Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инфо за Allview P5 AllDro ?
#1

Някой има ли повче инфо за този модел?
В смисъл бъгове, качество на звука, абе каквото и да е...
На кратко дали си струва евентуална покупка.

Ето и характеристиките: ТУК

LG G4
Цитирай
Аксесоари
#2

Не бих си го взел, първо на първо, че е китаец, какъвто и да е марков смартфоне и по-добре от това. Пример Xperia U, друго нещо, което мога ти предложа да си вземеш Htc Sensation втора ръка, определено няма да съжеляваш.

Lg P500   Optimus One
Onda V711
Цитирай
#3

Оф-ф-ф-ф какви са тези работи дето ги пишете не знам. Къде прочете, че е китайски ?
Това е румънска марка. И специално този модел - P5 за цена-качество според мен е доста добър.
То и Samsung уж е марков, ама и тях ги правят в Румъния. Не знам защо, когато излезе нещо ново
на пазара с добра цена, което не е познато, веднага се оплюва като "евтин китайски боклук",а в същото
време чета за "марковите" телефончета като Sony, HTC или Samsung сума ти оплаквания по форумите.
Първо, телефонът трябва да се съпостави с такъв от неговия клас и после, след представяне на резултатите,
всеки да си направи извода за себе си. Не, че защитавам марката или телефона, дали е наистина хубав -
времето ще покаже. Но, не обичам някой да прави коментари и заключения на някви си негови
предубеждения, голи приказки без аргументи. Ако този телефон беше същия, но на него пишеше
Samsung или Nokia сигурно щяхте до го боготворите. Пф-ф-ф....

Аз лично се колебаех между Samsung Galaxy ACE 2, HTC ONE V или Desire X и Allview P5.
С две думи търсех телефон до 400 лв. и да е нов, не исках да е "от ръка" . Гледах ги всичките(на живо)
и честно казано HTC-та много ми харесаха, но накрая взех Allview-то. Купихме телефона началото на
февруари. За толкова малко време ползване, не мога да кажа дали има бъгове, дори все още не съм
качвал никакви приложения. Даже мислех преди 2-3 дена да направя тема за него.

Като цяло на мен телефонът много ми допада.

Звук: добър.
При звънене се чува силно и ясно (като е на мах)

Снимки и клипове :
Камерата има HDR. За това има даже отделна тема във форума. А като гледам снимките от Galaxy S2
честно казано, не виждам голяма разлика.

Батерия: зависи от ползването на телефона. Общо взето държи колкото другите смартфони :
С много ръчкане - 1 ден
с нормално ръчкане и разговори - 2 дни
с не много ръчкане и нормално говорене - 3дни

Това е основно. По - късно ще кача снимки и "скрийн-шот"-и ще изброя още "+" - ове и "-" -си.

ALLVIEW P5 Alldro - 4.0.4 ICS
Цитирай
#4

Евала! Ще чакам!

LG G4
Цитирай
#5

Така-а-а, пиша каквото се сещам засега. Ще се опитам да изброя нещата последователно, до колкото ми е възможно...извинявам се предварително, ако е съвсем подробно...или ако нищо не се разбира...

Предварително казвам, че не съм разбирко, това ми е първият смартфон и оценката ми за доста неща
е на базата на телефоните които съм разглеждал по магазините и каквото съм гледал и чел в нета за
другите телефони, подобни на него...То това става ясно и от начина ми на писане... :rofl:

- Първо - телефонът е закупен от Handy. В комплекта имаше :калъфче и още по-важно - предпазно фолио, което за мен е супер, тъй като не знам откъде иначе може да се намери за този модел(освен ако не го изрязват от онез универсалните). Зарядното и слушалките са ясни. Smile

- "Тъча" е доста чувствителен и си работи перфектно.

- няма "лаг"-ове. Както казах, не съм качвал още нищо на телефона, (освен мелодии и мп3) т.е. не съм го товарил и не мога да кажа как ще се държи ако се клокне и се натовари повече или какви ще са резултатите ако се тества с програма. До сега си е работил добре и поне за мен си е достатъчно бърз.

- звукът е добър. Има си и еквалайзерче в настройките (голяма екстра, ко знайти вий) :rofl:

- пробвал съм го с 2 сим карти и не ми е правил проблеми

- камера - на светло прави добри снимки, въпреки, че можеше и малко по-добре като за 8мп. На много места търсех инфо, но никъде не открих да пише каква е матрицата на камерата. Нощем или на изкуствена светлина, малко трябва да си поиграе човек със настройките, че да докара по-хубави снимките. Ама все пак всички GSM-ски камери са си такива. А-а да, zoom-а също е гола вода.

Друго нещо, което лично на мен не ми хареса, са иконките за приемане и отказ на разговор. Направили ги едни малки, в първия момент даже се пулих кое какво е. Дори и като сменя темата - всички иконки се сменят, само тези пак си остават. Тук вече ще пускам въпрос или тема как точно може да стане смяната.

И още нещо. Другите телефони които разглеждах имаха клавиатура на кирилица, а този нямаше. Мислех, че ще трябва да му инсталирам, но после я намерих и добавих от Multiling Keyboard.
Даже продавачите не знаеха и не намериха откъде се слага и ми казаха, че нямало :facepalm:

Според мен за тези пари си заслужава да се вземе. Даже гледам в момента е на промо в един сайт за 340лв, а аз го взех преди 20 дена за 400лв.

Ето малко Screenshot - чета и снимки
Offtopic Екранът е на яркост около 15%
Ако не излязат, ще се пробвам да ги кача отдругаде.

[Изображение: 694549_fr.png] [Изображение: 694550_fr.png] [Изображение: 694535_fr.png]
[Изображение: 694548_fr.png] [Изображение: 694534_fr.png]

ALLVIEW P5 Alldro - 4.0.4 ICS
Цитирай
#6

Това го снимах за да покажа иконките, които не ми харесват и ще мисля как да сменям.
Извинявам се за големите снимки. Не знам защо ги вади така. На компа ми излизат по-малки :unknw:
[Изображение: 694582_fr.png]

Искам да ги сменя с горе-долу такива като тези отдолу, че да е по ясно
[Изображение: 694583_fr.jpeg] [Изображение: 694584_fr.jpeg] [Изображение: 694585_fr.jpg]

ALLVIEW P5 Alldro - 4.0.4 ICS
Цитирай
#7

А някой от тези проблеми ?

http://www.youtube.com/results?search_qu...ILoGexkwJw

LG G4
Цитирай
#8

Тези клипове съм ги гледал отпреди. Специално моя досега не ми е правил никакви проблеми (да чукна на дърво Smile ) Нито е забивал, нито нещо се е прецаквало и да не ще да бачка. Не знам какво ще стане като
почна да му хакам приложения. Ако излезе нещо ще се чуе като изпищя :rofl:

Понеже вкъщи още съм с кабел (мисля да сложа 1 рутер) и нямам нет и от оператора(скоро ще правя някакъв договор, че така не става), ползвам безплатен като вляза в някой мол или заведение. Досега съм ползвал само 2 пъти от телефона да го пробвам как е и си бачка супер. Веднага си влиза в интернет. Страниците си ги отваря бързо, което зависи и от интернета де, ама просто не ми е правил проблеми.

ALLVIEW P5 Alldro - 4.0.4 ICS
Цитирай
#9

Понеже съм много умен 15 пъти качвах, редактирах и трих. Поправих предишните постове. Сега мисля, че вече стана както трябва. Последния пост няма да го редактирам - пускам нов.


[Изображение: 694512_fr.jpg] [Изображение: 694513_fr.jpg]

ALLVIEW P5 Alldro - 4.0.4 ICS
Цитирай
#10

Намерих един румънски форум, където разказват, че миналата година е имало ъпдейт, след който забиванията от клиповете са отстранени.
Ти ъпдейтвал ли си твоя?
Натовари ли го с приложения, откри ли някакъв бъг или нещо подобно?
И кое е нещото което най- много те дразни в телефона (ако има такова де) ?
Направи едно малко ревю след месец ползване Tongue

LG G4
Цитирай
#11

Не съм му правил никакъв ъпдейт на телефона. Всичко си е още "stock". Честно казано, въобще не съм се занимавал с него от както писах последния коментар, тъй като напоследък нямам време. Затова и не съм писал нищо. Но пък открих още малко инфо за него на този сайт :

http://www.dual-sim.eu/allview-mobile-al...-1301.html

Код:
...
    Fastest dual-sim Android smartphone of this moment. Faster than for instance the Samsung
Galaxy S Duo S7562
    Super clear IPS screen (same technique as used on Apple Ipad, LG Optimus 4xHD en HTC One X)
    8 megapixel camera (type OV 8830 - same type of camera as installed on the Apple Iphone`s)
...

Ако това, което пишат е наистина вярно и не е само за да го рекламират, значи си е супер GSM-a.

- Това, което най- ме дразни го написах - иконите за приемане и отказ на разговор.
- После, когато го отключа, искам пак отгоре да ми се изписва часа и датата, ама не става(по-горе се вижда на снимките). Знам, че трябва да може от настройките, обаче не можах да го направя. То туй си е бял кахър де. Не ме дразнило както иконите :rofl:
- И-и тая камера, като за 8мп мисля, че трябва да вади малко по-хубави снимките. Това също го бях писал. Не че ги прави гадни, ама не знам защо имам чувството, че трябва да са още по-Убави.... Lol
- сетих се нещо ! Когато бях пробвал играта Little big city. След около час и половина играта заби. После пак я бях пробвал и след около пак толкова време пак заби (само играта). Като погледнах температурата на батерията беше над 40 градуса (инак е около 20), но всичко друго по тел-а работи, само играта не. Спрях играта и като я пуснах пак след около час си беше ОК. Така че, мисля че проблемът е бил в играта, а не от това, че е бил загрял телефона.

Сетих се и нещо готино. Има си програмка за записване на разговори. Записите ги прави с хубаво качество. Четох във форума, че другите не могат да си намерят програма, която да прави хубав запис, а тази записва добре. Това, което не ми харесва е, че няма "AUTO START". Когато искаш да запишеш разговора, трябва всеки път ръчно да включваш на запис когато започне разговора. Поне аз не намерих никъде в настройките дали може да се намества нещо.

Ами това се сещам сега. Ако има друго питай. С каквото мога да помогна - ще пиша. Дано съм бил полезен с нещо. Знам, че най- те интересува дали ще се бъгне ако се качат приложения, ама нищо още не съм пипал. Ще гледам в най-скоро време да го разцъкам като хората и да докладвам информация Tongue

И като за финал - излязъл е четириядрен - Allview P5 QUAD - същия но с малко по-голям дисплей и не е скъп пак.
http://www.allview.ro/produse/telefoane/...descriere/

Абе за мен таз марка си е на ниво. Не знам защо няма интерес и хората не им купуват GSM-ите или вместо да вземат такъв, си купуват от китайчетата без да има особена разлика в цената. Няма ли още някой с такъв телефон да пише тука във форума нещо за него, че да не съм сам ?! :rofl:

ALLVIEW P5 Alldro - 4.0.4 ICS
Цитирай
#12

Здравейте,

Явно с A_L_E_X ще развиваме сектора Dance

Няколко фактора надделяха при избора ми на този телефон. На хартия не би могло да се каже лоша дума при съпоставяне на цена/възможности/хардуер. Аз избрах Р4 основно заради СуперАмолед дисплея /не че IPS е лош!/.
Обичам и да снимам, а в този телефон ще откриете камерата като в 4S, тоест 8Mps OV8330.
От скоро чета във форума, но трябва да кажа че открих страшно много и полезна информация. Практически всичко е обяснено, но и още не съм взел пълния контрол над телефона, и да му преча... така че има база за развитие...

AllView P4 DUO, OS Android 4.0.4
Цитирай
#13

Тъй като гледам доста читави телефони Но кажете цените в Български лев Да приготвим да обръщаме в Румънски ей я къде е и да ходим да пазаруваме.

Prestigio MultiPhone PSP8500 DUO - Star HD9000
Цитирай
#14

Аз сравнявах цените, примерно тук /откъдето го и взех/. Не открих заслужаваща си разлика в цената тук и там /1000 леи/, за да го поръчвам или взимам отвън.
Трябва да отбележа обаче недопустимата практика на този продавач да рзпечатва стоката преди да я достави! Предупредете ги при поръчката, за да не се ядосвате после! Аз направих компромис, който по принцип никога не правя! До момента не откривам злонамерена причина да постъпят така, и ги определям като коректни. Оценката ми може обаче да се промени кардинално, ако открия неприемливи предварителни действия по телефона, а и ще си говорим с тях при други обстоятелства!
Успех!

AllView P4 DUO, OS Android 4.0.4
Цитирай
#15

Привет ! Smile
Най-после още някой с тази марка Dance
RexLion, точно там следях цените и аз, най-евтино те ги предлагат Allview-тата. Но, понеже никога не бях поръчвал по интернет, пък и исках предварително да видя телефона, а в Хенди тогава го имаше с 20-тина лева отгоре - гледах го при тях и от там го взех директно, че иначе поръчки-и, чакане 1-2 дена-а......Ама твоя P4 освен с поръчка, друга опция май няма...нищо де, дано да е всичко както трябва с машинката. Да не би тази процедура с отварянето да я правят за проверка, дали всичко е наред с тел-а, да няма дефект, за да си спестят връщания от клиенти, разноски за транспорт или нещо от сорта?!?! Rolleyes Друга причина не се сещам, за да го правят. Като гледам колко фирми се занимават с тоя род търговия, едва ли биха си рискували репутацията. Ама знам ли ги... :unknw: Иначе и на мен ми се искаше да си взема със SAmoled дисплей ама не ми се даваха още 100-ина лева отгоре.

Shopa - виж линка, който е дал RexLion, а ако искаш следи цените на моделите от pazaruvaj :
http:// http://www.pazaruvaj.com/mobilni...ch-screen/
Мисля, че за да има кирия да вземеш от Румъния, е пазарене на едро. Инак, за една бройка едва ли ще има съществена разлика в цената. Но така си мисля аз, пък дали е така да каже някой, който е навътре в нещата.

Offtopic
А някой може ли да каже какви са условията за създаване на група във форума ? Както си имат другите марки. Гледам, че даже и Prestigio си имат форум тук, не може ли и за Allview да се направи ? Към модераторите ли да се обърна ? Ще съм благодарен ако някой може да отговори.

ALLVIEW P5 Alldro - 4.0.4 ICS
Цитирай
#16

Здравейте,
само да кажа че и аз от близо седмица съм с P5 ALLDRO. Много читаво телефонче, до момента само веднъж ми се случи първата карта да се самоизключи и се наложи да рестартирам. Сравнявам го със Сензацията ми която ползвам от близо 2 години вече и почти не му отстъпва.
Понеже никога не съм се занимавал със рутване, къстъм ромове и други такива, малко ме дразни начина по който е направено dial менюто. На сензацията като почна да въвеждам цифри то ги разпознава автоматично и като букви и ми търси хора от phone book-a които съдържат тези букви, тук няма такава опция или поне аз не мога да я открия в настройките и е по-дълго като процес откриването на човека на който искам да се обадя. Другия проблем е наистина със позвъняванията при заключен телефон, на мен даже не ми излизат никакви слушалки за да ме ориентират в коя посока да плъзна за да вдигна или да затворя...
Благодарско на A_L_E_X_, точно тази тема и неговото подробно описание за телефона ми помогнаха да се реша да го взема.

 Xiaomi Mi Max - Android 6.0.1; HTC ONE 10 Dark Grey 32 GB - Android 6.0.1
Цитирай
#17

Много се радвам, че темата е била полезна. Обаче, това което пишеш за телефона ме кара да си мисля, че нещо не е наред. При въвеждане на букви или цифри си ги вади автоматично имената и номерата. Откакто е купен тел-а си е така, без да пипам никакви настройки. Иконите при обаждане, дето не се показват, също е странно... Това с изключването на картата дали може да има нещо общо с другите проблеми ?!? Да не е картата да ги прави тея маймунджалъци ? Пробвай да смениш картата с друга(махни и двете) и да видиш как ще е тогава? И можеш ли да кажеш откъде си взе GSM-а? Да не е от някой оператор и да са го кодирали нещо ? Ако не е проблема в картата, според мен на телефона му има нещо...

ALLVIEW P5 Alldro - 4.0.4 ICS
Цитирай
#18

A_L_E_X_ според мен не си ме разбрал правилно, иконките се показват в момента в който докосна екрана, преди това ми стои само една точка в центъра, но това според мен е от темата която съм си избрал. За другия проблем, според мен е от софтуера....просто така е направен...когато отида на менюто с клавиатурата за набиране ми ги търси само по цифри, а при Сензацията едновременно ми ги търси като цифри и като букви и е доста по-удобно...
Тел-а го взех от Хенди...и аз като теб исках първо да го видя на живо преди да го взема и после нямах нерви да чакам да го поръчвам от сайт...не е заключен от оператора...ползвам го с М-тел-ска и Виваком-ска карта...след рестарта повече проблеми не съм имал...дано и да няма Smile

 Xiaomi Mi Max - Android 6.0.1; HTC ONE 10 Dark Grey 32 GB - Android 6.0.1
Цитирай
#19

Извинявай, не съм те разбрал...ами така е, да - когато докоснеш "звездичките", тогава се появяват иконите. Не помня вече дали това се променя, ако смениш темата. Така, както беше написано в предния пост, си помислих, че въобще не ти излизат иконите при звънене. Blush И затова предположих, че има проблем...Значи всичко е наред с телефона. Smile Можеш да търсиш и по букви, но ако си натиснал слушалката, трябва да отидеш(плъзнеш) на фаворити ИЛИ си влизаш от иконката на телефонния указател. И в двата случая, отдолу ще ти излезе лупичка, като я натиснеш може да си търсиш по букви и(или) по цифри :thumbup:

ALLVIEW P5 Alldro - 4.0.4 ICS
Цитирай
#20

След като двама мои колеги ползват същият телефон от половин година, се зарибих и ето ме вече в клуба на Allview P5 AllDro. Първите впечатления са повече от добри / но аз вече си го знаех де Smile /. След две седмици работа с него не съм забелязал някакви проблеми. Единственото което ме дразни, е че ъпдейта на фърмуера трябва да се прави ръчно, а не автоматично както при популярните напоследък телефони Prestigio. Или пък греша нещо ?
Цитирай
#21

Здравейте на всички, аз имах първият смартфон на Allview P1 AllDro и бях много доволен от него, ползвах го близо една година след това го смених с Allview P5 и съм много доволен. И двата телефона си ги закупих от toptechnika.com защото те бяха единствените които ги предлагаха по това време.Р5 го имам близо 4 месеца и за сега нямам забележки, относно до обслужването съм доволен нямам никакви забележки , излезнаха точни хората :thumbup: :thumbup: :thumbup: .
Цитирай
#22

Умълчахте се нещо... Big Grin
Казвайте какви са проблемите на телефона и дали някой има инфо за евентуален ъпдейт до 4.1 ?
(Все пак Р5 quad идва с 4.1, дали няма да портнат софта и на Р5 алдро... ?)

LG G4
Цитирай
#23

Опи-и :cheers:
Ами скатали сме се тука и си цъкаме... :rofl: Не съм намерил инфо, но предполагам, че няма да си изоставят телефоните без UP-че. Все пак е модел октомври(или септ) 2012. За проблеми - ами няма :unknw: То май сме се събрали тука една групичка с този модел, дето не сме много по руутвания и бъзикня, но предполагам, че все някой ще каже ако има нещо...Аз сега нямам много контакт с телефона, понеже майка ми го ползва...

А иначе по румънските форуми сигурно си има солидна информация, няма да както при нас, ама като не разбирам и бъкел румънски... :wall:

-------------------------
Редакция :
Ако ги питаме тези във фейсбука, дали ще кажат някаква достоверна информация ????

http://www.facebook.com/allview.bg

ALLVIEW P5 Alldro - 4.0.4 ICS
Цитирай
#24

Поръчах си го и аз - очаквам го утре Cool
Цитирай
#25

RexLion написа:Трябва да отбележа обаче недопустимата практика на този продавач да рзпечатва стоката преди да я достави!

Това май го разбрах защо е.
Моят го поръчах от ЕМаг и дойде не разпечатан и на... румънски Confusedtupid:
Както и да е оправих се, но предполагам че топтехника ги отварят за да сменят езика.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)