Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване на бутлоудъра и флашване на Custom Recovery за LG L7
#26

Здравейте всички, инсталирах нещата за бутлоудър-а, обаче като влезна в тоя режим посредством бутоните или командата от папката на програмата, никъде не виждам опцията "инсталирай зип от сд-карта", просто не присъства, някой има ли идея на какво може да се дължи това :confused:

Motorola Edge 30 Ultra
POCO X3 NFC
Nokia 7 plus (TA-1055)
Samsung Galaxy Tab A 9.7 (SM-T555)
Samsung Galaxy NOTE II stock (GT-N7100)
LG Optimus L7 Slimbean
Цитирай
Аксесоари
#27

Crio написа:Здравейте всички, инсталирах нещата за бутлоудър-а, обаче като влезна в тоя режим посредством бутоните или командата от папката на програмата, никъде не виждам опцията "инсталирай зип от сд-карта", просто не присъства, някой има ли идея на какво може да се дължи това :confused:

А, какво точно виждаш?
Цитирай
#28

dimyty написа:Искaм дa знaм aко сложa cm10 след товa дaли ще могa дa върнa телефонa в стaндaртния му вид.

Без проблеми. Ето процедурата:

0. Уверяваш се, че са инсталирани всички драйвери на LG и че Android USB Model е изключен в Control Panel.
1. Както си още на CM10, влизаш в Recovery и правиш пълен wipe (data, system, cache, dalvik-cache)
2. Подготвяш си стоков ROM за флашване през КDZ, до момента в който трябва да натиснеш бутона за флашване в KDZ. Ако си с Windows 7 KDZ задължително трябва да е стартиран с администраторски права.
3. Изключваш телефона, вадиш батерията, натискаш бутона за увеличаване на звука и Power, чакаш да извибрира и пускаш Power БЕЗ ДА ПУСКАШ бутона за звука!!! След малко трябва да си в Emergency Mode
4. Включваш USB кабела към телефона и стартираш флашването през KDZ, КАТО ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ ДЪРЖИШ БУТОНА ЗА ЗВУКА НАТИСНАТ!
5. След като флашването приключи, правиш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО hard reset.
Цитирай
#29

Може, правиш backup на recovery и bootloader-a. Аз съм с LG L5 и не мога точно да ти помогна, но погледни във сайта на xda developers в раздел LG L7. Драсни им едно съобщение от къде да свалиш стоковия bootloader и recovery и те ще ти дадът линк Smile

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#30

tromto написа:
dimyty написа:Искaм дa знaм aко сложa cm10 след товa дaли ще могa дa върнa телефонa в стaндaртния му вид.

Без проблеми. Ето процедурата:

0. Уверяваш се, че са инсталирани всички драйвери на LG и че Android USB Model е изключен в Control Panel.
1. Както си още на CM10, влизаш в Recovery и правиш пълен wipe (data, system, cache, dalvik-cache)
2. Подготвяш си стоков ROM за флашване през КDZ, до момента в който трябва да натиснеш бутона за флашване в KDZ. Ако си с Windows 7 KDZ задължително трябва да е стартиран с администраторски права.
3. Изключваш телефона, вадиш батерията, натискаш бутона за увеличаване на звука и Power, чакаш да извибрира и пускаш Power БЕЗ ДА ПУСКАШ бутона за звука!!! След малко трябва да си в Emergency Mode
4. Включваш USB кабела към телефона и стартираш флашването през KDZ, КАТО ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ ДЪРЖИШ БУТОНА ЗА ЗВУКА НАТИСНАТ!
5. След като флашването приключи, правиш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО hard reset.

След флашване с кдз телефона стана като нов със стоков боотлоадер и рековъри.Флашнах го по описания начин без батерия ,но без да изключвам модема и без да държа бутона за увеличаване на звука през цялото време.Просто махнах батерията задържах бутона +Volume и POWER за 5 сек , след това пуснах бутона за включване ,но задържах за звука и сложих усб кабела и телефона си влезе в Emergency Mode и пуснах бутона за звука и го флашнах.
Цитирай
#31

Вече от два дена немога да си флашна един ROM. Дава ми ABORTED. Продвах и през ROM MANAGER - и там същата работа.
ПЛС ПОМАГАЙТЕ !!!

П.С. - ROM-ът е CM10 oт официалния сайт на CM (cm-10-20130318-NIGHTLY-p700.zip).

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай
#32

Зравеѝте нов потребител на форума съм, и искъм да питам дали ми отпада гаранциата на тела шот е на 1 седмица тела,инсталирах от Ром менинджара маи така се казвасше CWM Recovery без тъч но нито се е рествал показа цхе е фласшнат итка.. ако отпада да ми кааете как да го възвърна към заводкото несшто ;д ,аз се опитах да вляза в Recovery мениото и ми показа адроид икона с внимание и отгоре пишееше Аднроид Recovery .. несум отклучвал нищо Ако ми отговорите съсъм ви много благодарен Rolleyes

LG Optimus White P700 [ROM] Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
#33

1gogogo написа:Зравеѝте нов потребител на форума съм, и искъм да питам дали ми отпада гаранциата на тела шот е на 1 седмица тела,инсталирах от Ром менинджара маи така се казвасше CWM Recovery без тъч но нито се е рествал показа цхе е фласшнат итка.. ако отпада да ми кааете как да го възвърна към заводкото несшто ;д ,аз се опитах да вляза в Recovery мениото и ми показа адроид икона с внимание и отгоре пишееше Аднроид Recovery .. несум отклучвал нищо Ако ми отговорите съсъм ви много благодарен Rolleyes
пс.. видях тоа клип http://www.youtube.com/watch?v=tXEJGEvKISo и версиата на Recovery не беше такава ами както казах по горе адроит Recovery ама пак въпроса си остава дали ми пада гаранциата или =( :Д

LG Optimus White P700 [ROM] Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
#34

1gogogo написа:въпроса си остава дали ми пада гаранциата или =( :Д

На въпроса е отговаряно многократно - още в момента, в който рутнеш телефона и гаранцията пада. Друг е въпроса, че можеш без проблем да върнеш ROM-а в заводското му състояние, т.е. - официален ROM без рут и никой "копче" не може да ти каже, като си потърсиш гаранционните права. Просто не трябва да даваш за гаранционен ремонт телефон с променен ROM.

Иначе, преди два дни се появи нова версия на CWM Recovery - 6.0.3.0. Това отново е Touch Recovery с автор нашия руски приятел velikashkin, като новото в него е :
а) коректното изтриване на system, cache и dalvik-cache, нещо, което в 6.0.2.8 създаваше проблеми с флашването официални ROM-ове след експерименти с CM10.
б) коректно флашване на ROM-ове, разработени както за LG L7 P705, така и за P700 на всяка една от модификациите на теефона. Да припомня - P700 и P705 са един и същи телефон, като само в P705 липсва поддръжката на NFC модул. По тази причина ROM-овете от единия стават безпроблемно за други и обратно, но поради наличието на един идентификатор в ROM-овете за P705, същите не можеха да се флашват на P700 през старото Recovery. Сега този проблем с идентификатора е решен и съобщението Error 7. Process aborted. повече няма да се появава.

Инструкциите са същите:

0. Уверявате се, че имате инсталирани всички драйвери на LG за телефона и че на телефона е включен "USB Debugging", а самият апарат е в "Charge only" режим
1. Сваляте този архив - ЦЪК и разархивирате в основната директория на диск C:\ . Ще получите директория c:\L7CWM
2. По-нататък инструкциите са същите, като дадените в първия пост в темата!

NB - В момента velikashkin, с моя помощ, се опитва да се свърже с основния разработчик в сайта на създателите на програмата ROM Manager - Каушик Дутта, да замени в сайта версията на CWM за LG L7 от 6.0.2.8 на 6.0.3.0

ДОПЪЛНЕНО: Чак сега взех, та изгледах клипчето, което цитираш - проблемът е, че там става дума за LG P500, което е съвсем различен телефон.
Цитирай
#35

Мерси за отговора Smile

LG Optimus White P700 [ROM] Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
#36

Оправи се...



Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#37

MrYoan написа:Нормално ли е Usb Debugging да не е активно ?

USB Debugging изрично трябва да Е включен. Тази опция се включва предварително, при ИЗключен USB кабел.
Цитирай
#38

Добре, направих това, но сега като отворя Reboot2Recovery ми се рестартира и ми прави factory reset ?????????????????????????????????????? Пробвах да влезна в рековери от изключен телефон но ми се включва ?

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#39

MrYoan написа:Добре, направих това, но сега като отворя Reboot2Recovery ми се рестартира и ми прави factory reset ?????????????????????????????????????? Пробвах да влезна в рековери от изключен телефон но ми се включва ?

Каква е операционната система на компютъра ти? Ако е Win7, то всяко приложение за префлашване изрично трябва да се стартира като Administrator.

Преди Reboot2Recovery завърши ли успешно работата на другите два .bat файла - Flash_bootloader.bat и flash_recovery.bat? Ако някой от тях не е изпълнен докрай, то ти просто си останал със стоковото Recovery, което, както вече писах, има една-единствена функция - hard reset - а точно това е, което в момента се случва с телефона ти.

Въобще, за да си сигурин, че .bat файловете завършват успештно, е най-добре да ги стартираш от Command Pormpt, а не през File Explorer.
Цитирай
#40

tromto написа:
MrYoan написа:Добре, направих това, но сега като отворя Reboot2Recovery ми се рестартира и ми прави factory reset ?????????????????????????????????????? Пробвах да влезна в рековери от изключен телефон но ми се включва ?

Каква е операционната система на компютъра ти? Ако е Win7, то всяко приложение за префлашване изрично трябва да се стартира като Administrator.

Преди Reboot2Recovery завърши ли успешно работата на другите два .bat файла - Flash_bootloader.bat и flash_recovery.bat? Ако някой от тях не е изпълнен докрай, то ти просто си останал със стоковото Recovery, което, както вече писах, има една-единствена функция - hard reset - а точно това е, което в момента се случва с телефона ти.

Въобще, за да си сигурин, че .bat файловете завършват успештно, е най-добре да ги стартираш от Command Pormpt, а не през File Explorer.



Windows 7 Ultimate x86. За първи път виждам, че трябва като администратор, сега ще пробвам. А не може ли да инсталирам CWM през Rom Manager ? Гледам, че L7 се поддържа...

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#41

Това става като отворя скрипта за рековери:

[Изображение: RsdeHaE.png]

със bootloader е почти същото... Какво става ? :confused:

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#42

Това, не го разбрах!?!

След като отваряш command prompt и попадаш в директория c:\windows\system32, защо се опитвмащ опитваш да стартираш batch файловете от нея?!? Файловете следва да се стартират от директорията, в която се намират.

За целта, просто трябва след като отвориш CMD да отидеш в директорията с файловете за флашване - т.е. да подадеш през командния ред следните две команди:

>c:
>cd \l7cwm


(след всяка, естествено, се натиска Enter - предполагам, че го знаеш, но го пиша за хората, на които ще им е за първи път)

След това вече ще си в директория C:\l7cwm и вече оттам стартираш .bat файловете по реда, който е даден в инструкциите - Flash_Bootloader.bat, Flash_Recovery.bat, Reboot2Recovery.bat
Цитирай
#43

Сега ще пробвам и ще редактирам мнението, не се усетих, че по default е в system32 Big Grin

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#44

Моля те кажи ми, че не ми трябва root...

[Изображение: F1IvljN.png]

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#45

Трябва ти колега без рут няма как да стане
Цитирай
#46

Ето и линк към нова версия на CWM Recovery (6.0.3.1). Управлението е отново с тъч-екрана (става и с бутоните за звука), а разликите от предната версия са, че вече може да инсталирате и .ZIP-ове от вътрешната памет на телефона, както и че при инсталация на CyanogenMod ROM-ове системата не би трябвало да прави проверка на версията на ROM-а. (Пояснение - ROM-овете CM10 се разработват на основата на сорсове за телефони LG L7 P705, а не за P700. Като резултат, вътре в ROM-а присъства един текстови файл-идентификатор, показващ, че ROM-ът е за P705, докато CWM прави проверка и "вижда", че желязото ви е P700 - резултатът е, че флашването спира. За да се преодолее това трябва или да се премахне този идентификатор, или да се махне проверката в CWM Recovery). За останалите ROM-ове флашвани през CWM (MIUI, JB backup, V10d CWM - този проблем не съществува).

За да инсталирате новото Recovery, просто копирайте файла от линка в директорията c:\L7CWM, замествайки файла recovery.img, който вече е там и флашвате чрез .bat файловете по познатия начин.
Цитирай
#47

Направих всичко,показва се човечето и търси нещо и после се рестартира но рекъвари менюто не стартира,някакви идеи

Huawei P40Pro
Цитирай
#48

Дали има нещо подобно за отключване на бутлоудъра и флашване на custom recovery, но за lg optimus l7 p710?
Цитирай
#49

kpeev03 написа:Дали има нещо подобно за отключване на бутлоудъра и флашване на custom recovery, но за lg optimus l7 p710?

За пореден път - това е напълно различен телефон от L7 P700/P705/P708. Моля, обърнете се към администраторите на форума за създаване на подфорум за вашия телефон.

Иначе - имате лично съобщение.
Цитирай
#50

tromto написа:В резултат на усилията на хората от 4PDA.ru и с минимална подкрепа от XDA-Developers вече има 100% работеща и тествана процедура за отключване на бутлоудъра и флашване на Custom Recovery за телефоните LG L7 P700/P705!

Eто и самата процедура:

1. Сваляте файла от този линк - ЦЪК
2. Стартирате го и го оставяте да инсталира в директорията по подразбиране (C:\). Така ще получите директория C:\L7CWM
3. Включвате телефона по USB-кабела към компютъра. Телефонът трябва да е с включена опция "USB Debugging" и да е в режим "Charge only". На компютъра вече трябва да са инсталирани всички драйвери за LG телефони.
4. Отивате в новата директория C:\L7CWM и стартирате файла Flash_Bootloader.bat. След няколко секунди телефонът ще се рестартира и бутлоудърът ви ще е отключен.
5. Отново отивате в същата директория и стартирате файла Flash_Recovery.bat. Следва още един рестарт и Recovery модула на LG вече ще е заменен с CWM Recovery с тъч функционалност!

За да влезете в Recovery има две възможности - с бутони или с команда от компютъра по кабел.

а) За да влезете в Recovery при изключен телефон натиснете бутоните

[за увеличаване на звука] + [за намаляване на звука] + [включване] + [Home]

Задържате ги, докато светодиодът на главния панел не започне да мига, после отпускате бутона [включване], но задържате останалите. След малко трябва да видите логото на Recovery. Отпускате всички бутони и сега вече трябва да видите и менюто на Recovery.

б) За да влезете в Recovery чрез команда от компютъра, то свържете телефона с USB кабела, влезте във вече познатата директория C:\L7CWM и стартирайте файла Reboot2REcovery.bat - след няколко секунди ще видите логото на LG, а малко след това и менюто на Recovery режима. (За запознатите - достатъчно е в adb конзолата да зададете командата reboot recovery)

Тази версия на Recovery работи както по познатия от други телефони способ - минаване през менютата с бутоните за увеличаване и намаляване на звука и потвърждение с бутона за включване, така и само с тъч команди Smile

----------------
За какво можете да използвате Recovery за момента?

1. Да направите пълен backup на системата си и ако по-късно омажете нещо при някоя инсталация - да възстановите всичко от този архив, връщайки телефона към състоянието му отпреди омазването.
2. Да изчистите всички кешове, да форматирате картата памет и да върнете телефона във фабричното му състояние.
3. Да инсталирате модули в .ZIP формат - за момента има само един такъв модул - Beats Audio Mod и дори за него някой потребители се оплакват, че звукът в слушалките е променен, но не за добро. Т.е. - изчакайте с инсталациите на модове до изчистването им от грешки.

НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ Recovery за флашване на нови ROM-ове. Т.е. - модулът работи 100% и ще си свърши работата по флашването, но просто до момента (20.02.2013) НЯМА готови, завършени и тествани custom ROM-ове от НИКАКЪВ вид (CM9, CM10, MIUI) за нашия телефон. Разработката на такива ROM-ове започна едва от няколко часа. Просто изчакайте.

ВАЖНО!
Искам да попитам един въпрос тази процедура по отключване на буутлоадера задължителна ли е за изпълнение за да мога по-късно да сложа ром или не, и тя изпълнява ли ролята и на ROOT на телефона или има друга процедура по рутването и след това трябва да се отключи буутладъра.

Благодаря предварително...

Антон Тодоров
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)