Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vonino SpeedStar S
#1

Здравейте колеги,
Днес получих следния таблет: http://www.emag.bg/laptopi-tebleti/table...en-product

Дълго време се рових,и не можах да намеря по добро за тези пари. За сега китайчето ми харесва Big Grin
Ако някой от вас има такъв таблет да сподели мнение, а аз след като му направя пълни тестове, ще напиша за моите впечетления.

LG G3 32GB;Nexus 10
Цитирай
Аксесоари
#2

Тъкмо и аз го гледам в нета и с нетърпение ще чакам да споделиш впечатления, най-много ме интересува как е дисплея, батерията и вградения звук. Из Нета има тестове и показва добра производителност за парите си.

RevoPhone K850
Vonino SpeedStar S
Цитирай
#3

DundyTheCroc написа:Тъкмо и аз го гледам в нета и с нетърпение ще чакам да споделиш впечатления, най-много ме интересува как е дисплея, батерията и вградения звук. Из Нета има тестове и показва добра производителност за парите си.

Това, което е е дал като информация производителя за живота на батерията и за възможностите на таблета е проверено и е вярно.
Дисплей - много добър, лично аз го използвам на 40% яркост и ми е съвсем достатъчно.
Батерия - Изкарва ме цял ден с постоянно включен WiFi, сърфиране,фейсбук и Ютюб.
Това, което не ми хареса е сравнително слабия WiFi приемник в таблета, сравнявам го с WiFi на Самсунг Галакси С3.
В стаята,където е рутера е ок, но през 2 тухлени стени и разстояние 5-6м. скоростта пада доста.
Ако се ползва в голям апартамент или къща,препоръчвам по-мощен Н рутер, от тези с трите антени, при мен даде доста добър резултат след като включих такъв. Скоростта се увеличи над 3 пъти.
Вградения високоговорител е доста слаб, за сравнение, на Галакси С3 е малко по-мощен.
На прилични слушалки звучи доста добре.
Изработката е прилична, таблета е с алуминиев корпус.
Проверил съм следните варианти за свързаност:
1.Към USB
- Безжична клавиатура и мишка - Работи
- 3G донгъл Huawei E173 - Работи
- Външен HDD Samsung 1,8" 160GB без допълнително захранване - Работи и плейва 1080p филми от него, така че с флашките не очаквам никакви проблеми
2. Към HDMI
- Свързах с LCD телевизор - Работи перфектно
Забравих да спомена за камерите, а те са посредствени, но и на мен не са ми важни.
SKYPE - работи - и глас и видео

Ако съм пропуснал нещо, можете да ме подсетите Smile

LG G3 32GB;Nexus 10
Цитирай
#4

Благодаря за бързия отговор, изглежда си заслужава парите на 100 процента, притесняваше ме малката батерия, но явно не е чак толкова слаба.
Поздрави

RevoPhone K850
Vonino SpeedStar S
Цитирай
#5

DundyTheCroc написа:Благодаря за бързия отговор, изглежда си заслужава парите на 100 процента, притесняваше ме малката батерия, но явно не е чак толкова слаба.
Поздрави

Китайчето си струва всеки лев Smile

Колега, открих, че този таблет се подвизава и под друго име - Pipo U1 Pro, в Ютюб има доста клипове

LG G3 32GB;Nexus 10
Цитирай
#6

И аз се сдобих с въпросния таблет, за сега имам малко впечатления, на първо четене дисплея е много добър, тъча чувствителен, WiFi при мен си бачка доволно добре. На кутията пише батерия 3500mAh, или са го ъпгрейднали, или инфото в Нета не е коректно. В последната версия на AnTuTu даде 11 201 точки:
RAM - 1339
CPU Int - 2306
CPU Float - 1823
2D - 1335
3D - 3558
IO - 555
SD write - 82 (8.2 MB/s)
SD read - 203 (>50MB/s)

RevoPhone K850
Vonino SpeedStar S
Цитирай
#7

Може ли да кажете, дали се усеща неприятно прегряване при работа с него.Наскоро си играх с едно Престижио със горе долу същите характеристики и грееше ужасно дори при браузване.Чел съм, че алуминиевият корпус би трябвало да разсейва топлината по-добре от тези направени от пластмаса.
Цитирай
#8

Нямам никакви проблеми със загряването, дори на тежки игри корпуса се затопля съвсем леко, определено алуминия отделя топлината, не е като пластмасатаWink

RevoPhone K850
Vonino SpeedStar S
Цитирай
#9

А колеги, намерили ли сте начин за root-ване на този таблет? Аз сега ще си взимам http://www.emag.bg/laptopi-tebleti/table...al-product ето този, но ме притеснява, че няма да може да се руутва или да се слага custom ROM ??

Другото, което ме притеснява е, че ако остане този стоков ром, всичко е много голямо като за слепи хора Big Grin Дали ще може да се намали от настройки.
Цитирай
#10

Здравейте, има ли проблем с камерата на този таблет? Вчера си го купих (Taблет Vonino SpeedStar S) липсва приложение за камера, както и apk за инсталция на камера в папка app в system. Благодаря предварително!
Цитирай
#11

Kraspar написа:Здравейте, има ли проблем с камерата на този таблет? Вчера си го купих (Taблет Vonino SpeedStar S) липсва приложение за камера, както и apk за инсталция на камера в папка app в system. Благодаря предварително!
При мен и двете си работят нормално, разбира се качеството не е кой знае какво.

RevoPhone K850
Vonino SpeedStar S
Цитирай
#12

Казвате че се подвизава и като "Pipo U1 Pro",значи би трябвало да стават и тези "Custom Rom-ове" http://www.slatedroid.com/topic/42398-pi...-roms-etc/ .
Който иска да пробва и да сподели дали стават за "Vonino SpeedStar S".
Цитирай
#13

Здравейте, колеги. Някой успя ли да рутне Vonino SpeedStar S? Smile
Цитирай
#14

Здравейте, понеже ми хареса този таблет искам да ви попитам с каква видео карта е и през Micro USB ли се зарежда.

Samsung Galaxy Pocket - GT-S5300 -> Lenovo A7000
Цитирай
#15

Портове
HDMI:
1 х микро HDMI
Аудио изход:
3.5 mm
USB 2.0:
1 x Micro USB
Явно през USB се зарежда.Графичният ускорител е mali400.Аз не ти препоръчвам да си купуваш безименни китайци, по-добре вземи нещо по слабо на параметри, но да е утвърдена марка или най-малкото - да имаш реална гаранция, че като им знам на e-mag гаранциите...

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#16

Благодаря ви за бързия и точен отговор Smile .

Samsung Galaxy Pocket - GT-S5300 -> Lenovo A7000
Цитирай
#17

Здравейте купих този таблет Vonino speedstar S на дъщеря ми защото тя искаше да играе определени игри на него, но пък за късемет точно тях двете не мога да подкара. Първата е candy crush, като дам play тръгва, но като опитам да се конектан през файсбък ме изхвърля от приложението, втората е the sims, в началот тръгва и ми изписва server error (A server error has occured.Please visit eamobile.com/countrygate to choose your country and click the customer support link.(500). Ако някой може да ми помегне ще му бъда много благодарен
Цитирай
#18

[15]Peshew написа:Явно през USB се зарежда.Графичният ускорител е mali400..
Не - има си вход DC 5V.
Малито е 4-ядрено и на квадрант теста дава по-добър резултат от Нексус 7.
@lliuko - проблемите с игрите нямат нищо общо с марката и модела на таблета.

Р10
Цитирай
#19

рутнах го с това:
http://www.slatedroid.com/topic/42398-pi...tc/page-16
по-специално по реда на 302 мнение. Държи се повече от чудесно!

Samsung a40
Цитирай
#20

Здравейте,някой може ли да ми даде някаква идея :
Имам Vonino SpeedStar S както си работи блокира (дисплея не реагираше),
изчаках го да му се изтощи батерията и да се самоизключи,за да го рестартирам,
но така и не се включи , нито зарежда когато го свържа към зарядното.
Някаква идея?
Цитирай
#21

Здравейте, решил съм да взимам за подарък на баща ми тоя таблет http://www.emag.bg/tablet-vonino-spirit-...DJ4QCBBBM/

Но ме притеснява това дали има българско меню таблета. Направих запитване до емаг но не ми връщат отговор вече трети ден. Някой който го има таблета нека да сподели дали има таблета българско меню и ако няма каква е възможността да му се сложи такова. Благодаря предварително!
Цитирай
#22

KocaTka написа:Здравейте, решил съм да взимам за подарък на баща ми тоя таблет http://www.emag.bg/tablet-vonino-spirit-...DJ4QCBBBM/

Но ме притеснява това дали има българско меню таблета. Направих запитване до емаг но не ми връщат отговор вече трети ден. Някой който го има таблета нека да сподели дали има таблета българско меню и ако няма каква е възможността да му се сложи такова. Благодаря предварително!
Подобния 8гб вариянт го има в Германос...Да,има БГ меню...и е аналогичен...виж него,а и цената е по-добра
Но е 7,9 инча.

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#23

(2014-04-03, 19:53:31)flammen написа:  рутнах го с това:
http://www.slatedroid.com/topic/42398-pi...tc/page-16
по-специално по реда на 302 мнение. Държи се повече от чудесно!

Някой може ли да качи РОМ-а и файла за фиксването на въртенето на екрана от мнение №320? Опитвам се да вдъхна нов живот на таблета да дъщеря ми.
Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)