Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 4.1.2 за АСЕ2. ROM-ове , коментари , съвети и всичко останало.
#51

Аз пробвах да флашна стоков gingerbread xxll2 и не можа да се стартира - трябваше да флашна jelly bean за да тръгне телефона. Предполагам че проблема беше в Dalvic cache-а. Сигурно обаче този начин от xda работи.
Цитирай
Аксесоари
#52

Абе щом има специално тема за това значи е измислено.
Цитирай
#53

anDroidGuy написа:Абе щом има специално тема за това значи е измислено.

Точно така даже автора си е написал, че така се е "спасил" след като веднъж бил флашнал JB после успешно се върнал към GB.

Едит: Ето ви нов линк към въпросния фърм ако на някой му е писнал новия JB - https://docs.google.com/file/d/0BxlpFnB3...sp=sharing

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#54

ахам ем дано наистина да проработи този начин :-)

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#55

astankov написа:
anDroidGuy написа:Абе щом има специално тема за това значи е измислено.

Точно така даже автора си е написал, че така се е "спасил" след като веднъж бил флашнал JB после успешно се върнал към GB.

Едит: Ето ви нов линк към въпросния фърм ако на някой му е писнал новия JB - https://docs.google.com/file/d/0BxlpFnB3...sp=sharing

А после от този фърм, който си дал ще може ли пак да се актуализира към XXLL2, с който съм сега в момента или този XXLK6 е по-добър Smile. От половин година съм със смартфон на андроид и не съм много наясно бях преди с този който си дал от линка, но излизаха актуализации и сега съм с последната и нямам на представа нямам сравнения кой беше по-добър. Ако може да ми дадеш насока Smile
Благодаря предварително ! Smile

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#56

При мен се получи следното с recovery-то:
Инсталирах cwm.zip, влязох в рековъри 5.1.2.8, после направих ъпдейта към 6.0.1.5 и мигновено се промени на новата версия. След това му дадох reboot to recovery, но пак си влиза в стоковото. :confused:

Bat Nasko: Не би следвало да има някакъв проблем да си влезеш в софтуер ъпдейт и да му дадеш да се обнови до XXLL2 от нета. Аз така минах преди на XXLL2.
Не усетих голяма разлика м/у XXLK6 и XXLL2. По новия ми лагваше повече.

/device/samsung/galaxy/ace2
/android/4.4.4/rom/cyanogenmod_11

Цитирай
#57

borkins написа:При мен се получи следното с recovery-то:
Инсталирах cwm.zip, влязох в рековъри 5.1.2.8, после направих ъпдейта към 6.0.1.5 и мигновено се промени на новата версия. След това му дадох reboot to recovery, но пак си влиза в стоковото. :confused:

Bat Nasko: Не би следвало да има някакъв проблем да си влезеш в софтуер ъпдейт и да му дадеш да се обнови до XXLL2 от нета. Аз така минах преди на XXLL2.
Не усетих голяма разлика м/у XXLK6 и XXLL2. По новия ми лагваше повече.
Аха мерси, и аз май като си купих телефона нали сякаш не ми правеше впечатление че лагва а сега наистина с XXLL2 леко насича понякога. Smile

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#58

Някой може ли да даде линк с работещ void файл за желето,защото посоченият по-горе не работи.

HTC One X -->>Cyanongemond 10.1<<---
Nexus 7 32 GB Wifi >>MultiRom<<
Цитирай
#59

А примерно като и Самсунг пуснат ъпдейта официално, така че да можем от телефоните да се извърши актуализацията, ще трябва ли да може също така пак нещо официално или някак си от тела и аз не знам, да може да се върне примерно от JB към GB? Или ся примерно както си ги има и двата официални стокови ром-а XXLL2 и XXLK6 и сега както съм с XXLL2 има ли някакъв начин от телефона да се върна към XXLK6 или тегля стария ром и през ODIN го флашвам по начина както е описано за флашване Smile

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#60

Само да потвърдя, че връщането към 2.3.6 работи. Флашнах с руския ром и след това си минах на GBL.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#61

forbidden8 написа:Само да потвърдя, че връщането към 2.3.6 работи. Флашнах с руския ром и след това си минах на GBL.
Руския ром, смисъл? Може ли да ми обясниш Smile Благодаря предварително

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#62

фърма направо е трепач, върви перфектно и има бг интерфейс
Цитирай
#63

Някой да качи пак файла за размяна на паметта ,че се загуби. :thumbup:

ПС:Мерси много сте отзивчиви ,намерих го и го прикачвам вътре е и оригиналния файл:
ПС2:Защо автора на темата не ги сложи заедно с файла за рут в първи пост не е необходимо да се рови из темата за да се намерят. :thumbup:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#64

Снощи ми се стори, че намерих някакъв vold файл за желето, обаче днес като търся, никъде не намирам, а линка по-горе не работи.
Някой ако има информация или готов файл, става ли да сподели и по същия начин ли се флашва, както при GB.
Засилил съм се да слагам желе, CWM и всичко изтеглих, но ме спира това с размяната на паметите.
Цитирай
#65

Някой да е намерил решение за замръзването на Блутуут и при всички ли го има?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#66

dp4u4umi6ev написа:Някой да качи пак файла за размяна на паметта ,че се загуби. :thumbup:

ПС:Мерси много сте отзивчиви ,намерих го и го прикачвам вътре е и оригиналния файл:
ПС2:Защо автора на темата не ги сложи заедно с файла за рут в първи пост не е необходимо да се рови из темата за да се намерят. :thumbup:

Няма проблем! Сторено!

Поздрави!

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#67

Довабям и ефект на вълнички при отключване(знаете за какво говоря) файла се поставя в system/framework и се оправят пермишъните след това рестарт и препоръчително да си копирате оригиналния преди това:
ПС:Добавете и него в първи пост мисля ,че ще има интерес. Rock

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#68

Да попитам този файл за размяна на паметта, трябва ли да се рутне телефончето за да се направи и това с размяната Smile

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#69

Трябва.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#70

Да за почти всички благинки си трябва рут. Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#71

А за CWM-то, както tonus казва, явно не правя нещо като хората.
Някой, който е успял, ще сподели ли?

Edit: Нещо не ми се инсталира мода за смяната на паметите. Root-нах го през стоково recovery и все пак не става CWM..
Цитирай
#72

forbidden8 написа:Трябва.
Мерси :-)

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#73

dp4u4umi6ev написа:Довабям и ефект на вълнички при отключване(знаете за какво говоря) файла се поставя в system/framework и се оправят пермишъните след това рестарт и препоръчително да си копирате оригиналния преди това:
ПС:Добавете и него в първи пост мисля ,че ще има интерес. Rock

Добавено!

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#74

А процедурата с void файла как става през cwm ли се флашва, а има ли ръчен начин през терминал емулатора и ако да как става? Благодаря предварително.

HTC One X -->>Cyanongemond 10.1<<---
Nexus 7 32 GB Wifi >>MultiRom<<
Цитирай
#75

Аз го замених в system/etc чрез Root Explorer. Оправих пермишъните както на оригиналния, рестарт и стана.
Иначе се сетих и защо може да не става CWM-то, ама не ми се занимава сега..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)