Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване на бутлоудъра и флашване на Custom Recovery за LG L7
#1

В резултат на усилията на хората от 4PDA.ru и с минимална подкрепа от XDA-Developers вече има 100% работеща и тествана процедура за отключване на бутлоудъра и флашване на Custom Recovery за телефоните LG L7 P700/P705!

Eто и самата процедура:

1. Сваляте файла от този линк - ЦЪК
2. Стартирате го и го оставяте да инсталира в директорията по подразбиране (C:\). Така ще получите директория C:\L7CWM
3. Включвате телефона по USB-кабела към компютъра. Телефонът трябва да е с включена опция "USB Debugging" и да е в режим "Charge only". На компютъра вече трябва да са инсталирани всички драйвери за LG телефони.
4. Отивате в новата директория C:\L7CWM и стартирате файла Flash_Bootloader.bat. След няколко секунди телефонът ще се рестартира и бутлоудърът ви ще е отключен.
5. Отново отивате в същата директория и стартирате файла Flash_Recovery.bat. Следва още един рестарт и Recovery модула на LG вече ще е заменен с CWM Recovery с тъч функционалност!

За да влезете в Recovery има две възможности - с бутони или с команда от компютъра по кабел.

а) За да влезете в Recovery при изключен телефон натиснете бутоните

[за увеличаване на звука] + [за намаляване на звука] + [включване] + [Home]

Задържате ги, докато светодиодът на главния панел не започне да мига, после отпускате бутона [включване], но задържате останалите. След малко трябва да видите логото на Recovery. Отпускате всички бутони и сега вече трябва да видите и менюто на Recovery.

б) За да влезете в Recovery чрез команда от компютъра, то свържете телефона с USB кабела, влезте във вече познатата директория C:\L7CWM и стартирайте файла Reboot2REcovery.bat - след няколко секунди ще видите логото на LG, а малко след това и менюто на Recovery режима. (За запознатите - достатъчно е в adb конзолата да зададете командата reboot recovery)

Тази версия на Recovery работи както по познатия от други телефони способ - минаване през менютата с бутоните за увеличаване и намаляване на звука и потвърждение с бутона за включване, така и само с тъч команди Smile

----------------
За какво можете да използвате Recovery за момента?

1. Да направите пълен backup на системата си и ако по-късно омажете нещо при някоя инсталация - да възстановите всичко от този архив, връщайки телефона към състоянието му отпреди омазването.
2. Да изчистите всички кешове, да форматирате картата памет и да върнете телефона във фабричното му състояние.
3. Да инсталирате модули в .ZIP формат - за момента има само един такъв модул - Beats Audio Mod и дори за него някой потребители се оплакват, че звукът в слушалките е променен, но не за добро. Т.е. - изчакайте с инсталациите на модове до изчистването им от грешки.

НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ Recovery за флашване на нови ROM-ове. Т.е. - модулът работи 100% и ще си свърши работата по флашването, но просто до момента (20.02.2013) НЯМА готови, завършени и тествани custom ROM-ове от НИКАКЪВ вид (CM9, CM10, MIUI) за нашия телефон. Разработката на такива ROM-ове започна едва от няколко часа. Просто изчакайте.
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво!!! Страшен си tromto Tooth , най накрая го отключиха! Не разбрах само, как точно да задържа едновременно бутона за "увеличаване на звука" и за "намаляване на звука"??? Възможно ли е едновременно да бъдат натиснати?
Цитирай
#3

st_georgiev написа:Не разбрах само, как точно да задържа едновременно бутона за "увеличаване на звука" и за "намаляване на звука"??? Възможно ли е едновременно да бъдат натиснати?

Напълно възможно - аз например натискам с палеца на лявата ръка този за увеличаване; с палеца на дясната - този за намаляване; с показалеца на дясната - бутона Home и накрая - с показалеца на лявата - този за включване.
Цитирай
#4

Може, даже при включен телефон и натискане едновременно на "увеличаване на звука" и "намаляване на звука" при мен се отваря Quick Memo.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

За l5 каква е процедурата?
Цитирай
#6

Pacho B написа:За l5 каква е процедурата?

Подобна дискусия въобще не е за тази тема, но все пак - за L5 все още няма 100% работещо Recovery. Засега основните усилия са насочени към L7.
Цитирай
#7

Малко проблем.За да влезете в CWM бутона на захранването, за да ограничи последната.

Цитат:Немного проблема. Для входа в CWM кнопку включения нужно зажимать последней.

LG Optimus L7 P705 Russia (CIS V10A -> V10B -> V10C OTA) =>> (EUR V0H ->V10I -> V10K KDZ)
Цитирай
#8

Благодарности на ,,tromto'' за темата. :bow: Успях да си флашна работещ Google Now, но имам следния въпрос - Пада ли ми гаранцията от флашнато Custom Recovery и ако да - как да го махна?

Благодаря предварително!!!

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай
#9

... Отпада още при рутване на телефона! Мисля, че не си направил backup, но ако си правиш restore слагаш стоков рекавъри стоков bootloader, махаш рута и си готов! Но те май си имат някакви начини за проверяване и мисля, че пак могат да разберат дали си го пипал този телефон. Така, че най добре не прави нищо!

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#10

Здравейте вече дали има някой читав ром за L7... :/
Цитирай
#11

Отваряш сайта на xda developers, намираш тема LG L7 и почваш да следиш всеки един пост! Аз за моят L5 следя вече около 110 стр Big Grin

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#12

OK.Мерси..
Цитирай
#13

stefkavesko написа:OK.Мерси..

Още по-добре - отваряш темата на руснаците на 4pda - http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=434126&st=1260 . Там има всичко от XDA, но в по-сбит и изчистен вид, плюс собствени разработки на братушките.

BTW - вече има бета на MIUI за LG L7!
Цитирай
#14

Здравейте,искам да попитам защо в ръковерито като влезна и отида на инстал сд кард и там не ми намра рома ,качила съм го в каратата а не го вижда,как мога да си инсталирам рома тогава..
Цитирай
#15

stefkavesko написа:Здравейте,искам да попитам защо в ръковерито като влезна и отида на инстал сд кард и там не ми намра рома ,качила съм го в каратата а не го вижда,как мога да си инсталирам рома тогава..

ROM-а е трябва да е качен като .ZIP файл в основната директория на картата. Споменавам го, защото някой хора го разархивират и копират директорията.

Ако е ZIP и не се вижда, може ли дакажеш, кое е Recovery-то и кой е ROM-ът?
Цитирай
#16

Recovery 6.0.2.8
а рома е cm-10-20130310-NIGHTLY-p700, и другия е cm-10.1-20130312-NIGHTLY-fascinatemtd
и гапс: gapps-ics-20120429-signed , gapps-jb-20130301-signed
но нищо не се вижда ,качени са като ZIP файл.
Цитирай
#17

stefkavesko написа:Recovery 6.0.2.8
а рома е cm-10-20130310-NIGHTLY-p700, и другия е cm-10.1-20130312-NIGHTLY-fascinatemtd
и гапс: gapps-ics-20120429-signed , gapps-jb-20130301-signed
но нищо не се вижда ,качени са като ZIP файл.

ОК. Влизаш в Recovery режим, избираш install zip from sdcard - трябва да се появи списък с всички директории и файлове на SD картата. Може да прозвучи като глупав въпрос, но все пак - превърташ ли целия списък до най-долу, където трябва да са zip файловете? При мен превъртането преминава през 4-5 екрана, докато стигна до zip-овете.
Цитирай
#18

а само да допълня че влизам в ръковерито от лаптопа ,нещо не мога да влезна с комбинацията от копчета ,не знам защо така
Цитирай
#19

ок.благодаря оправих се наистина като превъртях до долу ги видях зипчетата БЛАГОДАРЯ много,и последно да попитам дали си наясно бива ли ги тия ромчета или да търся други.мерси
Цитирай
#20

stefkavesko написа:,и последно да попитам дали си наясно бива ли ги тия ромчета или да търся други.мерси

За ROM-овете е писано в съседната тема. ЛИЧНОТО ми мнение (както май и на десетината руснаци от 4pda, които тестват всичко излязло) е че НЕ ги бива. Всичко е още много сурово и дори само това, че CM10 буквално "яде" батерията (дори в изключено положение падат по около 6% на час!), вече ме отказа да сменям рутнатия V10K с нещо по-ново.
Цитирай
#21

Двата рома които съм ги споменала по горе пробвах да ги инсталирам и на двата ми изписва аборетд.Дали е от това че версията на софтуера ми е V10 K.
Цитирай
#22

stefkavesko написа:Двата рома които съм ги споменала по горе пробвах да ги инсталирам и на двата ми изписва аборетд.Дали е от това че версията на софтуера ми е V10 K.

Тези ROM-ове са компилирани със скрипт за телефон P705. Няма никакъв проблем да бъдат инсталирани и да работят на P700, но скриптът за инсталация трябва да бъде съответно променен, като бъде премахнат от скрипта идентификатора "P705".

Това се прави с подходящ архиватор, който позволява редактиране на съдържащите се в даден архив текстови файлове, например WinRAR.

Тъй като това не е много проста задача, за неспециалисти е препоръчително да си инсталират от маркета програмата ROM Manager и след това да инсталират ROM-ове през нея. Предимството е, че ROM Manager не се нуждае от споменатите инсталационни скриптове, които иначе са част от ZIP файла, в който се съдържат ROM-овете.
Цитирай
#23

Колеги дали ще е удобно някой да опише подробно какво трябва да се направи преди да инсталираме това recovery за да можем ако се наложи да възстановим телефона както е бил фабрично.По точно от къде да направим backup и след това от къде да го възстановим ако се наложи.Ако някой който има повече опит сподели подробно мисля че ще бъде полезно и на други потребители на форума. Благодаря ви предварително.
Цитирай
#24

Отключваш bootloader-a след това слагаш рековъри и тогава от рековъри се прави backup! Има едно меню пише backup and restore и от там Smile

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#25

Блaгодaря ,че сподели колегa.Този нaчин го знaм,но тaкa не остaвa ли custom recovery-то.Искaм дa знaм aко сложa cm10 след товa дaли ще могa дa върнa телефонa в стaндaртния му вид , понеже вече 2 пъти ходи гaрaнционно зa 6 месецa и не знaм дaли нямa дa ми нaпрaви пaк някой проблем.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)