цитирай
#30

а ако си го кача сега , като го пуснат официално ще ми излезе ли актуализация?
Цитирай
#31

Как не ви омръзна едни и същи въпроси ....не очаквайте голяма разлика между този и официалния. :facepalm: Официалния ще го качиш като този с Один.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#32

За размяна на паметта ползвайте този vold.fstab .
Правим си бакъп на стария. И го заместваме с новия , като го слагаме в корена на файловата система . В папка /etc .
Правата R/W. Рестарт. И както се казва се наслждавате.

My favorite gadgets:

LeTV x600 <MiUi 8 bobN>  And  XiaoMi RedMi Note 8 pro<MiUi 11>  .:: <Redmi note 5 pro >::.
Цитирай
#33

Процесора по подразбиране е зададен да работи на 800mhz min честота, затова е препоръчително да се руут-не и с No-frlls CPU control да се свали на 200mhz.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#34

forbidden8 написа:Процесора по подразбиране е зададен да работи на 800mhz min честота, затова е препоръчително да се руут-не и с No-frlls CPU control да се свали на 200mhz.

Това добре обаче каква всъщност е функцията на т.нар. "Режим на спестяване на енергия"?
Когато го активирам тела става видимо по-бавен и има ясно забележим лаг. Когато го деактивирам всичко идва на мястото си та питам се дали това не върши ако не същата то поне подобна работа? :unknw:

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#35

Не знам. Обаче със сигурност не е нормално максималната и минималната честота да са на 800mhz. А и аз като свалих долната граница не усещам някакво осезаемо забавяне на телефона.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#36

Клавиатурната подредба на български език нещо е променена. Не отговаря нито на BDS нито на фонетика. Не че е проблем но съм си свикнал на BDS-а.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#37

На мен клавиатурата ми е едно от най-дразнещите неща в тоя ром. Пък въобще не обичам да ползвам други клавиатури освен стоковата, ама не е нещо фатално.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#38

forbidden8 написа:Не знам. Обаче със сигурност не е нормално максималната и минималната честота да са на 800mhz. А и аз като свалих долната граница не усещам някакво осезаемо забавяне на телефона.

Така е но не ми се ще да руутвам все пак имам гаранция така ще си изкара месец-два докато дойде официалния ъпдейт. :angry:

Нали зануляването на брояча не работеше при JB?

Едит: клавиатурата наистина е гадна но аз съм свикнал с Bulgarian Keyboard 2 и не ми пука Dance

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#39

То работи ама ако им се треснеш с тоя JB едва ли ще те огрее гаранцията.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#40

forbidden8 написа:То работи ама ако им се треснеш с тоя JB едва ли ще те огрее гаранцията.

Сега не разбира се но след като излезе официалния и брояча е на 0 не виждам проблем.
Все пак гаранцията е 2 години но дано не се налага да я ползвам.
Дано всичко е без проблем месец-два.

Пък може да излезе и начин за връщане към GB знае ли човек...?

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#41

astankov написа:...Пък може да излезе и начин за връщане към GB знае ли човек...?
И аз на това се надявам. За Адванс-а има начин май, така, че дано и за нас да се намери, поне докато изчистят JB-a, бих се върнал на 2.3.6.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#42

41ka написа:За размяна на паметта ползвайте този vold.fstab .
Правим си бакъп на стария. И го заместваме с новия , като го слагаме в корена на файловата система . В папка /etc .
Правата R/W. Рестарт. И както се казва се наслждавате.

Само при мен ли не се тегли файла?
Цитирай
#43

forbidden8 написа:
astankov написа:...Пък може да излезе и начин за връщане към GB знае ли човек...?
И аз на това се надявам. За Адванс-а има начин май, така, че дано и за нас да се намери, поне докато изчистят JB-a, бих се върнал на 2.3.6.

Аз пък не искам вярно има разни досадни неща като процесора и блутуута например но ме устройва напълно за всекидневната ми употреба - най-вече интернет и някоя проста игрица като белота и сантасето например.

Друго нещо заради което не бих се върнал е както казах по-горе възможността да гледам онлайн стриймове които с GB не можех въпреки , че опитах с почти всички възможни плеъри.

И още флаш плеъра лагваше отвратително при GB и за мен беше почти неизползваем - вярно , че сега официално не се поддържа но с браузърите с които работи просто разликата е невероятна.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#44

Странно, но при мен си беше 200 MHz min/ 800 MHz max, когато руутнах и инсталирах No-frills CPU.

Опитах се да си сложа CWM recovery през стоковото, обаче ми даде грешка "signature verification failed".
Сега се чудя дали да пробвам през ROM manager или ODIN.
Какво бихте ме посъветвали?

Като цяло Jelly Bean-a се държи прилично засега и ми харесва!
Не съм забелязал някакви особени проблеми, освен един - снощи когато бях в bluetooth file transfer (от маркета ) и изключих bluetooth-a от tool-бара, при което той заспа в "средно" положение и се наложи да рестартирам телефона за да се оправи, който в крайна сметка реши да е включен след рестарта. Може и да е от програмата. Ако се случи при други обстоятелства ще ги опиша.
Плюсове и минуси, от това което разгледах снощи:
+ опциите са по-интересни и различни, достъпа до тях е по-бърз и удобен.
+ повече RAM на пръв поглед
- снощи батерията ми отиде само за няколко часа, което ще рече, че ще го зареждам по-често от 1 път на ден, както беше с Ginger Bread-a. Crazy

/device/samsung/galaxy/ace2
/android/4.4.4/rom/cyanogenmod_11

Цитирай
#45

Руута се флашва през рековърито и не увеличава брояча, так че гаранцията ще си остане само да се намери начин да се върне стоков GB.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2139263

Между другото някой пробвал ли е CWM за JB.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2141395

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#46

tonus написа:Руута се флашва през рековърито и не увеличава брояча, так че гаранцията ще си остане само да се намери начин да се върне стоков GB.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2139263

Между другото някой пробвал ли е CWM за JB.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2141395
Аз пробвах и действително работи този метод за cwm.

HTC One X -->>Cyanongemond 10.1<<---
Nexus 7 32 GB Wifi >>MultiRom<<
Цитирай
#47

Аз явно нещо пропускам и не се получава.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#48

Наистина много го чаках този JB, когато разбрах че ще е на 22 април, а сега като излезе и чета тук коментарите на всички колеги и наистина много се чудя дали да го сложа или не, след като прочетох, че все още май няма начин да се върне към GB. А ако не ми хареса бих искал да се върна към GB Smile Какво ще кажете струва ли си да флашна до JB или да почакам до април месец докато самсунг пусне ъпдейта Smile
Благодаря предварително Smile

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#49

Веме има начин да се върнеш на GB - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2141930
Тези от XDA работят доста бързо.
Цитирай
#50

От XDA темата FAQ:
Цитат:5. Can I go back to Gingerbread?
Not for now. Someone with a working gingerbread phone has to figure out how to extract the gb pit file but flashing back can be a very dangerous operation.

Някой пробвал ли е вече?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)