Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Видове дисплеи и малко за тях
#51

zv3rA написа:
hacker_didko10 написа:Защо съм останал с впечатлението , че резистивните екрани са по-издръжливи . Иначе капацитивния екран на айфон е най-най . Smile
Aйфон и най-най ? АЙСИКТИР Lol Lol Разсмиваш ме.
Само едно мога да ти кажа - > Samsung -> Това е фирмата която отделя най-голямо внимание за диспеите и ги прави най-добрите.
Иначе да, с всички ръце съм за капацитивен диспей. НАЙ-ВЕЧЕ за SAMOLED на който мога да се кланя направо!
п.с. текста е пълен с правописни грешки Wink
май забравяш че айфоните ползват дисплей самсунг и мнението ти е безсмислено!!!

Samsung Galaxy Note ★★★Аryamod v6 with Kalagas theme★★★ yes yes yes !
Цитирай
Аксесоари
#52

Дисплеите на Apple се произвеждат от LG,ако не ме лъже паметта!

Huawei P9 Lite
Iphone 7 Plus
Цитирай
#53

bibe4ko написа:От лично наблюдение мисля че капацитивните екрани са Н1 Dance

Наистина ли,аз пък си мислех,че резистивните са по харесвани Lol

Huawei P9 Lite
Iphone 7 Plus
Цитирай
#54

оффф пак тез спорове не ви ли писна бе хора .... каде сте тръгнали да ми сравнявате 3.5 дисплеи с 4.2 няма място за сравнение
http://www.youtube.com/watch?v=bphZoV8Vr...re=related ето ви едно от най-добрите сравнения просто го изгледайте
Цитирай
#55

Ето едно интересно(поне за мен) сравнение на Super AMOLED HD при Galaxy Note и True HD IPS при LG Optimus 4X HD.
[video]http://www.youtube.com/watch?v=q3ctAmKe3...re=related[/video]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#56

Има големи хора във форума гледам, а се изказват като деца. Няма никакво значение, в случая за iPhone, коя китайска, корейска или турска фирма го произвежда. Важното е, чия е технологията. Това, че в Турция се правят двигатели за Мерцедес, не означава, че турците са го проектирали. Smile

SE k750 --> LG GT540 Optimus 2.1 Eclair --> Nokia N8, X7 и Motorola RAZR MAXX 4.1.2-->T. Xperia T--> Nokia Lumia 1020--> Microsoft Lumia 950--> Nokia Lumia 930--> iPhone 6--> iPhone 7
Цитирай
#57

Стига де .. неграмотно било. Евала на човека, че е споделил информация с нас.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#58

paconni написа:Дисплеите на Apple се произвеждат от LG,ако не ме лъже паметта!

А пък мен, ако не ме лъже паметта, Samsung...
Цитирай
#59

Няма смисъл да спорите :-)
и двете фирми го правят, а коя е по читава вече не знам....


http://www.investor.bg/novini/261/a/i-lg...e-,131654/
Цитирай
#60

Виждам че темата е стара ,но покраи нея се разтърсих
AU Optronics (AUO) was formed in December 2001 by the merger of Acer Display Technology (the former of AUO, established in 1996) and Unipac Optoelectronics Corporation by BenQ Electronics. In October 2006, AUO merged with Quanta Display Inc. to create a leading TFT LCD manufacturer. Additionally, the production of the company's G6 operation reached #1 worldwide. AUO manufactures TFT panels for companies like Samsung, NEC, LG, Dell, Apple, Viewsonic, Acer, etc.
Накратко: 3 са компаниите в света произвеждащи ай пи ес матрици , а една от тях прави и за двете най
конкуриращи се компании/епъл-самсунг/

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#61

На някой друг случвало ли му се е да скролва или да пише без да докосва екрана ? Smile. От прочетеното разбрах ,че тъча работи на принципа на наелектризиране и затова е възможно да хваща и от разстояние (милиметри).

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#62

Има по-чувствителни тъчове и по-нечувствителни. това зависи от хардуера (самия тъч) и софтуера (настройките в кернела), случвало ми се е на SGSIII да движа пръст на 1мм над дисплея, без да пипам и си лови.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#63

Тъй като забелязах, че почти само Samsung правят телефони със SAMOLED екрани (или изобщо OLED), някой може ли да ми каже защо е така?
Още преди години, когато се появи първите OLED-и като телевизии и екрани (в S1 , който имах тогава, беше магия за времето си) и станах фен на OLED-а, та съм фен и до днес и това ми е основен избор.
Някой знае ли защо Samsung само правят телефони с такива екрани, и рядко някой друг? Защо всичко живо е наскачало на IPS?
Чувал съм, че били скъпи самите OLED екрани, но Samsung тази година вадят J серии с бюджетни телефони по стотина долара и пак SAMOLED.
Та...някой знае ли защо е така...?
Цитирай
#64

Самсунг правят САМОЛЕД дисплеите, защото това е тяхна разновидност на АМОЛЕД дисплеите. Общо взето има 2 компании, които разработват и развиват АМОЛЕД дисплеите - АУ Оптроникс и Самсунг, като самсунг са доста по-напред.
Като цяло мисля че 90%+ от произвежданите АМОЛЕД дисплей излизат от фабриките на Самсунг, те направиха някаква гига турбо мега фабрика. Това е и причината да не ги виждаш в повечето други марки.
Колко са скъпи, никой не може да каже точно. След като има един монопол на пазара, той може да си позволи да изключи другите производители от играта.
АМОЛЕД екраните за доста по-ярки от ИПС и са доста по-желани от ИПС, изключвам онези хора, които още пеят старата песен, че цветоподаването на АМОЛЕД екраните е супер изкривено.
https://en.wikipedia.org/wiki/AMOLED - позачети тук ако ти е интересно. Много е обширна темата за да прехвърля всичко тук.

Choosing...
Цитирай
#65

Значи аз го разбирам, че Samsung не дават на други да правят телефони с AMOLED, за да държат този коз в ръцете.
Цитирай
#66

Сам прецени.
Мейзу, примерно, ползват при някои от моделите си амолед екрани.
Всичко е игра и бизнес. Просто самсунг държат този коз, а и много други. Като цяло стават опасно големи на пазара.

Choosing...
Цитирай
#67

(2014-02-04, 04:28:45)k0brA написа:  На някой друг случвало ли му се е да скролва или да пише без да докосва екрана ? Smile. От прочетеното разбрах ,че тъча работи на принципа на наелектризиране и затова е възможно да хваща и от разстояние (милиметри).

Да, даже на S4-ката мога да чета SMS-и като задържа пръст във въздуха (около 1 см.) над екрана със съобщението.
Нагледно:

[Изображение: jtqu0k.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#68

(2016-08-12, 15:50:20)Sloona написа:  Сам прецени.
Мейзу, примерно, ползват при някои от моделите си амолед екрани.
Всичко е игра и бизнес. Просто самсунг държат този коз, а и много други. Като цяло стават опасно големи на пазара.

Meizu ползват и техните процесори Exynos, както видях от последните им модели, те направо целия дизайн им ползват Big Grin
Скоро OLED-и съм видял в стария си Lenovo S90 (единствения плюс на тоя убит боклук), LG Flex (назад,назад), и друго май не си спомням да е имало. И тези Meizu, ама те май всичко ползват на Samsung, вкл. дизайна.
SLCD също не съм виждал след One M7, но OLED ме интересува повече.

Значи ситуацията е, че Samsung си подбират на кой да продават SAMOLED (предимно на себе си и Meizu). Останалите с IPS по принуда, аз така го разбирам. Сещам се , че Lumia с WP7 бяха AMOLED също, но от тогава се мина доста време.
Цитирай
#69

(2016-08-12, 16:35:41)alisali1234 написа:  Сещам се , че Lumia с WP7 бяха AMOLED също, но от тогава се мина доста време.

630-ката ми беше с WP8.1 и също е с AMOLED дисплей (няма нищо общо със Super-AMOLED при Samsung).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#70

Сега почвам да се бъркам. Знам разликите м/у OLED, AMOLED и SAMOLED, въпреки, че аз си ги обединявам под общо име OLED, понеже всичките са самосветещи пиксели без нужда от подсветка и всичките са уникално черно.

Ако приемем , че SAMOLED е на Samsung , защо не се ползва AMOLED или OLED като цяло?

Лично аз се сещам за първия OLED TV (Sony XEL-1 ако не се лъжа, от тогава му помня името, беше някъде 2006-7), от тогава станах фен на OLED технологията и недоумява, защо не се (изкуствено или не) даде повече път на нея, пред IPS и т.н. вариации на технологии, имащи нужда от подсветка.
За ниския живот на OLED също не съм съгласен, или по-точно за SAMOLED и SAMOLED Plus (т.е. Pentile и RGB версиите). Имал съм GS1 (уникален за времето си), GS2 (още по-уникален за времето си), Ativ S (лоша батерия, и Windows 8 е недонос), Lumia 800 (AMOLED), Lenovo S90 и Galaxy A5 2016. На абсолютно нито един не съм имал "картина-дух" , изгорели пиксели или всякакви такива, които ги чета из форума. Никога не съм виждал дефектен или проблемен (S)AMOLED, дори за живота им-еми GS1 на колко години е, а е работещ и няма никакви иконки и темподобни изгорели, GS2 по същия начин, Ativ-а 3 годишен няма изгорели плочки Big Grin

Слона,
а какви са им другите козове, освен SAMOLED-а? Друга технология тяхна поне аз не сещам да не се ползва и в други. Или пропускам нещо, патенти...?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)